Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (59. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.756
Cevap
38
Favori
324.580
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Haftasonu, tam bir senedir çalışan ve şimdiye kadar hiç defrost yapılmayan buzdolabının, buzlarını temizledim. Şunu söyleyebilirim, buzları temizledikten sonra buzdolabı daha iyi soğutmaya başladı, bunu dolabı açınca çok rahat anlıyorsunuz, ayrıca cihaz istediği kadar kendi kendine defrost yapsın, manuel olarak buzları çözme işlemi gerekmektedir. Fazla ödeyecek paranız varsa, kombi tipi no-frost buzdolabı alın derim ancak fiyat/performans olarak en iyi seçenek ise bu cihazdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi nongrata -- 24 Nisan 2013; 16:27:37 >
  • dün bayiden bu dolap ve way20560tr çamaşır makinesi için toplam 3400 lira fiyat aldım (12 taksit),sizce uygun mudur?
  • bizdede aynı buzdolabı var bir yıldan fazla zamandır kullanıyoruz, koku problemi felan yok.
    alırken tek sıkıntım buzluk bölümünün temizlenmesi konusunda tereddütlerim vardı. 6 ay kullandıktan sonra buzları çözdürüp temizledim.
    saç kurutma makinasıyla 15 dakikada tüm buzları erittim ve işlem tamam
  • merhaba bu aralar benimde buzdolabı ile sorunum var.arçelik nf5032 buzdolabım vardı ama yakında emekli olucak gibi görünüyor.öncelikle bu dondurucu kısmı altta olunca ne fark yaratıyor .sadece zevk meselesimi?ayrıca marka ve model olarak ne tavsiye edersiniz? arçelik kesinlikle düşünmüyorum.bazıları derler markayla alakası yok beyaz eşya tamamen şans meselesi ama ben açıkçası arçelikte hem marka olarak hemde servislerinden soğudum.o yüzden arçeliği tamamen hayatımdan çıkardım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: out

@candogan üstadım

Ben de tavsiyelerinizle bu dolaptan aldım. 1 yıldır kullanıyorum. Genel olarak çok memnunum.

Yanlızca Kapılarından şikayetçiyim.
    kapı 180 derece açılıp, küt diye yandaki duvara vuruyor.

Üst kattaki babamın dairesinde arcelik dolap var böyle bir sorun yok. Kapıları 120 dereceden fazla açılmıyor.

Servise sordum bir çözümü olmadığını söyledi.. Açıkçası can sıkıcı bir durum.

Sizin bulduğunuz pratik bir çözüm mevcut mu acaba?

Yoksa gülün dikeni misali mi?

Cihazın ayak ayarlarını değiştirerek kendiliğinden açılması yerine kendiliğinden kapanmasını sağlayabilirsiniz. Yerleştirdiğiniz yerin eğiminden kaynaklı olarak bu durum oluşuyor.

• bugün bu buzdolabını peşin 1500 tlye bende almış bulunmaktayım.hayırlı uğurlu olur inşallah hiç bi sıkıntı yaşamadan kullanırız umarım :)
  • Candoğan bey Size bir şey danışmak istiyorum. Kullandığınız dolabın derinliği 77 cm. zannedersem. Bu ölçüye kapı kolu da dahil mi? Dahil se kulpsuz gerçek derinliği kaç cm.? Yani ön yüzden arka duvara kadar olan mesafeyi sormak istiyorum. Yerim kısıtlı olduğu için alacağım dolabın derinliği maksimum 74-75 cm. olması lazım.

