Şimdi Ara

Boyumu nasıl uzatabilirim? (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
389
Cevap
8
Favori
233.343
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orjinalden alıntı: yüzüncü ad

gençlik ne olur yapmayın basketbol boy uzatmaz... Böyle bir şey yok. zıplayarak insanın bacak boyu uzarmı.. bakın basketbolculara hangisinin bacağı kısa... yani eğer genlerindeki boyun kısaysa istersen 24 saat olduğun yerde zıpla... milim oynamaz. inanın bana.

bütün sporlar kemikleri ve kasları güçlendirir ama kemikleri uzatmaz. dua etmek basketboldan çok daha etkili bir yöntemdir. spor yapın benim hep söylediğim gibi özellikle yüzme. zaten görüyorum ki herkes yiyeceğine içeceğine fazlasıyla özen gösteriyor. bu forumda ek kalsiyuma gerek duyacak pek kimse olacağını da düşünmüyorum...

kalsiyum gereğinden fazla olduğu zaman vücutta, kristallenip böbreklerde taş oluşumuna sebep oluyor. hiç böbrek taşı olan biriyle konuştunuz mu inanın bana 3 metre boy için bile riske alınacak bişey değil. içki den sigaradan uzak durun sütünüzü yumurtanızı yiyin. oldu bitti fazlası var eksiği yok kalsiyumun... hem bu iş kalsiyumla olacak olsa ortada kısa boylu adam kalmazdı dimi....

yatarak boy uzatma olayını ( sadece geçici olarak 1-2 cm boy uzaması gerekiyorsa ; mesela askeri lise, polis koleji vs. sınavlar için 24 saat yataktan çıkmayarak bu aldatmaca yapılabilir, ilginenler varsa nasıl olduğunu bir ara açıklarım) , uzamax ilacına, bilmem ne yöntemi için sadece umut tacirlerinin tuzağı ismini veriyorum....

öncelikler sana sunu dicem yazdigin cogu sey dogru ama artik kim ne derse desin beni ilgilendirmez basketboll boy uzatir kardesim ben 12 yasimdan beridir halaa oynuyporum ve boyum sif basketbollun sayesinde uzadi ip atlamak ziplamak kosmak hizli yürümek ve calsium magnesium gibi seyleri ben acikcasi kullandim ve hala hergün kullaniyorum böbreklerde tasmi olur ne olursa olur bende simdiye kadar birsey olmadi tabi bu herkes icin baska ben kendi yorumumu yaziyorum ve su da dogrudur herseyin fazlasi gercekten zarardir ama ben uzun boylu olmayi 10 yasindan beridir istiyordum ailem izin verseydi 9 yasinda bu seylere baslardim tabi biraz sacma olurdu cocuktum heves doluydu ve hala öleyim yani heves doluyum bir insan birseyi istiyorsa severek yapmali ve sabirli olmali ben senin yazdiklarina karsi felanda degilim cogu dogru neden? cünkü bu yazlarin cogu arkadasima oldu ama ben genede kafama göre is yapiyorum ve hala 1 sorun yok yani uzutmayada gerek yok benim önerim mutlaka ve mutlaka

basketball agar seyler kaldirmayin agarligi olmayin her sporu yapin calsiumlarinizi sütten yogurttan peynirden aliyorsaniz tabletlere gerek yok (sahsen ben genede aliyorum) illa uzamak istiyorsaniz ilirazov denilen yöntemler 35 cm reye kadar bacaklara ve vücuda islem yapiliyor (size kalmis ama zararini da hic birsey yerde görmedim ve duymadim)....

