Şimdi Ara

BOSCH KGE58AW30N A++ Kombi Buzdolabı İncelemesi (62. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
1.756
Cevap
38
Favori
324.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: canverse

iyi günler

benim dolabın üst kısmında arkada iki parmak kar oluştu. toplamda 9 ay oldu kullanalı.

neden bu kadar kar yapmıs olabilir?

Al İşte buyur burdan yak tam niyetleniyorum dolabı almaya tak bir şikayet,tam vazgeçiyorum kimsede sorun yok valla bizim hanım uğraşmaz öyle buzla falan bu ne der,gittin eski teknoloji dolap aldın der kafam iyice karıştı....:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: candogan62

Su boşaltmak için dondurucunun altında kapakçık var. Oradan suyu tahliye edebiliyorsunuz. Herhangi bir kap bulamazsanız kapı içi raf birebir uyum sağlıyor.

Üstad

Ay sonuna kadar buzdolabı almam gerekiyor.

Siemens KD70NA40NE modelinin 2320 12 taksit buldum. Ayrıca low frost modelleri de düşünüuyorum. KD70NA40NE ile low frost bir modelin elektrik faturası farkı yaklaşık kaç tl olur yıllık?

Yükseklik 185 Genişlik 91 Derinlik 63 cm bir alanım var. Low frostlardan bu boyutlara sığacak hangi modeller var bosch'ta

Alan geniş olduğu için xxl buzdolabı da düşünüyordum.

Siemens KD70NA40NE dolab lg kore yapımı ve LG GR-M652 YSX ile aynı imiş forumda öğrendiğim kadarı ile.

Lg verisyonu daha sessiz çalıştığını okudum forumdan (41 desibel)

Açık mutfakta kullanacağım 45 desibel sıkıntı olur mu? Fiyatta biraz indirim yaptırdım, ama ses konusunda sıkıntı yaşayacaksam LG GR-M652 YSX almak daha mı mantıklı olur?

Bir de 2010'dan mesajlar gördüm, eski bir model mi bu?
    Teşekkür ederim.

Son olarakhttp://www.hepsiburada....tegoryId=22154#Yorumlar
    Buradaki yorumlardan biri -16 derecenin altına inemediği için etler de ağırlaşma olduğunu iddia ediyor. Bunun aslı var mıdır?

• Merhabalar candoğan bey sizden bir ricam olacaktı 1200 tl yi geçmeyecek buzdolabı gerekli bana. uzunluğu 180 koyacağımız yerin enerji tasarrufu önemli buzdolabında ve tabi uzun yıllar idare etmesi önerebileceğiniz marka model nedir acaba yazarsanız sevinirim.

TV ve çamaşır makinesi tavsiyeleriniz için teşekkür ederim sizinle fikir alışverişi vesilesiyle güzel cihazlar almıştım. Allah a şükür hepside gayet güzel çalışıyor. Bi buzdolabı kaldı şimdilik :)
  • Konuyla ilgili olarak INOX Bosch ve Siemens tercihiniz olsa hangi ürünü tercih edersiniz ? İkisini de aynı fiyata buldum.
  • Merhaba,

Bildiğiniz gibi ikiside teknik ve aksesuar olarak aynı,
    Dikkat çekici farkı Siemens' in çelik, Bosch' un Aluminyum kapı kollu olması,
    Mutfağınızdaki diğer beyaz eşyaların markasını bilemeyeceğim ama eğer onlarda inox ve Bosch veya Siemens değilse,
    İnox mutfağa Siemens in çelik kapı kolu daha iyi gider.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Drasden

Merhaba,

Bildiğiniz gibi ikiside teknik ve aksesuar olarak aynı,
    Dikkat çekici farkı Siemens' in çelik, Bosch' un Aluminyum kapı kollu olması,
    Mutfağınızdaki diğer beyaz eşyaların markasını bilemeyeceğim ama eğer onlarda inox ve Bosch veya Siemens değilse,
    İnox mutfağa Siemens in çelik kapı kolu daha iyi gider.

