Şimdi Ara

Bu değerlerle 100 mbps olmuyormuş!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.122
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Sayın forum arkadaşlarım, değerlerim bu.Müşteri hizmetlerini arıyorum maksimum hız 82 dowloand 100'e geçirirsek sıkıntı yaşıyabilirsiniz diyor.Hizmet aldığım dolap tam karşımda 20 metre ya var ya yok.Ben sorunsuz 100 alabilceğimi düşünüyorum ama yine de bir danışayım dedim.Forum da cidden bu işten anlıyan arkadaşlar var.Sorun olmaz değerleriniz 100'u kaldırır geçin derseniz direk online hizmetlerden geçiş sağlıyacağım.1 haftadır bu değerleri kullanıyorum bir kere bile netim kopmadı.

• 100 megabiti sorunsuz kullanabilirsiniz.
  • Hocam aynı sorun bendede vardi bemim hat 128 destekloyordu
    100 mbite geçtiğim halde 85 veriyorlardı ..
    Suan tam 100 alıyorum sorunsuz.

Ben alıyorsam siz çok rahat alabilmeniz gerekli...
    Eğer duzelmezse özelden yazın yardımcı olurum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ClockerTr28

Hocam aynı sorun bendede vardi bemim hat 128 destekloyordu
    100 mbite geçtiğim halde 85 veriyorlardı ..
    Suan tam 100 alıyorum sorunsuz.

Ben alıyorsam siz çok rahat alabilmeniz gerekli...
    Eğer duzelmezse özelden yazın yardımcı olurum.
    Hocam valla bir çok kişi rahatlıkla geçebilirsin diyor ama Türk Telekomun müşteri hizmetleri maksimum 82 diyor.Bende online işlemlerden geçmeyi düşünüyorum ama bilemedim.Siz geçiş yaptıktan sonra netiniz de kopma yavaşlama felan oldu mu? Ben 1 haftadır VDSL kullanıyorum dolap aktif oldu hiç netim kopmadı online oyun oynadığım için 100'e geçtiğim de netimin kopmasından korkuyorum.
  • Down yönde 16 civarı SNR ile 100 mbit sorunsuz alırsınız. SNR değeriniz 8'in altına düşmedikçe sorun teşkil etmez VAE saha dolaplarında.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBCD

Down yönde 16 civarı SNR ile 100 mbit sorunsuz alırsınız. SNR değeriniz 8'in altına düşmedikçe sorun teşkil etmez VAE saha dolaplarında.
    Anladım hocam dolap burada
  • Gooerge2 G kullanıcısına yanıt
    Bana hattınız maksimum 82 destekliyor dendi ve ben olsun 100 e gecelim dedim.

Geçiş sonrası 88 geldi ve 88 geldikten sonra

4440375 i arayip müşteri hizmetlerine baglandigimda arıza kaydı açtırdım

Arıza kaydı açınca not eklettirin ve yetkiliye yazdırın

Ben modem ayarlarından hattının 128 mbit desteklediğini görmekteyim ve hat deperlerimin 100 mbit hızi müsait olduğuna adim gibi eminim
    Gerekenlwr yapılıp hattimin 100 mbiye sabitlenmesini arz ederim
    Tüm sorumluklar bana aittir diye bir örnek not yazdırın
    Bu nottu 3 4 kere ayri kayitlarda yazdirdim ve en sonunda 100 mbiyi aldım

Adamların maksadı nnasil olsa anlamıyor niye 100 verim 88 ver hat desteklemiyor bahanesiyle diye düşünüyor...

Fakat siz işi bildiğinizi karşı tarafa iletirseniz yukaeltirler 100e

Ben bi gün uğraştım böyle ve aonunda alsim hakketigim hizi.

Dediğim gibi sizin değerler benimkinden iyi ben aliyorsam siz rahat alırsınız

• quote:

Bana hattınız maksimum 82 destekliyor dendi ve ben olsun 100 e gecelim dedim.

