Şimdi Ara

Bu da DOS oyun konsolu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
0
Favori
641
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

• Son yıllarda Retro konsollara yönelik büyük bir ilgi var. 20-30 yıl öncesinin efsane olmuş konsollarını birer birer elden geçirilerek piyasaya sürüldüğünü gördük. O döneme ait sayısı oyunu bir araya getiren Retro konsollar uygun fiyatı ile de o dönemi yaşamak isteyenlerin ilgisini çekiyor.

PC Classic özellikleri ve fiyatı 

Unit-e firması ise daha ilginç bir konsol projesi ile karşımıza çıktı. PC Classic adındaki Retro konsol sadece DOS oyunları oynatması ile rakiplerinden farklılaşıyor. Bir dönemin popüler DOS tabanlı oyunları bu konsol ile hayat bulacak.

Ayrıca Bkz.Cep bilgisayarlarının sayısı giderek artıyor

Firma 30 civarında DOS oyununu lisanslama çalışmalarında sona geldiklerini ifade ediyor. Bu oyunların içerisinde Unit-e's Maryland boardroom: Command & Conquer: Red Alert, Sid Meier's Civilization, Doom II, Prince of Persia, Lemmings, Frontier: Elite II, Wing Commander ve Quake II gibi klasikler yer alıyor. Bununla birlikte Tie Fighter veya Monkey Island gibi Lucas Arts klasiklerinin lisanslanamadığı tahmin ediliyor.

HDMI üzerinden harici ekranlara bağlanan konsol joystick yanında klavye-fare seti de kabul ediyor. Bu bakımdan tecrübe olarak biraz daha geniş. Konsol gelecek yıl 99$ fiyat etiketi ile satışa sunulacak.

• İşlemcisi 486 falan mı acaba? :)

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ARM işlemci + Raspbian gibi bir Linux dağıtımı + DOSBox

https://www.dosbox.com/

Tahminen bu konfigurasyon vardır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 486dx100 vardır :) Süper hızlı yağ gibi çalıştırır.

• Hımm iyide red alert, doom 2, quake 2 falan Windows oyunlarıydı zaten. Win 95'te falan oynuyorduk. Diğerleri içinde senelerdir dosbox var ama neyse.

• Bu tip retro konsol haberlerine hep yazıyorum:
    Raspberry Pi ile tüm retro konsolların oyunları oynanabilir. Raspberry Pi ve Retropie işletim sistemi yeterli.

• Spider_hip kullanıcısına yanıt
    Onları hem dos’ta hem win95’de açabiliyordun. Tam geçiş zamanı işte.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Başlık çok profesyonel olmuş.

• Tam olmuş, 90ların çirkin krem rengi...

• Lost vikings, Larry serisi, sensible soccer, f29 retalitor, gunship 2000, street fighter, Lotus olmazsa olmaz

• Uygun fiyata olduğu falan yok retro mini olayı altında çıkan tüm ürünlerin yaptığını 50 liralık bir pc de yapar. Ama bu ürünler nedense hep 99 dolar gibi fiyatlardan çıkıyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • https://www.playdosgames.com

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Hımm iyide red alert, doom 2, quake 2 falan Windows oyunlarıydı zaten. Win 95'te falan oynuyorduk. Diğerleri içinde senelerdir dosbox var ama neyse.
    Hayır dos oyunlarıydı. Windows da dosu emule edebiliyordu.
  • Omisis046 kullanıcısına yanıt
    Vay be iyiymiş. Benim 91-93 te dos pc'm varken sırf prince of persia ile chess oyunlarım vardı. Bir tek onları oynayabiliyordum. Sonra red alert zaten 1996'da doom 2 zaten 1997'de çıktığı için o zamana Win 95'im vardı. Demek taa 97 yılında bile dos için oyun çıkartıyorlarmış.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spider_hip

Vay be iyiymiş. Benim 91-93 te dos pc'm varken sırf prince of persia ile chess oyunlarım vardı. Bir tek onları oynayabiliyordum. Sonra red alert zaten 1996'da doom 2 zaten 1997'de çıktığı için o zamana Win 95'im vardı. Demek taa 97 yılında bile dos için oyun çıkartıyorlarmış.

16 bit dosu windows xp'ye kadar emule edebilir. Vista ve sonrası çalıştırmaz. Dosbox gibi programlar lazım.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • TheShadow kullanıcısına yanıt
    kim uğraşacak kardeş ?

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.