Şimdi Ara

Bu bisikletle şehirler arası ne kadar gidilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
2
Favori
9.608
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yeni aldığım Salcano City Sport 30 şehir bisikletim var. Bu bisikletle +500 hatta +1000 km şehirler arası gidersem ne gibi sorunlar çıkartabilir yapılırmı duraksamadan bu yol? (Duraksamadan dediğim tur işte)

• takipteyim city sport modeliyle günde 40+40 yapılır mı bende merak ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: asosyalsinek

takipteyim city sport modeliyle günde 40+40 yapılır mı bende merak ediyorum

Uzun tur planımız var . Mersinden çıkıp İstanbula günde 170-180 km gibi pedallayıp 5 günde varmayı planlıyoruz . Bu 900 km civarı yolda herhangi büyük olumsuzluk olsun istemiyorum İstanbula varınca zaten 2-3 konaklayacağız orada rahat rahat bakımı yapılır daha sonrada İstanbuldan 400 km rotayla İzmire 1 gece kamp yaparak varıp İzmirde de 2 gün konaklamayı düşünüyoruz . İzmirden Kemer'e 2 gece kamp kurarak rahat şekilde 3 gün gitmeyi planlıyoruz 500 km rotayı . Son olarak burada da 2 gün konaklayıp daha sonraki 550 km rotayı 2 gece kamp yaparak 3 günde tamamlayıp turu bitirmeyi planlıyoruz . Can alıcı kısım İstanbul'a dayanması . Bisikletçi bulmak için 30-40 km rota değiştirmek istemiyoruz tabiki. Kendime güveniyorumda Salcanom dayanır mı bilmiyorum . Bu arada aldığım gün 60 km sorunsuz şehir içi tur çıkarttım 3 saat gibi bir sürede.

• Gunde 170-180 km mi? Hocam naptin sen? O kadari icin bir yil boyunca calisman ozel hazirlik yapman lazim. Cidden cok zor. O agrilar ve o agrilara ragmen bisiklet surmeye devam etmek hemde sehirlerarasi yolda. Bence planlarinizi bir gozden gecirin. En azindan gunde 100kmden hesaplayin eger kendinizde guc bulursaniz 150de gidersiniz. Ama kendinizi en kotusune gore hazirlamak daha saglikli olacaktir.

Bende de city sport 30 var konunun takipcisiyim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: EvoRoncatto

quote:

Orijinalden alıntı: asosyalsinek

takipteyim city sport modeliyle günde 40+40 yapılır mı bende merak ediyorum

Uzun tur planımız var . Mersinden çıkıp İstanbula günde 170-180 km gibi pedallayıp 5 günde varmayı planlıyoruz . Bu 900 km civarı yolda herhangi büyük olumsuzluk olsun istemiyorum İstanbula varınca zaten 2-3 konaklayacağız orada rahat rahat bakımı yapılır daha sonrada İstanbuldan 400 km rotayla İzmire 1 gece kamp yaparak varıp İzmirde de 2 gün konaklamayı düşünüyoruz . İzmirden Kemer'e 2 gece kamp kurarak rahat şekilde 3 gün gitmeyi planlıyoruz 500 km rotayı . Son olarak burada da 2 gün konaklayıp daha sonraki 550 km rotayı 2 gece kamp yaparak 3 günde tamamlayıp turu bitirmeyi planlıyoruz . Can alıcı kısım İstanbul'a dayanması . Bisikletçi bulmak için 30-40 km rota değiştirmek istemiyoruz tabiki. Kendime güveniyorumda Salcanom dayanır mı bilmiyorum . Bu arada aldığım gün 60 km sorunsuz şehir içi tur çıkarttım 3 saat gibi bir sürede.

