Şimdi Ara

BOSE Sinema Ve Müzik Sistemleri Genel Konu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
663
Cevap
16
Favori
42.462
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar forumdan takip edebildiğim kadarı ile BOSE kullanan ben ve benim gibi bir çok forum dostu kullanıcılar var ve malesef bilgilerin bir başlık altında toplandıgı bir topik yok .
    Yukarıda belirtiğim ve gibi sebeplerle bu başlığın ihtiyaç olabileceği ve faydalı paylaşımlar olabileceği kanısındayım .
    Hepimize hayırlı paylaşımlar .

• İlk mesaj benden ben Şimdilik BOSE olarak acoustimass 10 series IV 5+1 kullanıyorum ve müthiş memnunum yok böyle bir sinema

BOSE kullanan arkadaşlarda ellerindeki Bose sistemleri ve yorumlarını eklerse harika olur .
    Böylece Bose almak isteyen arkadaşlara referans oluşturur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi keyman2 -- 12 Temmuz 2011; 19:54:10 >
  • evet reis hayırlı olsun başlık ama uzun zamandır ihtiyaç vardı bu başlığa:) bende Bose acoustimass 15 - Bose Companion 3 - Bose VCS 10 Center - Bose companion 2 ve Bose quietcomfort 15 sahibi olarak diyebilirim ki bosenin ses rengine bayılıyorum özellikle acoustimass 15 in sinema performansı takdire şayan son derece sert ve etkileyici companionlarda pc için biçilmiş kaftan şiddetle tavsiyemdir.

Bose Acoustimass 15

Karakter olarak oldukça sert bir yapısı var sub satellite sistemler içinde en başarılı birkaç sistemden biri bana göre tek eksisi subwoofer ın bütün kontrolü elinde tutması onun dışında müzik performansı mükemmel değil ancak bana göre sinema sisteminden alınabilecek müzik performansına göre kabul edilebilir düzeyde zira cihaz zaten sinema için üretilmiş bu sistemden B&W kule hoparlör performansı beklemek doğru olmaz:) ben sistemi Marantz SR 7005 avr ile kullanıyorum marantz tam anlamıyla bosenin üst tonlarda ki aşırı sert sesini aldı diyebilirim. Sonuç olarak turkiye fiyatları oldukça pahalı olmasına ragmen uygun fiyata ikinci el bulunduğu an bence denenmesi gereken bir sistem efekt konusunda 10 üzerinden rahatlıkla 10 verilebilir. Genel olarak değerlendirmek gerekirse fiyatı çok pahalı oldugundan benim sisteme vericeğim not 10 üzerinden 8 dir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sakgoz79 -- 13 Temmuz 2011; 13:41:06 >
  • Hayırlı olsun, bose topiği bol ve güzel paylaşımlar dilerim...
  • Bende beyaz BOSE Acoustimass 6 5.1 almayı düşünüyorum.

Kullanan var mı? Sinema da iyi, müzik te ise kötü diyorlar doğrumu?
  • müzikte kötü derken ne beklediğinize baglı hep dediğimiz gibi sonucta bu ev sinema sistemi tabiki stereo bir ses sistemi performansı beklemek mantıklı olmaz
  • topik hayırlı olsun umarım çok faydalı olur
  • iyi oldu bu
  • quote:

Orijinalden alıntı: keyman2

İlk mesaj benden ben Şimdilik BOSE olarak acoustimass 10 series IV 5+1 kullanıyorum ve müthiş memnunum yok böyle bir sinema

BOSE kullanan arkadaşlarda ellerindeki Bose sistemleri ve yorumlarını eklerse harika olur .

Mesajdaki Şimdilik kısmı pek bir fena

Mevcut HKTS 30'dan önce bayağı bir Bose takıntım vardı. Bütçe olarak ancak 6 serisine zarla zorla yetişebileceğimden dolayı vazgeçmek zorunda kalmıştım. Kendileri ile ilk karşılaşmam da askerlik için gittiğim yurtdışındaki Amerikan kantininde oldu (sene 1999). İki saat bu sesi veren hopları arayıp bulamamıştım. En son tavana yakın minicik hopu görünce, "hadi canım" dediğimi hatırlıyorum. Ancak maalesef fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahta_bacak

quote:

İlk mesaj benden ben Şimdilik BOSE olarak acoustimass 10 series IV 5+1 kullanıyorum ve müthiş memnunum yok böyle bir sinema

Mevcut HKTS 30'dan önce bayağı bir Bose takıntım vardı. Bütçe olarak ancak 6 serisine zarla zorla yetişebileceğimden dolayı vazgeçmek zorunda kalmıştım. Kendileri ile ilk karşılaşmam da askerlik için gittiğim yurtdışındaki Amerikan kantininde oldu (sene 1999). İki saat bu sesi veren hopları arayıp bulamamıştım. En son tavana yakın minicik hopu görünce, "hadi canım" dediğimi hatırlıyorum. Ancak maalesef fiyat

evet malesef Bose sistemler türkiye satış politikası gereği oldukça pahalı fiyatlara satılıyo bana göre en büyük eksisi bu onun dışında son derece güzel bir sistem
  • BOSE Acoustimass 10 - seri 4 ve Yamaha 2600 kullanmaktayım. Sinemada oldukça başarılı. topik hayırlı olsun ....
  • quote:

Orijinalden alıntı: mertiks

Hayırlı olsun, bose topiği bol ve güzel paylaşımlar dilerim...

