Şimdi Ara

BOSE COMPANION 5 VS FOCAL DOME 2.1 !!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
2.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar;(bilgisayar sistemi olarak) sinema müzik oyun yani genel amaçlı kullanım için siz hangisini tercih ederdiniz? Bose'mi? Focal'mi?

• sorulması bile hata focal dome 2.1
  • Focal Dome 5.1 'i sinema demosu yaparak dinleme fırsatım oldu sinemada çok başarılı olduğunu biliyorum.Fakat müzikte de aynı performansı gösterip göstermeyeceğini merak ediyorum.Kıyas yapmak değil asıl amacım zaten kullanıcı yorumlarını alarak uygun olanı almayı düşünüyorum.Birde focal dome 2.1 'i sürmek için amfiye ihtiyaç duyuluyor sanırsam,buda ekstra maliyet oluyor...Kalite olarak aralarında fark var tabiki ama fiyat olarak Focal'i seçersem maliyeti tam 2 katı oluyor Bose 'a göre..
  • bosenin öle ahım şahım bir sesi yok fiyatının sesi yok yani hocam
  • peki hocam bu surround ses verme olayında başarılımı deneme imkanın oldumu..oyunlarda ve filmlerde bi artısı olduğu söylenebilirmi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: caferacer

peki hocam bu surround ses verme olayında başarılımı deneme imkanın oldumu..oyunlarda ve filmlerde bi artısı olduğu söylenebilirmi?

oyunda filmde denemedim müzikte baya dinlemişliğim var mesela bende creative s750 var müzikal anlamda yanına yaklaşamaz öle diyim sana
  • bendede z5500 vardı müzikte cidden hayal kırıklığıydı.film ve oyunda tamamda müzikte başarısızdı.. yorumlarınızı dikkate alacağım teşekkürler...
  • konu hort

creative/bose ayıptır yaa
  • Evet hortladığı iyi olmuş forumdaki ArtHistorian nicli Levent beyden bose companion 5 aldım.Müzikte gözümde çok büyüttüğümden olsa gerek çok verim alamadım açıkçası,ancaaak oyun ve filmlerde alet esiyooor.
    Tabiki surround effektinin bunun üzerinde büyük etkisi var tabi.Herşeye rağmen kesinlikle bir FOCAL değil BOSE.FOCAL'le başa çıkması için kırk fırın ekmek yemesi lazım.
    Geçmiş zamanda creatvie ve logitech kullanan biri ve Hi-Fi ürünleri satan bir mağaza işletmecisi olarak creative ve logitechi bu sınıfa sokmam.Bu iki ürünün muadili olan ürünler değiller.Hem fiyat açısından hemde kullanım yeri açısından.
  • quote:

Evet hortladığı iyi olmuş forumdaki ArtHistorian nicli Levent beyden bose companion 5 aldım.Müzikte gözümde çok büyüttüğümden olsa gerek çok verim alamadım açıkçası,ancaaak oyun ve filmlerde alet esiyooor.
    Tabiki surround effektinin bunun üzerinde büyük etkisi var tabi.Herşeye rağmen kesinlikle bir FOCAL değil BOSE.FOCAL'le başa çıkması için kırk fırın ekmek yemesi lazım.
    Geçmiş zamanda creatvie ve logitech kullanan biri ve Hi-Fi ürünleri satan bir mağaza işletmecisi olarak creative ve logitechi bu sınıfa sokmam.Bu iki ürünün muadili olan ürünler değiller.Hem fiyat açısından hemde kullanım yeri açısından.

hım demek sensin o levent beyden o sistemi almak için ben anlaşmıştım sonra birine söz verdiğini hatırladıgını ve vazgectiğini söylemişti.bende 1 hafta önce başka bir yerden aldım..acıkcası logitech ve creativelerden sonra baya etkilendim ama bass olarak biraz daha yumuşak karakterli olmasını tercih ederdim.bir de ses cok dengeli özellikle müziklerde bass ön planda değil logitech gibi mesela.fil ve oyunları daha tam anlamıyla deneyemedim.

ha birde mp3 dinleyince ses cokta iyi gelmiyor kalite bir şekilde riplenmemişse.flac ve audio kayıtlarda bence cok başarılı..denemeni tavsiye derim..

son olarak logitechlerde ki tiz eksikliğini şimdi daha iyi anladım

• quote:

Evet hortladığı iyi olmuş forumdaki ArtHistorian nicli Levent beyden bose companion 5 aldım.Müzikte gözümde çok büyüttüğümden olsa gerek çok verim alamadım açıkçası,ancaaak oyun ve filmlerde alet esiyooor.

caferacer,
    hocam companion'dan neden memnun kalmadım anlayamadım.
    bende companion 5 ve companion 2 var. ses kartım creative audigy x-fi fatality. uzun süredir bunları kullanmıyorum. ancak kullandığımda çok memnun kalmıştım. hatta companion 2'den daha zevk almıştım.ses tüm odayı kaplıyor. ancak çok dengeli sesler veriyor. sert müzik için uygun değiller.
    şimdi kontrol ettim companion 2 amerika'da 89$ düşmüş.

eraser84,
    seninde belirttiğin gibi sesler çok dengeli. şuan benim masamdada 5+1 bir logitech var :) çocuklar sürekli düşürdüğünden bose'lere kıyamıyorum. bizim oğlan biraz büyüsün tekrar çıkaracağım.

