Şimdi Ara

Bridge Modda Tivibu Aktif Etme

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Türk telekom bridge mod ile internete bağlantı sağladık.

Ancak tivibu bağlantı sağlayamıyoruz.

Tivibu bağlantı ayarları konusunda yardımcı olabilir misiniz?

lightshot
    Screenshot
    https://prnt.sc/Y5Y7aPq7JxD4

• Vlan 55 Iptv seçerek yapacağını tahmin ediyorum.

Bridge mod söyleminizi bir modemi köprü moduna alıp routerdan sonlandırdığınızı varsayarak yazdım.

Eğer iki cihazı birbirine farklı ip bloklarında ya da erişim noktası olarak bağladıysanız ana cihazınız da bu ayarlar geçerli olacak şekilde yapılandırabilir ya da mevcut iss modemi/routerı ise otomatik olarak ayarları alır ve bağlantı sağlanırdı.

• hiç arada modem yok, direkt olarak ER605 router üzerinden internet, alıp / çıkış yapıyorum.

2 internet hattı mevcut, ttnet ve superonline ( load balance yedek )

iptv için bi türlü televizyona çıkış yapamadım.

mode: custom üzerinden vlan 55 ile denedim ancak yine başaramadım.

lightshot
    Screenshot
    https://prnt.sc/9Hs6Gl1S1Zi0
  • patlat P kullanıcısına yanıt

if your doesn't provide any parameters and the IPTV service is not based on IGMP technology, you can enable IPTV function and choose the bridge mode, then specify a port to connect IPTV set-top box.

bridge mod dene.

hangi versiyon cihaz? yine çıktı bak karşımıza. tplink'in versiyon merakı..   firmware güncel değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykoatmaca -- 12 Eylül 2022; 18:8:48 >

Arada hiç bi modem bişi yoksa nasıl bridge oluyor?

Ethernet direk bağlı olduğuna göre fiber mi iki sağlayıcıdan da aldığınız hizmet? ONT nin "fully bridge mode" çalışmasını böyle tanımlamaya pek gerek yokta.

Bazı tivibu cihazları iss cihazları haricinde çalışmayadabiliyor. Rastladığımız oldu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KYTECHNGAMING -- 12 Eylül 2022; 18:59:20 >
  • iptv için hangi lan portu seçtiyse, onu bridge mod denesin demek istemiştim. sabit lan ip yapılandırması yapacak. zaten o cihazda kaç iki wan mı var. diğer ayarı da yapılandırmış olması lazım. yoksa kafasına göre wan seçimi yapar ve bağlanmışken bağlanmaz duruma da gelebilir.

zaten yapması gereken o değil mi? langi lan portuna iptv atamak istiyorsa, o portu seçtiği wan'ın dhcp' sinden ayrı tutması gerekir diye düşünüyoum. bu durumda bridge mod ve sabit lan ip ataması tercih edemez mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi haykoatmaca -- 12 Eylül 2022; 20:26:39 >
  • haykoatmaca kullanıcısına yanıt

Sana yazmadım yaw onu :)

• haykoatmaca kullanıcısına yanıt

sanırım tam olarak yaşadığım sorun ve çözemediğim nokta burası.

hangi WAN üzerinden atama yaptığını ve DHCP ayırmayı çözemedim.

bu dediğinizi nasıl yapabilirim?

güncel cihaz ve fireware bilgileri

TL-ER5120 Gigabit Load Balance Broadband Router

2 WAN mevcut 1. wan'da ttnet 2. wan'da süperonline.

Firmware Version: 4.0.2 Build 20200313 Rel.52726

Hardware Version: TL-ER5120 v4.0

Alıntı

metni:
    zaten yapması gereken o değil mi? langi lan portuna iptv atamak istiyorsa, o portu seçtiği wan'ın dhcp' sinden ayrı tutması gerekir diye düşünüyoum. bu durumda bridge mod ve sabit lan ip ataması tercih edemez mi?

benzer cihazdan hatırladığım kadarıyla yazıyorum:

wan1 ttnet diyelim.

ttnet'in lan ip aralığını dhcp olarak yapılandır.

cihaz için bir lan ip belirle ve bunu da tplink üzerinde gir (grup oluşturma üzerinden yapılıyordu galiba)

belirlediğin lan ip için ilgili cihazın mac'ini de atayabilrisin, sürekli aynı ip'yi alsın.

ip tv için wan1 ve lan port seç (lan3 veya lan4 boş diyelim. birini seç)bridge moda al

aynı lan ip'yi iptv ayar sayfasında manuel ata (dhcp server'ı kapat)

vlan sayfasında vlan 55 değerini o lan ip için ayarla.

igmp sayfasında

igmp snooping'i enable

igmp proxy enable.

igmp v2 seç

nat/dmz'yi ilgili lan ip için aktifleştir.

bant genişliği için bir şey gerekmez sanırım.

restart.

yani lan/wan konfigurasyonları yapacaksın o kadar. deneme yanılma ile bağlanabilmen lazım.

• merhaba,

sorun çözüldü ise çözümü paylaşabilir misiniz? Aynı durumu yaşıyorum. teşekkürler

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.