Şimdi Ara

Bosch KGE58AW40N A+++ Low-Frost Kombi Buzdolabı İncelemesi Ve Kullanıcı Yorumları (33. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
694
Cevap
37
Favori
170.088
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Bence soğutucu bölmeyi 3 veya 4 dereceye getirip deneyin. 2 derece sıfıra çok yakın ve donma bu yüzden olabilir,

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Bu buzdolabinin dondurucu bolmesinde dolapla birlikte gelen iki tane beyaz tablet ne arkadaslar bilen var mi?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: el_nidal

Bu buzdolabinin dondurucu bolmesinde dolapla birlikte gelen iki tane beyaz tablet ne arkadaslar bilen var mi?

Elektrikler kesildiğinde dondurucunun daha yzun süre sıcaklığını muhafaza etmesini sağlayan ekipman diyelim.

• Bende forumda incelemelere bakarak bu dolaptan aldim. Eski arçelik buzdolabını özletti. Dolabın içinde şu akıyor. Servis gitti geldi cihazlar taktı inceledi , musteri hizmetlerine yorum yapmayacagim tam komedi 3 aydır uğraşıyorum. Bosch tam anlamiyla boş bir daha bu markayı asla evime sokmam.
  • quote:

Orijinalden alıntı: etudiant

merhaba arkadaşlar
    KG58EAW40N, SN26L280TR, WM10Q461TR ürünlerini SerdarÇtm arkadaşımızdan aldım. ürün seçimi, ödeme konusunda çok yardımcı oldu. nakliye ve kurulumla kendisi bizzat yakından ilgilendi. ürünlerimi eylül itibariyle aktif olarak kullanmaya başlayacağım. tarafımdan forum üyelerine tavsiye olunur... @SerdarÇtm

Merhabalar Salih bey, Serdar ben size ürünleri gönderdiğimdeki profilim silindiğinden yenisini açtım :)

Ürünleri birebir kullanmaya başladınız mı ? Memnunmusunuz
  • quote:

Orijinalden alıntı: acemix

cihazdan şikayet edenler sıcak bölgelerde yaşayanlar.
    bakıyorum ankara vs soğuk bölgelerdeki arkadaşlar çok memnunlar.

yazın sıcakta içecek için çok sık açıp kapanan buzdolabı görevini yerine getirmekte zorlanıyor gibi.
    bende düşünüyordum ama sanırım vazgeçeceğim.

Merhabalar,

Bu modelin siemens versiyonu ile ilgili bize eğitimlerde söylenen şey buzlanmanın zaman aralığı ve ne kadar buzlanacağının garantisi olmaması

nemli bölgelerde sıkıntı yaşanabilir,

KG58EAW30N ve KG58EAL30N modellerinden izmirde geçen sene toplamda 4 müşteriden ürünü fabrika aracılığı ile geri aldık aşırı karlanma yaptığından.

Bu yüzden açıkcası ilk başta ben hiç bir dolap soran müşterime lowfrost şak diye önermiyorum, ama kendisi o modelle gelmiş ve onu almak istiyorsa da bu uyarıyı yapıp satışı yapıyoruz,

Uyarmadan sattığımız da başımız bu tarz durumlarda sıkıntıya girebilir normal olarak :)

Ben kendi evimde Siemens KG56NAW30N (güncel modeli : KG56NAW32N) A++ NoFrost model kullanıyorum, ilk baştaki buz kırma sesinden başka bir sıkıntı yok onu da bir kaç hafta sonra kulak alışıyor sanırım duymuyorsunuz.

Bence enerji tasarruflu bir nofrost daha mantıklı, A++ ve A+++ arasında dağlar kadar fark yok elektrik sarfiyatında neticesinde.

• Merhabalar

Çetmen mağazalarından Serdar beyin yardımıyla Siemens KG58EBI44 aldım , inox görünümlü A+++ modeli, TR üretimi ama motor Brezilyalı.

Serdar bey hem nakliye hem servis kurulumu organizasyonunu yaptı ve denilen saatlerde servis gelip kurulumu aynı gün değil kargo geldikten 1 saat sonra gelerek yaptı.

