Şimdi Ara

Bravo almak üzereyim.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
246
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba. Uzun zamandır Bravo ilanlarını takip ediyorum. bugün 1.6 multijet dynamic kırmızı renk birini beğendim. araç bana fazla uzakta değil. dynamic nasıl bir donanım seviyesidir? araç kendi aracımdan daha fazla kilometre yapmış durumda, kendi aracım linea 1.3 active plus. multijet motora güveniyorum. bravo +200 bin km de, kendi aracım 130 binde. Sizce almaya değer mi? kendi aracım sorunsuz durumda. navigasyon/multimedya, tertemiz koltuklar, yetkili servis bakımlı bir araç. beğendiğim bravo da gayet diri görünüyor. ne dersiniz? bulunduğum yerde çok az bravo var hatta 2 tane diyebiliriz. sahipleri yıllardır kullanıyor ve satmıyorlar. Bravo hakkında olumlu yorumlar gelirse yarın veyahut yarından sonra aracı almaya gidebilirim.

• Bravo hakkında olumsuz yorum yapanlardan koşarak uzaklaşın. Kimi arka kısmı dar bulur o kadar. Fakat ne kadar diri dursa da, 200.000 km'deki bir aracı almazdım. Siz de bineceksiniz, olacak 250.000 km. Normalde bu kilometreler multijet için önemli değil; fakat satmak istediğiniz an potansiyel Bravo alıcılarının %90'ını kaybedeceksiniz. Gerekirse biraz daha bekleyerek bütçeyi arttırıp daha düşük kilometrede bir Bravo bakın derim.
  • bende 1.4 t-jet var. BEnimki dynamic ama paket eklenmiş hali yani ek olarak asr,esp,hba yokuş kalkış desteği,hız sabitleyici var. Eğer cruise control yoksa sonradan taktırabilirsin. otomatik kararan dikiz aynası hiç bir bravoda yok ama teissat hazır ekleyebilirisn ben ekledim.

donanım tablosuna burdan bakabilirsin.

https://www.birmot.com.tr/Araclar/Fiat/Binek/12/11/Bravo.aspx
  • Aytürk kullanıcısına yanıt
    dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Bravo'nun çok zarif ve güzel bir italyan kuşu olduğunu biliyorum :) Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. düşük kilometreli Bravolar pek çıkmıyor. genelde +100 bin kilometreye ulaştılar. çok nadir olanlar var ama haliyle fiyatı neredeyse sıfır egea parası. satıştaki değer kaybı gibi şeyleri umursamıyorum Türkiye'de insanların bunu kafaya çok takmasına da bir anlam veremiyorum. Ben biniciyim arabayı alacak başka bir binici çıkar diye düşünüyorum. Bravo alırsam uzun süre binerim. debriyajının sert olduğunu söylüyorlar. kronik bir sorunu var mıdır?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Wraith Todd -- 20 Eylül 2016; 1:59:31 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: palpatine48

Bravo'nun çok zarif ve güzel bir italyan kuşu olduğunu biliyorum :) Tavsiyeniz için çok teşekkür ederim. düşük kilometreli Bravolar pek çıkmıyor. genelde +100 bin kilometreye ulaştılar. çok nadir olanlar var ama haliyle fiyatı neredeyse sıfır egea parası. satıştaki değer kaybı gibi şeyleri umursamıyorum Türkiye'de insanların bunu kafaya çok takmasına da bir anlam veremiyorum. Ben biniciyim arabayı alacak başka bir binici çıkar diye düşünüyorum. Bravo alırsam uzun süre binerim. debriyajının sert olduğunu söylüyorlar. kronik bir sorunu var mıdır?

