Şimdi Ara

Botech Cihazlar | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz. (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
5
Favori
80.764
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: seboist
    evet benim cihazın içindeki sürüm son sürümmüş. bu arada el classico maçımı seyrediyorum.cihaz şifreyi çözüyor.cihazı internetten yorumlara bakarak almıştım.iyi ki almışım.

Ancak; bu kadar güzel bir cihaza bu kadar basit ve kötü bir usb menüsü hiç olmamış.eski bilgisayar oyunlarındaki menü ya da atari menüsü gibi birşey olmuş. çok kötü açıkçası

Ben de ucuz divx playera benzetmiştim. Demek ki siz de benim gibi media player arayüzünü basit ve özentisiz bulmuşsunuz. İnternette ücretsiz ikon ve klipart siteleri var. Bari oralardan birşey alıp yazılıma bitmap olarak ekleseler. Güzel bir araka plan resmi koysalar güzel olurmuş.Çok zor iş de değil. Tek kısıtlama cihazda yazılım için ayrılan hafıza alanının kapasitesi dışına taşmamak.

Bu arada film için belli bir süreye gitmeye yarayan GOTO tuşunda da ufak bir yazılım hatası var. 00:00:00 şeklindeki zaman girelecek yerde imleç (yanıp sönen çizgi) 3 hane kaymış şekilde.

• Enerji sarfiyat ölçüm cihazı ile ölçüm yaptım. Yaklaşık olarak , cihazın çalışırken ki elektrik sarfiyatı 9,30 watt, bekleme (standby) durumunda ise 0.88 watt.

Evdeki diğer uydu alıcılarla kıyaslayınca çalışma durumundaki sarfiyatları birbirine yakın ama botechin bekleme konumunda çektiği elektrik çok çok düşük , onlar bekleme konumunda normal duruma göre sadece 1-1,5 watt düşük oluyor. Botech ise 0.9 watt gibi çok düşük değere sahip.
  • ender123 faydalı bilgilendirmeleriniz için çok teşekkürler.. Yaızlım hatalarını botech firmasının yetkililerine iletseniz çok iyi olurdu aslında.. Bir dahaki yazılım güncellemesi sırasında onu da düzeltirlerdi.. belki bulduğunuz hatayı farketmemiş olabilirler..
  • kafayı yiycem ben bu cihazdan hiç memnun değilim bugün elime geldi kurdum akşamdan beri uğraşıyorum ama türksat 70 küsür kanal buluyor bulduklarının yarısından fazlasındada sinyal yok uyarısı çıkıyor... hotbirdede çoğunda sinyal yok uyarısı var.
    anten ayarlarına giriyorum türksat lnb1 de ok hotbird 2 de digiturk 3 de ayarlarda normal kör tarama yapıyorum olmuyor varsayılan diyorum arıyorum yine olmuyor olmuyor....
    kendi odamda baff 2000 var bunu salon için almıştım baffda türksat 314 kanal var hiçbirindede hata yok ama bu ne saçmalıktır hiçbir şey anlamadım.
    son yazılım diye verdikleri yazılımıda kurdum yazlımda yazılım olsa adam yazılım yapmış yazılımdan sonra elimizle yazalım diye bir sürü şey eklemiş o zaman yazılımı neden yaparsın be adam bizzde biliriz el ile bilgileri girmeyi
    benmi bir yerde hata yapıyorum yoksa cihazdamı sorun var lütfen bir yardımcı olun...
    merkezi sistem kullanıyorum forumlara baktım arkadaşın birindede merkezi sistem varmış sinyal sorunu yaşayınca cihazı balkondaki kendi çanağına takmış sorun düzelmiş gelde çıldırma
    Hadi dedim adamlar hazır kanal listesi vermiş onu kurup kullanayım 314 kanal görüyor hepside hazır ama çoğunda yine sinyal çekmişyor türksatda 1000 kanal olsa neye yarar....
    Birde son yazılımda şöyle bir madde var :
    3-Türksat tp listesini sildikten sonra 1.tp yi 11746 h 27500 5/6 2.tp ye 11844 v 2222 girerek network arama yaptırınız
    Türksat tüm tpleri sildim o iki tpyi kaydedip network arama yaptım yine tık yok üstüne türksattan kör tarama yaptım yine bütün tpler geri geldi ama kanal sayısı yine 70ler civarında kaldı fakat o ( 5/6 ) yı nereye gireceğimi çözemedim.
    Tp ekleme bölümünde sadece frekans,sembol ve polarizasyon seçenekleri var acaba ondan dolayımı sorun yaşıyorum ?
    lütfen bir yardımcı olun toptanuydudan almıştım cihazı düzeltemezsem izmire geri postalayacağım çekilir dert değil....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeNOzGuRuM -- 6 Mayıs 2011; 1:44:04 >

