Şimdi Ara

Botech Cihazlar | Genel Konu | Soruları bu konuya sorunuz.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
328
Cevap
5
Favori
80.481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Botech cihazlarla ilgili bütün sorularınızı bu konuya sorunuz.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Cihaz hakkında ulaşabildiğim bilgiler bunlar !...

HDMI - SCART - RCA - S/PDIF ( COAXIAL ) TV ÇIKIŞI

USB 2.0 GİRİŞİ ( YAZILIM - KANAL BİLGİSİ - KAYIT - SOFTCAM - WMA -

MP3 - JPG - GIF - BMP - DİVX - AVİ - MKV
    ) DOSYA OYNATMA

4 HANELİ 7 SEGMELİ LED GÖSTERGE

ÇOK DİLLİ OSD DESTEGİ

EPG - TELETEKST - 4 FAVORİ GURUBU DESTEGİ

UYDUDAN YAZILIM GÜNCELLEME OTA

DİSEqC 1.0 - 1.1 - 1.2 - USALS DESTEGİ

RS 232 DEN YAZILIM - KANAL DATA - SOFTCAM - TWİN PROTOKOL DESTEĞİ

TIME SHIFT ( USB 512MB BOŞ BELLEK İLE )

5000 KANAL KAPASİTELİ

Cihaz 179 TL'ye *.mkv bile oynatabiliyorsa, ALI çiplilerin papucu dama atılır diye
    değerlendirmekteyim.

ALI ÇİP'LİLER; Next 18500HD, Yumatu full HD, Baff 2000HD, Seul Turbo/TitanX HD

• alı çip nedir hocam .tek bildiğim dreambox,hiremco falan o tarz makineler benim bütçemi baya aşar.o yüzden işimi görürmü bu alet full hd izleyebilirmiyim merak ediyorum
  • BOTECH BC 2010 HD, SEOUL Hiremco X3 Turbo HD uydu alıcısının eşdeğeri bir ürün müdür? Karşılaştırma yapabilen veya hangi HD kanalları izleyebileceğimizi bilen birisi yorum yapabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: drakin

alı çip nedir hocam .tek bildiğim dreambox,hiremco falan o tarz makineler benim bütçemi baya aşar.o yüzden işimi görürmü bu alet full hd izleyebilirmiyim merak ediyorum

Kore'li ALI firmasının üretimi bir çipdir. Piyasada satılan bazı marka receiver'lerde bulunan
    işlemcidir. İşlemcinin görüntü kalitesi vasat hatta vasatın bile altındadır. Hangi markalarda
    bulunuyor diye soruyorsanız, bir üsteki mesajımda, marka ve modelleri belirtmiştim.

Botech 2010'un işlemcisi hakkında bilgiye ulaşamadım henüz! Ulaşırsam buradan
    bilgilendiririm.

Botech ile HD uydu yayınalarını izleyebilirsiniz... Uydu teknolojisi ile full HD ( 1080p ) yayın
    izleme olanağı olmadığı için cihazın full HD olup, olmadığını sorgulamanız gereksiz...

Uydu yayınları dışında, 1080p medyaları receiver'imde izlemek isterdim diyorsanız, bu
    cihazla izleyemezsiniz... Zira 1080i iye belirtilmiş...

p= progressiz ( görüntünün tek seferde 50 kare ile aktarılması, çekimden aktarıma kadar
    her ortamın progressiz olması gereği vardır. )

i= interlaced (Üst üste bindirilmiş 25 + 25 kareden oluşur. Kalitede iyileştirme olur. Uydu
    aktarımında bant genişliğinin ekonomik kullanımına olanak sağlar.)

Kısaca 1080i'ye kadar HD medyaları izleyebilirsiniz.

Açıklamalar beklentilerinize yardımcı olduysa, işinizi görüp görmeyeceğinize kendiniz karar
    vermelisiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: disposable

BOTECH BC 2010 HD, SEOUL Hiremco X3 Turbo HD uydu alıcısının eşdeğeri bir ürün müdür? Karşılaştırma yapabilen veya hangi HD kanalları izleyebileceğimizi bilen birisi yorum yapabilir mi?

İşlemcisi hakkında bilgim yok şu an...

İşlemcisinin ne olduğunu öğrendiğimde, bir kanaat bildirebilirim. Ama şu an mümkün değil.
  • Edinebildiğim teknik değerler aşağıdadır.