• boyum sif basketboll dan uzadi derken 2,20 cm benim tabi bu sif basketboll sayesinde olsa tablete mablete gerek kalmaz bu ne ki 2,20 olan daha milyon insan var simdiye kadar 2,90 u bile internetten gördüm iste diyorum ümit kesmeyin ALLAH ISTEYINCE HERSEYI SIZE SUNAR tabi eger dogru yolldaysaniz Allah milyar dan fazla insanin icinde bir kac kisiyi 2,50 üzerinde yaratmis buda normal birsey ama bu normal seyi kendinde yapabilirsin dünyanin 3 numaralarindan (benim icin 1) birisi olan
    Dirk werner nowitzki leplebi gibi 3 sayilik basketler atan super dunklar yapan bu kisi 2,13 cm tamamen normal boyu iste ilirazov denilen yöntemle kendisine 35 cm daha eklese al sana bu rekor daha ne olcakki hic birsey bak cogu arkadasta bu sitede yazmislar uzun boylu olmakta o kadar iyi degil (sahsen ben cokk memnunum) ama gercekten yani iyi neden cünkü ya kafani her zaman biryere vuruyorsun yada otobüstü 2 koltuga zor bela agrilar cekerek oturuyorsun yer olmadiginda ise otobüste ayakta dururken kafani eymekten agrilar cekiyor saymakla bitmiz bu nedenlerden dolayi aslinda gercekten hic iyi degil ama kizlar bakmazmis bilmem neymis beni hic takmiyorum benim zaten en ama en cok sevdigim sey basketboll ve musik oyun gibi seylerdir basketbollda dunk (smasch) yapmayi o kadar seviyorumki kan ter icindeyken bile yorolmuyorum...
    yani yine cok yazdim abartmaya gerek yok ben annesi babasi 1,76 1,69 olan ve cocugun 2,01 cm olan cogu cocuk taniyorum inkansiz diye birsey yok Allah isteyince hersey olur nasil biz ve bu dünya olduysa

• Sağlıklı beslenmek, spor yapmak. 25 yaşındayım. Boyum 1.92
  • senin dediğin kardio antrenmanı biraz sallamışsın arkadaşım bilmesek kandırıcan bizi
  • şu anda nickini hatırlamadığım arkadaşa yazmıştım ilk sayfada en altta uzaklaştırılmış olana ,artı bişi daha eklemek istiyorum senin yaptıklarınla kas boyunu uzatabilirsin ancak boyun uzaması içinde kemik boyunun uzaması şarttır.ve ayrıca şu balık yağı tarzı şeyler 22 -23 yaşlarına kadar uygulanabilir ve basketbol şarttır sıçrama motorik özelliğinizi kullanabileceğin çoğu spor şart öyle diyim basketbol diye sınırlandırmayalım sadece...
  • ARKADAŞIM O YALAN YENİ NESİLDE UZUN BOYLULAR DAHA ÇOK GÖZE ÇARPIYOR KORKMA SEN RAHAT OL.................

HERŞEYİN HAYIRLISI
  • Boy kalıtımla ilgili bir olaydır ama
    Bazende geç gelişimin bir sonucudur
    Yatmadan ince kalsiyum ağırlıklı beslen ve bolbol voleybol ve basketbol oyna
    (tabi yazlarıda yüzme)
    elbette sonucunu alacaksın
  • ziplamami nasil gelistire bilirim yani nasill daha yuksege ziplayabilirim?
  • Arkadaşlar konumuz cok güzel cok hoş yaşım 23 boyum 169 170 bu boy olayı nedir yahu uzayıp uzayıpta neyapacağız hadi basketbol voleybol vs para kazandığımız bir iş olurda neyse derim vs herkezde bir gecim telaşı varken sallayın bunu arkadaşlar hayatla barışık olup sükretmek en güzelidir herşeyin başı sağlık içime nefefimi rahat rahat cekebiliyosam evimde huzurum varsa dolabımda doluysa sallayın derim baştan sona okudum yazılanları dert etmeyin derim ben size sağlığımıza sükredelim bu arada uzun boylu kız arkadaşlarımda oldu kimse kusura bakmayın ama coğu avanaktı bumudur uzamak bakın astım bizimkini uzatıyorum

Hiç ayağa kalkamayanları düşünün bir rahat ağrısız nefes için bütün servetlerini verebilmeye hazır olan insanlarıda düşünün...

isteyen kınayabilirde arkadaşlar benim yorumum budur... Saygılar

Banada derlerdi aaa nekadar kısasın falan diye hep derdim yarısı yerin altında yada boyu kısa olanın..... anladın sen onu yada

Sen uzunsunda ne oldu madalyamı taktılar...