• Bana kimse yardımcı olmadı ama hayat paylaştıkca güzeldir ben sorunu çözdüm sinyal sorunu yaşayanlara yardımcı olmak isterim.
    Merkezi sistem kullanan arkadaşlar bu uyarıya çok dikkat etsin merkezi sistem sinyal sorunu yaşayarak içinden çıkamayanlar olursa sizde uyarın arkadaşlar khz ayarı otomatikde olması yanıtlmasın manuel olarak el ile khz'yi kapatmazsanız çoğu kanal sinyal almıyor.
    khz otodayken türksat 100 civarı kanal buluyordu yarısındada sinyal yok uyarısı geliyordu şuanda hiçbir tp filan girmeden 317 kanalıda şak diye buluyor sinyal yok uyarısıda kalktı :)
    bu arada cihaza baya bir saydım yüzümü kızartıp özür dilemem gerekecek cihazı zaten çok sevmiştim ama bu sorun beni çıldırtmıştı.
    gerçekden fiyatına göre çok iyi bir cihaz yapmışlar görüntü gayet iyi media playerde divx,mkv oynatım çok iyi almayı düşünenlere tavsiye ederim sinyal problemide yok rahatlıkla alabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi BeNOzGuRuM -- 7 Mayıs 2011; 4:58:15 >

• quote:

Orijinalden alıntı: benozgurum

Bana kimse yardımcı olmadı ama hayat paylaştıkca güzeldir ben sorunu çözdüm sinyal sorunu yaşayanlara yardımcı olmak isterim.
    Merkezi sistem kullanan arkadaşlar bu uyarıya çok dikkat etsin merkezi sistem sinyal sorunu yaşayarak içinden çıkamayanlar olursa sizde uyarın arkadaşlar khz ayarı otomatikde olması yanıtlmasın manuel olarak el ile khz'yi kapatmazsanız çoğu kanal sinyal almıyor.
    khz otodayken türksat 100 civarı kanal buluyordu yarısındada sinyal yok uyarısı geliyordu şuanda hiçbir tp filan girmeden 317 kanalıda şak diye buluyor sinyal yok uyarısıda kalktı :)
    bu arada cihaza baya bir saydım yüzümü kızartıp özür dilemem gerekecek cihazı zaten çok sevmiştim ama bu sorun beni çıldırtmıştı.
    gerçekden fiyatına göre çok iyi bir cihaz yapmışlar görüntü gayet iyi media playerde divx,mkv oynatım çok iyi almayı düşünenlere tavsiye ederim sinyal problemide yok rahatlıkla alabilirsiniz.

Süpersin

• quote:

Orijinalden alıntı: benozgurum

Bana kimse yardımcı olmadı ama hayat paylaştıkca güzeldir ben sorunu çözdüm sinyal sorunu yaşayanlara yardımcı olmak isterim.

yorumlarda beni bu cihazdan soğutan tek şey zayıf sinyal sorunu olmasıydı çünkü bende merkezi sistem kullanıyorum ve bu cihazı almak istiyorum acaba bu ayarı nasıl yapıcaz arama yapmadan mı khz ayarını değistiriyoruz ve nasıl yapıyoruz ayrıntılı anlatırmısın teşekkurler..
    bide piyasadasunny AT 14200 HD uydu alıcı gordum ozellikler aynı gibi kullanan arkadaslar var mı farkı nedir? cevaplarsanız sevinirim..

