Şimdi Ara

Boyun fıtığı ameliyatı :( Hakkınızı helal edin. (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
167
Cevap
0
Favori
19.184
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haluk Abicim çok geçmiş olsun, Allah acil şifalar versin. Şoföre ihtiyacın olursa haber ver atlar geliriz Ankara'ya:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: gorele2000

quote:

Orijinalden alıntı: mesut4.bahtiyar

quote:

Orijinalden alıntı: vincentvega

quote:

quote:

Geçmiş olsun. Türkiye'deki bel ve boyun fıtığı ameliyatlarının %80'i gereksiz ameliyatlar malesef. Dünyada %5 olan operasyon oranı bizde %25'lerde. Bu nedenle operasyonu kabul etmeden önce güvendiğiniz doktor yakınlarınıza mutlaka danışın derim .

Bu verileri nereden aldınız?
    referans lütfen...

Bu arada geçmiş olsun...

Veriler bilimsel bir kongrede dinlemiştim. Şu anda referans tabii ki veremem. Fakat yurtdışındaki oranların bizden çok düşük olduğu bilinen bir gerçek.

http://www.doktorumonline.net/mid/articles/id/452/bel_fitigi_ameliyati_olmadan_once.htm

Bu durum bence oldukça normal. Doktorlarımız aç! Ameliyat yapacak ki, bıçak parası alsın, hastanın faturası şişsin, döner sermayeden alacağı pay artsın. Özel hastane ise, hastanenin kar oranı artsın vs. Denetimsiz toplumuz vesselam.

Haluk bey, geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Saygılar.

Bu sözleri maalesef duya duya hekimlerde de mesleğinden soğudu. Yıllarca oku, oku... 34 yaşına gel, eve kapan, aylarca ders çalış, uzmanlığın üzerine bir de yan dal yapmak için aylarca çalış; sana reva görülen bu sözler...

1. Döner sermayaden bir hekime bu kadar riskli bir ameliyat sonrası gelecek para taş çatlasın 50 lira, şaka değil 50 lira... ( devlet hastanesinde)

Aldığın riskin haddi hesabı yok, aldığın para taksim, kadıköy arası taksi ücreti..

bu da önemli değil, Allah rızası için yapıyorum diyorsun, şu forumda duyduğun cümleler sonrası mesleğinden, insanlıktan soğuyorsun...

Diğer arkadaşıma ise söyleyeceğim tek kelime, kulaktan duyma kelimeler... kimse kimseyi boşuna ameliyat etmez...

Türkiyedeki en büyük sıkıntı yine hastaların ta kendisi...

amaeliyat olmadan rahatlamayan o kadar hasta var ki..

sezaryen gibi, kadın sezaryan yaptırmak istiyorum diyor, anlatırsın, aynı cümleyi tekrar eder...

maalesef internet den doktorluk olmaz, o yüzden referans istediğimde verilecek kaynak

tektir, bilimsel bir dergide makaledir.. sci, sci expanded

bıçak parası hapis nedenidir, kimse almaz.

çok kazanan doktorlar 130 bin dr arasında 1000-2000 tane hocadır.

10 yılı aşkındır sağlık teknisyeni çalışıyoum ssk zamanındada çalıştım ne yazııkki bu ön yargılar boşyere oluşmadı .Özellikle ssk hastanelerinde önceki yıllarda çalışmış art niyetli hekimlerin üzücü izleri bunlar birçok olayada şahit oluşluğum var .Bu jenerasyon ve anlayış yavaş yavaş tamamen ortadan kalkmak üzere ve yeni genç uzmanlar ve asisitanlar çok daha etik ve vicdanlı .Gerçekten akla kara kadar bir fark var yeni uzmanlarla çalışmaktan çok daha mutlu oluyorum yeniler eskilerin yerini aldıkça bu ön yargılarında kırılacağına inanıyorum moral bozmaya gerek yok

• Büyük geçmiş olsun. Allah acil şifalar versin.
  • Çok geçmiş olsun abi.

