Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1574. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
33.606
Cevap
535
Favori
1.162.590
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15721573157415751576
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    bu fiyatlarda dip yapmasını bekliyordum , düşünenler varsa arbitraj için uygun fiyat.
    1365$ üstü bekleyin.
    ytd.
  • quote:

Orijinalden alıntı: climanjero

vay vay neler dönmüş öyle
    bist 91.200 gün kapanışı ...
    bence dip bölgeye oldukça yakın seyrediyoruz.
    dolar 4.85 test etti yavaş yavaş zirvesini tamamlıyor.4.88-4.92 zirve yapabilir.
    CB bugün açıklama yapmış , benim üstte yazdığım mesajdaki gibi dolar ve faizin önümüzdeki dönemde beraber düşeceğini iddia ediyor.
    bu sefer haklı çıkabilir . nedenlerini size kısa başlıklar halinde sıralayım :
    -OHAL kalkacak. bu hafta bitmeden yada gelecek hafta içerisinde bunu ilan edip daha fazla uzatmayacaklarını düşünüyorum.OHAL'in kaldırılması çok sert bir tepki doğurur usd/try %10 civarı anında kayıp olacağını ve borsanın tekrar 97.000 üstüne fırlayacağını düşünüyorum. bu tepki sadece ilk aşama olacak.
    -İç piyasayı asıl destekleyecek gelişmeler ise ; ABD 10 yıllık tahvil faizleri tekrar 2.70 altına düşecektir.ABD Dolar endeksi tekrar 90 ve daha alt seviyelere inecek.Buda dolar/tl , faizler ve borsa için %100 pozitif bir işarettir.

Bankacılık sektörü çöktü bügün , resmen gel al beni diye bağırıyor hepsi.bende bu isteklerini kırmayacağım tabiki.
    ben kesinlikle negatif değilim uzun vade hedeflerim gerçekleşene kadar sabırla bekleyeceğim. 2020'ye kadar borsa ile devam.
    YTD
    Hocam yazdıklarınız güzel ancak sadece ohalin kalkmasıyla bu kadar büyük değişim olabilir mi. Yani son zamanlarda ekonomiyi bu hale getiren şey erken seçim oldu sonrasında kabine açıkşanacağı sırada ekonominin başına berat albayrak’ın geçirilmesi. Bugün ekonomi bakanı mehmet şimşek atansa belki de borsada 100binleri görüyor olurduk

Sizce borsada “bakan” etkisi aşılabilir mi, özellikle erdoğan bugün çok net konuştu vardır bir planı ama tutar mı acaba?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Şu an kuru görün öyle yazın

Yazik 4,91 oldu kur

Hala zarar yazsınlar diye

Başka anlam yok zaten

Gaz vermeye çalışan troll var !!!

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: İssiz Adam

Hocam yazdıklarınız güzel ancak sadece ohalin kalkmasıyla bu kadar büyük değişim olabilir mi. Yani son zamanlarda ekonomiyi bu hale getiren şey erken seçim oldu sonrasında kabine açıkşanacağı sırada ekonominin başına berat albayrak’ın geçirilmesi. Bugün ekonomi bakanı mehmet şimşek atansa belki de borsada 100binleri görüyor olurduk

Sizce borsada “bakan” etkisi aşılabilir mi, özellikle erdoğan bugün çok net konuştu vardır bir planı ama tutar mı acaba?

Alıntıları Göster
    OHAL'in kaldırılması tabiki ciddi bir tepki verdirir piyasalara.
    diğer taraftan ben zaten dolar'ın önümüzdeki dönemde asıl düşme nedenini dış destekli olarak bekliyorum.
    Kabine'de Berabt Albayrak'ın getirilmesi sonucunda dolar'ın bu seviyeye çıktığı söyleniyor , bu bana biraz 2001 krizini hatırlattı.
    "CB Sezer Ecevit'e kitap fırlattı kriz çıktı."
    tamamen boş bir argüman yani.
    dövizlerin son bir çıkış daha yapması gerekiyordu onu yapıyorlar.
    bakanlığa Albayrak yerine Şimşek gelseydi şu anki tablo birebir aynı olurdu emin olun
    ama bundan sonra her an dönüş görebiliriz.
    dolar'ın biryerden düşmesi gerekiyor artık , tahminimce OHAL'in kalkmasıyla birlikte ilk ivme yakalanır , ondan sonrasına bakacağız ne kadar sert gerileyecek.OHAL en geç gelecek hafta ortalarında kaldırılır diye bekliyorum.
    dolar dün gece 4.97 görmüş yeni bir rekor geldi ...
    şu anda 4.85 dolaylarında , aşırı bir hacim var spekülasyon çok fazla , belki tekrar 4.90 üstü göreceğiz ama dönüş'ün yaklaştığını düşünüyorum.
    borsa alımlara devam edilebilir .bu kötümser hava yakında dağılır umarım.
    takibe devam.
    YTD

• Amma çok duygusal konuşuyorsunuz. Size göre doların düşmesi gerekiyormuş vs vs. Hiçbir bilimsel açıklamanız yok.