Geçiş sonrası 88 geldi ve 88 geldikten sonra

4440375 i arayip müşteri hizmetlerine baglandigimda arıza kaydı açtırdım

Arıza kaydı açınca not eklettirin ve yetkiliye yazdırın

Ben modem ayarlarından hattının 128 mbit desteklediğini görmekteyim ve hat deperlerimin 100 mbit hızi müsait olduğuna adim gibi eminim
    Gerekenlwr yapılıp hattimin 100 mbiye sabitlenmesini arz ederim
    Tüm sorumluklar bana aittir diye bir örnek not yazdırın
    Bu nottu 3 4 kere ayri kayitlarda yazdirdim ve en sonunda 100 mbiyi aldım

Adamların maksadı nnasil olsa anlamıyor niye 100 verim 88 ver hat desteklemiyor bahanesiyle diye düşünüyor...

Fakat siz işi bildiğinizi karşı tarafa iletirseniz yukaeltirler 100e

Ben bi gün uğraştım böyle ve aonunda alsim hakketigim hizi.

Dediğim gibi sizin değerler benimkinden iyi ben aliyorsam siz rahat alırsınız
    Anladım hocam teşekkür ederim.100'e geçtikten sonra sabit kaldı mı 100 megabitte?

Sabit ve 0 hata
  • Rahqt olun yani arada 20 tl oynuyor wadece 20 tl ye 50 mbit daha almak mantıklı
  • quote:

Rahqt olun yani arada 20 tl oynuyor wadece 20 tl ye 50 mbit daha almak mantıklı
    Aynen hocam ben direk online hizmetlerden geçiş yapayım o zaman direk net resetlenir yeni değerleri alırım değil mi?
  • Alırsınız bence rahat ama ben online işlemlerden değil
    Müşteri hizmetleri ile yapmıştım anında geçiş olmuştu
  • quote:

Alırsınız bence rahat ama ben online işlemlerden değil
    Müşteri hizmetleri ile yapmıştım anında geçiş olmuştu
    Anladım hocam arıyorum o zaman atıcam yeni değerlerimi
  • Atin 100 olmazsa 90 fln olursa beraber 100 yapariz
  • quote:

Orijinalden alıntı: TheBCD

Down yönde 16 civarı SNR ile 100 mbit sorunsuz alırsınız. SNR değeriniz 8'in altına düşmedikçe sorun teşkil etmez VAE saha dolaplarında.
    Yeni değerlerim bu hocam umarım snr mevzusundan pişman olmam netimin kopmasından nefret ediyorum çünkü

88mbps'e sabitlemişler 100mbps yaparlarsa dediğim gibi tam 15-16 SNR civarlarına gelicek çok iyi bir değer zaten sorun yaşamazsınız. 100 mbps yaptırın mutlaka bu aralar sistemsel sıkıntı var sanırım bazı 100 mbps müşterileri 88e düşürdüler otomatik, illa arayıp bastırmak gerekiyor.
  • TheBCD T kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam ben 20 kere.arqdim sonra duzellilet :):)
  • Arkadaşlar

Değerler aşağıdaki gibi hatta kopma yok, dslam 2 bina aşağıda bina içi hat mı kötü değerler bu olmasına rağmen maks. 70mbps alabiliyorum kablo ile testte.
  • forumda milyarkere yazıldı yazılıyor modemde görülen hat değerleri ile hanenize gelen hat değerleri birbirini tutmayabilir. yüksek paralar verip yüksek hız beklerken daha düşük hızlara yüksek ücretler ödemek zorunda kalıyorsunuz. foruma gelip vay internet hızımı vermediler vay ben bu kadar para ödedim diye ağlıyorsunuz.
  • Hayırlı olsun vdsl aktif olmuş benim dolap bağlantıları yapıldı ama birtek benim apartman adsl kaldı hala diğer apartmanlar hipernet gözüküyor saha dolabı daha çalışmıyor şimdilik bunla avutuyorum kendimi, ama bu değişim önceden 11 mbps max alan hattımı 18 e çıkardı banada verirler vdsl desteği, bu arada o saha dolabından hizmet almaya başlayan sayısı artınca kapasite düşebilir.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.