Allah şifa versin.
  • Herkese çok teşekkürler.

Ilk sıradaymışım.

Şimdi alıyorlar.

Allah sonumuzu hayır etsin.

Amin.
  • Sayın Haluk Bey,
    Anestezi altında gördüğünüz rüyaları bizimle de paylaşırsanız seviniriz. Birkaç saat sonra arar, size kim refakat ediyorsa bilgi alırım...
    Geçmiş olsun diyor, acil şifalar diliyorum..

quote:

Bu durum bence oldukça normal. Doktorlarımız aç! Ameliyat yapacak ki, bıçak parası alsın, hastanın faturası şişsin, döner sermayeden alacağı pay artsın.

Doğanın kanunları gereği, eninde sonunda bir gün doktorun karşısında bulacaksınız kendinizi, isteseniz de istemeseniz de ona muhtaç olacaksınız.
    Bu gün suçladığınız o doktorların vebali boynunuza....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BRAVEHEART11 -- 9 Eylül 2011; 8:11:19 >
  • Acil şifalar ağabeyim.
  • Allah şifa versin. Mesajlarınızı bekliyoruz.
  • abi helali hoş olsun

ben çok geç farketmişim konuyu kusura bakma.

Allah acil şifa versin.
  • Çok geçmiş olsun.
    Allah acil şifa versin inşallah
  • Öncelikle haluk bey geçmiş olsun, acil şifalar dilerim. Ayrıca konuyu gayri ihtiyari dağıttım(ız) için özür dilerim şahsım adına. Amma velakin okuyupta cevap vermemek mümkün değil gerçekleri bile bile.

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Geçmiş olsun. Türkiye'deki bel ve boyun fıtığı ameliyatlarının %80'i gereksiz ameliyatlar malesef. Dünyada %5 olan operasyon oranı bizde %25'lerde. Bu nedenle operasyonu kabul etmeden önce güvendiğiniz doktor yakınlarınıza mutlaka danışın derim .

Bu verileri nereden aldınız?
    referans lütfen...

Bu arada geçmiş olsun...

Veriler bilimsel bir kongrede dinlemiştim. Şu anda referans tabii ki veremem. Fakat yurtdışındaki oranların bizden çok düşük olduğu bilinen bir gerçek.

http://www.doktorumonline.net/mid/articles/id/452/bel_fitigi_ameliyati_olmadan_once.htm

Bu durum bence oldukça normal. Doktorlarımız aç! Ameliyat yapacak ki, bıçak parası alsın, hastanın faturası şişsin, döner sermayeden alacağı pay artsın. Özel hastane ise, hastanenin kar oranı artsın vs. Denetimsiz toplumuz vesselam.

Haluk bey, geçmiş olsun. Acil şifalar dilerim.

Saygılar.

Bu sözleri maalesef duya duya hekimlerde de mesleğinden soğudu. Yıllarca oku, oku... 34 yaşına gel, eve kapan, aylarca ders çalış, uzmanlığın üzerine bir de yan dal yapmak için aylarca çalış; sana reva görülen bu sözler...

1. Döner sermayaden bir hekime bu kadar riskli bir ameliyat sonrası gelecek para taş çatlasın 50 lira, şaka değil 50 lira... ( devlet hastanesinde)

Aldığın riskin haddi hesabı yok, aldığın para taksim, kadıköy arası taksi ücreti..

bu da önemli değil, Allah rızası için yapıyorum diyorsun, şu forumda duyduğun cümleler sonrası mesleğinden, insanlıktan soğuyorsun...

Diğer arkadaşıma ise söyleyeceğim tek kelime, kulaktan duyma kelimeler... kimse kimseyi boşuna ameliyat etmez...