Aslında A++ Modeli Fiyat olarak daha mantıklı , hanım kulplu isterim diyince mecburen A+++ aldık .

4 gündür çalışıyor Gözlemlerimi aktarıyorum
    Istanbuldayız

Herkes yatınca gecenin sessizliğinde buzdolabının olduğu yere max 4-5 metre mesafede hafif bir cızz sesi var ve sanki ses sabit yanına gelince artmıyor gibi.
    buzdolabına nerdeyse dayadığım iphone 39-40 db ses ölçtü

[b KAR YAPMA / BUZLANMA konusu

Bu buzdolabı orta üst kısımdan en yukarı doğru arka duvarında karlanma yapmaktadır ; ( i )
    Bu karlanma ilk çalıştırma sonrası 1. gün gitmedi , 2. gün gitti sonra tekrar oluştu sonra tekrar gitti , ilk gün biraz daha kalındı ama artık daha ince tabaka oluyor ve kesinlikle rahatsız edici değil.
    Bı kısım otomatik defrost yapıyor sonrasında karlanma tekrar oluşana dek hafif damlalı görünüm oluyor .
    Dikkat etmeniz gereken ürünleri arka duvara dayamamak.
    Arka duvara dayama yapmayın diye rafın arka kısmını hafif yukarı çıkık yapmışlar ve arkada 1 cm ye yakın duvardan mesafe bırakmışlar , eğer dayarsanız karlanma dayadığınız ürüne sıçrıyor bu nedenle dikkat etmeniz gerek.

Buzluk kısmı altta ve gayet iyi donduruyor , daha önce kullandığım no frost ile kullanım olarak altta olmasının dışında şimdilik bir farkı hissetmedim , derin dondurucuda ışık yok ( hoş öncekindede yoktu ama allta olunca ortam karanlıksa içinde ne olduğunu göremeyebilirsiniz.

LOW Frost No Frosta göre bence En önemli +sı ;

Ekte 3 gün sonunda dolapta sebzelikte açık ( poşette olmayan dolmalık biberin fotosunu koyuyorum )
    Bilginiz olması için no frost dolabımızda bu ürün açıkta böyle bekleseydi bir gün sonunda bile buruş buruş artık yemek istemeyeceğiniz bir hal alırdı, burada 3 gün sonunda ve streç filmle dahi kapatmadığımız halde tazelik on numara.

YAzın ne yaşayacağız tam bilemiyorum ama şimdi çok memnunum baştaki tereddütümüz kayboldu şimdi iyki LOW almışız diyoruz belki konuşmak için erken ama an itibariyle yaşadıklarımız bunlar ;

Bence A++ olan modeli daha akıllıca olurdu zira aradaki farkı elektrik faturasıyla kapatmanız buzdolabı ömrü ile ifade edilebilir.

Birde buzluk allta istemeyenler için Boshda 30N inox görünümlü modelin buzdolabı kısmı 400 litre ile bir çok dolaba taş çıkartır.

genel görünüm ;
     Bosch KGE58AW40N A+++ Low-Frost Kombi Buzdolabı İncelemesi Ve Kullanıcı Yorumları

kar gidinceki damlacıklı görünüm
     Bosch KGE58AW40N A+++ Low-Frost Kombi Buzdolabı İncelemesi Ve Kullanıcı Yorumları

3 gün sonra, dolmalık biberin streç film olmadan dayanma durumu ;

• Bu modelle ben de uzun zamandır ilgileniyorum. Son zamanda fiyatı en az %10 arttı, 1800 liralardan 2000 liralara çıktı
    (bkz:http://www.akakce.com/buzdolabi/en-ucuz-bosch-kge58aw40n-fiyati,756832.html)
    kargo fiyatını da ekleyiniz.

Buzdolabının bana göre almayı aylarca geciktirmeme sebep olan eksiği 77 cm derinliğe sahip olması. Süpürgelik, bilmemne derken derinlik en az 80 cm. kabul edelim. Oysa, mutfakta dolap, banko vs gibi ürünlerde belli bir standart vardır ve standart banko derinliği 60 cm kadardır. Mutfak dolaplarınızın da derinliğini bu kadar kabul edersek, bu buzdolabı duvara tamamen dayansa bile, diğer mobilya ve dolaplardan yaklaşık 20 cm öne çıkmaktadır. olacak iş mi bu?