Sagolasın mert sanada bose bir takviye şart sanki
  • quote:

Orijinalden alıntı: samsungx

topik hayırlı olsun umarım çok faydalı olur

Teşekkürler üstad malesef Bose konusunda forumda sanki bir boşluk vardı gibi geldi bunu absorve edelim istedik bakalım zaman gösterecek
  • quote:

Orijinalden alıntı: tahta_bacak

quote:

Evet bende şimdi fark ettim eğer poker oynasaydım kesınlıkle başarıı olmazdım sanırım niyetimi çok belli ediyorum .
    ama gercekten sinemacı olarak çook başarılı bence müzşkde daha az performans versede sinema ve oyun için degiyor
    Harman Kardonla kıyaslayınca insan sinemada Bose Müzikde H/K diyor ama eğer imkan var ise önlere daha müzige yatkın mesela 301-901 tarzı 2 hopla hem sterıoda hemde sınema ve oyunda muhteşem bir sistem kurmak mumkun tabiki meliyetli olacaktır bu kesin .
    Keşke TR de de daha makul fşyatlara satılsada herkez bu cihazların niğmetlerınden faydalanabılse
  • quote:

Orijinalden alıntı: max-well

BOSE Acoustimass 10 - seri 4 ve Yamaha 2600 kullanmaktayım. Sinemada oldukça başarılı. topik hayırlı olsun ....

İlginize tşkler .
    Sizde deneyimlerinizi paylaşırsanız seviniriz düşünen arkadaşlara referans olur
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

evet reis hayırlı olsun başlık ama uzun zamandır ihtiyaç vardı bu başlığa:) bende Bose acoustimass 15 Bose Companion 3 Bose companion 2 ve Bose quietcomfort 15 sahibi olarak diyebilirim ki bosenin ses rengine bayılıyorum özellikle acoustimass 15 in sinema performansı takdire şayan son derece sert ve etkileyici companionlarda pc için biçilmiş kaftan şiddetle tavsiyemdir.

Bose Acoustimass 15

Karakter olarak oldukça sert bir yapısı var sub satellite sistemler içinde en başarılı birkaç sistemden biri bana göre tek eksisi subwoofer ın bütün kontrolü elinde tutması onun dışında müzik performansı mükemmel değil ancak bana göre sinema sisteminden alınabilecek müzik performansına göre kabul edilebilir düzeyde zira cihaz zaten sinema için üretilmiş bu sistemden B&W kule hoparlör performansı beklemek doğru olmaz:) ben sistemi Marantz SR 7005 avr ile kullanıyorum marantz tam anlamıyla bosenin üst tonlarda ki aşırı sert sesini aldı diyebilirim. Sonuç olarak turkiye fiyatları oldukça pahalı olmasına ragmen uygun fiyata ikinci el bulunduğu an bence denenmesi gereken bir sistem efekt konusunda 10 üzerinden rahatlıkla 10 verilebilir. Genel olarak değerlendirmek gerekirse fiyatı çok pahalı oldugundan benim sisteme vericeğim not 10 üzerinden 8 dir.

Üstad sen BOSE ordunu kurmuşsun maşalah yanlız VCS 10 u unutmuşsun center olarak yoksa benden mi kaçtı
  • haklısın üstad düzelttim
  • quote:

Orijinalden alıntı: sakgoz79

haklısın üstad düzelttim

oldu bari tam olsun :)

Bu arada evde ne var ne yok galba senden iyi ezberlemişim ki yolda olan kulaklıgıda şimdilik söylemiyorum
    Kulaklık deyince sakın kimse küçümsemesin resmen giriş seviyesi bir takım avr+5+1 parası ben vermem asla o parayı
  • Herkese selamlar bende 5 aydır acoustimass 10 kullanıyorum, sinemada memnunum fakat önceki ses sistemimdeki bass sesleri alamıyorum
    wooferı çok güçlü onda sorun yok LFE ve BASS ı kısık konumunda kullanıyorum fakat 20hz-46hz arası maalesef yok.Avatarın birkaç sahnesinde alıştığım
    sesleri duyamayınca nette ufakbi araştırma yaptım (http://www.intellexual.net/bose.html sitesinden ) öğrendiklerimi uygulamadada görünce ( thx the calibration dvd sinden )
    uydulara gelince 14khz den sonrası yine malesef yok.Sonuç olarak bu işin sayısal kısmı film izlerken yada konsol oyunlarında bu sayılar çoğu zaman pek bir anlam ifade etmiyor
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: mertiks

Hayırlı olsun, bose topiği bol ve güzel paylaşımlar dilerim...

Sagolasın mert sanada bose bir takviye şart sanki

valla kanıma giriyosunuz ben daha harmanları kurmadım bi el atsanız buralara :)
  • 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.