Drasden bilgi için teşekkürler

Kullanım açısından çelik mi yoksa Alüminyum mu peki ?
    Açıkcası diğer eşyalar Siemens ya da Bosch değil ama ileri de Ankastre olacağı için şimdiden alıyorum Buzdobalını Inox olarak.
  • merhabalar candoğan hocam,
    forumdaki açıklayıcı yazılarınız için teşekkürler

KGE58AW30N modeli ile KGE58AW40N modeli arasında kararsızım,
    1. sebep enerji sınıfı (benim açımdan)
    2. sebep nişanlımın inox ısrarı,

enerji sarfiyatının totalda aylık etkisi %lik olarak ne olur tahminen,
    15 haziranda düğün olduğunu düşündükçe geç kaldığımı hissediyorum

yine diğer başlıklardan önerdiğiniz çamaşır makinelerini inceliyorum,
    AEG L75270FL modelinde karar kılmış gibiyim, sizin öneriniz ne olur

Bulaşık için de önerilerinizi paylaşırsanız sevinirim,
    toplamda 3lü set için 4000 - 4500 tl gibi bir bütçemiz söz konusu.
    cevabınız için teşekkürler,

bir de küçük bir önerim olacak kusura bakmazsanız
    benim gibi evlilik telaşına düşmüş arkadaşlar için fiyat aralıkları uygun setler oluşturulursa sizde daha az yorulursunuz gibime geliyor
    4000-4500 tl lik ilk set benimki olsun :)
    saygılarımla,

edit(haberdar etme)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi secosahan -- 30 Mayıs 2013; 23:24:34 >

• Merhaba,

Bosch' un iç rengi açık mavi, Siemens' in açık yeşil,

Benim evimde beyaz Bosch var, ben memnunum, bence Aluminyum daha güzel duruyor, aksesuar olara açık mavi Siemens' e göre daha iyi duruyor.
  • Drasden Merhaba,

Siemens i dün almış oldum kısmetse de yarın öğleden sonra kurulumu yapılacak. Siemens alma sebebim esasında ürün aynı ama fiyatı daha düşük olarak bulduğum için aldımm.
  • Bende bir süredir Candoğan Beyin deneyimleri ve anlattıkları üzerine bu dolabı almaya karar kılmıştım sonunda bugün sipariş verdim. Candoğan Bey o kadar güzel anlatmış ki ürünün eksi ve artılarını pek sorun yaşayacağımı düşünmüyorum ama olursa da kısmet artık ne yapalım. Başta Candoğan Bey olmak üzere ürün hakkında paylaşım yaparak bizleri bilgilendiren tüm forum üyelerine teşekkür ederim. Bu arada bende ürünü internet üzerinden sipariş verdim bayilerden aldığım fiyattan 100 TL daha ucuzdu ve aldığım site hakkında birçok olumlu görüş okudum. Eğer almak isteyen olursahttp://www.guzelevim.com.tr/Bosch-KGE58AW30N-Low-Frost-Buzdolabi_3885.html buradan alınabilir, satın aldıktan 4-5 saat sonra ürün kargoya verilmiş. Fiyat 1474 TL 4+8 taksit ve 4 ay öteleme

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mey12121983 -- 31 Mayıs 2013; 17:44:31 >

• quote:

Orijinalden alıntı: secosahan

merhabalar candoğan hocam,

benim gibi evlilik telaşına düşmüş arkadaşlar için fiyat aralıkları uygun setler oluşturulursa sizde daha az yorulursunuz gibime geliyor
    saygılarımla,

edit(haberdar etme)

candoğan beye sormuşsunuz ama kusura bakmayın duyduğumu paylaşmak istedim..bayiye hesaplattım bu iki modelin elektrik harcamasını...aralarındaki fark a+++ 30 lira kazancı var yıllık...aralarındaki fark 400 civarı(bosch ise 30 ile biten 1599 a inmiş bilginiz olsun umarım kampanya bitmemiştir)

böyle olunca a++ bana daha avantajlı geldi bilemiyorum...

ben harcamalarını bilmiyorum dediğim gibi satıcıya hesaplattım

• candoğan bey bir sorum olacak. sizin buzdolabınız ayarında no frost öneriniz var mı?undefined

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi uk.bjk -- 1 Haziran 2013; 11:51:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sedna03

quote:

Orijinalden alıntı: secosahan

merhabalar candoğan hocam,

saygılarımla,

edit(haberdar etme)

candoğan beye sormuşsunuz ama kusura bakmayın duyduğumu paylaşmak istedim..bayiye hesaplattım bu iki modelin elektrik harcamasını...aralarındaki fark a+++ 30 lira kazancı var yıllık...aralarındaki fark 400 civarı(bosch ise 30 ile biten 1599 a inmiş bilginiz olsun umarım kampanya bitmemiştir)

böyle olunca a++ bana daha avantajlı geldi bilemiyorum...

ben harcamalarını bilmiyorum dediğim gibi satıcıya hesaplattım

araştırma için tşkler, candoğan hocam yoğunluktan atladı sanırım,
    buzdolabını inox 30n almaya karar verdim,
    bulaşık için f/p açısından en uygun profilo bm6480mg modeline karar verdim
    çamaşır makinesi için hala kararsızım, Electrolux EWF1286LEW ile AEG Lavamat L75280FL, AEG Lavamat 88489 FL modelleri arasında gidip geliyorum,

uzman arkadaşların seçimi ne olurdu ?
    varsa önerilerinizi bekliyorum

teşekkürler

• secosahan merhaba,
    Ben de aynı modelin Siemens olanını aldım (Inox). Gayet memnunum, özellikle evimizde salon+mutfak birleşik, çok da güzel gözüküyor Inox hali.. Beyaz rengini bilemiyorum, ama Inox'u gönül rahatlığıyla alabilirsin. 40N olanının inoxu olsa onu alırdım ama aylık 3 TL.lik elektrikten fedakarlık ettik inox için :)

Sesle ilgili sorun yaşayan arkadaşlar var sanırım. Benim buzdolabında da ara ara sinek vızıltısı gibi bir ses geliyor ama rahatsız edici boyutta değil.. Takıntısı olanlar varsa belki çok rahatsız edici gelebilir. Bazen gece kalktığımda farkediyorum sesi ancak dediğim gibi beni rahatsız etmiyor (ki bu ses çok kısa süreli oluyor). Genel itibariyle ise çalışıp çalışmadığını anlamak pek mümkün değil, oldukça sessiz :)

Genel itibariyle yaklaşık 2 haftadır kullanıyoruz, şu an için memnunuz.. Ayrıca no frost modellerde olan 5'li kahvaltılık var (dolabın rafına monte edilen).. Bunu da ilave olarak satın alıp koymayı düşünüyorum önümüzdeki ay.. Fiyatı sistemde henüz gözükmüyor dediler (yaklaşık 70-80 TL olur herhalde), cevap aldığımda yine paylaşırım.. Eğer düşünen yada fiyat öğrenmek isteyen arkadaşlar olursa Siemens-KG57NPW24N modelindeki index05 nolu kahvaltılık diye söyleyebilirsiniz (ve tabi bizi de bilgilendirirsiniz ).. Dolaba uyup uymadığını denettirdim satıcıya, birebir oldu..

Dolap çok geniş-derin, gayet büyük ve enerji tüketimi de buna rağmen düşük..
    Konuştuğum satıcılar tarafsız olarak low-frost önerdiler ancak benim satın almamı etkileyen yer bu site ve yorumlar oldu.

• BOSCH KGE58AW30N A++
    arkadaşlar bu dolabın alıminyum kasa olanını aldım 2 ay önce sanırım model adı KGE58AL30N A++
    Keşke daha önce alsaymışım. Taksitle alsaydım. Ödemeyeceğim elektrik parası ile taksitleri öderdim.
    Benim elektrik faturam 100 TL nin altında gelmiyordu. 90 geldi mi seviniyordum. Samimiyetle söylüyorum. 110-120 geliyordu hep. 2 aydır gelen elektrik faturalarım şöyle geçen ay 47 TL bu ay 50 TL (Bu ay hanım genel temizlik yapmış o yüzden fazla olabilir dedi.)

şiddetle tavsiye ederim. Bu arada eski buzdolabım ariston 450 L diye bi modeldi.
  • CANDOĞAN62 CANDOĞAN62 CANDOĞAN62 CANDOĞAN62

neredeyse forumda yazdığınız tüm yorumları okudum Buzdolabı ve Çamaşır Makinası konusunda önerinizi rica ediyorum.