• Arkadaşlar bu uydu cihazının microbox olan tipleri nasıldır. kullanan oldumu hiç? görüntü kalitesi hd desteği vb bilgiye sahip olan arkadaş varmı
  • Merhabalar;
    Ben de Sunny at-14020 ile bu alet arasında devamlı gidip geldim.botechin niyeyse sd de kalitesinin daha düşük olacağını düşündüm 40 TL fark gibi az bi fark varsa vardır bi iş diye . Pvr olayı ve hdmi girişi benim için önemliydi çünkü. Sd yayın kaliteside iyi olursa tamamdır demiştim. Bugün aldım aleti (almadan öncede satıcıya dedim beğenmezsem 7 gün içerisinde geri veririm diye sakata gelmeyelim hesabı) kurulumda hiç sorun yaşamadım daha önceki arkadaşların başına gelen hiç bir sorun olmadı son yazılım yüklüydü ntvspor şifresini denemedim daha ama çözer sanırım .bu arada ntvspor sd kalitesi önemliydi benim için zira maçları çamur gibi izlemekten bıkmıştım ki kalitesi beni tatmin etti gerçi maç özeti vardı bide canlıda bakmak gerek. Sd de gayet başarılı bir sonuç verdi.TRT hd yi zaten canavar gibi. Kayıt konusu dedikleri gibi ne varsa aynen kaydediyo. aynı gurup içerisindeki kanallardan birinin kaydı olurken diğerini izleyebiliyorsunuz. benozgurum arkadaşımın dediği konuda önemli khz yi kapatın zira show - star falan ilk açtığımda göstermedi zaten bekliyordum böyle olacağını ve hemen düzelttim menüsünden. Çekim mükemmel.Menüsünüde gayet başarılı buldum.kumanda babamın bile rahatca anlayabileyeceği şekilde..
    Forumda bildiğiniz üzere birçok arkadaş IBM işlemciyi özellikle golmasterı tavsiye ediyorlar. Sadece kişisel görüşüm olarak; bugün gm85600 ü görme fırsatım oldu ve scarttan bağlıydı sonra hdmidan bağlattık ve görüntü biraz olsun düzeldi. hd olmayan gm lerdeki sd yayın kalisiyle botech arasında ben kalite farkı göremedim(gmyi mağazada botechi eve gelince kurdum ve evet aynı televizyonda :) zira tvyide oradan almıştım) belkide vardır ama göz görmezse gönül aldansın arkadaşım. +sı Hd yayın var bunda. GMde varmı yok.Hd olanlarda malum fiyatlarda. 200 TL ye kim hd receiver + beya iyi gördüğüm multiplayer özelliği 'ni bir arada verir. Şimdi 400-500 TL ye satılan hd receiverlar napıyo maç izlerken top tvden mi fırlıyo yok aynı yayın aynı kalite. Şimdi bana olur mu canım fark var tabiki diyenler varsa o fazladan verilmiş 300 TL acısının göze vurmuş halidir yok yinede hd yayında da aradaki farkı hissediyorsan sana 2 kanat takalım kartal niyetine uç arkadaşım zira gözleri tamamlamışsın :)
    Not: sd yayınlarda hdmi girişi farkettirmez diyenlere aldanmayınız bu aradaki fark değilse nedir acaba göz yanılması veya psikolojik olamaz beya bariz fark var.
    Ayrıca elecktroworldde 200 TL bide bugün indirim var usb disklerde 4gb 10 tl 8 gb 19. bi tane de 4gb kart alırsın ohh.Gerçi benim 500 lük harddiski de gördü pc bile bu kadar hızlı görmezken garip geldi doğrusu

• sd de hdmı girişi bence de epey fark ediyor, hd olmayan bazı kanallar mesela tv8 ve stv nin özellikle stüdyo çekimleri adeta sanki bu da hd dedirtiyor yani.. ve evet hd yayınsa hd yayın gidip marka hatrına 250 -300 liraları fazladan vermeyin derim..
  • bu cihazla türksattan kaç adet HD kanal izleyebiliyoruz. Ayrıca USB'den kayıt esnasında 1 saatlik HD kayıt harddiskte kaç Mb yer kaplıyor. Tecrübe eden varsa öğrenebilirmiyim. Teşekkürler.
  • ben de bugün aldım.ilk izlenimim iyi makina. inceledikçe artı ve eksilerini yazacağım. atv hd, a haber hd, trt hd müthiş. sandisk 8 gb belleğe kayıt denemesi yaptım. hd kanalları kaydederken atlama zıplama yapıyor, sd kanalları kaydederken problem yok. hd kanalları hdd'ye kaydetmeyi deneyeceğim.
  • hd kayıtta sorun yaşamadım ben büyük ihtimal usb diskte birşey olmuş olabilir.
  • arkadaslar bu iki üründen hangisini tavsiye ediyorsunuz ikisi arasında kaldım Botech HD 2010 Receiver hakkında olumlu olumsuz birsuru sey deniyor yeni cıkan Sunny ULTIMATE AT-14100 HD PVR için ne dersiniz acil onerilerinizi bekliyorum hangisini almalıyım??
  • Merhaba arkadaşlar bu ürünü internetten nerden alabilirim. Google da arattığımda 200 TL ve üzeri siteler geliyor tavsiye edebileceğiniz bir yer var mı?
  • cihazı dün aldım. kurulumunu henüz yapmadım. içinde hangi yazılım var , kanal taraması , yeni eklenen hd kanalları listeye almak vs....
    formu okuyorum ama nasıl çözerim bilmiyorum takıldığım yerde sorarım tşk
  • BOTECH BC 10000 CI CA USB PVR HD ÖZELLİKLERİ

Botech Cihazlar | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz.