BEnim bildiğim kronik sorunu klima kapakçıkları sorunu. Bu fiatların çoğunda var. bir taraf sıcak bir taraf soguk veriyor. benim araba henüz 70 binde ve bir sorunla karşılaşmadım nazar değmesin. Yalnız 200 bin hakkaten fazla. BEn olsa bende almam o kmde araba:)

• 1.4 benzin+lpg li Bravo alsam nasıl olur? dizel bakmamın sebebi yaşadığım yer düz değil hep rampa kendi aracımdan bu konuda çok memnun olduğum için dizel bakıyorum. çok fazla km yapan biri değilim. senede 10 bin yapıyorum. başka arabamda var. scooter falan da var yani şehir içinde araba pek kullanmıyorum. Belki benzinli olur ne dersiniz? biraz yavaş çıkarız rampaları
  • dkerem2 D kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim baktığım Bravolarda söylediğiniz klima detayına dikkat edeceğim. Kilometre için yapacak bir şey yok araba nihayetinde kilometre yapmak, gezmek için alınıyor :) benim dikkat ettiğim husus iç mekanın temizliği. bravolarda iç mekan baya kaliteli görünüyor. Lineadan iyidir yahu sıkıldık sedan arabadan.
  • 200bin km de multijet ise motor yeni açılıyordur,,, bravo bence f/p arabası ,,, piyasası zayıf olsada ikinci el alınırsa zarar ettirmez ,, bir ara bende baktıydım, sport style olanları hoşuma gittiydi, birde dynamic donanım olanları dolu oluyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: palpatine48

Teşekkür ederim baktığım Bravolarda söylediğiniz klima detayına dikkat edeceğim. Kilometre için yapacak bir şey yok araba nihayetinde kilometre yapmak, gezmek için alınıyor :) benim dikkat ettiğim husus iç mekanın temizliği. bravolarda iç mekan baya kaliteli görünüyor. Lineadan iyidir yahu sıkıldık sedan arabadan.

bende bravo'nun halefi stilo vardı. sonuçta az satılan bir araç en başta. benim bu sebeple stilo'da çok canım yandı. araçta parça sorunu yok diyorlar durmadan. doğru, parça sorunu yok ancak bir parça bozulduğunda servisin elinde test edecek parça olmadığı için merkezden getirtmeye çekiniyor. aynı araçtan da yok ellerinde söküp denesinler. bu sıkıntı oluyor. beyin arızası sonrası beni çok üzmüştü stilo. çok uğraştırdı. bu sebeple bir daha az satan bir araç almam. bravo'yu da test sürüşünde kullanmıştım stilo'mu servise getirdiğimde. stilo gibi sürüşü yumuşak bir araç. fonksiyonellikten çok estetik kaygılı şekli sebebiyle içi stilo'dan daha dar malesef. ben şahsen uzak dururdum. bravo'cu arkadaşların duygusal yorumları etkilemesin. bravo'nun tokadını bir kere yediler mi zor kalkarlar ayağa. ben son senemde 12bin lira masraf yaptım stilo'ma ve 19'a sattım. araba 1-2 ay serviste yattı ve defalarca yolda kaldım beyin arızasından. canıma okudu.

• Bugüne kadar okuduğum yorumlarda bravoyu kötüleyen yok. Ama araç satmamis piyasada tek tük var denk gelmek baya zor. Diğer taraftan egeaya bakıyorum neredeyse iyi yorum yapan yok bravodan iki gömlek alt seviyede olduğunu yazan çok fakat ortalık Egea doldu.
    Bi yerde bi sıkıntı var ama anlamadım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2 hafta kadar önce mjet bir Bravo aldım.
    Sorularınız olursa yardımcı olabilirim.

• Tam 5 yıl Bravo 1.6mjet kullandım. Şimdiye kadar kullandığım en sağlam ve sorunsuz arabaydı.

Direksiyonda çıkardığı basit bir sorun dışında 5 yıl hiç sorun çıkmadı. Far-stop ampulü bile patlamadı.

200.000km mjet motor için hiçbir şey değil. Araba temiz ve diri ise alınır.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.