Şimdi Ara

Böyle Bir Sahtekarlık nasıl olabilir?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
2.724
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar şimdi ben uzatmadan şöyle bizim almadan bildiklerimizi söyleyim birde alta gerçekleri yazayım

araba 175 binde hasar kayıtı 1 tane çarpma var tutar yazmıyor arabanın ekspertiz raporunda değişen yok sadece sol kapılar boyalı ön arka tampon boyalı

arabayı aldık istanbula geldik içini temizlerken bir plaka buldum meraktan bi sorguladım plakayı araba 2015 yılında 210 bin ile muayeneye girmiş ve arabada 2 kaza çıkıyor birisi 15 bin lira hasar kayıtlı beynimden vurulmuşa döndüm.

KAFA KARIŞTIRAN NOKTA ŞU arabanın şasiden sorgulayınca 1 kaza çıkıyor ama eksi plakasından sorgulayınca 2 kaza çıkıp tutarı yüksek kazada çıkıyor

eski plaka derken bu aldığımız yüksek şerefli adam arabayı istanbuldan almış 1 ay tutup plaka değiştirmiş hasar kaydı o plakadan çıkmıyor tamamda şasi nodan nasıl 1 tane kaza çıkıyor sadece onu anlamadım? Nasıl şasi kayıtlarından kaza sildiriliyor?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Plaka değişikliği yaparken eski plakaları alıyorlar.Yani sizin eski plakayı bulmanız mümkün değil.Başka bir aracın plakasıdır o.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Tanıdığınız sigortacı varsa hemen sorgulama yaptırın onlarda kayıtlar görünüyor. Dedikleriniz doğruysa aldığınız şahsı arayın aracı almasını isteyin yoksa gidin bi avukatla görüşün satışın iptalini ve para iadenizi talep edin. Geçmiş olsun.

• Ruling_S kullanıcısına yanıt
    Hocam aracı al satcıdan almışız bu al satcı arabayı istanbuldan alıp kendi memleketine götürmüş kendi memleketine götürürken mazot almış mazot aldığı fişi de arabanın torpidoda unutmuş eski plakayı öyle öğrenmiş oldum.

• Zaboes kullanıcısına yanıt
    Hocam sağolun adamla görüştüm başta paso yalan uydurmaya başladı sonra ben biraz baskın çıkıp fişi unutmuşsun eski plaka bu bu bu kayıtlar elimde km düşürmeyi de sen yapmışsın deyince adama 1 saat sonra aradı beni olaylardan bahsetmeden ben sana 1 2 bin lira değer kaybı oluyor diye havale yapıp kapatalım olayı dedi ancak ısrarla iade edeceğimi belirttim ve o da tamam dedi ayın 20sinde arabayı getirin o zaman param geliyor arabayı alırım geri dedi bende bunları derken ses kaydı aldım telefondan acaba üstünden 1 ay geçti diye hukuki yollarımız kapanır mı diye merak ediyorum ve sahtekar adam iade almazsa ki ben en kötü satmayı düşünüyorum ancak ALLAH korkusu olduğundan kimseyi de bunları bile bile kazıklamak istemiyorum. Birde şunu merak ediyorum hocam aracın km düşürülmüş ya muayeneye girince yeni muayaene de hangi km kayıtlara geçecek bilginiz var mı?

• Tekrar geçmiş olsun. Kayıt aldığınız iyi olmuş. Arabayı siz iade edin kurtulun. Km ye müdahale etmeyin bende muayeneye üstğndeki km ile girmeye devam eder. Hukuki süreyi tam bilmiyorum ama bu gibi durumlarda öğrendiğiniz tarihten itibaren süreç başlar. Sanırım 6 aylık bi süre var. Bi tanıdık av. Varsa fikir alın derim.

• ben artık bu dolandırıcılara kızmıyorum, adamlar Türkiye ülkesinde emekle çalışılarak hiç bir şey olunmayacağını anlamış ve para kazanmak için dolandırıyor, dini boyutu ayrı