Oysa Bosch Almanya sitesinde (neden bu kadar fiyatlı olduğunu anlamamış olmama rağmen) şöyle bir model var:
    http://www.bosch-home.com/de/produkte/k%C3%BChlen-gefrieren/k%C3%BChl-gefrier-kombinationen/k%C3%BChlger%C3%A4te-mit-gefrierfach-unten/KGE49BI40.html?source=browse

derinlik 65 cm. İşte olması gereken derinlik tam olarak budur. ve sıkı durun.. ses seviyesi tam 34 db! zaten A+++
    bu model neden burada satışa sunulmaz?

bir çok, ama çok önemli dizayn problemi de oldukça pahalı olan bir top-model buzdolabında mevcut:http://www.bosch-home.com/tr/%C3%BCr%C3%BCnler/buzdolaplar%C4%B1-ve-derin-dondurucular/nofrost-kombi/KGN57SB34N.html?source=browse
    bu modeli eski kız arkadaşım oldukça beğenmişti ve ben de değişik 1-2 mağazada birkaç kez inceledim. problem şu:
    buzdolabını diyelim 70 cm genişliğinde bir aralığa koydunuz. dolabın oldukça kalın bir kapağı var. kapağı açtınız ve sebzelik çekmecelerini açıp içinden bir şey alacaksınız. bunun için buzdolabının kapağını tam 90 derece açmanız gerekiyor, ancak kapı buzdolabının max. genişliği olan 70 cm.nin içinde kalacak şekilde bu 90 derecelik açılımı yapamıyor. menteşeler sanırım sıfıra yakın, bu yüzden midir bilemem, yana doğru 5 cm kaya kaya açılıyor. yani siz buzdolabını mutfak mobilyasına soldan isterseniz sıfıra yakın dayayın, sağda en az 5-6 cm boşluk bırakmanız gerekiyor. Ya da, buzdolabını öne alacaksınız ki, bu açılmalar sırasında yandaki banko, vs her ne varsa temas etmesin. Bilmiyorum, 3000 küsur liralık bir buzdolabında kapının böyle garip şekilde açılması bana oldukça garip gelmişti. E evde 25 yıllık mı bilemediğim KSV4312GR var, şimdi az önce tekrar baktım, kapı 90 derece açarken 1 mm bile dışarı taşmıyor. Ve baktım, menteşe en dışta. demek ki bundan dolayı da değil. İlginç. 5 cm az mesafe mi? bir açıklama getiremiyorum.

• teasers kullanıcısına yanıt
    Sizin önerdiğiniz dolap buna göre 100litreye yakın daha az hacme sahip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erenius

Forumda bu topic'de yazılanları okuduktan sonra Bosch KGE58AW40N buz dolabını yaklaşık bir ay evvel aldık.
    Dolap tasarım olarak gayet şık ve kullanışlı.
    Lakin en temel görevini yani soğutma işlemini yerine yeterince yapamıyor.
    Dolabın soğutucu kısmını 3 dereceye ayarladım, içine termometre koyup ölçüm yaptığımda 9 derece çıkıyor.
    Sebze ve meyvelerimiz kısa sürede bozuluyor.
    İkinci şikayetimizde içeride sürekli bir su birikintisi oluyor. buzunu eritirken raflarda oluşan su birikintisi dolabın içinde küf kokusuna sebebiyet veriyor.
    Üçüncü konu dolabın burada yazılanlar kadar sessiz olmaması.
    Özet olarak genel anlamda memnun değiliz.
    Almayı düşünen arkadaşlar için küçük bir uyarı olması için yazdım.
    Saygı&sevgiler.

Benzer sorunlar benim buzdolabımda da var.
    Teknik servis çok bilgisiz ve duyarsız.
    Soruna çözüm bulabildiniz mi?

Ben de yaklaşık 1 sene önce bu modelin Profilo BD3058L3AV olanını aldım.
    Hem de 7 senelik garanti açtırdım ki teknik servis ve müşteri hizmetlerinin yaklaşımını görünce yaptırmaz olaydım diye düşünüyorum.

