Şimdi Ara

Boyun fıtığı ameliyatı :( Hakkınızı helal edin. (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
166
Cevap
0
Favori
19.190
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: haluk 23
    Boynumda yeni konan diskler henüz tam anlamıyla bana itaat etmiyorlar gibi sanki.

Vücudumu yana çevirmek istiyorum ve sanki boynum birkaç derece geriden takip ediyormuş gibi davranıyor.

Bu arada da hafif bir ağrı oluyor ve uyanıyorum.

Bu kadar olsun diyeyim.

İnşallah bundan sonra daha rahat uyurum.

Size de geçmiş olsun tekrardan.

Uyumsuzluk olması normal abi.

Araçlarımızın disklerini ya da balatalarını değiştirdiğimizde bile 2 parçanın birbirine alışma süreci oluyor.

İlk başlarda ötüyor falan.

• haluk bey ameliyattan sonra doktor fizik tedavi verdi mi veya verecek mi bir süre sonra.?faydalı olduğunu ve verdikerlini duymuştum,
    sanırım sinirlerin yeni duruma alışması için faydalı olabilir,tabiyki doktorunuz en doğrusunu biliyordur
  • quote:

Orijinalden alıntı: kuaterner

haluk bey ameliyattan sonra doktor fizik tedavi verdi mi veya verecek mi bir süre sonra.?faydalı olduğunu ve verdikerlini duymuştum,
    sanırım sinirlerin yeni duruma alışması için faydalı olabilir,tabiyki doktorunuz en doğrusunu biliyordur

10 gün kadar sonra görüşeceğim kendisiyle.

Ben de bilmiyorum şu an.
  • Arkadaşlar merhaba,

Tam 1 yıl önce bugün olmuşum ameliyatı.

Ameliyat öncesi dönemde yaşadığım problemlerle ilgili neredeyse hiçbir sıkıntım kalmadı çok şükür.

Ameliyattan sonra boynumu orjinal hali kadar rahat hareket ettirememe ya da aynı zor pozisyonda tutmakta ısrarcı olmam durumunda (ipodda birkaç düzey angry bird oynamak gibi :) boynumda ağrı çekiyor olmam gibi yeni sıkıntılar tecrübe ediliyor ama eskisiyle karşılaştırılamayacak kadar küçük şeyler bunlar.

Güzel bir uyku çekince bir sıkıntım kalmıyor.

İnşallah ileriki dönemde de aynı şekilde memnun olmaya devam ederim.

Herkese selamlar.
  • çok geçmiş olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RAN99 -- 10 Eylül 2012; 0:28:22 >
  • büyük geçmiş olsun bir an önce sağlığınıza kavuşursunuz inşallah çok emeğiniz var forumda biliyorum yine başlarsınız test sürüşü ve oto izlenimlerine bekliyoruz ama önce sıhhatinize kavuşun

pardon ben yeni ameliyat oluyosunuz zannettim ama sevindim sağlıklısınız

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Estonya Feribotu -- 10 Eylül 2012; 0:35:51 >
  • Acil şifalar dilerim. Size ve ailenize şimdiden geçmiş olsun. Allah yardımcınız olsun.
  • quote:

Arkadaşlar merhaba,

Ameliyat öncesi dönemde yaşadığım problemlerle ilgili neredeyse hiçbir sıkıntım kalmadı çok şükür.

Ameliyattan sonra boynumu orjinal hali kadar rahat hareket ettirememe ya da aynı zor pozisyonda tutmakta ısrarcı olmam durumunda (ipodda birkaç düzey angry bird oynamak gibi :) boynumda ağrı çekiyor olmam gibi yeni sıkıntılar tecrübe ediliyor ama eskisiyle karşılaştırılamayacak kadar küçük şeyler bunlar.

Herkese selamlar.

Abi konuyu açtığın zamanlar üye değildim, geçmiş olsun.

Boyun fıtığı olmanın, torku yüksek dizel araç kullanmanla bir ilgisi var mı ?

• haluk bey 1 sene olmuş ama yeniden geçmiş olsun umarım iyidir şu an da sağlıgınız
  • quote:

Orijinalden alıntı: Erukay

quote:

Arkadaşlar merhaba,

Herkese selamlar.

