Şimdi Ara

BOYUMUZU UZATMANIN YOLLARI?? (8. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
4
Favori
197.997
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: crazytrex

Bende size benim hikjeyemi ve önerilerimi anlatayım.

İşte benim hikayem..

4. sınıfta baketbol oynamaya başladım.Boyumu hatırlamıyorum neyse 8. sınıfı bitirene kadar oynadım.Lisanslı bonservisli basketbolcuydum.Bıraktığımda boyum yanlış hatırlamıyorsam 181-83 falandı ama biz harıl harıl idman yapıyorduk bildiğiniz sokak basketbolu değil yazın günde 2 antrenman sabah 9 sonra akşam 4-5 gibiydi yanlış hatırlamıyorsam. Ve yazın sonuna yaklaşılırken ağustos gibi sabah antrenmanları koşuyla geçerdi giderdik açık hava bi yere sabah 7 başla koşmaya 1.5 2 saat koş gel heralde 1.5 2 saatti neyse koş gel ara vermeden şut antrenmanı yap sonra git yat akşam antrenmanına kadar . Yani kısacası it gibi çalışırdık e işe de yaradı evde 9- 10 madalya var 1i okulda sınıflar arası futbol turnuvasından olsada :D.İşte neyse 8i bitirdim baskettide oynamadım yaz geldi gitmedim antrenmana kaldı öle lise1 boş geçti.Lise 2 ye başladım boyum 185 miydi neydi neyse o zamandan bu zamana çok az uzadım sonra bi ara hırs yaptım okullar açıldıktan 1 aymı ne sonra yeniden antrenmanlara başladım 2 ayda 3 cm uzadım sonra devam ettim bu arada aklıma gelmişken yazın yaptığımız antrenmanlarda sadece pazar günü tatildi.Neyse sonra lise2 sömestr geldi çattı 2 hafta tatil 2 hafta pazar günleri dışında her gün günde çift antrenman koç bize söz vermişti bana inanın sömester gelsin tuvalete bile oturamayacaksınız diye hakikatende öyle oldu bacaklarım öyle bi yorulduki of zar zor oturuyorum yere tuvalete.Neyse şimdi geldik bu aya boyum 192-3 daha da fazla olabilir bi ölçiyim sizede söylerim kilom 78-80 bişey yani kısacası 7 ayda 7cm gibi bişey uzadım.Bizim koç baya tecrübeli birisi küçükken 6. sınıfta falan allstar diye bişey vardı o zaman başka bi takımdaydım . kuzey güney doğu batı herkes birbiriyle maç yaptı falan buradanda iyi oynayanları ankara karmasına aldılar bende girdim.sonra başka şehirlerden gelen takımlarla oynadık tuborg falan ama biz birbirimizi bile tanımıyorduk yani ankara karmasında benim takımımdan 1 kişi vardı doğal olarak yenildiğimiz maç yendiğimizden daha fazla. ilk bizim koç la orada tanıştım sonra lise2 nin başında tekrar bu sefer bizim asıl takımın başında.Nerden geldik burayahe bizim koç milli takımda görevler yapmış günde 8 maç falan izleyip milli takıma yardımcı olduğu falan olmuş.of of aklıma yeni yeni şeyler geliyor bunuda söyleyeyim ankara karmasında bi ark vardı aynı boydaydık oyunumuz hemen hemen aynıydı. ben basketi bıraktım adam ara vermeden devam etti ve şimdi onun boyu 2 metre ksür 201 202 olabilir ve şimdi kendi takımını sırtlayan isim resmen takımı bi tek o götürüyo kobe lakers için lebron clevland için neyse o arkımda kendi takımı için öle ben bizim koça sordum biz bunla aynı boydaydık bunun boyu 2 m küsür olmuş ben nolurum dedim o da sen muhtemelen bu yaz atıcaksın dedi e peki o ne olacak dedim onunkide uzuyacak ama az az sen muhtemelen bu yaz atarsın dedi inş dedim ve yaz yaklaşıyor günde 2 antrenman bi aksilik olmazsa ve bizim sınıfta bi arnavut ark var türkçeyi söktü gibi bişi benimle dalga geçiyo sen yazın ne yapacan diyo antrenman diyorum dalga geçiyo antrenm man mı başka bişi yokmu sırıtıyo ben sen napacan diyo o biz sabah denize giriyoruz öleye kadar sora akşama kadar yat oh ne ala gecede diskoda neys benim bi yere gitmem lazım önerimi sora söylerim biraz uzun oldu ama kusura bakmayın umarım okursunuz.

Hacettepede ankarada spor hekimliiği bölümündemi ne boy uzama aralığınızı ölçüyorlar ona göre sizin olabileceğinzi max. boyu size söylüyorlar ve oradaki prof. veya doktor her neyse size alıcağınız güünlük proteini falan söylüyor bi gidin derim. Uykuya ve beslenmenize dikkat edin bol bol süt için..

Bu arada bizim koç Casa TED e gitti .. Saygılar

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi The Last Viking -- 8 Eylül 2008; 11:29:11 >

• yaşım 16 boyum 1.68 kilom 54 sıçramam 56 cm...babam 1.72 amcalarım 1.77 ve 1.82....sizce bi 10 cm. daha uzayabilir miyim ?? gerçi lise 1 e başladığımda 5-6 cm.uzamıştım şu anda lise 3 teyim...ama daha uzarım diye düşünüyorum...ne dersiniz bu işe ??
  • cvp yok muu ??
  • quote:

Orjinalden alıntı: yeb_27

arkadşlar benim yaşım 17 (olmaz olaydı) boyumsaa okadar kısa oldugumdan dolayıı ölçmeye bile utanıyorum ortalama 1.59-1.62 falandır yaşıtım arkadaşların hepsi benden uzun kimi 1,80 kimi 1,75 aralarında çocuk gibi kalıyorum valaa .kızların hepsinide bunlar kapıyo boy kısalıgı gerçekten çok kötü bişey yaklaşık 2 yılldır taktım bu boyaa kafayıı yicem vallaa
    inşalla uzar amaa bana göre zorr yinede hayat devam ediyorrr ( haa bu arada yakışıklı ve komik biriyim amaa kısa olunca bi işe yaramıyoo anasını satiimm )

Muggsy'nin de etrafında çok kız yok ama talibin çıkar,bol şans.

