Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (60. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.756
Cevap
38
Favori
324.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: nongrata

quote:

Orijinalden alıntı: AreY

bizdede aynı buzdolabı var bir yıldan fazla zamandır kullanıyoruz, koku problemi felan yok.
    alırken tek sıkıntım buzluk bölümünün temizlenmesi konusunda tereddütlerim vardı. 6 ay kullandıktan sonra buzları çözdürüp temizledim.
    saç kurutma makinasıyla 15 dakikada tüm buzları erittim ve işlem tamam

Saç kurutma makinası benim aklıma gelmemişti, güzel fikir :)

evet benimde aklıma gelmedi, eşim akıl etti

• quote:

Orijinalden alıntı: By_C@BB@R

Dün buzdolabından aşırı derece ses geldi.
    Holiday tuşuna bastım sonra tekrar çalıştırdım ses gitti.
    Anlamadım nasıl iş.
    Ses sorunu bende var galiba.

arıza algılama ile ilgili bir programı vardı. hatırlıyamadım fakat tuşlardan birine basılı tutup herhangibir problemi varsa sizi uyarıyordu. kullanma klavuzunu incelemenizi tavsiye ederim.
  • @candoğan62 bey incelemeniz üzerine bu buzdolabını aldım ve çok memnun kaldım öncelikle teşekkür ederim. Geçen güne kadar hiç sıkıntı yoktu yalnız bir akşam avden acele çıktım ve maalesef ertesi gün öğleyin eve döndüğümde baktım ki dolap acı acı ötüyo baktım ki dondurucunun kapağını açık bırakmışım, dondurucu aşırı karlanma yapmış içindekilerde tabi, dondurucu hazneleri buzla kaplanmış belki geçer dedim kapattım kendi haline bıraktım ama değişiklik yok.Ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.Saygılar
  • Bugün bosch bayinden beyaz olanı için 1500, inox olanı için 1650 tl nakit fiyatı aldım sizce uygun mu fiyatlar ?
  • @candoğan62 Hocam,

Yıl oldu 2013. Acaba bu tavsiyeniz hala fiyat performans açısından en iyi olan model midir? Mesela şu an bu buzdolabı sizde olmasaydı hangi ürünü almak isterdiniz? Bu şekilde bir tavsiyeniz var mı acaba? Mesela bu modelin özelliklerinden kısmen daha iyi olan aynı fiyat aralığında (+/- 250 TL) başka bir ürün var mıdır?

3 ay içerisinde tüm eşyalarımı almam lazım. Bu sebeple önerileriniz çok önemli. :) Teşekkür ederim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozanhoca33

Bugün bosch bayinden beyaz olanı için 1500, inox olanı için 1650 tl nakit fiyatı aldım sizce uygun mu fiyatlar ?

Beyazını bilmiyorum ama ben hiç bir yerde inox olanını bu kadar ucuza bulamadım... Bu fiyatları hangi ildeki bayiden aldınız acaba?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi senemmmmm -- 8 Mayıs 2013; 15:24:01 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: senemmmmm

quote:

Orijinalden alıntı: ozanhoca33

Bugün bosch bayinden beyaz olanı için 1500, inox olanı için 1650 tl nakit fiyatı aldım sizce uygun mu fiyatlar ?

Beyazını bilmiyorum ama ben hiç bir yerde inox olanını bu kadar ucuza bulamadım... Bu fiyatları hangi ildeki bayiden aldınız acaba?

Batmanın kozluk ilçesinde öğretmen olarak çalıştığım için buradaki bosch bayisinden aldım fiyatı.
  • Merhaba
    Buzdolabından bende 15 gün evvel aldım. Soğutması sebzeleri taze tutması genişliği olumlu yanları. Ancak ses olayından aldığım günden beri rahatsızım. Kastettiğim ses kompresör sesi değil. Höpürdeme fokurdama gibi bir ses. Gece vakti diğer odalardan dahi duyuluyor. Servisi çağırdım bir anormallik yok bu defrost sesi falan dedi ama ikna olmadım. Benim hurdaya çıkardığım 15 yıllık bosch marka no frost dolaptan dahi böyle bir ses gelmiyordu. Ne yapılabilir bilmiyorum. Servis birdaha çağırırsam garanti kapsamında olsa dahi eğer dolapta bir bozukluk yoksa servis ücreti isteyeceğini söylüyor. Ses konusunda bir gelişme olursa paylaşmanızı rica ederim
  • Hocam, tek bir sorum var cevaplarsanız, zahmet olmazsa:

Aynı buzdolabını almak istiyorum ancak dondurucusu üstte olsun istiyorum. Böyle bir model var mı acaba rica etsem?

Çağrı merkezindeki arkadaş bilmiyormuş ne hikmetse.
  • quote:

Orijinalden alıntı: muselmansuffe

Hocam, tek bir sorum var cevaplarsanız, zahmet olmazsa:

Aynı buzdolabını almak istiyorum ancak dondurucusu üstte olsun istiyorum. Böyle bir model var mı acaba rica etsem?

Çağrı merkezindeki arkadaş bilmiyormuş ne hikmetse.

