Şimdi Ara

BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
662
Cevap
16
Favori
42.482
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: playdead

Sadece kenwood, yamaha, sansui, pioneer, sony, arçelik, vestel gibi firmaların üst düzey olmayan vasat sistemlerinde müzik dinleyen insanlara Bose un sesi muhteşem gelecektir.
    Ancak gerçekten Hi-fi, özellikle hi-end sistemlerde müzik dinleyenler için Bose sıfıra yakındır. Markadan bile sayılmaz.

Bu arada ben de sinema sisteminin surround ve center ında Bose kullanıyorum. 161 ve VCS-10 Dizaynları çok hoş özellikle center ın.

Malesef yazdıklarınıza katılmıyorum zira hii end ile zaten Bose mukayese bile edilemez bu Çok saçma bir kıyaslama olur Helikopterle araba kıyaslamak gibi her ikiside ulaşım aracı diye konuya bakma bence yanılgıdır .
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

quote:

Orijinalden alıntı: playdead

Sadece kenwood, yamaha, sansui, pioneer, sony, arçelik, vestel gibi firmaların üst düzey olmayan vasat sistemlerinde müzik dinleyen insanlara Bose un sesi muhteşem gelecektir.
    Ancak gerçekten Hi-fi, özellikle hi-end sistemlerde müzik dinleyenler için Bose sıfıra yakındır. Markadan bile sayılmaz.

Bu arada ben de sinema sisteminin surround ve center ında Bose kullanıyorum. 161 ve VCS-10 Dizaynları çok hoş özellikle center ın.

Malesef yazdıklarınıza katılmıyorum zira hii end ile zaten Bose mukayese bile edilemez bu Çok saçma bir kıyaslama olur Helikopterle araba kıyaslamak gibi her ikiside ulaşım aracı diye konuya bakma bence yanılgıdır .

elma armut meselesi

• aynen katılıyorum bose sadece hi-fi sınıfında degerlendırılebilecek bir marka yoksa hi-end cihazla bose ları karsılastırmak mantık dışı olur siklet,kulvar farkı var neresinden bakarsanız bakın bu karşılastırma elma ile armut karsılastırması bıle olamaz adını koyamıyorum ama baska birsey:)
  • boselere alıcı gözle beylik düzü mm de baya inceledim sinema için mükemmel sorun fiat.elma ile ceviz olurmu şakaa
  • İlginç olan ise yorum doğru aslen yanılgıda bu noktada başlıyor zira Kulavarlar Serkanın yazdığı gibi çok farklı
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

aynen katılıyorum bose sadece hi-fi sınıfında degerlendırılebilecek bir marka yoksa hi-end cihazla bose ları karsılastırmak mantık dışı olur siklet,kulvar farkı var neresinden bakarsanız bakın bu karşılastırma elma ile armut karsılastırması bıle olamaz adını koyamıyorum ama baska birsey:)

Benim görüşüm ise sizinkinden farklı.

Bose yi Hi-end olarak değerlendirebiliriz ancak Hi-fi anlamında değerlendirmek zor.

Sebebi,hi-end şekilde üretilen ve tasarlanan ürünleri var.Gerçekten özel bir marka bana göre.Ancak Hi-fi denince benim aklıma sadakat geldiğinden,boselerde bu sadakati arayanı ve bulanını görmedim sistemlerde.Sinema anlamında OK+ sadakat söylenebilir.Nihayetinde yapay sesler yoğunlukta.Ancak müzikal anlamda aynı şeyi ben hissetmiyorum.Sadece techno vb.elektronik oluşturulan seslerin yer aldığı parçalarda keyif verebiliyor bana.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

quote:

aynen katılıyorum bose sadece hi-fi sınıfında degerlendırılebilecek bir marka yoksa hi-end cihazla bose ları karsılastırmak mantık dışı olur siklet,kulvar farkı var neresinden bakarsanız bakın bu karşılastırma elma ile armut karsılastırması bıle olamaz adını koyamıyorum ama baska birsey:)

Bose yi Hi-end olarak değerlendirebiliriz ancak Hi-fi anlamında değerlendirmek zor.

Sebebi,hi-end şekilde üretilen ve tasarlanan ürünleri var.Gerçekten özel bir marka bana göre.Ancak Hi-fi denince benim aklıma sadakat geldiğinden,boselerde bu sadakati arayanı ve bulanını görmedim sistemlerde.Sinema anlamında OK+ sadakat söylenebilir.Nihayetinde yapay sesler yoğunlukta.Ancak müzikal anlamda aynı şeyi ben hissetmiyorum.Sadece techno vb.elektronik oluşturulan seslerin yer aldığı parçalarda keyif verebiliyor bana.