Abi konuyu açtığın zamanlar üye değildim, geçmiş olsun.

Boyun fıtığı olmanın, torku yüksek dizel araç kullanmanla bir ilgisi var mı ?

Teşekkür ederim arkadaşım.

Böyle bir ilgi kurulsa bile bendeki etkisi 10 binde bir falandır herhalde.:)

Benzinli olsun dizel olsun tüm araçlarımı gayet efendi kullanırım.

Acil bir durum olmadıkça ilk hızlanmalarım olsun ara hızlanmalarım olsun çok makul limitler dahilindedir.

Fırsatını bulduğum her durumda yasal hız limitleri içinde ve hız sabitleme ile giderim.

Elimden geldiğince Hypermiling prensiplerine uymaya çalışmaya çalışırım.

http://forum.donanimhaber.com/m_60208810/tm.htm

Zaten geçen sene ameliyat öncesi aracımız 2008 Honda Jazz CVT idi.

Ameliyata kadar giden bu durumu 2 büyük gerekçeye bağlıyorum:

1. 12 yıl kadar çok yoğun bir iş temposundan sonra işleri biraz hafiflettiğim bir dönemde forum paylaşımları nedeniyle uzuuuun süreler bilgisayar başında kalma.

2. Bilgisayar başında daha önce de uzun süreler geçirmişliğim oldu ama bunu o dönemde yeni aldığım ama boynumu rahat ettirmeyen LazBoy koltukta oturarak yapma.

Tabii bunları, özellikle de koltuğu daha sonradan farkettim.

O zamandan beridir oturmuyorum. :)

Selamlar.

• İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Ameliyat olalı 1 yıl oldu.

Benzer durumda olup da ameliyat kararı almakta kararsız olan arkadaşlar vardı pm yoluyla benden bilgi alan.

Konuyu biraz da 1 yıl sonundaki durumu güncelleyip kendilerine ulaşabilmek amaçlı hortlattım.

Ameliyat sonrası 1 hafta geçmek bilmedi.

3 hafta evden dışarı çıkmadan "sıfır risk" öncelikli bir hayat sürdüm ki siz yolda yürürken beklemediğiniz bir anda çalınan bir korna bile irkilmenize sebep olacağından büyük bir risk. :)

2 ay toplu taşıma kullanmadım.

4 ay uzun yola çıkmadım.

O zamandan beri özel bir yastık kullanıyorum.

1.5 yıl önce ciddi para sayarak aldığım salak koltuğa oturmuyorum. :)

Geçen yıla göre 7-8 kilo aldım ama inşallah önümüzdeki dönemde onları da verip tekrardan 78 kg civarına, hatta daha da iyisi 75 kg civarına düşeceğim.:)

Hadi hayırlısı. :)

• quote:

Özenle yazdığınız mesajınız için teşekkür ederim.

Hypermilling konusu ilgimi çekti daha önce görmemiştim ama biraz sabır gerek, pek benim kalemim değil.
  • haluk bey sağlıklı günler diliyorum size.
    özelden size boyun fıtığı ile ilgili yazanlardan biriyim hatırlarsınız ben de de boyun fıtığı var.ameliyat olmadım.3yıl önce başladı rahatsızlık.
    gittiğim doktorlar hep ameliyat dedi hatta izmir central hospital deki doktor yat yarım saat sonra yapalım hemen dediğinde şok olmuştum.şifa da da aynı şekilde ameliyat olmadan mümkün değil dediler.
    ama gittiğim prof şimdi olma.ağrılar azalmış fıtık büzüşmüş dedi.eğer o inanılmaz ağrılar çektiğin o bir haftalık dönemdeki gibi ağrıları yine yaşarsan gel seni ameliyat edelim dedi.3yıl geçti o şekildeki ağrıları tekrar yaşamadığımdan ameliyat olmadım henüz.çünkü 3 yıldır çok dikkatli hareket ediyorum.özel yastık kesinlikle yüz üstü yatmama gibi...yani çok kaliteli yaşayamıyoruz.ense ağrıları zaman zaman oluyor ama kısa süreli katlanıyoruz.
    haluk bey yalnız kabul etmek istemiyorm ama gerçek olan şu ki boyun fıtığının çok çok büyük sebebi maalesef bilgisayar kullanımı.bende de öyle oldu.
    tüm arkadaşlara da tavsiyem 15 dakikada bir kaç dakka da olsa boyunlarını dinlendirsinler.aynı pozisyonda ekrana klavyeye kilitlenmek önce boyun düzleşmesi hemen ardında da fıtık.
    sonuç olarak ben de ameliyatı bekliyorum belkide .ama bakalım ne zaman .yaptığım doğrumu onu da bilmiyorum.bu günlerde tekrar bir gitsem iyi olacak aslında.
    tekrardan geçmiş olsun haluk bey.sıkıntısız yıllar dilerim