Low frost sayfasına girin alt üst tüm modeller var

http://www.bosch-home.com/tr/ürünler/buzdolapları-ve-derin-dondurucular/low-frost.html

...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mastor1 -- 15 Mayıs 2013; 8:48:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: trejemu

@candoğan62 bey incelemeniz üzerine bu buzdolabını aldım ve çok memnun kaldım öncelikle teşekkür ederim. Geçen güne kadar hiç sıkıntı yoktu yalnız bir akşam avden acele çıktım ve maalesef ertesi gün öğleyin eve döndüğümde baktım ki dolap acı acı ötüyo baktım ki dondurucunun kapağını açık bırakmışım, dondurucu aşırı karlanma yapmış içindekilerde tabi, dondurucu hazneleri buzla kaplanmış belki geçer dedim kapattım kendi haline bıraktım ama değişiklik yok.Ne yapmalıyım yardımcı olursanız çok sevinirim.Saygılar

Aynı durum benim başıma da geldi. Ablam gün boyunca dondurucu kapağını aralık unutmuştu. Ben o akşam dondurucuyu komple boşaltıp buzu çözdüm. O işlemi yaptım yapalı dolabı 1 yıldır aynen kullanıyorum.

Sizin de dondurucu bölmesini çözdürmenizi öneririm.

Yaz sonunda kolay çözdürme işleminin nasıl yapılacağını anlatan bir video çekmeyi planlıyorum, maksat gerçek kullanıcılara ve almayı düşünenlere bir faydası olsun.

• candoğan bey ve diğer tüm arkadaşlar paylaşımlar için teşekkürler :))
    dün bu sayfayı gördüm bugünse tesadüfen siemens e girdiğimde en çok satan ürünümüz diye tavsiye ettiler :)
    internette siemens ve bosch farkı 200 tl civarında ..bosch a+++ ve siemens a++
    aradaki fark ne kadar sürede kapatılabilir mesela...veya hangisini tavsiye edersiniz inceledim özelliklerini sanki a++ olmasına rağmen siemens daha az elektrik harcıyor gibi geldi
    birde kullanan arkadaşlara sorum : yazdan sebzelerinizi saklayabiliyor musunuz?
    biliyorsunuz mevsim dışında sebze alınmaz...bende haliyle yazdan alayım atayım buzdolabına kışın çıkartıp kullanayım istiyorum..ne dersiniz low frostların bu özelliği varmı ?
    teşekkürler

not: satıcı bana verdiği kağıda Siemens 58BAW30 yazmış gibi ama sanırım bu modeli yazmak istemiş fiyatı 1500 tl internette 1700, bosch internette ama 1900 bayiye henüz sormadım

• quote:

Orijinalden alıntı: derbentcioglu

Motor bölümünün açık kalması da bence büyük bir eksiklik. Bütün toz, kir ve böceğin gireceği bir yuva adeta. Neden böyle şyelere dikkat etmezler ben anlamıyorum. Gıcık bir durum gerçekten.

motor bölümünün açık kalması aslında kompresörün ömrünü uzatır.oldukça faydalıdır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: darthvader197777

quote:

Orijinalden alıntı: derbentcioglu

Motor bölümünün açık kalması da bence büyük bir eksiklik. Bütün toz, kir ve böceğin gireceği bir yuva adeta. Neden böyle şyelere dikkat etmezler ben anlamıyorum. Gıcık bir durum gerçekten.

motor bölümünün açık kalması aslında kompresörün ömrünü uzatır.oldukça faydalıdır.

bosch ve siemens aynı ürün gamıdır ve aynı fabrikan çıkar.ufak tefek dizayn farkı vardır.buna nazaran her iki firma benzer ürünler üretsede kendi alanlarına sınıflarını ayırmışlardır.örneğin siemens ankastra ürün gamında daha iyi ve çeşitli bosch ise beyaz eşyada.beyaz eşya alacaksanız bosha yönelin lakin aynı makinayı daha ucuza alırsınız.VE önemli not.siemens alacaksanız daha pahalı görünsede aslında bazı yerlerden daha ucuza temin edersiniz.

• Akşamları dolaptan aşırı derecede ses gelmeye başladı.
    Kapatıp açıyorum düzeliyor.
    Bu ses canımı sıkmaya başladı.
  • quote:

Akşamları dolaptan aşırı derecede ses gelmeye başladı.
    Ne zaman aldınız dolabı? Kaç gün oldu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: muselmansuffe

quote:

Akşamları dolaptan aşırı derecede ses gelmeye başladı.
    Ne zaman aldınız dolabı? Kaç gün oldu?

8 aydır kullanıyorum.
  • Bir şey soracağım. Problemi olan herkes Bosch mu kullanıyor? Siemens kullanıp problem yaşayan var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

Bir şey soracağım. Problemi olan herkes Bosch mu kullanıyor? Siemens kullanıp problem yaşayan var mı?

bunu bende merak ediyorum. özellikle ses sorunları fazla gibi geldi bilemedim :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

Bir şey soracağım. Problemi olan herkes Bosch mu kullanıyor? Siemens kullanıp problem yaşayan var mı?

Siemens ile Bosch arasında hiçbir fark yok. Söz konusu ses soğutucu sistemden yapılan vakumlamadan çıkıyor diye tahmin ediyorum. Ses beni rahatsız edici boyutlara varmıyor. Ancak gece yarısı mutfaktaysanız farkediyorsunuz. Merakınız varsa o sesi yakaladığım an videoya çekerim. Daha evvel de çalışırken videosunu çekmiştim zaten.
  • 
Sayfa: önceki 5859606162
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.