• arkadaşlar boy uzatmada en ihtiyaç duyulan şey çinkodur ve çinko en çok KABAK ÇEKİRDEĞİNDE bulunuyor hergün 1-2 avuç yiğin zıplayın mesela ewde boş boş duruyosunuz zıplayın hergün 1 tabak yoğurt eksik etmeyin bu dediklerimi yapın mutlaka boyunuz uzayacaktır tabi bu erenlik dönemindekiler için geçerli genelde 20 yaşından sonra boy uzaması durur boy uzaması duran bi insan ancak ameliyatla boyu uzar
  • quote:

Orjinalden alıntı: 2metin4

yaşım 16 boyum 1.68 kilom 54 sıçramam 56 cm...babam 1.72 amcalarım 1.77 ve 1.82....sizce bi 10 cm. daha uzayabilir miyim ?? gerçi lise 1 e başladığımda 5-6 cm.uzamıştım şu anda lise 3 teyim...ama daha uzarım diye düşünüyorum...ne dersiniz bu işe ??

56 zipladigina göre soyle bir hesap yaparsak 60-56=4 cm daha uzarsin en fazla
  • arkadaşlar ben boyumun kısalıgından cok şikayetçiyim.
    boyuum 155 yasım 16 boyumun uzaması için napmam lazım?
    bildiginiz bir yöntem var mı?
  • bol bol yüzün. basketten çok daha etkili ben bir yazda yüzerek 6-7 cm uzadım
    boyum kısa yaş 14 boy 1.58 ama önceden uzamıyordum bir yazda uzamaya başladım
    yazdan önce 1.50-1.51 dim.okullar açılırken 1.58-1.59 boyum var.yinede kısa ama olsun
    bu arada 14 yaşındayım 170 im iyimi diyenler var.bence hallerine şükretsinler
  • arkadaşlar ben 12 yaşımın 7. ayındayım boyum 1.46 annem 155 babam 165 boyum 170 olurmu boyumu uzatmak için neler yapabilirim?
  • Basketbol pek boy uzatmıyor tahminimce ben 4 senedir oynuyorum. 13,5 yaşındayım boyum 162 cm kilom 45 bizim okulun bahçesindeki arka potaya 5 numara topla smaç basabiliyorum :D bence bu konular genetik babam lisedeyken 178 cm normal potaya değebiliyormuş kesinlike genetik basket oynamak ve yüzmek falan onlar anca 2-3 cm farkeder boyda

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheFade0ut -- 6 Şubat 2009; 21:25:33 >
  • Basketbola dewam benım gıbı ben cok uzunum am zatıfım kılo almak ıcın calısıom
  • ben 15 yasındayım boyum 160 60 kiloyum uzamak için napmam lazım?
    ama bana süt içten baska bişey söyleyn süt zaten içiyorum ama hala aynı.
    yasıtlarımdan cok kısayım uzamak için napmam lazım?
  • Arkadaslar fenerbahçe veya galatasaray farketmez basketbol alt yapılarının şartları lazım bana yıldız takımı için şimididen tşkler..

• arkadaşlar bu danone gerçekten boy uzatıyormu bir kaç yerde böle şeyler duydum. sizde tanık oldunuzmu... yorumları bekliyorum
  • Genetik ya ben 17 yaşındayım 1.84 oldum babamla aynı boydayım annemle 4-5 cm fark var ve ne süt içebildim fazla eskiden rahatsızlıgımdan dolayı ,nede basket oynadım bilgisayar başında uzadım, babasının boyunu geçenler fazla uzamıyo zaten eğer düzenli basketbol fln oynamıyosa,şimdi uzamak için süt içiyorum,basket oynıcam,yüzmeye gitcem daha erken nede olsa yaşım :)ip varmış gibi evde ip atlayın çok etkili olduğu söyleniyo arkadaşlar
  • quote:

Orjinalden alıntı: SpeeDangerr

Genetik ya ben 17 yaşındayım 1.84 oldum babamla aynı boydayım annemle 4-5 cm fark var ve ne süt içebildim fazla eskiden rahatsızlıgımdan dolayı ,nede basket oynadım bilgisayar başında uzadım, babasının boyunu geçenler fazla uzamıyo zaten eğer düzenli basketbol fln oynamıyosa,şimdi uzamak için süt içiyorum,basket oynıcam,yüzmeye gitcem daha erken nede olsa yaşım :)ip varmış gibi evde ip atlayın çok etkili olduğu söyleniyo arkadaşlar

saçmalama
    babamdan bi 14-15 cm uzunum
  • Geçmişsin işte farkla, demek istedigim genelde babasını sollayanlar kalıyo öle tabi belli olmuyo yanlış anlama
  • arkadaşlar yaş 13 boy 1.74 da kaç yaşınakadar uzarım teehminen boyumkaç olur
  • Adam size ne yapmalıyım diyo sizin nasıl demiyor ki
  • yaşım 14 kilom 51 boyum 1.67 nasıl iyi mi ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.