70 lerin baba kolonlarını dinlemeni tavsiye ederim yapay degil gerçek.

• quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

quote:

Orijinalden alıntı: Rdegerli

quote:

70 lerin baba kolonlarını dinlemeni tavsiye ederim yapay degil gerçek.

Doğru söylüyorsun,ben güncel bildiklerim ile değerlendirdim markayı.Bu konuda yanlışa düşmüş olabilirim,sorry

• Dun Bose showroom'da satici Bose TV demonstrasyonu yapti..

http://www.bose.ca/controller?url=/shop_online/videowave/index.jsp

Firsat bulursaniz muhakkak dinleyin, surround sesler ve bass cok etkileyici. Sanki 5.1 sistem varmis gibi..
  • sevgili üstadlar, bose 301 almayı düşünüyorum ( son çıkan model) acaba içiniizde kullanan, sahip olan ve dinleyen varsa biraz bigi verebilirmi....? vereceginiz bilgiler karar almada çok yardımcı olacak..! lütfen bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar desteginizi esirğemeyin..
  • quote:

Orijinalden alıntı: muavezeten

sevgili üstadlar, bose 301 almayı düşünüyorum ( son çıkan model) acaba içiniizde kullanan, sahip olan ve dinleyen varsa biraz bigi verebilirmi....? vereceginiz bilgiler karar almada çok yardımcı olacak..! lütfen bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar desteginizi esirğemeyin..

Benim şahsi tercihim muzik olarak Bose de 901 serisidir .
    Hatta yeni 301 almakdansa 2. el bir 901 tercihim olur
  • quote:

sevgili üstadlar, bose 301 almayı düşünüyorum ( son çıkan model) acaba içiniizde kullanan, sahip olan ve dinleyen varsa biraz bigi verebilirmi....? vereceginiz bilgiler karar almada çok yardımcı olacak..! lütfen bu konuda bilgi sahibi olan arkadaşlar desteginizi esirğemeyin..

Bu arada aslen bende yer sorunu yuzunden sterıo için front kitaplık tipi bir hop arayışı içindeyim ama F/P olarak henüz bir cihaz belirlemyemedim tabiki aklımda bir çok marka ve alternatif mevcut lakin en F/P hangisi sorusu cevaplanmış degil ama bu açıdan 301 kesinlikle bende alt sıralarda yer alıyor dediğim gibi yer sıkıntı degil ise ben olsam 901 bakardım kesınlıkle

• quote:

selam,ben 301 leri yaklasık 4 ay kullandım.hem sınema hem de muzık ıcın vasatın bıraz uzerınde performansı var.ayrıca yerlesımı de sesı dırek etkılıyor.hoparlorun arkasında da surucu var ve bunu duvara yansıtarak kullanmanız lazım.bookshelf dusunuyorsanız klipsh veya polk audio nun hoparlorlerıne bakabılırsınız..

• quote:

Orijinalden alıntı: bayucuz

quote:

selam,ben 301 leri yaklasık 4 ay kullandım.hem sınema hem de muzık ıcın vasatın bıraz uzerınde performansı var.ayrıca yerlesımı de sesı dırek etkılıyor.hoparlorun arkasında da surucu var ve bunu duvara yansıtarak kullanmanız lazım.bookshelf dusunuyorsanız klipsh veya polk audio nun hoparlorlerıne bakabılırsınız..

Üstad polkların booklerı için pek olumlu duyum almadım ben ama genelde kule modelleri tavsıye edıyorlar özellikle önerecegınız polk book varmıdır ?

• tsi 200 veya biraz daha butce varsa rti a1 ıyı bır tercih olacaktır amazonda iki hoparlorun de kullanıcı yorumları mevcut.
  • Bookshelf olarak Paradigm Mini Monitor düşünülebilir.Ciddi performansları var. Veya daha büyük sürücülü Titan Monitor olabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: bayucuz

tsi 200 veya biraz daha butce varsa rti a1 ıyı bır tercih olacaktır amazonda iki hoparlorun de kullanıcı yorumları mevcut.

Üstad bahsi geçen ürünlere kendi sitesinde baktıgımda fiyatlar aynı gözüküyor ? Bilgilendirme için tşkler incelemekde fayda var
  • quote:

Orijinalden alıntı: hometheatre

Bookshelf olarak Paradigm Mini Monitor düşünülebilir.Ciddi performansları var. Veya daha büyük sürücülü Titan Monitor olabilir

Cihazların F/P anlamında degerlendirmelerini yapmak gibi bir şansınız var ise faydalı bir bilgi olacaktır
  • Kendimce nacizane Bose QuietComfort 15 incelememi yazmak istedim.