Alıntıları Göster
    Kardeş ayda 6,7 defa 50,60km üstü antremanın yoksa mümkün değil o süreler.Günde 180km diyorsun bunu söylemek çok kolay da yapmana imkan yok boşa macera arama , günlük 80,100km gibi plan yaparsanız yine sorun yaşayabilirsiniz ancak daha hafif olur.Düz şehir içi yoluna benzemez uzun yol , bi 15km. rampa gelir görürsün 180km'yi tersten :D

• quote:

Orijinalden alıntı: vaypcnet

Kardeş ayda 6,7 defa 50,60km üstü antremanın yoksa mümkün değil o süreler.Günde 180km diyorsun bunu söylemek çok kolay da yapmana imkan yok boşa macera arama , günlük 80,100km gibi plan yaparsanız yine sorun yaşayabilirsiniz ancak daha hafif olur.Düz şehir içi yoluna benzemez uzun yol , bi 15km. rampa gelir görürsün 180km'yi tersten :D

Mersinden İskenderuna 230 , Adanaya sürekli sürüşlerimiz oluyor günübirlik.Kendi bisikletimi alalı 3 gün oldu zaten aldığım gün 60 km yaptım . Birşey değil 60 km yani Rota belli daha önce arabayla , otobüsle gittiğimiz yoldan gideceğiz İstanbula. Çoğunluk asfalt düz yol arazi çok az.Biraz Antalya Mersin kasabilir o da en rahat yol olur bence eve dönüş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvoRoncatto -- 23 Haziran 2013; 15:44:47 >

• quote:

Orijinalden alıntı: tembelizm

Gunde 170-180 km mi? Hocam naptin sen? O kadari icin bir yil boyunca calisman ozel hazirlik yapman lazim. Cidden cok zor. O agrilar ve o agrilara ragmen bisiklet surmeye devam etmek hemde sehirlerarasi yolda. Bence planlarinizi bir gozden gecirin. En azindan gunde 100kmden hesaplayin eger kendinizde guc bulursaniz 150de gidersiniz. Ama kendinizi en kotusune gore hazirlamak daha saglikli olacaktir.

Bende de city sport 30 var konunun takipcisiyim.

Valla tur planı vardı fakat Ankarayaydı sonra denemelerde 25-30 km arası tempoda rahat şehir dışına çıkıp dönünce gaza geldik gibi oldu Diğer bir forumda 5 aylık çalışmayla günde 311 km yapan arkadaşta görünce iyice yolu uzatasımız geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi EvoRoncatto -- 23 Haziran 2013; 16:45:09 >

• quote:

quote:

Mersinden İskenderuna 230 , Adanaya sürekli sürüşlerimiz oluyor günübirlik.Kendi bisikletimi alalı 3 gün oldu zaten aldığım gün 60 km yaptım . Birşey değil 60 km yani Rota belli daha önce arabayla , otobüsle gittiğimiz yoldan gideceğiz İstanbula. Çoğunluk asfalt düz yol arazi çok az.Biraz Antalya Mersin kasabilir o da en rahat yol olur bence eve dönüş

Gidilir,yanına tamir malzemeleri al tamamdır. Zaten ilk gün 60 gittin diyelim 2.gün 100 gidersin 3 gün 120 gidersin,gün gün açılır bacakların.Bundan 45 sene önce demir yığını bir bisiklet ile Adana'dan İstanbul'a ile gitmiş iki kafadar var. City sport ile mi gidemeyeceksin,önemli olan beyinde bitirip,düzgün bir rota çıkarıp,fazla engebeli olmayan bir rota ve doğru kamp malzemelerini almak.

• quote:

Orijinalden alıntı: diosfer

quote:

quote:

Gidilir,yanına tamir malzemeleri al tamamdır. Zaten ilk gün 60 gittin diyelim 2.gün 100 gidersin 3 gün 120 gidersin,gün gün açılır bacakların.Bundan 45 sene önce demir yığını bir bisiklet ile Adana'dan İstanbul'a ile gitmiş iki kafadar var. City sport ile mi gidemeyeceksin,önemli olan beyinde bitirip,düzgün bir rota çıkarıp,fazla engebeli olmayan bir rota ve doğru kamp malzemelerini almak.

Alıntıları Göster
    Bisikleti bilemiyorum fakat günde 180Km aşırı kondisyon gerektirir.Biz arkadaşlarla dedik bisikletle Ankara'ya gidelim, daha Polatlı'dan çıkamadan hepimiz köstük 15Km ya gittik ya gitmedik

• quote:

Orijinalden alıntı: diosfer

quote:

quote:

Evet zaten 3 kişi gidiyoruz dağılım yaptık . En son 7-8 yıl önce ben 14 yaşındayken babamla Antalya'ya gitmiştik 2 günde 370 km yi.