Edit: düzenleme.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi surfcasting -- 3 Mayıs 2013; 1:28:22 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: alaçatı

Candoğan bey Size bir şey danışmak istiyorum. Kullandığınız dolabın derinliği 77 cm. zannedersem. Bu ölçüye kapı kolu da dahil mi? Dahil se kulpsuz gerçek derinliği kaç cm.? Yani ön yüzden arka duvara kadar olan mesafeyi sormak istiyorum. Yerim kısıtlı olduğu için alacağım dolabın derinliği maksimum 74-75 cm. olması lazım.

kapı kolu dahil 77 cm. kapı kolu da yaklaşık 3-4 cm vardır doğal olarak.o yüzden çok sıkıntınız olacağını sanmıyorum. çünkü kapı koları veya kapak kısımları dışarda kalsa bile çok da problem olmaz. ama garanti olarak şunu söyleyebilirim ki sadece kapı kolu dışarda olacak.o da problem yaratmaz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: jacktheblack

1 senedir mutlu mesut yaşıyoruz kendisiyle. Siemens olanını kullanıyorum inox renkli olanından. Koku problemi diyenler yiyeceklerin ağzı açıksa oluşabiliyor. Ben denk geldim açık bırakmışım kokulu yiyecekleri. Kapattıktan sonra ertesi güne koku yoktu. Bilginize olsun.

Karlanma yok denecek kadar az. Hem buzluk hem de dolap kısmında.

Candoğan arkadaşıma tekrar teşekkürler. Sayesinde ucuza adam akıllı buzdolabı sahibi olduk :)

Kapak geriye gitme konusunda bir arkadaşın fikrine katılıyorum. Kapak geriye çok gidiyor çarpma durumu olabilir. Dolap kapağını ya yavaş açıp hızı kesilince sabitleyeceksiniz elinizle ya da hızlı açıyorsanız kapağı tutacaksınız. Açıkçası sorun teşkil etmiyor benim açımdan zaten bir sorunda değil bu ama son sayfada arkadaşın yorumunu görünce aklıma geldi yazayım dedim :)

Sessizlik konusunda çalışıyor mu çalışmıyor mu duymak çok zor :)

bende 1 senedir kullanıyorum ancak geçen dondurucu kısmınının buzunu temizledim, bir hayli buzlanma olmuştu. sizde nasıl olmuyor ?

• quote:

Orijinalden alıntı: AreY

bizdede aynı buzdolabı var bir yıldan fazla zamandır kullanıyoruz, koku problemi felan yok.
    alırken tek sıkıntım buzluk bölümünün temizlenmesi konusunda tereddütlerim vardı. 6 ay kullandıktan sonra buzları çözdürüp temizledim.
    saç kurutma makinasıyla 15 dakikada tüm buzları erittim ve işlem tamam

Saç kurutma makinası benim aklıma gelmemişti, güzel fikir :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: nongrata

quote:

1 senedir mutlu mesut yaşıyoruz kendisiyle. Siemens olanını kullanıyorum inox renkli olanından. Koku problemi diyenler yiyeceklerin ağzı açıksa oluşabiliyor. Ben denk geldim açık bırakmışım kokulu yiyecekleri. Kapattıktan sonra ertesi güne koku yoktu. Bilginize olsun.

Candoğan arkadaşıma tekrar teşekkürler. Sayesinde ucuza adam akıllı buzdolabı sahibi olduk :)

Kapak geriye gitme konusunda bir arkadaşın fikrine katılıyorum. Kapak geriye çok gidiyor çarpma durumu olabilir. Dolap kapağını ya yavaş açıp hızı kesilince sabitleyeceksiniz elinizle ya da hızlı açıyorsanız kapağı tutacaksınız. Açıkçası sorun teşkil etmiyor benim açımdan zaten bir sorunda değil bu ama son sayfada arkadaşın yorumunu görünce aklıma geldi yazayım dedim :)

bende 1 senedir kullanıyorum ancak geçen dondurucu kısmınının buzunu temizledim, bir hayli buzlanma olmuştu. sizde nasıl olmuyor ?

Benim makine Siemens. Bosch olanını almadım. Buzlanma çok az oluyor rahatsız edici boyutta değil. Yaşadığınız yere göre ve kullandığınız dereceye göre de farklılık gösterebilir kanımca.

