Şimdi Ara

...:::: BRAVA & BRAVO & MAREA ::::... (25. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
7 Misafir - 7 Masaüstü
5 sn
24.112
Cevap
50
Favori
1.635.241
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • evet k_storm giresunda ikamet ediyorum. merkezde sen neredesin. belki benim arabayı görmüşsündür. senfoni mavisi renkli camlı bi makina. giresun plakalı.
  • quote:

Orjinalden alıntı: rüzgar55

evet k_storm giresunda ikamet ediyorum. merkezde sen neredesin. belki benim arabayı görmüşsündür. senfoni mavisi renkli camlı bi makina. giresun plakalı.

bende bulancakta oturuyorum. görevim gereği buralardayım.evet senfoni mavisi giresunda görmüştüm.eğer senden başka bu renkte bravası olan yoksa giresunda. benim brava ankara plakalı beyaz.memnun oldum....yakınlarda bir forumdaş olması güzel...
  • bende bulancakta oturuyorum. görevim gereği buralardayım.evet senfoni mavisi giresunda görmüştüm.eğer senden başka bu renkte bravası olan yoksa giresunda. benim brava ankara plakalı beyaz.memnun oldum....yakınlarda bir forumdaş olması güzel...

benim bravadan başka yok buralarda.
  • Orjinalden alıntı: rüzgar55

bende bulancakta oturuyorum. görevim gereği buralardayım.evet senfoni mavisi giresunda görmüştüm.eğer senden başka bu renkte bravası olan yoksa giresunda. benim brava ankara plakalı beyaz.memnun oldum....yakınlarda bir forumdaş olması güzel...

benim bravadan başka yok buralarda.

evet o zaman gördüğüm araba seni arabanmış.senin arka stop lambalarında sanırım siyah renkle boyanmıştı.gördüğüm araba öyle idi.bu arada rüzgar55 sen arabanı götürdüğün tanıdık güvenilir usta varmı burda yoksa servise mi götürüyorsun bi sorun olduğu zaman.
  • quote:

brava 34 ; benim araç uzun yolda 4 bin deviri geçmemek şartıyla bir depo benzinle yaklaşık (50 lt) 640 km yol yaptı. yani ortalama 26 ykr civarı hesabı sen yap artık. malum benzinin fiatı

TEŞEKKÜR EDERİM RÜZGAR55, ANLADIĞIM KADARIYLA ACİLEN TÜP TAKTIRMAAAK ŞART YAV.
  • quote:

Orjinalden alıntı: huseyinaygun

arkadaşlar buldum sizde burdan indirebilirsiniz:
    http://pdftown.com/PDF-Fiat-Bravo-and-Brava-Service-Manual.html
    inşallah işinize yarar.

OOOOOOOOOOOOH ÇOK SAĞOL HÜSEYİN!!
    YAV BAYILIRIM ARABANIN ALTINDAN GİRİP ÜSTÜNDEN ÇIKMAYA.
    ARAYIP BULAMAMIŞTIM TEKNİK DÖKÜMANLARI. ŞİMDİ SABAH AKSAM ÇIKMAM
  • quote:

Orjinalden alıntı: brava 34

quote:

inşallah işinize yarar.

işinize yaradıysa ne mutlu, bende indirdim çıktılarını bile aldım, gerçekten çok işe yarıyor.
  • arkadaşlar foruma hemen hemen hergün giriyorum ama katılım az gibi yada topiğe pek ilgimi yok?
  • quote:

arkadaşlar foruma hemen hemen hergün giriyorum ama katılım az gibi yada topiğe pek ilgimi yok?

bende hergün giriyorum pas geçtiğim ender oluyor ama katılım dediğiniz gibi az gibi. Ben sadece aksamları işten dönünce fırsat buluyorum kim gelmiş ne yazmışlar diye. Sonuçta bu topik çok faydalı herkes deneyimlerini şikayetlerini paylaşıyor burada değilmi?
  • quote:

quote:

Orjinalden alıntı: brava 34

quote:

inşallah işinize yarar.

işinize yaradıysa ne mutlu, bende indirdim çıktılarını bile aldım, gerçekten çok işe yarıyor.