Öncelikle ürün incelemesine geçmeden belirtmek gerekir ki ürün esasen noise cancelling yani gürültü kesme tabanlı üretilmiş bir kulaklık aslen uçak pilotları tarafından kullanılmaya başlamış özellikle amerikada birçok sivil pilot ürünü bu amaçla kullanmakta ve uzun süreli uçuş yapan sürekli seyahat eden kişilerde Bose QuietComfort 15 kullanarak uçuş eziyetlerini minimuma indirmektedir.

Ürün kulak içi malzeme kalitesi olarak tatminkar kulaklıklarda en önemli parçalardan olan kulak dolgu kalitesi çok iyi uzun süreli kullanımlarda dahi hiçbir rahatsızlık vermiyor. kulaklığın kafa kemeride son derece esnek ve kullanışlı kulaklık kesinlikle kullanımda en ufak bir rahatsızlık vermiyor. Açıkcası en çok hoşuma giden özelliklerinden biri bu oldu. Kulaklık bir adet AAA pille çalışıyor. tavsiyem şarj edilebilir bir pil kullanmak zira sürekli pil değiştirmekle uğraşılmaz. Kulaklığın gürültü kesme özelliğine gelirsek kelimenin tam anlamıyla mükemmel gerçekten insanı şaşırtacak derecede başarılı bir gürültü kesme özelliği mevcut benim gibi gece yüksek sesle film izlemek ve ps3 oynamak gibi bir keyfiniz varsa kesinlikle düşünülmesi gereken bir ürün. Kulaklığın müzk / sinema / ps3 performansına gelirsek kulaklık müzkte çok başarılı değil kulaklığı sadece müzik dinlemek için almayı düşünen kişilere tavsiye etmem nitekim sesler biraz yapay gelebilir. Müzik için kulaklığa notum 10/6 olur. Ancak söz konusu performans sinema konusuna gelince işler değişiyo zira kulaklık sinemada kusursuz ilginç bir şekilde sanal 5.1 surround hissini veriyo insana beni oldukça şaşırttı sinema performansıyla sesler oldukça net ve sert sanki hiç kulaklık takmıyormuşsunuz gibi sinema keyfi sunuyor kullanıcılarına.Sinema için kulaklığa notum 10/9. Kulaklığın ps3 performansıda aynı sinemada olduğu gibi çok iyi sesler adeta insanın içine işliyor ve dış dünya ile irtibatınız kopuyor. Ps3 için kulaklığa notum 10/9 olur. Ürünün en büyük eksisi fiyatı zira türkiyede 1.200 lira gibi bir rakamdan satılıyor. Ben ürünü amerikadan ebay üzerinden satın aldım bana yaklaşık 360 TL ye mal oldu.Ürünün amerika sıfır fiyatı 300 dolar, Açıkcası 1.200 lira türkiye standartlarında bir kulaklık için fahiş bir fiyat bu nedenle imkanı olanlar yurtdışından temin edebilirse son derece makul fiyatlara sahip olunabilir.

Sonuç olarak kulaklık asıl üretilme amacı olan gürültü kesme konusunda kesinlikle mükemmel bir seçim. Uçak yolculuğu yapanlar benim gibi bose un sert ses karakteristliğini kulaklıkta dahi hissetmek isteyenler için mükemmel bir ürün. Sinema ve oyun performansı bana göre mükemmel müzik performansı averaj ın biraz üstü diyebilirim. Şahsen cihazın en büyük dezavantajı türkiye de gereksiz pahalı satılması imkanı olanlar ve kaliteli kulaklık arayanlar yurtdışından kulaklığı edinme fırsatını bulursalar düşünmeden alsınlar derim kesinlikle pişman olmazlar.

ARTILAR

+ Mükemmel gürültü azaltma özelliği
    + Son derece iyi sinema ve oyun performansı
    + Çok kaliteli kulak dolgu malzemesi ve başlık kemeri

EKSİLER

- Müzik performansı çok tatminkar değil
    - Yüksek Fiyatı
    - Plastik malzeme kalitesi fiyatına göre biraz daha kaliteli olabilirdi

Not: İnceleme tamamen kendi kişisel görüşlerim çerçevesinde yapılmıştır. Bir yanlışımız hatamız olduysa şimdiden kusura bakmayın

BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakgoz79 -- 1 Ağustos 2011; 17:06:59 >

• İncelemeleriniz ve verdiğiniz bilgiler için teşekkürler...
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.