Türkiyedeki en büyük sıkıntı yine hastaların ta kendisi...

amaeliyat olmadan rahatlamayan o kadar hasta var ki..

sezaryen gibi, kadın sezaryan yaptırmak istiyorum diyor, anlatırsın, aynı cümleyi tekrar eder...

maalesef internet den doktorluk olmaz, o yüzden referans istediğimde verilecek kaynak

tektir, bilimsel bir dergide makaledir.. sci, sci expanded

bıçak parası hapis nedenidir, kimse almaz.

çok kazanan doktorlar 130 bin dr arasında 1000-2000 tane hocadır.

Saygıdeğer hocam; yapmayın etmeyin! tamam bakanlık yeterince personeline sahip çıkmıyor; ancak hekimlerinin çoğunluğunun da kendince emeğinin karşılığını alabilmek maksadıyla menfi işlerle uğraştığı da aşikar. Nedir bunlar, bıçak parası almak, döner sermaye ek ödemesinden iyi bir pay alabilmek maksadıyla hastalara fazlaca işlem yapmak ve ilaç firmaları mümessilleri(reprezant olarakta nitelendirilirler) ile kar amaçlı paylaşımlarda bulunmak bunlardan başlıcalarıdır. Yanlış + yanlış = yapyanlış :) Nedir durum bakanlık doktor personelleri için bizce yanlış ücret politikası uyguluyor ve hata yapmalarına zemin hazırlıyor. Akabinde malesef büyük çoğunluğu yukarıda bahsettiğim yollardan bir veya birkaçı ile tabiri caizse yolunu buluyor.
    Doktorları savunmanız doğal; ancak "köyden indim şehire" filmindeki saf, masum köylüler bile (çarpıtılmasın lütfen) acı gerçeklerden haberdar. Bıçak parası halen alınıyor eskiye nazaran azalsada. Ankara Numunede uzmanlığını almış bir arkadaşım anlatmıştı. Çocuğunun sünneti dolayısıyla bıçak parası için anlaştığı, ancak sünnet etme operasyonu sırasında veya hemen öncesinde umduğunu alamayacağını bir şekilde anlayan ve kendince "öyle yaparsan böyle muamele" gibi bir yaklaşımla çocuğun sünnetini bilerek kasten sorunlu, yanlış yapan genel cerrah bildiğim, duyduğum olaydan birisi. Şimdi kulaktan dolma demesin kimse çünkü sıkıntılı çocukle içler acısı haliyle arkadaşım uğraşmıştı, branşı olmamasına rağmen tedavisi için yardımcı olmuştu ve çocuğu da arkadaşın odasının kapısında sızlanırken görmüştüm. Uzun oldu ama acı gerçekler bunlar malesef. Kimseleri karalamak niyetinde değilim, zaten burada iki satır yazıyla da mümkün de değil. Malumunuz istisnalar kayideyi bozmaz. Dürüst doktor arkadaşlarıımız diyor ki; malesef meslektaşlarımın %90' şer.....z
    Demekki bir bildikleri var...
    Saygılarımla, esen kalınız.

Edit: İmla

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mbtuncel_1 -- 9 Eylül 2011; 15:03:16 >

• İnşallah şifa bulursunuz. Yüzmeninde iyi geldiğini duydum.
  • her meslekte şerefsiz var, forumdaki şerefsiz arkadaşların oranı neyse doktorlarda da oran aynıdır....ayrıca tıp belirli bir zümreye ait babadan oğula geçen bir meslek değil, çok para kazandıklarını düşünen arkadaşlar sınavla doktor olabilirler, bundan bir on sene önce puanları da çoğu mühendislik puanlarından daha düşüktü. o yüzden lise sonrası enaz 6 ve genelde 14 sene daha eğitim ve kölelik yapmış bunun üzerine 2+2+2 yıl doğuda mecburi hizmet etmiş insanlara biraz daha az yüklenin
    geçmiş olsun haluk bey...
  • her meslekte şerefsiz var, forumdaki şerefsiz arkadaşların oranı neyse doktorlarda da oran aynıdır....ayrıca tıp belirli bir zümreye ait babadan oğula geçen bir meslek değil, çok para kazandıklarını düşünen arkadaşlar sınavla doktor olabilirler, bundan bir on sene önce puanları da çoğu mühendislik puanlarından daha düşüktü. o yüzden lise sonrası enaz 6 ve genelde 14 sene daha eğitim ve kölelik yapmış bunun üzerine 2+2+2 yıl doğuda mecburi hizmet etmiş insanlara biraz daha az yüklenin
    geçmiş olsun haluk bey...
  • bu sağlık sektöründe dönen paranın haddi hesabı yok

