Şimdi Ara

Broadwell ile Skylake Arasındaki Fark ne?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, daha Broadwell işlemciler çıkmadan Skylake ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Ben de İ7 2600k kullanıcısı olarak şu sıralar işlemcimi değiştirmek istiyorum. Haswell-E'ye geçmek istesem de forumda bu seriye geçmem için daha erken olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bu soruyu bu yüzden soruyorum. Broadwell ile Skylake arasında ne gibi farklılıklar olacak? İntelin "Tik-Tak" stratejisine göre Broadwell "Tik", Skylake ise "Tak" a denk geliyor :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Valla bende merak ediyorum.Dur Broadwell çıksın dur Skylake çıksın diyen var.Hangisi 5.nesil anlamadım.Tek bildiğim Haswell-E: 5.nesil Intel'in Extreme işlemci ailesi
  • Hocam cıkmayan iki şey üstünden ne yorum yapılır
  • Valla bende merak ediyorum bekleyenler hangi seriyi beklesinler.

• Broadwell düşük güç tüketimi ve daha serin çalışmayı hedef alacak gibi görünüyor. Haswell ile arasında fazla fark olmaz. Skylake'e de 1-1.5 yıl var. Haswell-e'ye geçilebilir bence.

• quote:

Orijinalden alıntı: Krakeg

Broadwell düşük güç tüketimi ve daha serin çalışmayı hedef alacak gibi görünüyor. Haswell ile arasında fazla fark olmaz. Skylake'e de 1-1.5 yıl var. Haswell-e'ye geçilebilir bence.

z97 depolayın :D
  • quote:

Orijinalden alıntı: alcatraz_tr

Merhaba arkadaşlar, daha Broadwell işlemciler çıkmadan Skylake ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Ben de İ7 2600k kullanıcısı olarak şu sıralar işlemcimi değiştirmek istiyorum. Haswell-E'ye geçmek istesem de forumda bu seriye geçmem için daha erken olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bu soruyu bu yüzden soruyorum. Broadwell ile Skylake arasında ne gibi farklılıklar olacak? İntelin "Tik-Tak" stratejisine göre Broadwell "Tik", Skylake ise "Tak" a denk geliyor :D

Dostum hala canavar gibi işlemcin var. Yetmiyorsa ver kırbacı, otur oturduğun yerde.

Broadwell için gelen bilgilere göre haswell işlemcilerden perf olarak iyi olmayacak, hatta düşük olacak.
    Daha çok güç tüketimine (taşınabilir ?) yönelik olduğu söyleniyor. (İntel Tick-tock mimarisi yani bir adımda perf artışı, diğerinde optimizasyon-güç vb)

Böyle bir işlemci ile en az Skylake bekle derim. En azından ben öyle yapardım. Hiç olmazsa DDR4 sistemler biraz makul hale gelir o zamana.

• Birisi 22 birisi 14 nm. Benim işlemci 32 nm. 45 nm'nin altındaysa yeterli bence.
    Bence dedikleri gibi boşta fansız çalışcaksa alınmalı.
  • Mevcut işlemcinden Broadwell ya da Skylake'e geçecek olman fark ettirmez. Ancak 2011 soket bir işlemci alırsan farkı anlarsın. Zaten şu anda gayet iyi durumda sendeki işlemci.
  • Broadwell Haswell'in 14 nm üretimi olacak, Skylake ise yeni bir mimari.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 24 Eylül 2014; 15:12:13 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.