İşe yaramazmı hiç! Tesekkürler huseyinaygun,
    Ben herkesten ilgi bekliyorum bu dökümanı heryerde bulamazsınız okuyan usta olur çıkar.
  • Sanırım topice girecek zama bulamıyorlar arkadaşlar.o yüzden hit düşük.marea topici bu yönden çok iyi.orada yazmadım ama hergün birçok kişi orada buluşup bilgi paylaşıyolar.bizim topicte böyle olursa çok güzel olur. sonuçta herkes fikirlerini paylaşırsa arabalarımızın ufak tefek sounlarına çözüm bulmuş oluruz.

bu arada arkadaşlar cumartesi günü arabamı servise bıraktım.aynı gün akşam geri aldım.rot balans ayarını yaptırdım.mutlaka rot balans ayarını bilgisayara bğlatıp yapın.gerçekten çok fark ediyor.hassasiyet artıyor.birde lastiklerimi nitrojenle şişirdiler.yol sesini azalttı.konforu arttı.benim lastikler sert.daha önce de yazmıştım briston br 250 almıştım.sert bi lastik micheline göre.yalnız bu nitrojenden sonra hissedilebilir derecede olumlu olarak farketti.sibop kapaklarını da yeşil taktılar.başka yerde hava vurmasınlar anlaşılsın diye.faydaları çokmuş.serviste okudum.size de tavsiye edirim.lastiğin ömrünü artırıyormuş, ısınmasını geciktiriyormuş,yol sesisni azaltıyor(farkettim),konforu artırıyor(Farkettim) gibi.. bi çok faydası varmış. bi deneyin...
  • bende forma hergün giriyorum ama kimse birşey yazmıyor...
    hocam bu nidrojenle lastikleri şişirmek dikkatimi çekti peki bu işlemin herhangi bir tehlikesi varmı. bizim buralarda bu işi yapan yok olsa hemen denerdim.
  • Benim 2000 SX ithal Italyan aracımın arka cam sağ üst kısmından çıkan anten telefon kitinin midir?
    Telefon kiti (Nokia) var arabada.Bu telefon işinden hiç anlamam,
    bu kitler bugün bir işe yarıyor mu yani ona uygun telefon bulunur mu bugünlerde?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi talin -- 19 Mayıs 2008; 17:10:57 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: daxir

bende forma hergün giriyorum ama kimse birşey yazmıyor...
    hocam bu nidrojenle lastikleri şişirmek dikkatimi çekti peki bu işlemin herhangi bir tehlikesi varmı. bizim buralarda bu işi yapan yok olsa hemen denerdim.

hiç bir tehlikesi yok.Aksine faydası var.Yolda lastik patladığında içerisi hava ile şişirilmiş lastiğe göre çok daha uzun süre inmeden seni taşıbiliyor.bu da muttemel kaza riskini azaltıyor.lastiğin düzensiz aşımasını alatıyor.lastiğin sürtünmeden ötürü ısınmasını azaltıyor.yol daki konforunu artırıyor.lastik sesi azalıyor.bence sen yine de bir sor.yapan çıkabilir.sonuçta tehlikesi olmayan faydasını görürsün.
  • arkadaşlar forumu uzaktan uzağa hep takip ettim ama yazacak bişeyim yoktu şimdiye kadar
    98 model bir bravo almanın arifesindeyim
    1.6 sx otomatik vites
    size sormak istediğim istanbul trafiğinde yakıtı ne olur acaba?
    ve bravo otomatik vites seçeneklerinde olan sport, ice mod ve normal mod hakkında bilgi verebilirmisiniz?
    ve 98 bravoda nun otomatik vitesinde bu modlar varmıdır acaba?
    bilgilendirirseniz sevinirim
    şimdiden teşekkürler
  • quote:

Orjinalden alıntı: variationsonathemeof

arkadaşlar forumu uzaktan uzağa hep takip ettim ama yazacak bişeyim yoktu şimdiye kadar
    98 model bir bravo almanın arifesindeyim
    1.6 sx otomatik vites
    size sormak istediğim istanbul trafiğinde yakıtı ne olur acaba?
    ve bravo otomatik vites seçeneklerinde olan sport, ice mod ve normal mod hakkında bilgi verebilirmisiniz?
    ve 98 bravoda nun otomatik vitesinde bu modlar varmıdır acaba?
    bilgilendirirseniz sevinirim
    şimdiden teşekkürler

Allah inşallah gönlünize göre versin, benim de 97 model bravom var ama bu dediğiniz modlardan haberim yok, araştırmak gerekiyor!
  • ayrıca topiğe neşe gelmiş, şenlenmiş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huseyinaygun -- 20 Mayıs 2008; 2:46:36 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: K_Storm

Sanırım topice girecek zama bulamıyorlar arkadaşlar.o yüzden hit düşük.marea topici bu yönden çok iyi.orada yazmadım ama hergün birçok kişi orada buluşup bilgi paylaşıyolar.bizim topicte böyle olursa çok güzel olur. sonuçta herkes fikirlerini paylaşırsa arabalarımızın ufak tefek sounlarına çözüm bulmuş oluruz.

bu arada arkadaşlar cumartesi günü arabamı servise bıraktım.aynı gün akşam geri aldım.rot balans ayarını yaptırdım.mutlaka rot balans ayarını bilgisayara bğlatıp yapın.gerçekten çok fark ediyor.hassasiyet artıyor.birde lastiklerimi nitrojenle şişirdiler.yol sesini azalttı.konforu arttı.benim lastikler sert.daha önce de yazmıştım briston br 250 almıştım.sert bi lastik micheline göre.yalnız bu nitrojenden sonra hissedilebilir derecede olumlu olarak farketti.sibop kapaklarını da yeşil taktılar.başka yerde hava vurmasınlar anlaşılsın diye.faydaları çokmuş.serviste okudum.size de tavsiye edirim.lastiğin ömrünü artırıyormuş, ısınmasını geciktiriyormuş,yol sesisni azaltıyor(farkettim),konforu artırıyor(Farkettim) gibi.. bi çok faydası varmış. bi deneyin...

servisde bu yaptırdıklarınız (rotbalans ayarı + nitrojenle şişirttirmek) fiyat olarak ne kadara mal oldu?
  • valla buralarda servis varmı bilmiyorum. benim araç lpg li old için herkeze baktırmıyom sadece montajı yapan yere götürüyorum onlar her konuda yardımcı oluyor. zaten şimdiye kadar öle büyük bi arıza olmadı ( maşşallah) zaten benim lpg ustası mekaniğede bakıyo motora da bakıyo hizmette sınır yok anlıyacağın. gerçi ben tüpü taktırdıktan sonra hiç uğramadım yanına o beni arayıp soruyo bi sorun varmı diye
  • quote:

valla buralarda servis varmı bilmiyorum. benim araç lpg li old için herkeze baktırmıyom sadece montajı yapan yere götürüyorum onlar her konuda yardımcı oluyor. zaten şimdiye kadar öle büyük bi arıza olmadı ( maşşallah) zaten benim lpg ustası mekaniğede bakıyo motora da bakıyo hizmette sınır yok anlıyacağın. gerçi ben tüpü taktırdıktan sonra hiç uğramadım yanına o beni arayıp soruyo bi sorun varmı diye

öyle ustaya can kurban, biz de ankarada arızalı yeri yaparken sağlam yeri bozan ustalarla uğraşıyoruz.
  • 
Sayfa: önceki 2324252627
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.