Flash bellek kapasitesi, RAM kapasitesi ve İşlemci model ve numarası hakkındaki
    bilgilere ulaşamadım henüz... Ancak, sitelerde verilen yazılımın dosya boyutuna bakınca,
    Flash bellek kapasitesinin 4 MB. olduğu görülüyor. Kısaca
    cihaz kapasite değerleri yönünden giriş seviyesi cihazların altındadır (segment altı)
    diyebilirim.

Zaten segmenti belli olan uydu cihazlarının bu fiyatlardan satılması mümkün değildir.

Frekans Aralığı : 950 Mhz ile 2150 Mhz arası

Girdi empedansı : Dengesiz 750 Ohms

Sinyal girdi seviyesi : --65 ile -25 dBm arası

Sembol Oranı : 2-45 Mbps

LNB gücü : 13/18 V, Maksimum 500 mA

Demodülatör : QPSK/8PSK

FEC : ½, 2/3, ¾, 5/6, 7/8, 8/9, 9/10

LNB IN : F konnektörü

LOOP OUT : F konnektörü

TV SCART : Kompozit TV (CVBS), RGB, Ses L/R

RS232 : Yazılım güncelleme için kullanılır

Koaksiyel : RCAi SPDIF dijital ses çıkışı için

HDMI : Cihazda HDMI’ya bağlanır

RCA : CVBS, Ses L/R

Girdi : 100-240 V ˷ 50/60 Hz

Tüketim : Maksimum 18 W

Dekoder Modülü : PAL, NTSC

Çözünürlük : 720X756 (PAL), 720 x 480 (NTSC), 720 P, 1080i

Görüntü oranı : 4:3 (Letterbox, Pan&Scan) 16:9

Video : MPEG2 Aktarımı MPL.HL
    MPEG 4VAC/H.264 HP4

Ses : MPEG2 Ses Katmanı I & II

uyum : ETSI/EN 300421 DVB-S uyumlu

Ses : Sağ, sol, stereo

• hocam cihazın 179 (hdmi kablo da hediye) tl olduğu düşünüldüğünde ne dersiniz?

alsak pişman olur muyuz?

bir de bu cccam mıdır nedir o işler bu cihazda olur mu acaba?

( seoul turbo konusnu okuya okuya kulağımızda -gözümüzde- kalmış )

edit: gerçekten usb üzerinden mkv oynatabilir mi acaba bu cihaz.
    çünkü o zaman yeni almayı planladığım lcd tv de bu özelliği es geçebilirim değil mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi judge-fred -- 20 Ağustos 2010; 15:23:03 >
  • hd kanalları izlyebiliyorsam vede dg nin görüntü kalitesinden iyiyse hemen alırım valla.ccam olayını bende çok gördüm acaba bu olay nedir vede bu alette olurmu ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: judge-fred

hocam cihazın 179 (hdmi kablo da hediye) tl olduğu düşünüldüğünde ne dersiniz?

alsak pişman olur muyuz?

bir de bu cccam mıdır nedir o işler bu cihazda olur mu acaba?

( seoul turbo konusnu okuya okuya kulağımızda -gözümüzde- kalmış )

edit: gerçekten usb üzerinden mkv oynatabilir mi acaba bu cihaz.
    çünkü o zaman yeni almayı planladığım lcd tv de bu özelliği es geçebilirim değil mi?

Cccam olmaz zira, cihazda ethernet portu bulunmamaktadır.

USB'den *.mkv oynatabilir. İnterlaced (bindirmeli) dönüştürülmüş dosyaları... Ancak
    oynatım esnasında, mkv medyanın bitrate değeri yüksek olan bölümlerinde takılma
    olması muhtemel... Zira USB 2.0 aktarım protokolü medya oynatımında bu nedenlerle
    yetersiz kalmaktadır. Şimdilerde donanımlarda, daha hızlı bir aktarım için e-sata portu
    kullanılmaktadır.

quote:

hd kanalları izlyebiliyorsam vede dg nin görüntü kalitesinden iyiyse hemen alırım valla.ccam olayını bende çok gördüm acaba bu olay nedir vede bu alette olurmu ?

Olmaz...

• peki bu dsmart daki vede diğer teledünyadaki discovery hd,nat. geo hd vede erotik birkaç hd kanalı var onları izlemek mümkün olurmu ?
  • quote:

peki bu dsmart daki vede diğer teledünyadaki discovery hd,nat. geo hd vede erotik birkaç hd kanalı var onları izlemek mümkün olurmu ?

Yasal üyelikle mi? Yoksa kart paylaşım v.s. yöntem ile mi?

