Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (24. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
24.111
Cevap
50
Favori
1.636.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: brava 34

MERHABA ARKADAŞLAR, YA KFAMA TAKILAN BİRŞEY VAR YARDIMCI OLABİLİRZ ÇOK SEVİNİRİM.
    CUMA GÜNÜ AKNKARAYA GİTMEYİ PLANLIYORUM AMA LPG YOK BENZİNLE NE KADAR YAKAR UZUN YOLDA BİLEN VARSA
    YARDIMCI OLSUN LÜTFEN.

Şimdiden hayırlı yolculuklar,yakıta etki eden faktörlerden;hava sıcaklığı,rakım farklılıkları ve arabadaki yük oranı Ankara yolculuğunda karşına çııkacak eksiler arasında.Tabi bu arada hepimizin malumu hız da var işin içinde.Sonuç olarak ortalama 7 lt civarında tüketim olabilir.Çoğu uzun yolda bir kısmı şehir içerisinde 1 depo ile 680 km yol yapmıştım.Aslında deneyip görececeksin aynı cins arabalarda bile yakıt tüketim değerleri değişkenlik göstere biliyor.
  • TEŞEKKÜRLER SUFİM. EVET DEDİKLERİNİ HİÇ HESABA KATMAMIŞTIM VALLAHİ.
    Bİ KEREDE OLSA UZUN YOLA ÇIKIP GÖRMEK LAZIM
    YAKIT VERİLERİNİ DÖNÜNCE AKTARIRIM ARTIK
  • Merhabalar Brava'cılar.Ben de yaklaşık 9 aydır Brava 2001 Elx kullanıcısıyım ve aracımdan müthiş memnunum.
    Ancak ortak sorunumuz sanırım yakıt!...
    Çok şekillerde değinilmiş konuya ancak eğer lpg sistemleri konusunda iyi y da kötü tecrübelri olan arkadaşlar benimle bu tecrübelerinin paylaşırlarsa sevinirim.Bir de Trabzon ya da Erzurum'da LPG dönüşümü yaptıran arkadaşlar varsa memnunlar mı nereye tavsiye edersiniz?
    Şimdiden teşekkürler hepinize :)
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokceada

Merhabalar Brava'cılar.Ben de yaklaşık 9 aydır Brava 2001 Elx kullanıcısıyım ve aracımdan müthiş memnunum.
    Ancak ortak sorunumuz sanırım yakıt!...
    Çok şekillerde değinilmiş konuya ancak eğer lpg sistemleri konusunda iyi y da kötü tecrübelri olan arkadaşlar benimle bu tecrübelerinin paylaşırlarsa sevinirim.Bir de Trabzon ya da Erzurum'da LPG dönüşümü yaptıran arkadaşlar varsa memnunlar mı nereye tavsiye edersiniz?
    Şimdiden teşekkürler hepinize :)

MERABA GÖKÇEADA; BENDEDE 1.5 AYDIR 2002SX VAR SERİ VE KONFORLU Bİ ARACIMIZ VAR AMA BENZİN FİYATLRI MALUM. BENDE LPG DÜŞÜNÜYORUM 1-2 AYA KADAR TAKTIRABİLİSEM NE ALA, LPG KONUSNDA SORDUĞUN İLLERDE ZATEN LPG HİZMETİ VEREN YERLER SAYILIDIR USTASI İYİ OLAN MEŞHUR OLMUŞTUR ORADA SORUŞTUR BAKLIM. TARTİNİ,BRC, BİZİM ARAÇLARA EN UYUMLU OLANI DİYOLAR FAKAT MONTAJI YAPAN USTA ÇOK ÖNEMLİ ARKADAŞIM. İYİ Bİ USTANIN MONTAJI PROBLEM ÇIKARMAZ SANA, İYİ ARAŞTIR, HADE HAYIRLISI GÖKÇEADA
  • ARKADAŞLAR BENİM Bİ SORUNUM VAR. BENİM BRAVA LPG İLE Ş.İÇİ Ş.DIŞI ORTAK KULLANIMDA YAKLAŞIK 18 - 19 YKR CİVARI YAKIYO. SİZCE DEĞERLER NASIL TECRÜBELİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA BANA YAZABİLİRMİ. BİDE UZUN YOLDA NEKADAR YAKAR YAKLAŞIK.
  • merhaba gökçeada; benim arabaya 15 gün önce giresunda aldesa takıldı 1200 ytl ye. şimdilik herhangi bi problem yok. ama lpg de usta çok önemli ustayı iyi araştır sağlıklı bi montaj yapsınlar. bence usta alacağın sistemden daha önemli.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rüzgar55

ARKADAŞLAR BENİM Bİ SORUNUM VAR. BENİM BRAVA LPG İLE Ş.İÇİ Ş.DIŞI ORTAK KULLANIMDA YAKLAŞIK 18 - 19 YKR CİVARI YAKIYO. SİZCE DEĞERLER NASIL TECRÜBELİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA BANA YAZABİLİRMİ. BİDE UZUN YOLDA NEKADAR YAKAR YAKLAŞIK.