Buzdolabı: INOX, KOMBİ TİPİ ,NOW FROST önerileri (2000tl kadar)

Çamaşır Makinası : INOX, Yorgan Yıkanabilmeli, Yüksensörlü (1500 kadar)

Zamanım çok az kaldı ve yorumlarınızı önemsiyorum yardımınızı rica ederim.
  • Güzelevim den 1474tl 5 ay erelemeli 12 taksite aldim. Bir haftadir kullaniyorum, gayet memnunum. Sogutmasi guzel, dolaptan su zor iciliyor :)

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: uk.bjk

candoğan bey bir sorum olacak. sizin buzdolabınız ayarında no frost öneriniz var mı?undefined

Benim dolabımın ayarında dondurucusu bir no frost buzdolabı maalesef yok. Zaten olsaydı onu alırdım

Yakın bütçeyle fena olmayan bir no frost buzdolabı istiyorsanız;

Benim buzdolabımdaki gibi nemli soğutma teknolojisi kullanan ve dondurucusu no frost olan buzdolapları var. Ancak A++ verimlilikte ve derin değil.

Liebherr Cnes5123, AEG S94400CTM0, Electrolux ENF4451AOX vb. gibi modeller bunlara örnek. Avrupa'dan ithal, sağlam, soğutucusu nemli, dondurucusu no frost; ancak içi sığ ve A+ olan modellerdir.

Bunlar olmayacaksa Arçelik üretimi olan Grundig GKNE4780I veya GKNE4780 alınabilir. Düz no frost, fiyatı uygun, iç plastik malzemeleri kaliteli değil ama dolap genel anlamda fiyatına göre iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: destina_desti

CANDOĞAN62 CANDOĞAN62 CANDOĞAN62 CANDOĞAN62

neredeyse forumda yazdığınız tüm yorumları okudum Buzdolabı ve Çamaşır Makinası konusunda önerinizi rica ediyorum.

Buzdolabı: INOX, KOMBİ TİPİ ,NOW FROST önerileri (2000tl kadar)

Çamaşır Makinası : INOX, Yorgan Yıkanabilmeli, Yüksensörlü (1500 kadar)

Zamanım çok az kaldı ve yorumlarınızı önemsiyorum yardımınızı rica ederim.

Merhabalar;

Buzdolabı konusunda yorumumu yukarıda belirttim.
    Çamaşır makinesinde hem inox olsun, hem de yorgan yıkasın istiyorsanız ya bütçeyi artırmanız ya da inoxtan vazgeçip beyaz almanız gerekiyor.

Inox olarak AEG L87495XFL var ama bulmanız çok zor olur. L85275XFL modeline de büyük yorgan sığmaz. Bosch WAY247X0TR veya Siemens WM12Y7X0TR alabilirsiniz, bunlar da bütçenizi aşıyor.

Beyaz olabilecekse L75280FL mantıklı bir seçim olur.

• Bu arada geçen gün akşam vakti eve girdiğimde dolabı forumda bahsedilen rahatsız edici sesi çıkarırken yakaladım. Hemen videosunu çektim. Bahsedilen ses dolabın önünde dururken insanı rahatsız etmiyor, ancak telefonun mikrofonunu motor kısmına yaklaştırdığımda ses net bir şekilde anlaşılıyor. Videonun başında arı vızıldamasına benzer sesi çıkarırken, 1. dakikadan itibaren bu ses çıkmazken normal çalışma seviyesini göreceksiniz. Buzdolabını alırken ses konusundan çekinenler için yol gösterici olacağına eminim. Bu sesten rahatsız olmayacaksanız dolabı rahatlıkla alabilirsiniz.

Şu işgüzarların dolabı karalamak için büyütmeye çalıştığı soğutmama konusuna gelirsek: Buzdolabını aldığımdan beri 5'C'de kullanıyorum, daha 4 dereceye almak bile nasip olmadı. Şu sıcak günlerde buzdolabı 5'C'de olmasına rağmen bundan 3-4 gün evvel annemin bana söylediği cümleyi aynen aktarıyorum:
    "Oğlum bu dolap çok soğuk; dereceyi 4 yapınca mı, 6 yapınca mı daha sıcak oluyordu?"

Yorum sizlerin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi candogan62 -- 16 Haziran 2013; 1:42:38 >

• 
Sayfa: önceki 6061626364
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.