Şimdi Ara

BRC enjektör sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
16.408
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Aracımda LPG enjektörlerinin işeme yapmasından dolayı sorun var. Usta dedi ki: Ya 150 l,ra verip temizlettireceksin, ya 800 lira verip enjektörleri yenileyeceksin ya da toptan sistemi yenileyeceksin dedi. Ayrıca temizleme sonrası düzelme ihtimali %80 dedi. Kesin konuşmadı yani.

Arkadaşlar 800 lira verip enjektör yenilemek mantıksız Atiker 900 liraya sıralı sistem takıyor. Temizletme işine de tam ikna olamadım. Acaba yerli malı uygun enjektörler var mıdır?

Bir tanıdığımın başına böyle bir olay gelmiş. Lovato enjektöre 600 lira demişler ve Ankara'da Lovato servisi yerli malı var demiş onu göndermiş 175 liraya. Acaba böyle bir durum BRC'de var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur513 -- 14 Aralık 2011; 23:20:24 >

• Her kit her enjektörü süremez, sizin kitiniz nedir?

http://www.sahibinden.com/ilan/alisveris-elektronik-arac-elektronigi-enjektor-lpg-li-araclar-icindir-sifir-kutulu-garantili-66834425/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MSC Elektronik -- 12 Aralık 2011; 14:16:05 >
  • Merhaba ;

BRC Enjektörleri sökülemez ,tamir edilemez ,çalışan parçaları gaz ile temas etmediği için kirli gazdan etkilenmez .BRC enjektörleri patentli bir üründür yerli üretimi - ya da farklı bir şekilde üretilmesi suçtur.Bu sebeble yetkili servislerimizde sadece orjinal enjektörlerimizi tercih edebilirsiniz.Buarada hangi BRC servisi ile görüştünüz ? Size bu bilgiyi veren yetkili BRC servisi mi yoksa farklı bir markanın servisi mi ? Cevap ikinci şık ise lütfen yetkili servislerimize başvurun ,belki de enjektör değiştirmenize gerek kalmayacak.Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Merhaba ;

BRC Enjektörleri sökülemez ,tamir edilemez ,çalışan parçaları gaz ile temas etmediği için kirli gazdan etkilenmez .BRC enjektörleri patentli bir üründür yerli üretimi - ya da farklı bir şekilde üretilmesi suçtur.Bu sebeble yetkili servislerimizde sadece orjinal enjektörlerimizi tercih edebilirsiniz.Buarada hangi BRC servisi ile görüştünüz ? Size bu bilgiyi veren yetkili BRC servisi mi yoksa farklı bir markanın servisi mi ? Cevap ikinci şık ise lütfen yetkili servislerimize başvurun ,belki de enjektör değiştirmenize gerek kalmayacak.Selamlar...

BRC enjektörlerinin dördünün birden bozulduğunu daha hiç görmedim, mehmet bey haklı siz BRC servisine gidiniz. belkide kablolarınızda bir kısadevre söz konusu olabilir.
    Saygılar

• quote:

Orijinalden alıntı: onur513

Merhaba arakdaşlar,

Aracımda LPG enjektörlerinin işeme yapmasından dolayı sorun var. Usta dedi ki: Ya 150 l,ra verip temizlettireceksin, ya 800 lira verip enjektörleri yenileyeceksin ya da toptan sistemi yenileyeceksin dedi. Ayrıca temizleme sonrası düzelme ihtimali %80 dedi. Kesin konuşmadı yani.

Arkadaşlar 800 lira verip enjektör yenilemek mantıksız Atiker 900 liraya sıralı sistem takıyor. Temizletme işine de tam ikna olamadım. Acaba yerli malı uygun enjektörler var mıdır?

Bir tanıdığımın başına böyle bir olay gelmiş. Lovato enjektöre 600 lira demişler ve Ankara'da Lovato servisi yerli malı var demiş onu göndermiş 175 liraya. Acaba böyle bir durum BRC'de var mıdır?

sakarya veya çevremizdeyseniz yardımcı olabilirim. güncel bayi listemizden de yetkili servislerimize başvurabilirsiniz.
    güncel bayi listesi: http://www.2a-lpg.com/duyurular/guncel_bayi_listesi.pdf

• BRC İTALYA FABRİKA -ENJEKTÖR BÖLÜMÜ

BRC enjektör sorunu
  • Sarışın olanını hatırlıyorum
  • 2010 Italya seyehatımde bu uretım bandını gormustum ama sarısına dıkkat etmemısım demek kı :)
    2011 Italya BRC fabrıka gezısınde bu uretım bandı kaldırılmak uzereydı ; bu banda ılaveten yenı hı-tec enjektorlerın uretıldıgı robotları gorme sansım oldu ; fotograf cekılmesı yasak oldugu halde yıne de gızlı gızlı cekımler yapmıstım...
    BRC nın yenı enjektorlerı ınsan elı degmeden uretılmektedır bu sebeble bu sarısınları sanırım 2012 de goremeyecegız :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: faruksevgili