Hangi şehirde yaşıyorsunuz? Acaba bu dolaplar belli bölgelere gitmiyor mu?

• quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

Cok enteresan...

Dolaptan inanilmaz memnunum. Sebzeler 2 hafta ilk gunku tazeliginde citirliginda duruyor. Normalde cok daha uzun sure taze olarak tuketebiliyoruz. Elektrik faturasi A+ olan cihazdan geciste 10lira dustu.

''Sebzeler 2 hafta ilk gunku tazeliginde citirliginda duruyor.''

Size gıpta ediyorum. Ben de boşverin 2 haftayı 1 hafta bile dayanmıyor. Sebzelikte hangi meyve ve sebzeleriniz 2 hafta ilk günkü çıtırlığında duruyor? Bir kaç fotograf atarsanız seviniriz. Meyve ve sebzeleri ilk yerleştirdiğinizde bir de 2 hafta sonrasına ait bir kaç fotograf atarsanız biz de bu çıtırları görmüş oluruz.

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3144949

''Elektrik faturasi A+ olan cihazdan geciste 10lira dustu.''

Bu konuda size katılıyorum. Hatta bu konuda siz bana gıpta edebilirsiniz. Zira daha önce 80-90 tl gelen faturalarım 50-60 tl ye indi. Yani en az 25-30 TL lik fark var.

• arkadaşlar izmirde yetkili BOSCH bayisiyim. Her türlü Bosch ürünlerini en uygun fiyatlara forum üyelerine satışını yapabilirim ve satın almalarla ilgili ya da ürünlerle ilgili her türlü sorunuzu yanıtlamaya çalışırım gg veya diğer siteler üzerinden de get satış ayarlayabiliriz. Saygılarımla.
  • quote:

Orijinalden alıntı: saygunes

quote:

Orijinalden alıntı: kill1033

Cok enteresan...

Dolaptan inanilmaz memnunum. Sebzeler 2 hafta ilk gunku tazeliginde citirliginda duruyor. Normalde cok daha uzun sure taze olarak tuketebiliyoruz. Elektrik faturasi A+ olan cihazdan geciste 10lira dustu.

''Sebzeler 2 hafta ilk gunku tazeliginde citirliginda duruyor.''

Size gıpta ediyorum. Ben de boşverin 2 haftayı 1 hafta bile dayanmıyor. Sebzelikte hangi meyve ve sebzeleriniz 2 hafta ilk günkü çıtırlığında duruyor? Bir kaç fotograf atarsanız seviniriz. Meyve ve sebzeleri ilk yerleştirdiğinizde bir de 2 hafta sonrasına ait bir kaç fotograf atarsanız biz de bu çıtırları görmüş oluruz.

https://www.sikayetvar.com/sikayet/detay/3144949

''Elektrik faturasi A+ olan cihazdan geciste 10lira dustu.''

Bu konuda size katılıyorum. Hatta bu konuda siz bana gıpta edebilirsiniz. Zira daha önce 80-90 tl gelen faturalarım 50-60 tl ye indi. Yani en az 25-30 TL lik fark var.

Biz bütün sebze ve meyveleri sebzeliğe koyuyoruz. size tavsiyem sıcaklığı 3 derece düşürüp, en ğst rafı çok doldurmamanız. soğuk hava oradan geldiğinden belki de alt raflar ısınmıyordur.

Evimde bağıl nem oranı %40'ın üzerine çıkmıyor. çok nemli olmadığından dolabın içi de daha az nemli olabilir. İstanbul'da bazı bölgeler bina, daire konumuna göre çok nemli olabiliyor. belki de ondandır.