HIDM - SCART - RCA - YUV - S/PDIF ( OPTİC) - COXİAL TV ÇIKIŞI
    2 TÜNER ( KAYIT )
    2 MODÜL GİRİŞİ
    1 SMART KART GİRİŞİ
    RC45 ETERNET PORTU ( NEWCAMD - CCCAM - FTP - HTTP ) DESTEĞİ
    USB 2.0 GİRİŞİ ( YAZILIM - KANAL BİLGİSİ - KAYIT - SOFTCAM - CCCAM - NEWCAM.CFG - MP3 - JPG - MKV -NTFS ) DOSYA OYNATMA
    FLORASAN EKRAN GÖSTERGE
    ÇOK DİLLİ OSD DESTEGİ
    EPG - TELETEKST - 7 FAVORİ GURUBU DESTEGİ
    UYDUDAN - ETERNETTEN - USBDEN YAZILIM GÜNCELLEME
    DİSEqC 1.0 - 1.1 - 1.2 - USALS DESTEGİ
    RS 232 DEN TWİN - SSSP PROTOKOL DESTEĞİ
    TIME SHIFT ( DURDUR - GERİAL - İZLE )
    10000 KANAL KAPASİTELİ

Arkadaşlar bu cihazı kullanan varmı sd ve hd görüntüleri nasıldır.Modül girişli ve fiyatıda uygun gibi.....

• Arkadaşlar cihazı bağladım ama görüntü alamadım. hafızasında 307 kanal vardı trt hd 1.sırada idi. yazılım güncelmi değilmi bilmiyorum S 2.1.24_W yazıdyordu sanırım. merkezi çanak var sitede. anten girişine bağladım ama odanın dairemde 4 oda için 4 ayrı anten çıkışı var. bunun merkezi çanaktan tek gelişi olup 4 odaya dağılan bi aparat var ondamı sorun var yoksa lcd nin bulunduğu odanın çıkışımı sorunlu bilmiyorum.

cihazla ilgili sorun varmıdır sizce sinyal yok diyo görüntü gelmiyor. ama hafızasında atv hd trt hd vs birçok kanal mevcut görünüyor... ben yinede usb den falan yazılım güncellemesi yapmaya çalışayımmı. nasıl yapcaz bilmiyorum gerçi ama uğraşacam ona göre. yardım edermisiniz
  • @hb_kosovali

Size öncelikli tavsiyem daire içi dağıtım yapan aparatı devreden çıkarıp, direk bağlamanız, benim bu sorunu tespit etmem için çatıya TV çıkartmam gerekti :) Bizim daire içi dağıtıcı dandik bir marka düşük mHZ li imiş onu çıkarınca sinyal tavan yaptı. Sorun bu cihazsa sonra kaliteli bir dağıtıcı takarsın.

@Herkes,

Cihazi bir iki gün evvel SP dan kargo dahil 177 TL ye aldım, HDMI kablo hediyeli, herşey yüklü geldi taktım çalıştırdım sorun yok. Eksik gördüğüm yönleri;

1- PVR için saat kanal seçip programlayı umuyordum ancak bu iş için kayıt başı ve sonunda kumandadan tuşa basmanız gerekiyor.. > Varsa farklı bir ayar şahsen ben bulamadım.
    2- Samsung LCD tv im media player i 10 ise cihazınkine de 6-7 diyebiliriz.

En büyük artısı ise fiyat performans.
  • odyseuss teşekkür ederim sorun dediğin gibi dağıtıcıdanmış. arızalıymış bende direk bağlantı yaptım çanak devreye girdi.

turksat 2A, 3A ile tarama sonrası 217 kanal buldu. 22mhz ayarı kapalıydı. varsayılan modda ve network olarak denedim sonuç değişmedi. yazılım ile alakalı bi durum varmıdır dersiniz. kanal listesinin ilk sırasında malatya tv mi ne öyle bişi çıkıyo. trt hd 25. sırada.
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.