Sarışın olanını hatırlıyorum

bir yerden kesin anımsatıyordur:)) bu güzelşdi bak akşam akşam güldüm allahta sizi güldürsün :))

bu arada enjektöre 800 lira çekmek nasıl bir anlayıştır.. heleki brc nin.. kardeş bende çıkması var.. 2 yıllık tertemiz.. isteyen olursa valla veririim.. bana yaramıyor.. sanırım 6 tane idi... hayırma kullanırsınız.. ee bi dua da edersiniz :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mehmet_usta -- 12 Aralık 2011; 19:44:54 >
  • http://www.2a.com.tr/urunler/lpg-donusum-kitleri/sequent-direkt-enjeksiyonlu-lpg-kiti

Benim sistem bu.Burda Brc'de takan bir yer ile görüştüm. Peki orjinal enjektör ne kadar arkadaşlar? Ayrıca BRC enjektörler kaç yıl garantili?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onur513 -- 13 Aralık 2011; 9:25:11 >
  • quote:

http://www.2a.com.tr/urunler/lpg-donusum-kitleri/sequent-direkt-enjeksiyonlu-lpg-kiti

Benim sistem bu.Burda Brc'de takan bir yer ile görüştüm. Peki orjinal enjektör ne kadar arkadaşlar? Ayrıca BRC enjektörler kaç yıl garantili?

Aracınız FSI yada TSI mi ?

Ayar sorununuz olduğunu düşünüyorum, bana yaşadığınız ili bildirirseniz sizi ilgili arkadaşlara yönlendirebilirim.

• quote:

quote:

http://www.2a.com.tr/urunler/lpg-donusum-kitleri/sequent-direkt-enjeksiyonlu-lpg-kiti

Ayar sorununuz olduğunu düşünüyorum, bana yaşadığınız ili bildirirseniz sizi ilgili arkadaşlara yönlendirebilirim.

Ben size daha öncedeb vw forumda danıştığım konuyu vereyim arkadaşlar daha ayrıntılı bilgi sahibi olursunuz. Bu arada aşağıda bahsetmiş olduğum LPG ustalarının ikisi de yetkili servis. Hatta isim de verebilirim: Birisi Yavuz Otogaz diğer Gürpınar Otomotiv.

http://www.vwtr.net/forum/genel/cozulemeyen-sorun-t26139.0.html

MESAJIN İÇERİĞİ:

Merhaba arkadaşlar,
    2006 Jetta primline sahibiyim. Araçta zor çalışma sorunu var şöyle ki: Aracı ilk çalıştırmada sorun yok. Aracı çalıştırdıktan sonra durdurup hemen çalıştırmada sorun yok. Fakat durdurup 5-10 dakika bekledikten sonra çalıştırmaya çalışınca ya 5-6 saniye marşı basılı tutmak gerekiyor ya da 3. sefer basışta çalışıyor. Ben araçta denenenleri ve değişenleri yazayım ona göre karar verin.
    90 bin bakımı içerisinde: benzin filtresi, hava filtresi, bujiler, kayışlar değişti. Bu sorunu çözmeye yönelik de: gaz kelebeği temizlendi, benzin pompası kontrol edildi, hararet müşürü kontrol edildi ama değişen hiçbir şey olmadı.

Araçta ayrıca BRC marka lpg takılı.Sorduğum iki LPG ustası da LPG'nin böyle bir sorun yaratmayacağını söyledi.

Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

• Onur Bey Merhaba ;
    Aracınızdakı sorunun cozumu ıcın enjektor degısımıne gerek olmayabılır.Sorunun enjektorden mı enjeksıyon baglantısından mı oldugunu 10 dakıkalık bır ıslem ıle cozulebılırız.Lutfen yetkılı bır servıse gıdıp benı ya da Faruk Beyı arayınız.Gereklı bılgılendırme yapılıp sorununuz cozulecektır.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

quote:

Ben size daha öncedeb vw forumda danıştığım konuyu vereyim arkadaşlar daha ayrıntılı bilgi sahibi olursunuz. Bu arada aşağıda bahsetmiş olduğum LPG ustalarının ikisi de yetkili servis. Hatta isim de verebilirim: Birisi Yavuz Otogaz diğer Gürpınar Otomotiv.

http://www.vwtr.net/forum/genel/cozulemeyen-sorun-t26139.0.html

MESAJIN İÇERİĞİ:

Merhaba arkadaşlar,
    2006 Jetta primline sahibiyim. Araçta zor çalışma sorunu var şöyle ki: Aracı ilk çalıştırmada sorun yok. Aracı çalıştırdıktan sonra durdurup hemen çalıştırmada sorun yok. Fakat durdurup 5-10 dakika bekledikten sonra çalıştırmaya çalışınca ya 5-6 saniye marşı basılı tutmak gerekiyor ya da 3. sefer basışta çalışıyor. Ben araçta denenenleri ve değişenleri yazayım ona göre karar verin.
    90 bin bakımı içerisinde: benzin filtresi, hava filtresi, bujiler, kayışlar değişti. Bu sorunu çözmeye yönelik de: gaz kelebeği temizlendi, benzin pompası kontrol edildi, hararet müşürü kontrol edildi ama değişen hiçbir şey olmadı.

Araçta ayrıca BRC marka lpg takılı.Sorduğum iki LPG ustası da LPG'nin böyle bir sorun yaratmayacağını söyledi.

Bu konuda bilgisi ya da tecrübesi olan varsa yardımlarını bekliyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi YEŞİLYURT OTOMOTİV -- 13 Aralık 2011; 19:24:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: ozenclerotogaz

Onur Bey Merhaba ;
    Aracınızdakı sorunun cozumu ıcın enjektor degısımıne gerek olmayabılır.Sorunun enjektorden mı enjeksıyon baglantısından mı oldugunu 10 dakıkalık bır ıslem ıle cozulebılırız.Lutfen yetkılı bır servıse gıdıp benı ya da Faruk Beyı arayınız.Gereklı bılgılendırme yapılıp sorununuz cozulecektır.

Mehmet Bey Merhabalar,

Böyle bir iyilik yaparsanız benim için gerçekten çok büyük kıymeti olur. Arabayı alalı çok olmadı bir de 1000 lira masrafa daha girmeyelim. Benzinle kullansak fiyatlar malum. Ben imzanızdaki telefonu kaydediyorum. İsmim Onur. Kayseri'deyim. Burdaki telefondan size ulaşabilirim sanırım. Kayseri'de BRC bayisine gidip sizi arayacağım. Çok teşekkür ederim ilginiz için.

Bu arada şu ek bilgiyi de vereyim: Yukardaki mesajda sorunun nasıl çözüldüğü yok. Usta aracı benzine geçir dedi, filtreyi çıkardı içerisindeki gazı boşalttı sonra tekrar taktı ve sorun çözüldü. Şimdi benzinde kullanıyorum tekrar gazı denemedim.

• Rıca ederım , BRC musterılerı bızım ıcın cok degerlıdır, yarın aramanızı beklıyorum... Selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Prins-recep

quote:

Orijinalden alıntı: YEŞİLYURT OTOMOTİV

BRC İTALYA FABRİKA -ENJEKTÖR BÖLÜMÜ

BRC enjektör sorunu

Camal Abi Beni Göndersene italya :)

Ragazze italiani Bella :)

Recep ustam seni italya'ya değil hollanda'ya göndereceğim. sen oralara alışıksın. felemenkçeyi, italyancadan daha iyi konuştuğuna eminim.

• quote:

Orijinalden alıntı: mehmet_usta

quote:

bir yerden kesin anımsatıyordur:)) bu güzelşdi bak akşam akşam güldüm allahta sizi güldürsün :))

bu arada enjektöre 800 lira çekmek nasıl bir anlayıştır.. heleki brc nin.. kardeş bende çıkması var.. 2 yıllık tertemiz.. isteyen olursa valla veririim.. bana yaramıyor.. sanırım 6 tane idi... hayırma kullanırsınız.. ee bi dua da edersiniz :))

Mehmet Usta sorun enjektördense benim için müthiş bir iyilik olur. Bugün Mehmet Bey soruna el atacak. Eğer enjektörden ise size nasıl ulaşabilirim?

• quote:

quote:

quote:

Mehmet Usta sorun enjektördense benim için müthiş bir iyilik olur. Bugün Mehmet Bey soruna el atacak. Eğer enjektörden ise size nasıl ulaşabilirim?

benim imzama bakmanız yeterli :))

• quote:

quote:

quote:

quote:

benim imzama bakmanız yeterli :))

Abi baktım imzana Ayka Otogaz yazıyor :)) Bizim birader yarın Mardin Kızıltepe'den buraya ( Kayseri'ye) gliyor. Acaba diyarbakır dan geçer mi ki? Senin ordan alabilirse alsa. Yoksa sana zahmet olacak ama kargoya verirsen çok memnn edersin abi beni

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.