Uzun arkadaşlar kızcak ama hep aklımda su soru oluyo ya genellleme olcak ama biraz 2 yi gecenlerde hafif böle bir dangozlaşma meydana geliyo benim kanımca

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi icebergmetii -- 3 Şubat 2007; 4:41:55 >

• arkadaşlar ben 91 doğumluyum ve boyum 1,73. yaklaşık 1 senedir hiç uzamıyorum. bu neden olabilir?bir de bir doktora danışmak istiyorum ama hangi doktorun alanına girer boy uzaması?
  • @icebergmetii
    Dediğine katılıyorum
    Ancak boy konusu genellikle takıntı teşkil ediyor
    Yanlız birde şu husus var..ideal kilo yakalandımı boy kısa dahi olsa kısalığı pek farkedilmiyor
    Mesela buzda dans'taki Okan Karacan..
    boyu kısa ama kilosu o kısalığı kapatıyor
  • Bir tanığdım ameliyatla boy uzatma işini ciddi ciddi düşünüyor, umarım bir terslik olmaz.
  • Abi boşuna kasmayın ne spor boy uzatır ne başka bişi! Uzatır ama bilimsel olarak etkisi %2 yani 3-4 cm daha fazla uzarsınız ancak hayatınız booyu süt içer basket oynarsanız! Basketin boy uzamasını engelledigide biliyo çünkü kemikleri çabuk güçlendiriyo ve gelişmesini hızlandırıyor!
  • Basketbolun boy uzatmadığı veya uzatmaya çok çok az katkısı olduğu bilimsel olarak kanıtlanmıştı. TV'de, gazetede, forumda gördüm.

Sürekli yukarıdaki bir noktaya zıplamak boy uzatmaya büyük katkı sağlamıyormuş buna göre...

Bence de basketçilerin boyları başka bir yolla uzatılmış (ilaç mı olur, diyet mi olur, ekstra barfiks çalışmaları mı olur bilemeyeceğim) ==> Basketbol oynamaları imkanlı hale geliyor, daha kolaylaşıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-C1E9C52E6 -- 22 Şubat 2007; 22:27:36 >
  • kim diyor boy ortalaması düşüyor diye tamamen saçmalık bu ya ...
  • biriniz bana cevap versin boyum gerçekten kısa yaşım=15 boy=1.54 bu forum yararlı oldu artık gece yatmadan barfiks yapacam saolun
  • küçükken 2 ay boyunca ağacın dalından sallandım şimdiki boyum 1.81 denemeye değer
  • yaşım=12
    kilom=37 kg
    boyum=154 cm
    iyimi?
    basketbol oynuyorum günde 2 bardak süt içiyorum bol bol zıplıyorum ne kadar olur boyum tahmin? basketçi olucam büyüynce zaten işallah uzarım
  • Beyler yaşım 16(yeni girdim) :) Annem ve babamın boy ortalaması 1-66 Ama ben 1-69 um.Genler dayıyada benzer diyosunuz.Dayımlar uzun. :)

Her akşam süt içiyorum.Günde 2 kez balık yağı kapsülü alıyorum.Bu aralar basket oynamaya fırsatım yok.Sizce uzarmıyım? Tavsiyeleriniz war mı?
  • Beslenmene Bağlı Birşey...
    Süt Ve Benzeri Gıdalar Kemiklerini Geliştirir Zamanla Boyun Uzar...
    Öyle 1-2 Haftada Boy Uzamaz
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.