• YA-KU-ZA kullanıcısına yanıt
    İnanın bende kızmıyorum ülkemizde denetim ve sorgulama cidden yok galericilere sordum km düşmüş ise muayeneden geçer size sadece düşürülmüş diye derlerse derler yoksa onuda demezler diyor hocam bu nasıl bir sorumsuzluktur ya bi araştırın ne olmuş neler olmuş bir plaka değiştirmek ile bütün kayıtlar gidiyor mu arabadan bu kadar kolay mı sms sorgusu koymuşlar utanmazlar 7 lira yolluyorsun eksik mesaj geliyor ya ben bi arabaya 70 lira sms parası mı ayırmak zorunda olacağım şimdi yorumumu siyasi olarak algılayacak bazı insanlar ancak bu kadar kolay dolandırıldıgımı düşünseler hak verirler torpido da fişi bulamasam hasarsız araca ve 6 ay sonra muayeanede sadace km düşmüş bilgisini bilecektim ve satarken de böyle satacaktım inanın ilk araba alışım bıktım arabadan iade edeyim de paramı alayım ondan sonra reklam verip bu şahısı her yerde duyuracağım özellikle malum siteye de tebrikler ediyorum araştırma sorgulama onlarda da sıfır olduğu için bu pazar böyle gider ama ben dersimi çok erken aldım şükrediyorum arabada öyle bir mazot fişi buldum.

• Hukuki açıdan süre sıkıntısı olmaz. Ama ayın 20 si çok geç. Adama sen süre verip süre içerisinde iade almazsa gidip suç duyurusunda bulunacağını bildir. Yerinde olsam süreyi çok kısıtlı tutar sonra direk suç duyurusunda bulunurdum. Diğer plaka ile alakalı daha fazla evrak bulabiliyor musun bunu araştır. Zaten km düşürüldüğü kesin olduğu için ortada ciddi bir suç var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Mihoku -- 31 Ocak 2017; 17:16:8 >
  • Geçmiş olsun. Hergün farklı hikayeler geliyor ve tecrübe kazanıyoruz 2. el ile ilgili. Demek ki plaka değiştiren araç da almamak lazım bundan sonra. Ekspertiz raporunu nereden aldınız acaba, nasıl göremiyorlar diğer hasarı. Demek ki kendi ustasında yaptırmış herif, şasi sorgulama ile kaza çıkmıyorsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi A.J. Pacino -- 31 Ocak 2017; 17:24:52 >
  • lawness kullanıcısına yanıt
    Hocam ses kaydı almak yasal suç.Delil olarak verirseniz karşı taraf dava açabilir.

• plaka değişince bir süre gözükmüyor hasarlar
  • Experimentation E kullanıcısına yanıt
    Aracın plakasi değişeli 1 ay olmuş hala gözükmemesi normal mi?

3 ay falan diye biliyorum
  • Experimentation E kullanıcısına yanıt
    Şasiden neden hatalı geliyor peki bu konuda bir bilginiz var mı hadi plaka değişti de bu şaside neden sadece 1 kaza var

• Benim aldığım arabada da eski plakası duruyordu.

şasiyi bilmiyorum hocam plaka hilesi yapılabiliyor böyle onu biliyorum sadece
  • Arkadaslar yine yolladım tramere sasiden bir kaza geliyor aracın plaka degisim oncesinde ki plakadan 2 kaza geliyor valla garip iş.

• geçmiş olsun, bu al-satçılar için önlem alınacaktı sözde ama pek etkisi olmadı gibi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lawness

Hocam sağolun adamla görüştüm başta paso yalan uydurmaya başladı sonra ben biraz baskın çıkıp fişi unutmuşsun eski plaka bu bu bu kayıtlar elimde km düşürmeyi de sen yapmışsın deyince adama 1 saat sonra aradı beni olaylardan bahsetmeden ben sana 1 2 bin lira değer kaybı oluyor diye havale yapıp kapatalım olayı dedi ancak ısrarla iade edeceğimi belirttim ve o da tamam dedi ayın 20sinde arabayı getirin o zaman param geliyor arabayı alırım geri dedi bende bunları derken ses kaydı aldım telefondan acaba üstünden 1 ay geçti diye hukuki yollarımız kapanır mı diye merak ediyorum ve sahtekar adam iade almazsa ki ben en kötü satmayı düşünüyorum ancak ALLAH korkusu olduğundan kimseyi de bunları bile bile kazıklamak istemiyorum. Birde şunu merak ediyorum hocam aracın km düşürülmüş ya muayeneye girince yeni muayaene de hangi km kayıtlara geçecek bilginiz var mı?

Yukarıda bir arkadaş demiş ama ben yine de söyleyeyim. Sakın ses kaydından falan bahsetmeyin. Çünkü bunu yapmak suç. Hiçbir şekilde delil olarak değerlendirilmez. Bunun için mahkeme kararı olması lazım. iletişimin dinlenmesi ve kayıt altına alınması diye bir madde var

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.