Yasal üyelikle ilgili platforma üye olup, varsa bu cihazın Common İnterface yuvası
    bulunan modelini alıp, platformun modülünü cihaza takıp, izlenebilir. (Tabi eğer bu serinin
    Common Interface yuvalı modeli varsa !!!)

Teledünya yayınlarını izlemek için kullanılan receiver, ilk olarak DVB-C özellikli olmalıdır.
    Sonra üyelik gerekir...

Bahse konu izlemeler üye olmadan yapılmak isteniyorsa, cihazın ethernet portu olmadığı
    için yine mümkün değildir.

Ancak cihaza yazılım olarak twin protokol yazılım desteği verileceği belirtilmiş !...

Twin Protokolde; ikinci bir aparat daha satın alıp, şifreli kanalların data desteğinin uydu
    aracılığıyla sağlanabileceği belirtilmiş ! Uydudan data gönderme işi, eskiden beri uygulanan
    bir yöntem olup, destek sağlamada sıkıntılar yaşandığı için, hiç bir zaman kullanıcıları
    memnun etmemiştir. Riske girip ilave aparat edinilse bile, receiver + aparat bedeli yine pahalıya mal olmaktadır.

Kısaca cihaz bu haliyle, şifreli kanal izlemek isteyenlere hitap etmez diye
    değerlendirmekteyim.

Sonuç olarak cihazda;

Flash bellek kapasitesi ; 4 MB. (segment altı, en az 8 MB.tan başlaması gerekirdi.)

RAM (silinebilir bellek) kapasitesi ; 64 + 64 = 128 MB. tır.

Cihazla ilgili tek bilinmeyen işlemcisinin marka ve seri numarasıdır. Eğer işlemcide kaliteli
    video üretemeyen türden bir işlemci ise, cihazın satın alınmasını önermiyorum. Herhalde
    180 TL'lik cihazda kaliteli video üreten bir işlemcinin kullanılmasını bekleyemeyiz ! Değil mi?

Neyse, bu cihazla ilgili başka sorular olursa, yanıt vermek istemiyorum. Zira üzerinde
    durmaya değer bir cihaz olarak görmedim.

Bu cihazın haricinde sorular olursa, yanıtlayabilirim.

Herkese saygılar, sevgiler.

• quote:

Orijinalden alıntı: serkanguzel_

quote:

peki bu dsmart daki vede diğer teledünyadaki discovery hd,nat. geo hd vede erotik birkaç hd kanalı var onları izlemek mümkün olurmu ?

Yasal üyelikle mi? Yoksa kart paylaşım v.s. yöntem ile mi?

Yasal üyelikle ilgili platforma üye olup, varsa bu cihazın Common İnterface yuvası
    bulunan modelini alıp, platformun modülünü cihaza takıp, izlenebilir. (Tabi eğer bu serinin
    Common Interface yuvalı modeli varsa !!!)

Teledünya yayınlarını izlemek için kullanılan receiver, ilk olarak DVB-C özellikli olmalıdır.
    Sonra üyelik gerekir...

Bahse konu izlemeler üye olmadan yapılmak isteniyorsa, cihazın ethernet portu olmadığı
    için yine mümkün değildir.

Ancak cihaza yazılım olarak twin protokol yazılım desteği verileceği belirtilmiş !...

Twin Protokolde; ikinci bir aparat daha satın alıp, şifreli kanalların data desteğinin uydu
    aracılığıyla sağlanabileceği belirtilmiş ! Uydudan data gönderme işi, eskiden beri uygulanan
    bir yöntem olup, destek sağlamada sıkıntılar yaşandığı için, hiç bir zaman kullanıcıları
    memnun etmemiştir. Riske girip ilave aparat edinilse bile, receiver + aparat bedeli yine pahalıya mal olmaktadır.

Kısaca cihaz bu haliyle, şifreli kanal izlemek isteyenlere hitap etmez diye
    değerlendirmekteyim.

Sonuç olarak cihazda;

Flash bellek kapasitesi ; 4 MB. (segment altı, en az 8 MB.tan başlaması gerekirdi.)

RAM (silinebilir bellek) kapasitesi ; 64 + 64 = 128 MB. tır.

Cihazla ilgili tek bilinmeyen işlemcisinin marka ve seri numarasıdır. Eğer işlemcide kaliteli
    video üretemeyen türden bir işlemci ise, cihazın satın alınmasını önermiyorum. Herhalde
    180 TL'lik cihazda kaliteli video üreten bir işlemcinin kullanılmasını bekleyemeyiz ! Değil mi?