• babam da oldu ramazanın içindeyken korkacak bişey yok.geçmiş olsun
  • geçmiş olsun..
  • Hakkım yok saniyorum ama en ufak bi hakkım varsa da sonuna kadar helaldir. Acil sifalar diliyorum size..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

Benzer durumda olup da ameliyat kararı almakta kararsız olan arkadaşlar vardı pm yoluyla benden bilgi alan.

Konuyu biraz da 1 yıl sonundaki durumu güncelleyip kendilerine ulaşabilmek amaçlı hortlattım.

3 hafta evden dışarı çıkmadan "sıfır risk" öncelikli bir hayat sürdüm ki siz yolda yürürken beklemediğiniz bir anda çalınan bir korna bile irkilmenize sebep olacağından büyük bir risk. :)

4 ay uzun yola çıkmadım.

Geçen yıla göre 7-8 kilo aldım ama inşallah önümüzdeki dönemde onları da verip tekrardan 78 kg civarına, hatta daha da iyisi 75 kg civarına düşeceğim.:)

Bende boyun fıtığı ameliyatı oldum c3-c4 seviyesinde cage ile füzyon ameliyatı. Boynumda disk boşaltıldığı için yerine omurga arasına kafes kondu :D ilk yıllar zordu fakat geçen 3 yıl sonunda baya bir ilerleme kaydettim. Bu konuda bir paylaşım yapmayı düşünüyorum çünki ameliyat safhasında durumunu paylaşan pek kimse görmemiştim buda beni gerçekten tedirgin etmişti. Paylaşım yapınca umarım insanlara(fıtık ameliyatı kararı verilen hastalar) bunun faydası olur

• quote:

Orijinalden alıntı: kaansam

quote:

İyi dilekleriniz için teşekkürler arkadaşlar.

4 ay uzun yola çıkmadım.

Bende boyun fıtığı ameliyatı oldum c3-c4 seviyesinde cage ile füzyon ameliyatı. Boynumda disk boşaltıldığı için yerine omurga arasına kafes kondu :D ilk yıllar zordu fakat geçen 3 yıl sonunda baya bir ilerleme kaydettim. Bu konuda bir paylaşım yapmayı düşünüyorum çünki ameliyat safhasında durumunu paylaşan pek kimse görmemiştim buda beni gerçekten tedirgin etmişti. Paylaşım yapınca umarım insanlara(fıtık ameliyatı kararı verilen hastalar) bunun faydası olur

ben de boyun fıtığı ile yaşamaya devam eden biriyim.
    3-4 yıl oluyor.o zaman gittiğim iki özel hastane hemen ameliyat olmalısınız dedi.
    devlet hastanesindeki doktorum hemen olma fizik tedavi ol dedi.
    izmirde prof.mehmet zileli şimdilik olma.fıtığın büzüşmüş ağrılan ondan azalmış dedi.eğer tekrar dayanılmaz ağrılar çekersen gel o zaman ameliyat edelim.ameliyattan da korkma dedi.
    ben böyle devam ediyorum.dikkatli yaşıyorum.sürekli özel yastık.arada tens cihazı kullanıyorum.yani bilmiyorum ne olacak.

• Gecmis olsun hocam allah bir an once ayaga kalkmayi nasip etsin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • yanlış anlaşılmasın normal hayatıma devam ediyorum.sıkıntı yok.ama dikkat etmezsek ağrılar başlıyor hemen
  • 
Sayfa: önceki 56789
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.