Şimdi Ara

BOYUMUZU UZATMANIN YOLLARI?? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
251
Cevap
4
Favori
197.996
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • yaşıma göre ÇOK kısayım ama basketbol oynamaktan vazgeçemiorm iyi de oynuorm yaşıtlarıma göre ama şu boy meselesi iyice canımı sıkmaya başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mr. Aster -- 9 Kasım 2007; 19:59:21 >
  • vallaha abi insanın yanına uzun biri gelince çok kötü oluyo yaaa
    kendini çok kısa hissediyosun
  • cesur yürek senin yaş ve boy kaç?
  • ark lar meraba ben 17 yaşındayım ama boyum kısa 1,58 cm boyum var ve bundan çok muzdaripim ayrıca sigara içiyordum onu da 2 haftadır bıraktım bana ne önerirsiniz acaba bi yardımcı olun boykısalıgı çok kötü bişey ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: efsane_64

SİGARA İÇMEK BOYUN UZAMASINI ETKİLERMİ?

herşeyi engeller
  • Konuda herkes bildiği kadar konuşmuş..bazıları dna da ne olursa olur demiş kısmen doğru ama çevresel etkilerde boy uzamasında etkili..

Benden de size bir yöntem , uzak doğuda ayakkabının içine özel bi taban koyuyolar , ayak tabanındaki sinirleri tetikliyo, büyüme hormonu miktarı artıyor , arada bi hipofizde tetikleniyo işte anladınız o kadarını..

böyle olay, eğer isterseniz boyunuzu uzatırsınız , umutsuz olursanız dna'mda bu yazıyomuş diyip öyle kalırsınız..
  • yaşım:13,5
    kilom:55
    boyum:165-66

10 yaşından beri basket oynuyorum ama geçen yıla kadar fazla oynamıyodum yani ara sıra.geçen yaz bayağı oynadım.şimdide evin içinde zıplayıp duruyorum.yazın paso basket oynamayı düşünüyorum.hedefim 1,83 çok aşırı boy istemem sizce olurmu o kadar
  • boy:1.50
    kilo:34

ya çok kısayım yaa lütfen nasıl uzatabilirim boyumu baya uuzamak istiyorum LÜtfen yardım edin etkili bir yöntem gösteriniz lütfen acill etkili yöntem

• tek yontem bacaklarında kemıkler,makıne baglanarak uzatıyorlar.tabı cok acı verıcı belgeselde seyretmıstım.ve oldukce masraflı
    artık gunumuzun genclerı 1.75 oluyor.yanı uzuyoruz
    mad_03 sen afyonlumusun acaba?sen en azından 1.75 olursun tahmınım tabı her ınsan farkılı olunca tahmınlerde yanlıs olabılır.
    basket ne kadar boz uzatır ve basketın boy uzamasında etken nedır hala tastısılmakda.
    ben lıse 3 de 4-5 cm uzamıstım mesela herkezın uzama bıttıgı dedıgı anda.
  • Ben yıllarımı borulara asılarak, Basketbol oynayarak geçirdim uzamadı. Uzarsa uzar:) Uzamazsa uzamaz:)
  • Boyum:1.43
    Kilom:32
    Yaşım:11

İyi mi
  • konu sapa sapa bu noktaya kadar gelmiş..
    siparişler başlamış:D
    basket için boyun sanıldığı kadar etkisi yoktur beyler..
    her sporda olduğu gibi baskette de zeka ön plandadır.
    aklınla hareket ettiğin sürece ve yeterli kondisyona sahipsen istediğin adam çıksın önüne kaç yazar?
    bence siz boy uzatmaya değil zeka gelişimine önem verseniz hem boydan daha yararlı olur.
    ha her bünyede de boy uzaması istenildiği kadar olmaz bu birazda genetikle bağlantılıdır.
    ama süt ve süt ürünleri 4ever:P
    :D
    son olrk tabi ki deneyim önemlidir ama bizim takımın spor okulunda kaç adam var hayvan misali 2 senedir tık yok adamlarda mal gibiler :D yani geçirilen süreçte 2. planda
    1. olrk zeka(sadece baskete deil herşeye lazım zaten:D) 2. olrk istek 3. olrk kondisyon derim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blazeirs -- 27 Mart 2008; 17:53:01 >
  • quote:

Orjinalden alıntı: blazeirs

konu sapa sapa bu noktaya kadar gelmiş..
    siparişler başlamış:D
    basket için boyun sanıldığı kadar etkisi yoktur beyler..
    her sporda olduğu gibi baskette de zeka ön plandadır.
    aklınla hareket ettiğin sürece ve yeterli kondisyona sahipsen istediğin adam çıksın önüne kaç yazar?
    bence siz boy uzatmaya değil zeka gelişimine önem verseniz hem boydan daha yararlı olur.
    ha her bünyede de boy uzaması istenildiği kadar olmaz bu birazda genetikle bağlantılıdır.
    ama süt ve süt ürünleri 4ever:P
    :D
    son olrk tabi ki deneyim önemlidir ama bizim takımın spor okulunda kaç adam var hayvan misali 2 senedir tık yok adamlarda mal gibiler :D yani geçirilen süreçte 2. planda
    1. olrk zeka(sadece baskete deil herşeye lazım zaten:D) 2. olrk istek 3. olrk kondisyon derim

aynen ben ne kadar uzunlarda rıbanut topluyorum.tabı zıplamamda ıyı ve daha hareketlı olarak bır avantajda var