• quote:

Orijinalden alıntı: Fadafaka

Bisikleti bilemiyorum fakat günde 180Km aşırı kondisyon gerektirir.Biz arkadaşlarla dedik bisikletle Ankara'ya gidelim, daha Polatlı'dan çıkamadan hepimiz köstük 15Km ya gittik ya gitmedik

İlk 3 gün en kötü 20 km hızla 10 saat çevirmeyi planlıyoruz . Daha sonra izmir-antalya o civarlarda en kötü 15 km yapıp her gün 150 km almak istiyoruz
  • quote:

quote:

İlk 3 gün en kötü 20 km hızla 10 saat çevirmeyi planlıyoruz . Daha sonra izmir-antalya o civarlarda en kötü 15 km yapıp her gün 150 km almak istiyoruz

10 Saat pedal çeviren adamın bacakları ağrır, karnı acıkır gerekli malzemelerinizi yanınıza alın hocam 10 Km'de 30dk dinlenseniz o sürede ihtiyaçları giderirseniz bence gidersiniz fakat ilk günlerde kendinizi fazla yormayın diğer günlerde 10 Saat pedal çeviremezsiniz.

• quote:

quote:

quote:

10 Saat pedal çeviren adamın bacakları ağrır, karnı acıkır gerekli malzemelerinizi yanınıza alın hocam 10 Km'de 30dk dinlenseniz o sürede ihtiyaçları giderirseniz bence gidersiniz fakat ilk günlerde kendinizi fazla yormayın diğer günlerde 10 Saat pedal çeviremezsiniz.

Bizi daha çok beni endişelendiren bisikletteki ağırlık şu an . Sırt çantalarındaki notebook , kıyafetler dışında arkada çadırı , heybede ocak vs kamp araç gereçlerini taşıyacağım . Ekipman araç gereç konusunda sıkıntı yok

• quote:

quote:

quote:

quote:

Bizi daha çok beni endişelendiren bisikletteki ağırlık şu an . Sırt çantalarındaki notebook , kıyafetler dışında arkada çadırı , heybede ocak vs kamp araç gereçlerini taşıyacağım . Ekipman araç gereç konusunda sıkıntı yok

Alıntıları Göster
    ohh ne güzel keyfini çıkar hocam kendine güvenen herşeyi yapar Ben daha 15 yaşındayım bi ara 35-45 km yürümüştüm arkadaşla o zaman küçüktüm bide Ayıptır söylemesi okulun en hızlısıyım

• quote:

Orijinalden alıntı: yanlızkurt007

ohh ne güzel keyfini çıkar hocam kendine güvenen herşeyi yapar Ben daha 15 yaşındayım bi ara 35-45 km yürümüştüm arkadaşla o zaman küçüktüm bide Ayıptır söylemesi okulun en hızlısıyım

Alıntıları Göster
    Dün sahilde City Sport 20 ile 45 KM yol yaptım. Ortalama hız kalabalıktan dolayı 15 km idi. Bence rahat gidersiniz lastik de tura uygun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Kutgunk

Dün sahilde City Sport 20 ile 45 KM yol yaptım. Ortalama hız kalabalıktan dolayı 15 km idi. Bence rahat gidersiniz lastik de tura uygun.

Alıntıları Göster
    Ben 23 km zor gidiyorum 170-180den bahsediyorlar ya.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Anaxarete

Ben 23 km zor gidiyorum 170-180den bahsediyorlar ya.

Alıntıları Göster
    Yarın yoldayız Günü gününe atamayacağım galiba fakat dönünce hepsini atarım
  • quote:

Alıntıları Göster
    Abi en iyisi sesini kaydet her turda kaç bin km yapıcaksın zor olur
  • quote:

Alıntıları Göster
    günde 180 km?

takioteyim :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: kymelria

günde 180 km?

takioteyim :)

Yorumları görünce 180 mi 160 mı korkmuyor değilim Fakat günde 200-250 hatta 300 yapan arkadaşları görünce bizde yaparız diyoruz kondisyonumuza da güveniyoruz yani
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.