fazla merak etme çoğu lpg li brava kullanıcısı seninle aynı yakıt tüketim fiatında.sadece uzun yolda ve sürat yapmaz isen dahada düşecektir.Yalnız yaz ayının gelmesi ile klima kullanımına bağlı olarak yakıtta artış olmaktadır,hemde hatırısayılır bir oranda.
  • fazla merak etme çoğu lpg li brava kullanıcısı seninle aynı yakıt tüketim fiatında.sadece uzun yolda ve sürat yapmaz isen dahada düşecektir.Yalnız yaz ayının gelmesi ile klima kullanımına bağlı olarak yakıtta artış olmaktadır,hemde hatırısayılır bir oranda.

tşkr ederim söylediklerin içinde bu arabayı kullanıpta sürat yapmamak mümkünmü ? sen istemesende araba ben gidecem diyor zaten. şuan benim araba lpg li olmasına rağmen 180 e kadar çıkıyor benzinli gibi. ayrıca sürat yapmadan b arabayı kullanmanın hiç bir tadı kalmıyorki.
  • brava 34 ; benim araç uzun yolda 4 bin deviri geçmemek şartıyla bir depo benzinle yaklaşık (50 lt) 640 km yol yaptı. yani ortalama 26 ykr civarı hesabı sen yap artık. malum benzinin fiatı
  • quote:

ARKADAŞLAR BENİM Bİ SORUNUM VAR. BENİM BRAVA LPG İLE Ş.İÇİ Ş.DIŞI ORTAK KULLANIMDA YAKLAŞIK 18 - 19 YKR CİVARI YAKIYO. SİZCE DEĞERLER NASIL TECRÜBELİ OLAN ARKADAŞLAR VARSA BANA YAZABİLİRMİ. BİDE UZUN YOLDA NEKADAR YAKAR YAKLAŞIK.

bu arada unuttum 180 ytl gazla karma 1050km yol katetmiştim.hatırladığım kadarıyla...Gerci bana sorarsan hiç bir zaman böyle kıyaslar pekte olumlu olmaya bilir.Karşılaştırma mantığında tüm koşulların eşitliği söz konusu,arabayı kullanım tarzı-lastiler,lastik basıncları-arabanın yük aranı ve daha birçok etmenden söz edile bilir karşılaştırmalaları bir birinden ayıran...
  • bu arada unuttum 180 ytl gazla karma 1050km yol katetmiştim.hatırladığım kadarıyla...Gerci bana sorarsan hiç bir zaman böyle kıyaslar pekte olumlu olmaya bilir.Karşılaştırma mantığında tüm koşulların eşitliği söz konusu,arabayı kullanım tarzı-lastiler,lastik basıncları-arabanın yük aranı ve daha birçok etmenden söz edile bilir karşılaştırmalaları bir birinden ayıran...

tahminimce ben aynı yakıtla o kadar gidemem heralde malum ben biraz süratliyim. ama yinede benzine göre çok daha ucuz bide performans kaybı yok. tek derdim şu kar lastikleri 140 geçince biraz titretiyo direksiyonu acaba balans ayarı yaptırsam bu sorunu giderebilirmiyim ?
  • quote:

fazla merak etme çoğu lpg li brava kullanıcısı seninle aynı yakıt tüketim fiatında.sadece uzun yolda ve sürat yapmaz isen dahada düşecektir.Yalnız yaz ayının gelmesi ile klima kullanımına bağlı olarak yakıtta artış olmaktadır,hemde hatırısayılır bir oranda.

tşkr ederim söylediklerin içinde bu arabayı kullanıpta sürat yapmamak mümkünmü ? sen istemesende araba ben gidecem diyor zaten. şuan benim araba lpg li olmasına rağmen 180 e kadar çıkıyor benzinli gibi. ayrıca sürat yapmadan b arabayı kullanmanın hiç bir tadı kalmıyorki.
    [/quo
    Ufak bir tavsiye;lpg ile favla üksek sürat yapmaman ve tercih senin tabiki duble-up'ın lpg li araçlar için ürünü var onu bulamaz isen diğer yağlayıcı ürünlerinden birini motor yağına ilave etmen.
  • [/quo
    Ufak bir tavsiye;lpg ile favla üksek sürat yapmaman ve tercih senin tabiki duble-up'ın lpg li araçlar için ürünü var onu bulamaz isen diğer yağlayıcı ürünlerinden birini motor yağına ilave etmen.