• ya arkadaşlar bn 13 yaşındayım we boyum1.55 süt içmeyi sewmiyorum baskette oynayacak waktim olmuo ne yapmalıyım cvp bekliorum
  • kemik yasımızı öğrenmek için hangi doktora gitmemiz lazım

• yaa bn bütün yaz nerdeyse hergün havuzdaydımm hiç yararı olmadıı hala kısayımm başka önerisi olan

BOYUMUZU UZATMANIN YOLLARI??
  • Bence boyu çok fazla uzatmanın bir boyu yok ben Yaş : 12 Boy : 1.63 bol bol süt içerim BJK Altyapı'da oynuyorum fakat bu sütle barfiksle çok fazla olmaz şanslı olucaksın ... Benim bütün amcalarım 1.90 üstünde abim 2.04 Dedem 2 metreymiş bende bu ailede doğduğum için kendimi şanslı hissediyorum ve boyum hızla uzamaya devam ediyor
    Boy : 169cm
  • Bende size benim hikjeyemi ve önerilerimi anlatayım.

İşte benim hikayem..

4. sınıfta baketbol oynamaya başladım.Boyumu hatırlamıyorum neyse 8. sınıfı bitirene kadar oynadım.Lisanslı bonservisli basketbolcuydum.Bıraktığımda boyum yanlış hatırlamıyorsam 181-83 falandı ama biz harıl harıl idman yapıyorduk bildiğiniz sokak basketbolu değil yazın günde 2 antrenman sabah 9 sonra akşam 4-5 gibiydi yanlış hatırlamıyorsam. Ve yazın sonuna yaklaşılırken ağustos gibi sabah antrenmanları koşuyla geçerdi giderdik açık hava bi yere sabah 7 başla koşmaya 1.5 2 saat koş gel heralde 1.5 2 saatti neyse koş gel ara vermeden şut antrenmanı yap sonra git yat akşam antrenmanına kadar . Yani kısacası it gibi çalışırdık e işe de yaradı evde 9- 10 madalya var 1i okulda sınıflar arası futbol turnuvasından olsada :D.İşte neyse 8i bitirdim baskettide oynamadım yaz geldi gitmedim antrenmana kaldı öle lise1 boş geçti.Lise 2 ye başladım boyum 185 miydi neydi neyse o zamandan bu zamana çok az uzadım sonra bi ara hırs yaptım okullar açıldıktan 1 aymı ne sonra yeniden antrenmanlara başladım 2 ayda 3 cm uzadım sonra devam ettim bu arada aklıma gelmişken yazın yaptığımız antrenmanlarda sadece pazar günü tatildi.Neyse sonra lise2 sömestr geldi çattı 2 hafta tatil 2 hafta pazar günleri dışında her gün günde çift antrenman koç bize söz vermişti bana inanın sömester gelsin tuvalete bile oturamayacaksınız diye hakikatende öyle oldu bacaklarım öyle bi yorulduki of zar zor oturuyorum yere tuvalete.Neyse şimdi geldik bu aya boyum 192-3 daha da fazla olabilir bi ölçiyim sizede söylerim kilom 78-80 bişey yani kısacası 7 ayda 7cm gibi bişey uzadım.Bizim koç baya tecrübeli birisi küçükken 6. sınıfta falan allstar diye bişey vardı o zaman başka bi takımdaydım . kuzey güney doğu batı herkes birbiriyle maç yaptı falan buradanda iyi oynayanları ankara karmasına aldılar bende girdim.sonra başka şehirlerden gelen takımlarla oynadık tuborg falan ama biz birbirimizi bile tanımıyorduk yani ankara karmasında benim takımımdan 1 kişi vardı doğal olarak yenildiğimiz maç yendiğimizden daha fazla. ilk bizim koç la orada tanıştım sonra lise2 nin başında tekrar bu sefer bizim asıl takımın başında.Nerden geldik burayahe bizim koç milli takımda görevler yapmış günde 8 maç falan izleyip milli takıma yardımcı olduğu falan olmuş.of of aklıma yeni yeni şeyler geliyor bunuda söyleyeyim ankara karmasında bi ark vardı aynı boydaydık oyunumuz hemen hemen aynıydı. ben basketi bıraktım adam ara vermeden devam etti ve şimdi onun boyu 2 metre ksür 201 202 olabilir ve şimdi kendi takımını sırtlayan isim resmen takımı bi tek o götürüyo kobe lakers için lebron clevland için neyse o arkımda kendi takımı için öle ben bizim koça sordum biz bunla aynı boydaydık bunun boyu 2 m küsür olmuş ben nolurum dedim o da sen muhtemelen bu yaz atıcaksın dedi e peki o ne olacak dedim onunkide uzuyacak ama az az sen muhtemelen bu yaz atarsın dedi inş dedim ve yaz yaklaşıyor günde 2 antrenman bi aksilik olmazsa ve bizim sınıfta bi arnavut ark var türkçeyi söktü gibi bişi benimle dalga geçiyo sen yazın ne yapacan diyo antrenman diyorum dalga geçiyo antrenm man mı başka bişi yokmu sırıtıyo ben sen napacan diyo o biz sabah denize giriyoruz öleye kadar sora akşama kadar yat oh ne ala gecede diskoda neys benim bi yere gitmem lazım önerimi sora söylerim biraz uzun oldu ama kusura bakmayın umarım okursunuz.

• Hızlı olsam boyu dert etmeyeceğim de...
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.