Şimdi Ara

çamasır makinası su alırken çıkardığı ses

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
3.218
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    LG 1402 FDS çamasır makinam iki gündür su alırken zırıltı halinde bir ses çıkarmaya başladı. sebebi ne olabilir?

Video linki:https://www.youtube.com/watch?v=WkD0t4vJUoE&feature=youtu.be

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi azraelhusam -- 14 Mayıs 2018; 22:37:0 >

• Su jeti motorunun burçları arızalı ses ondan geliyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Lazpanyol kullanıcısına yanıt
    teşekkür ederim öncelikle.
    peki zararı var mıdır? yani tamamen bırakana kadar kullanmaya devam edelim mi? yoksa sadece burçlar değişebiliyor mu su jeti motoru komple mi değişecek?
  • azraelhusam A kullanıcısına yanıt
    Ses dışında zararı yok jet motoru komple değişir 50 100 TL biseydir elimizden gelirse takabilirsiniz

karşı tarafa bir zararı yok ise sonuna kadar kullanma taraftarıyım (en azından şimdilik). servisin su jeti için verdiği fiyat 280-300 TL oldu. internet üzerinden parçayı bir araştırayım dedim ama pek de karşıma çıkmadı. parçayı araştırmaya devam edeyim ben.

teşekkür ederim tekrar.
    hocam bu parçayı biz "su jeti"nden başka bir isimle arayabilir miyiz? kime sorsam garip garip yüzüme bakıyor servis hariç
  • azraelhusam A kullanıcısına yanıt
    Başka ismi yok ki ;)

• quote:

Orijinalden alıntı: azraelhusam

hocam bu parçayı biz "su jeti"nden başka bir isimle arayabilir miyiz? kime sorsam garip garip yüzüme bakıyor servis hariç

Plaset pompa olarak arayabilirsiniz. Genelde LG nin pompa kafaları bulunuyor parça satan yerlerde. Ama pompa kafasını söküp göstermeniz Lazım satan yerlere. Ek olarak su jeti pompasına giren soketi çıkararak pompayı devre dışı da bırakabilirsiniz. Zaten LG nin su jeti çok ta efektif değil.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • K-E-N-A-N K kullanıcısına yanıt
    ben herseyden önce şu makinayı bir açayım gerekirse de devre dısı bırakayım. yani efektifliğini efektif olmadıgını bilmiyorum. ne desem boş su an. servis abartı fiyatlardan bahsediyor
  • benim vestel de aynı sorun oldu pompa değişti garantiden.Ancak servis ay da 1 kazan temizleme yapmadığımız için pompanın kireç tuttu ğunu söyledi pompayı açtı komple kireç dolmuş.Kazan boşken yüksek derecede kazan temizliği yapın derim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aynı sorunu LG makinamızda yaşadık. Servis gerekmeden çözüldü.

1 - Makinenin lastiğini, lastik ile makine arasını, çok zor da olsa temizledik. (Bazı kısımlara el girmiyor, dikkat edin, erişebildiğiniz her yere ulaşmaya çalışın). Çamur gibi atıklar çıktı bizde. Sanırım tıkayanlar da bunlar.

2 - Çamaşır Makinası temizleyici toz (LS Plus kullandık) ile (2 poşet birden, tek yıkamada) Boş makine, 60 derecede, yoğun yıkama seçeneğinde yıkama yaptık.

3 - Dilerseniz, bir kez de, makine kullanım kılavuzunda yazdığı gibi, Calgon vb ile, Kazan temizleme seçeneğinde çalıştırabilirsiniz. (İkinci kez, boş şekilde çalıştırarak)

Kolay gelsin, geçmiş olsun.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.