bazı doktorların özel muayenehanesi anlaşmalı oldukları medikaller var

annem omuriliğinden önemli bir ameliyat geçirmişti.özel bir elmas uçlu neşter kullanılması gerekiyordu.direk doktorun yönlendirmesi ile ayağımıza geldi bu neşter,güzel bir para verdik.keza yine doktorun yönlendirmesi ile medikalden bir arkadaş geldi.ameliyattan sonra korse takılması gerekiyordu.yine parasını ödeyip yolladık

ameliyata girdiği gün 2 elim dolu vaziyette ameliyat için gerekli malzemeleri bıraktım.her şeyden yazabildikleri kadar fazla yazılmıştı.5 tane serum gerekliyse 10 tane yazmışlar.ameliyathane kapısında gördüğüm diğer hastalarında durumu da benim gibiydi.bu fazla malzemelerin akıbetini allah bilir

neyse allaha şükür ameliyatımız iyi geçti.bu bahsettiğim doktor çok önemli bir devlet hastahanesinde doktor ve işinin ehli birisi diye ocağına düştük.işin ucunda sağlınız olduğu için bu düzenin çarklarını çevirmek zorunda kalıyorsunuz

• Haluk hocam acil şifalar, umarım tüm süreç başarılı geçer.

Doktorlar ya da öğretmenlere vurmak, bizim çok saygıdeğer! kaliteli! medyamız sayesinde adet oldu.

Doktorlar da bu ülkenin insanlarıdır, "doktorlar şöyle", "doktorlar böyle" derken hiç düşündünüz mü memleketin geri kalanı çok mu düzgün insanlar ve çok mu namuslu iş yapıyor? Doktorların açgözlü olması, toplumun 1-1 yansımasından başka bir şey değildir. İnsanlar tıp fakültesine girince karakterleri değişmiyor, tüm doktorlar da benzer karaktere bürünmüyor. Memleketteki her insan aç gözlü, her insan paragöz, her insan kolay yoldan para kazanmaya çalışıyor ve daha da kötüsü, hiç kimse işini iyi yapmıyor. Hal böyleyken tutup da herkes sütten çıkmış ak kaşıkmış gibi, sadece doktorlara yüklenmek bizim insanımıza özgü "olaylara sadece ve tamamen kendi açısında bakma" durumundan kaynaklanıyor... Biraz da medyatik bir tavır diyebiliriz.

NOT : Beni doktor zannedenler olabilir, doktor değilim. Doktorlarla ilgili herkes gibi iyi/kötü anılarım da var. Ama bu olaylara objektif ve iki yönlü bakabilmeme engel değil.

• Konuyu farklı noktalara çekmeden, iyi dileklerin yer aldığı konumuna tekrar çekmenizi umut ediyorum.
  • Geçmiş olsun Haluk, en kısa zamanda sağlıgına kavuşup aramıza dönmeni temenni ediyorum.
  • çok geçmiş olsun usta allah acil şifalar versin
    helal olsun hakkımız eğer geçtiyse
  • Haluk Abi,
    Muhtemelen çıkmışsındır artık ameliyattan.
    Bir an önce sağlığına kavuşman dileğiyle, çok çok geçmiş olsun.
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.