• Hocam Companion 5 den memnun kalmadım demedim,aksine memnun kaldım derim açık açık.Müziktede arkadaşımın dediği gibi mp3 değilde daha kayıpsız flac dinlediğimde çok iyi verim aldım.Ancak bass ayarını sonuna kadar kısmam gerekiyor.Bası yarıya kadar getirdiğimde müziklerde biraz sıkıntı yaşıyorum buda benim müzik kulağımla alakalı bir durum tabiki.Ancak film ve oyunlarda bass'ı yarı seviyeye getiriyorum ve Companion 5 inanılmaz başarılı oluyor buna şüphe yok 2 hoparlör olmasına rağmen kafamın arkasından mermiler uçaklar geçiyor Aldığım üründen çok memnunum ve Levent Bey nasıl titizlikle ürüne bakmışsa bende o şekilde titiz davranıyorum.Sonuçta hassas ve bir o kadar pahalı ürünler.
    Yakın zamanda çoçuklarınızla birlikte güvenlice Bose sisteminizin keyfini çıkarabilmenizi diliyorum.İyi forumlar.

• @magicboyguccino

logitech in 5+1 inide ben masamdan cıkardım dayanılmaz kalıyor c5 in yanında..en kısa sürede sana da aynısını dilerim
  • Ben companion 3 kullandim sadece tiz mid de degil basslardada cok fark yaratiyor.Cok yumusak bir bass alabiliyorsunuz bunu hic muzik kulagi olmuyan annem bile anladi bu ne kadar degisikmis ugultu gibi olmuyor demisti :).Harman kardon soundsticks de guzeldi ama her 2 cihazda guc bakimindan bana yetmedigi icin sattim.
  • Focal dome apayrı birşey bose companion serisi focallerin rakibi değiller biraz geride kalabilirler tabiri caizse farklı kulvarların ürünleri..Ama şöylede bir gerçek var bose'den tam bose performansı almak için de sistem bileşenlerinin hepsinin üst sınıf olması gerekir kablolar,kullanılan kaynak,cd player,ses kartı vs..vs...Bunlardan biri yeterli gelmediği takdirde ki BOSE sistem bileşeni seçme konusunda çok acımasızdır alabileceğiniz ses kalitesi sınırlı seviyede kalacaktır..Pc de kullanıldığında muhakkak çok iyi bir ses kartıyla (Muhtemelen en az x-fi seviyesinde) hi-fi sistemde kullanıldığında da çok kaliteli bir cd player ile (Bose ile özellikle Nad öneriyorum bütçe müsaitse) kullanılmasını öneririm aksi takdirde istediğiniz veya beklediğiniz performansı alamayabilirsiniz..
  • Bose companion 5 kendi ses islemcisini kullaniyor ve usb baglantisiyla kurulumu yapiliyor.Peki ben bu sistemden max. verim almak icin hangi kabloyu yada bilesenimi degistirecegim?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Bose companion 5 kendi ses islemcisini kullaniyor ve usb baglantisiyla kurulumu yapiliyor.Peki ben bu sistemden max. verim almak icin hangi kabloyu yada bilesenimi degistirecegim?

evet doğrudur; kendi ses işlemcisi var usb ile kolayca bağlanabiliyor pc' ye.c5 için diyorsan kabloya falan gerek yok sistemde kablolar sabit ve oldukça etli duruyor.

kısaca tak çalıştır
  • Yani bende öyle biliyorum.ukardaki arkadaşın demeye çalıştığını anlayamadım ben açıkçası bose için diğer sistem bileşenlerininde iyi olması gerek dedi.Bence böyle birşeye gerek yok.USB girişi olan her PC de ''COMPANION 5'' aynı verimi verecektir.
  • hayır o arkadas bose acoustimass 5 ya da multimedia olmayan diğer sistemler için o yorumda bulunmuş.bahsettiği sistemler genelde anfisiz harici anfi ile sürülen ve dolayısıyla iyi bir kablolalama ve yer gerektiren sistemler..
  • Hayır o arkadaş dediğin ki o "ben" oluyorum; senin dediğin şekilde bir şey söylemeye çalışmadım...Companion-3 için usb söz konusu değil bilmem biliyormusun ve bu sistemleri hi-fi sistemlerinde kullanalarda var..Kablo konusunda da kabloya gerek yok zaten ürün ile birlikte gelen kablolar oldukça ETLİ gibi bir yorumu da ilk defa duyuyorum...Kablo konusunda bakılacak en son şey herhalde ne kadar etli olduklarıdır ve hatta artık çoğu markanın referans interconnect veya hoparlör kabloları da neredeyse saç teli kadar ince teknoloji veya bakılacak yer kablo için kalınlık değil....Neyse burada bunları anlatmak aslında gereksiz....

Bose'den gerçek bose performansı almak istiyorsanız sisteminizdeki en zayıf halka neyse onu değiştirin yoksa sistem o zayıf halka kadar performans verecektir...İşte bu değiştirilebilecek unsurlar nedir; ses kartıdır,stereo ara kablodur,cd player'dır vs..vs...Tahmin etmesi çok zor olmasa gerek...Gayet Türkçe aslında..Bu arada companion konuşulan bir yerde zaten neden acoustimass için yorum yapalım?? Bahsi geçen ürünleri aylarca,senelerce kullanalı ardından satalı acoustimass için 6-7 sene Companion için de en az 4 sene oluyor... Yani hangisinin ne gibi özellikleri var artısını eksisini çok iyi bilirim ;) Gereksiz tahminlerde bulunmasak iyi olabilir..Bu arada onboard'a veya sıradan bir player'a companion bağlamak parayı çöpe atmakla eşdeğerdir..

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.