Neyse, bu cihazla ilgili başka sorular olursa, yanıt vermek istemiyorum. Zira üzerinde
    durmaya değer bir cihaz olarak görmedim.

Bu cihazın haricinde sorular olursa, yanıtlayabilirim.

Herkese saygılar, sevgiler.

detaylı açıklama için teşekkürler.görünen o ki bu alet BUSTED

• evet bu detaylı ve doyurucu bilgi için tşk ederiz
    güzel insan serkan
  • Beyler,

Cihazın kullanım kılavuzunu indirip inceledim.USB den MP3 ve JPEG resimleri desteklediğini yazıyor.Avi, mpg, ya da mkv nin hiç mi hiç adı geçmiyor.Nasıl iş?
  • Bir üyeden yorum gelmiş !

quote:

Orijinalden alıntı: dt-erdal35;7015587]

Merhaba ben bir adet aldım bu cihazdan standda yeni ürün olduğu için gösterim
    sağlanmıyordu. Bende mecbur kaldım ve almak zorunda kalarak aldım. Bu fiyata çok uygun
    olarak eve gittim, cihazı açtım, kurdum. İzlenimlerim; cihazda eternet girişi yok, cihaz
    onbord cihazlar gibi geldi bana, çok fena ısınıyor, kanal geçişleri çok yavaştı. Ota yazılım
    olayını yapayım dedim, güncelleme için malesef... Güncelleme yapıyorda, yarıda kalıp
    yapamadı. Aldığım cihazı; kendim açısından verilen paraya göre çok görerek, geri verdim.
    HD olması ve mkv oynatması benim için artılardan biriydi, fakat ne bileyim diğer
    cihazlardaki gibi o fiyata hdmı çıkışlı fakat 1080 ni desteklemeyen cihazlardan basit geldi.
    Bestbuy'un bütün promosyonlu ürünlerinden takip ettiğim kadarıyla, beğendiklerimi
    alıyorum. Ama ilk defa bu promosyon katalog ürününden memnuniyetsizliğimden dolayı, iki
    saat içinde geri götürmek zorunda kaldım.

• Ben Elektroworld'den aldım 179 liraya. HD olması ilgimi çekti açıkçası, pek anlamam uydu işlerinden.

USB'den şifreli kanalları açmak için yazılım güncellemesi falan yaptım ama pek beceremedim galiba. Şifre girme ekranı çıkıyor (EMU deniyor sanırım), birşeyler giriyorum ama şifreli kanalların hiçbirini izleyemedim daha.

Onun dışında TRT HD gayet güzel görünüyor. Kalitesi oldukça iyi. USB üzerinden de 720p MKV dosyalarımı sorunsuz biçimde oynatabiliyorum. Altyazılarda türkçe desteği var... Sadece boyutunu büyütünce, altyazı ekranın dışına taşıyor :) Ama küçük altyazı ile rahat izleniyor. Benim için problem yok.

Alet FAT32'nin yanında NTFS de destekliyor USB'de bu arada. İyi birşey ;)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neoMJ -- 31 Ağustos 2010; 23:21:29 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neoMJ

Ben Elektroworld'den aldım 179 liraya. HD olması ilgimi çekti açıkçası, pek anlamam uydu işlerinden.

USB'den şifreli kanalları açmak için yazılım güncellemesi falan yaptım ama pek beceremedim galiba. Şifre girme ekranı çıkıyor (EMU deniyor sanırım), birşeyler giriyorum ama şifreli kanalların hiçbirini izleyemedim daha.

Onun dışında TRT HD gayet güzel görünüyor. Kalitesi oldukça iyi. USB üzerinden de 720p MKV dosyalarımı sorunsuz biçimde oynatabiliyorum. Altyazılarda türkçe desteği var... Sadece boyutunu büyütünce, altyazı ekranın dışına taşıyor :) Ama küçük altyazı ile rahat izleniyor. Benim için problem yok.

Alet FAT32'nin yanında NTFS de destekliyor USB'de bu arada. İyi birşey ;)

İlk mesajınızda 12'den vurmuşsunuz (!)

• DTS sorunu yoksa ve yazılımla cccam desteği gelirse süper ötesi olur. Tek çekim veya nakit hemen alırım valla.:=)
  • Orijinalden alıntı: serkanguzel_

İlk mesajınızda 12'den vurmuşsunuz (!)

Teşekkürler. Cihaz hakkında sorularınız olursa cevaplayabilirim.
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.