Şimdi Ara

Broadwell ile Skylake Arasındaki Fark ne?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
10
Cevap
0
Favori
1.434
Tıklama
Tüm Forumlar >> Donanım / Hardware >> Dahili Bileşenler >> İşlemci >> Broadwell ile Skylake Arasındaki Fark ne?
Sayfaya Git:
Sayfa:
1
Giriş
    988 Mesaj
    Merhaba arkadaşlar, daha Broadwell işlemciler çıkmadan Skylake ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Ben de İ7 2600k kullanıcısı olarak şu sıralar işlemcimi değiştirmek istiyorum. Haswell-E'ye geçmek istesem de forumda bu seriye geçmem için daha erken olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bu soruyu bu yüzden soruyorum. Broadwell ile Skylake arasında ne gibi farklılıklar olacak? İntelin "Tik-Tak" stratejisine göre Broadwell "Tik", Skylake ise "Tak" a denk geliyor :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

|
    |
    INTEL i7 5820k (4.6 GHz) İşlemci - ASUS Rampage V Extreme Anakart - ASUS GTX 980Ti Strix (1521 Mhz) Ekran Kartı - Kingston HyperX Fury 16Gb 3000 MHz DDR4 Ram - Samsung 840 Evo 250 GB SSD + Seagate 1 TB HDD - CORSAIR H100i GTX İşlemci Soğutucusu - Seasonic X Series 1050W PSU - CORSAIR Obsidian 750D Full Tower Kasa
  • Teğmen
    233 Mesaj
    Valla bende merak ediyorum.Dur Broadwell çıksın dur Skylake çıksın diyen var.Hangisi 5.nesil anlamadım.Tek bildiğim Haswell-E: 5.nesil Intel'in Extreme işlemci ailesi
    |
    |
    |
    |

|
    |
    Broadwell düşük güç tüketimi ve daha serin çalışmayı hedef alacak gibi görünüyor. Haswell ile arasında fazla fark olmaz. Skylake'e de 1-1.5 yıl var. Haswell-e'ye geçilebilir bence.

MSI GTX 970 Twin Frozr V 4GB OC - i5 4690K @ 4.50 GHz 1.295 V - MSI Z97 PC Mate - GSkill RipjawsX 8GB @ 2400 MHz 1.545 V 12-13-12-36 - WD 1TB Caviar Blue 7200RPM - Corsair 200R - Cooler Master Seidon 120V - Corsair VS550 - AOC i2369
    *
    SteelSeries Siberia 650 - Logitech G502 Proteus Core - Logitech G710 Plus - SteelSeries QcK Plus - Logitech G230
    *
    Apple iPhone 7 Plus 32GB Black - Apple iPhone 5s 16GB Silver - LG G2 32GB Black
    *
    Acer 5740G
  • Yarbay
    2774 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: Ardsul

Broadwell düşük güç tüketimi ve daha serin çalışmayı hedef alacak gibi görünüyor. Haswell ile arasında fazla fark olmaz. Skylake'e de 1-1.5 yıl var. Haswell-e'ye geçilebilir bence.
    quote:

Orijinalden alıntı: Krakeg

z97 depolayın :D
    |
    |
    ...INTEL I7 4770K [email protected] CPU---ASUS Z97-A MB---COUGAR 700CM(W) PSU---CORSAIR CARBIDE 200R CASE---SEAGATE 1+1 TB INTERNAL HDD---2TB 2.5" USB3 EXTERNAL HDD---SAMSUNG 840 EVO 250 GB SSD---10GB 1600 MHZ LOW PROFILE KINGSTON RAM---CORSAIR HYDRO SERIES H100i WATER CPU COOLER---RAZER DEATHADDER 2013---CREATIVE SOUNDBLASTER TACTIC 3D RAGE WIRELESS HEADSET---LOGITECH Z623 250W 2+1 SPEAKER SYSTEM---INTEL HD GRAPHICS 4600 OC @1.4GHZ...
  • Yarbay
    5944 Mesaj
    quote:

Orijinalden alıntı: alcatraz_tr

Merhaba arkadaşlar, daha Broadwell işlemciler çıkmadan Skylake ile ilgili bilgiler gelmeye başladı. Ben de İ7 2600k kullanıcısı olarak şu sıralar işlemcimi değiştirmek istiyorum. Haswell-E'ye geçmek istesem de forumda bu seriye geçmem için daha erken olduğunu söyleyen arkadaşlar var. Bu soruyu bu yüzden soruyorum. Broadwell ile Skylake arasında ne gibi farklılıklar olacak? İntelin "Tik-Tak" stratejisine göre Broadwell "Tik", Skylake ise "Tak" a denk geliyor :D
    quote:

Orijinalden alıntı: alcatraz_tr

Dostum hala canavar gibi işlemcin var. Yetmiyorsa ver kırbacı, otur oturduğun yerde.

Broadwell için gelen bilgilere göre haswell işlemcilerden perf olarak iyi olmayacak, hatta düşük olacak.
    Daha çok güç tüketimine (taşınabilir ?) yönelik olduğu söyleniyor. (İntel Tick-tock mimarisi yani bir adımda perf artışı, diğerinde optimizasyon-güç vb)

Böyle bir işlemci ile en az Skylake bekle derim. En azından ben öyle yapardım. Hiç olmazsa DDR4 sistemler biraz makul hale gelir o zamana.
    |
    |
    Kırık kafa, Gigabyte 970A-UD3P, FX-8320, TridentX 4x8 GB 2133-9.11.11.31, 7950 DCU2T, 2x4 TB SV-35, 2x3 TB SV-35, 2x2 TB SG Harici, 240 GB SSD, BlueRay-RW, 29 inç 4K-3840x2160-IPS-75 Hz-4 ms, TT Toughpower Qfan 750W 80 B, Coolermaster RC-690-III, Logitech M705 ve K350 Wave

• Çavuş
    59 Mesaj
    Birisi 22 birisi 14 nm. Benim işlemci 32 nm. 45 nm'nin altındaysa yeterli bence.
    Bence dedikleri gibi boşta fansız çalışcaksa alınmalı.
    |
    |
    |
    |

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi scutaro -- 24 Eylül 2014; 15:12:13 >
    |
    |
Reklamlar
kolayoto.com
Mobilya Takımları
Bey Azura
SEO
Canlı Tv izle
Bu sayfanın
Mobil sürümü
Mini Sürümü

BR4
0,438
1.2.165

Reklamlar
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.