Ben Bodrum-Turgutreis'teyim. Dolap derecesi üst kısım +5 buzluk kısmı -18 derece.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: nongrata

quote:

Benim makine Siemens. Bosch olanını almadım. Buzlanma çok az oluyor rahatsız edici boyutta değil. Yaşadığınız yere göre ve kullandığınız dereceye göre de farklılık gösterebilir kanımca.

Ben Bodrum-Turgutreis'teyim. Dolap derecesi üst kısım +5 buzluk kısmı -18 derece.

Alıntıları Göster

bende ankara'dayım, +4 ve -18 benimde.

• quote:

Candoğan bey Size bir şey danışmak istiyorum. Kullandığınız dolabın derinliği 77 cm. zannedersem. Bu ölçüye kapı kolu da dahil mi? Dahil se kulpsuz gerçek derinliği kaç cm.? Yani ön yüzden arka duvara kadar olan mesafeyi sormak istiyorum. Yerim kısıtlı olduğu için alacağım dolabın derinliği maksimum 74-75 cm. olması lazım.

Şimdi ölçtüm. Duvara dayarsanız kasarı 75,5cm geliyor. Arkada az pay bırakırsanız 76cm olarak hesap edebilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: secco35

quote:

kapı kolu dahil 77 cm. kapı kolu da yaklaşık 3-4 cm vardır doğal olarak.o yüzden çok sıkıntınız olacağını sanmıyorum. çünkü kapı koları veya kapak kısımları dışarda kalsa bile çok da problem olmaz. ama garanti olarak şunu söyleyebilirim ki sadece kapı kolu dışarda olacak.o da problem yaratmaz.

Dolabın konumu mutfak kapısından içeriye girerken hemen sağ tarafta, o yüzden kapının rahat işleye bilmesi için benim için 1cm. bile çok önemli. Teşekkür ederim yardımcı olduğun için.

• quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

quote:

Şimdi ölçtüm. Duvara dayarsanız kasarı 75,5cm geliyor. Arkada az pay bırakırsanız 76cm olarak hesap edebilirsiniz.

Size zahmet veridiğim için kusura bakmayın Candoğan Bey. Verdiğiniz 76 cm. ölçü mutfak girişini biraz daraltsa da, kapıyı kurtaracak gibi. Peki kullandığınız dolabın haricinde 70 cm. derinliğinde sahip olan başka hangi modeli önerebilirsiniz. Low-Frost olursa benim için daha iyi, bunu da ikinci bir tercih olarak değerlendirmek istiyorum.

• Bugün bende bosch olanından aldım,
    forumda emeği geçenlere teşekkürler.
    Bosch bayiinden 1550 TL Ye 5 ay ertelemeli 10 taksit. Herhalde ekimde başlayacak.
    Öyle bir anlatmışsınız ki başka bir modele bakamadım bile...
  • selam herkese, bu marka buzdolabini 1599 lira ve 4ay ertelemeli 12 taksite almis bulunmaktayiz. cumartesi aksan kurulum yapildi. evde kalmadigim icin farketmemistim, az once farkettim ustten ilk iki rafin arkasinda karlanma var. bu normal mi sizce? ne yapmamiz gerekiyor? kendisi buzu cozuyor diye okudum bir iki yorum ama olay tam atak nasil gerceklesiyor bilmiyorum. bilen arkadaslardan yardim rica ediyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Fiyat veren arkadaşlar inox veya beyaz olup olmadığını belirtebilirse sevinirim.Ben de fiyat araştırması yapıyorum çünkü. Şu an inox için bulduğum en düşük fiyat 1700 lira.
  • 1599 beyaz fiyati

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dün buzdolabından aşırı derece ses geldi.
    Holiday tuşuna bastım sonra tekrar çalıştırdım ses gitti.
    Anlamadım nasıl iş.
    Ses sorunu bende var galiba.
  • 
Sayfa: önceki 5758596061
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.