Şimdi Ara

Borsaya başlayacaklara birkaç öneri

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
886
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • 1-lütfen açgözlülük ile girmeyin kaybedersiniz.

2-f/k oranı yüksek hisselere boğa piyasasının büyüsüne kapılıp girmeyin.

3-bir hisseye nasıl değer biçeceğinizi öğrenin ve bu şekilde hisseye girerken aklınızda bir fiyat olsun.

4-sözlüktekilere çok bakmayın traderlar uzun vadecilere sen salaksın der uzun vadeciler de traderlara sen salaksın der, kime sorsan en zeki odur. siz araştırdıkça kendi yöntemlerinizi oluşturacaksınız.

5-bence ilk başlarda forex’ten veya vıop’tan başlamayın.

6-risk/para yönetimine ve yatırımcı psikolojisine çalışın.

7-bence mutlaka riski 4-5'e bölün. tabi risk almayacağım diye gidip 20 hisse almak da mantıksız, siz yatırım fonu değilsiniz. 8-siyah-beyaz kadar net bir karar mekanizması oluşturun. “dur ya satmayayım, belki buradan döner” mantığıyla ilerlerseniz bu bildiğin kumar olur.

9-tüm hareketlerinizi mutlaka bir excel tablosunda (veya herhangi bir araçta) takip edin. neden girdim, nereden girdim, neden çıktım, nereden çıktım, hangi dersleri aldım, neler öğrendim bunları sorun tek tek geri gidip bakıp, ders çalışır gibi çalışın.

Genç bir girişimci iktisat öğrencisi olarak twitter hesabımda bu tarz şeyler karalıyorum dileyen takip edebilir; https://twitter.com/emirusahin

• Hocam bu hisseleri alırken sorduğu senet tipi eski yeni byf falan ne anlama gelir? KARTN.E mesela normalinden ne farkı vardır
  • en iyi al sat yeri neresi? Banka komisyon oranları vs olarak kıyaslarsak

• Twitterdan ve İnvesting forumu başta olmak üzere millete hisse kiitleyen yerlerden uzak durmak ta lazım.

En başta önerim bu.

Haa gülmek için okuyorum ben. Ama oralara bakıp ta uçacak, kaçacak diye inanıp hisse alıyorsan baştan kaybettin demek.

• borsayla ilgili okumadığım makale izlemediğim video kalmadı tavsiye ederim.

• quote:

Orijinalden alıntı: TRsefaman

borsayla ilgili okumadığım makale izlemediğim video kalmadı tavsiye ederim.

Bize bilgi ver ustam biraz ben daha bugün başladım

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Cenko17

Bize bilgi ver ustam biraz ben daha bugün başladım

Alıntıları Göster

ben daha kendim çözemedim ki. şu AMarkets'i araştırıyorum şimdi forex için

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.