• bu ürün artık satılmıyor mu?

fiyatına bakıyorum bulamıyorum ?
  • +1 takip
  • Yaklaşık 15 günlük bir araştırma ve kararsızlık, birde gelen zamlarla birlikte epey sıkıntı yaşadım
    ilçemizde gezdiğim Bosch bayilerinde low frost deyince, onu ne yapacaksın karlanır elektrik gidince sorun yaşarsın
    jenerator ile çalışmaz gibi epey muhabbetlerle karşılaştım. Zaten ellerinde olan modellerde artık üretimde olmayan
    modeller olmasına rağmen fiyat konusunda hiç taviz vermediler, en son girdiğim mağazada KGE58AW40N vardı
    2200 TL'ye aldım. Bakalım yarın getirecekler kullanıp akmı karamı göreceğiz. Bu modelde beni en çok cezbeden
    196 kwh yıllık tüketim oldu, şu an ekonomik ömrünü tamamlamış olan (12 yıl) dolabımın yıllık tüketimi 658 kwh, ki
    bence aylık rahat bir 80 kw tüketip faturamızı aşırı şişiriyor.
  • merhaba arkadaşlar. evimi taşıdıktan sonra dondurucudaki buzları erittim. ancak dolabın dondurucusu artık çalışmıyor, bildiğiniz sıcak. durum hakkında bilgisi olan var mı?

< Bu mesaj 18.9.15 tarihinde kaybolan verilerden kurtarılmıştır >
  • newfel kullanıcısına yanıt
    merhaba dolabın hakkındaki kullanım yorumların nerler ses tüketim soğutma biraz bilgi verirsen sevinirim bende almayı düşünüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: newfel

Yaklaşık 15 günlük bir araştırma ve kararsızlık, birde gelen zamlarla birlikte epey sıkıntı yaşadım
    ilçemizde gezdiğim Bosch bayilerinde low frost deyince, onu ne yapacaksın karlanır elektrik gidince sorun yaşarsın
    jenerator ile çalışmaz gibi epey muhabbetlerle karşılaştım. Zaten ellerinde olan modellerde artık üretimde olmayan
    modeller olmasına rağmen fiyat konusunda hiç taviz vermediler, en son girdiğim mağazada KGE58AW40N vardı
    2200 TL'ye aldım. Bakalım yarın getirecekler kullanıp akmı karamı göreceğiz. Bu modelde beni en çok cezbeden
    196 kwh yıllık tüketim oldu, şu an ekonomik ömrünü tamamlamış olan (12 yıl) dolabımın yıllık tüketimi 658 kwh, ki
    bence aylık rahat bir 80 kw tüketip faturamızı aşırı şişiriyor.

Hocam karlanma problemi dondurucuda oluyor. Dondurucuyu normal kullanımda İstanbul'da yılda bir kere saç kurutma makinasıyla eritip temizliyorum, genelde yazın. Ama tabi karlanma diyince aklınıza buz, kar dolu bir dondurucu gelmesin. Sadece tavanında oluyor ve 5 dakika gibi bir sürede kurutma makinasıyla temizleyip kurutuyorsunuz.
    Ek olarak soğutucu bölümünde eser miktarda nem olduğundan da sebzeler daha uzun süre taze kalıyor, büzüşüp kurumuyor.

Elektrik gidince problem yaşarsın, jeneratörle çalışmaz yalanını da ilk defa duyuyorum. Evim jeneratör destekli, elektrik yılda birkaç defa gider, hiçbirinde sorun yaşamadım. Aksine elektrik kesildiğinde sıcaklığını 40saat muhafaza edebilen çok nadir buzdolaplarındandır. Diğerleri bakarsanız maks 32saat muhafaza eder.

80kWh demek aylık 20₺ demek. Yılda çok net 250₺ düşecek demektir faturanız.

Ben 1700'e almıştım, inanılmaz memnunum. Yine alacak olsam bunu alırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: snap_80

merhaba dolabın hakkındaki kullanım yorumların nerler ses tüketim soğutma biraz bilgi verirsen sevinirim bende almayı düşünüyorum

Bir üstte yazdıklarım sorularınıza cevap veriyor. Sadece ses kısmını ekleyebilirim;

39dBA ses seviyesine sahip no-frost buzdolabı görmedim şimdiye kadar. 40'ın altına düşmesi çok zor no-forstların. Ses seviyesi 3dBA azalırsa, yarıya düşüyor demek. Yani 42dBA 39'un iki katı gürültülü demektir. Dolayısıyla çok sessiz çalışıyor diyebilirim.
  • 
Sayfa: önceki 3132333435
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.