ben çok fazla anlamam bu diğer yağlayıcı ürünler derken biraz daha açık yazarsan marka felan belirtsen daha iyi olur
  • Orjinalden alıntı: rüzgar55

bu arada unuttum 180 ytl gazla karma 1050km yol katetmiştim.hatırladığım kadarıyla...Gerci bana sorarsan hiç bir zaman böyle kıyaslar pekte olumlu olmaya bilir.Karşılaştırma mantığında tüm koşulların eşitliği söz konusu,arabayı kullanım tarzı-lastiler,lastik basıncları-arabanın yük aranı ve daha birçok etmenden söz edile bilir karşılaştırmalaları bir birinden ayıran...

tahminimce ben aynı yakıtla o kadar gidemem heralde malum ben biraz süratliyim. ama yinede benzine göre çok daha ucuz bide performans kaybı yok. tek derdim şu kar lastikleri 140 geçince biraz titretiyo direksiyonu acaba balans ayarı yaptırsam bu sorunu giderebilirmiyim ?

Belli olmaz 100 km hıza eriştiğinde araç balans istiyorsa belli ettirir kendini diye düşünüyorum,kar lastiklerini performans lastiği gibi kullanmaktasın.Kar lastiğinin yüksek süratte asfaltla bütünleşmesi ile performans lastiğininki bir olmaya bilir aklında bulunsun...Ha bu arada öyle mıy mıy bir sürücüde değilim duruma bağlı gereksiz süratler malum ekonomimizi zorlamakta.Benzinli iken yüksek süratle birlikte depo gösterge ibresinin de indiğine şahidim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sufim -- 15 Mayıs 2008; 15:48:54 >
  • Belli olmaz 100 km hıza eriştiğinde araç balans istiyorsa belli ettirir kendini diye düşünüyorum,kar lastiklerini performans lastiği gibi kullanmaktasın.Kar lastiğinin yüksek süratte asfaltla bütünleşmesi ile performans lastiğininki bir olmaya bilir aklında bulunsun...Ha bu arada öyle mıy mıy bir sürücüde değilim duruma bağlı gereksiz süratler malum ekonomimizi zorlamakta.Benzinli iken yüksek süratle birlikte depo gösterge ibresinin de indiğine şahidim.

haklısın sanırım bana lazım olan 4 adet performans lastiği yakın zamanda alırım inşallah. Fiyatları kopnusunda bilgin varmı ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: sufim

quote:

17 jant 205lik lastiklerle lpgde 20 ykr yakıyor + her 80ytl lik gaz alışımda 20 ytlde benzin alıyorum = yani km de 25 ykr yakmış oluyor.
  • arkadaşlar internette gezerken
    Fiat_Bravo-Brava_Service_Manual_Vol1
    Fiat_Bravo-Brava_Service_Manual_Vol2
    Fiat_Bravo-Brava_Service_Manual_Vol3
    Fiat_Bravo-Brava_Service_Manual_Vol4
    servis kitapçığını bulmuştum ve VOL1 indirmiştim diğerleri kalmıştı
    diğer dosyalar şimdi rapid den silinmiş
    elinde pdf formatında olan varsa veya link biliyorsa yayınlayabilirmi? veya maille de alabilirim.
  • arkadaşlar buldum sizde burdan indirebilirsiniz:
    http://pdftown.com/PDF-Fiat-Bravo-and-Brava-Service-Manual.html
    inşallah işinize yarar.
  • Orjinalden alıntı: rüzgar55

Belli olmaz 100 km hıza eriştiğinde araç balans istiyorsa belli ettirir kendini diye düşünüyorum,kar lastiklerini performans lastiği gibi kullanmaktasın.Kar lastiğinin yüksek süratte asfaltla bütünleşmesi ile performans lastiğininki bir olmaya bilir aklında bulunsun...Ha bu arada öyle mıy mıy bir sürücüde değilim duruma bağlı gereksiz süratler malum ekonomimizi zorlamakta.Benzinli iken yüksek süratle birlikte depo gösterge ibresinin de indiğine şahidim.

haklısın sanırım bana lazım olan 4 adet performans lastiği yakın zamanda alırım inşallah. Fiyatları kopnusunda bilgin varmı ??

Fiatlar değişiklik arz adiyor markalara göre en son birkaç ay önce lastik almadan önce 130-180 arası deşiklik göstermekte idi,prellinin 4 al 3 öde kampanyasına denk gelip öyle aldım üstelik peşin fiatına 6 taksitle.Şu an güncel ne var bilmiyorum.
  • ben 6 ay önce briston br 250 lastiklerini aldım.100 ytl den tanesini.orjinal lastikler michelin energy idi.burada michelin bayisi bulamadığım için briston aldım.memnunum bu laastiklerden.fakat michelin lastikleri konfor ve performans açısndan benim aldığım br 250 lerden daha iyi gibi geldi bana.bilginize..

bu arada rüzgar55 giresunda tüp taktırdım demişsin.bende giresunda görev yapıyorum...giresunda mı ikametgah ediyosun
  • 
Sayfa: önceki 2223242526
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.