Ben reel olarak konuşacağım. Yaz aylarında 15 çıkan enflasyon kışın 25 çıkar bu gidişle. Bu da doları uçurur. Borsadan önümüzde ki 2 sene birşey beklemeyin.

Yatırımını sepet yapmayan kaybetmeye mahkum.

• GARAN'da zararım %70 lere ulaştı. Ne yapacağımı bilemiyorum. Koskoca amiral gemi battı mı ne oldu?
  • Shafter kullanıcısına yanıt
    2 sene sonra ne olacakta borsa hareket edecek , şu anki sıkıntıların hepsi Trumpın politikaları nedeniyledir. Trump şirket yönetir gibi ülke yönetmeye çalıştığı ve abd dışında diğer ülkelere şans tanımadığından gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinde depremler oluyor. Yani ekonominim düzelmesindeki esas miat Trumpin iktidarının bitmesidir.

2 sene sonra ne olacakta borsa hareket edecek , şu anki sıkıntıların hepsi Trumpın politikaları nedeniyledir. Trump şirket yönetir gibi ülke yönetmeye çalıştığı ve abd dışında diğer ülkelere şans tanımadığından gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinde depremler oluyor. Yani ekonominim düzelmesindeki esas miat Trump iktidarın bitmesidir.

2 sene sonra ne olacakta borsa hareket edecek , şu anki sıkıntıların hepsi Trumpın politikaları nedeniyledir. Trump şirket yönetir gibi ülke yönetmeye çalıştığı ve abd dışında diğer ülkelere şans tanımadığından gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerin ekonomilerinde depremler oluyor. Yani ekonominim düzelmesindeki esas miat Trump iktidarın bitmesidir.

• ssmm kullanıcısına yanıt
    Dış mihraklar diyorsun yani :))

Adamlar sana 2002 -2014 arası sınırsız para verdi. Sen o para ile fabrika açacağına, ekonomini güçlendireceğine müteahhitlere verirsen sonunda olacağı bu. Borsa da benim görüşüm en az 50.000 göreceğiz.

• OTKAR soran birisi vardı , 68'e inmiş kağıt hedef tamamlandı gibi , bu fiyatlar uygun olabilir.
    YTD
  • ssmm kullanıcısına yanıt
    Bizden başka hangi ülkede deprem oluyor, gelişen ülkelerde enflasyonu bizim gibi olan kim var?

https://tr.tradingeconomics.com/country-list/inflation-rate

Kolaylık olsun ben vereyim bakın bakalım hangi ülke bizim gibi.

• Bu sefer Vecihi bir başka geliyor. Normalde düşerken arada durup hafif yükseltirler, keriz toplar devam ederler. Yok öyle bir şey, direk serbest düşüşe geçti, taktik maktik yok bam bam bam.
  • Risk almak isteyenler için koşa vadeli güzel posizyonlar oluşuyor. Döviz rezervi olan hisseler çok iyi kaar açıklayacak. Soda ve cemtas incelediklerim. Dibin dibi olmaz ama Petkim de hoşuma gidiyor.

Yok ağrımaz başım diyorsanız mevduat faizleri çok iyi. Özellikle 100k ve üzerine Enpara.com vs iyi veriyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

quote:

Orijinalden alıntı: cemele

quote:

Orijinalden alıntı: Berry1925

Arkadaşlar merhabalar..

Uzun süredir üzerinde çalıştığım bir hisse senedi var, yıldız pazarında olan bir hisse.. Riski en minimize kategori de ve tanındık bir şirket..

Şuan yatırım durumum müsait olmadığı için, başka bir hisse senedinde olduğum için likitide problemim var. O bakımdan takip ettiğim hisseyi belli bir miktar fiyata satacağım..

Süre veremem ancak en düşük kazanç %70 ile %90 civarındadır. Üstü hissenin o gün ki durumuna bağlıdır. Hisseye kefilimdir.

Önceki önerme yaptığım kağıtlara göz atabilirsiniz.

Eğer güven problemi oluşur ise; kendi arabamı kişinin üzerine ipotek koydurayım, işin sonunda benim isteyeceğim rakamı kendisine vereyim.

Ekstra not;
    Viop'daki aylık kazancımı detaylarıyla birlikte ekstresini kendisine yollayabilirim.

Bende süre vermemek şartı ile size %100 belkide daha fazla yapacak şirketleri bedavaya para talep etmeden önerebilirim.

Nasıl olsa bist30 dan bir sanayi şirketi seçsek illa 5-10 yıl sonra %100 yapar.

Enterasan bir Öner’i olmuş, böyle renkli önerilerede ihtiyaç var:)

Birde merak ettiğim 2 konu var.

1.) 6-7 milyonluk aylık hacim yapıp 10-15 bin tl komisyon ödeyen birinin burda önereceği hisse senedinden komisyon istemesi çok enterasan olmuş.

2.) yine bu kadar yüksek hacim sağlayan kişinin de portföyü de hatırı sayılır rakamdan oluşur ve Yen’i hissenize likidite sağlayamamış olmanız enteresan.

Sırf hisseyi merak ettim alacağımdan değil sana bir 100 tl çalışır git yemek ye. Yaz buraya hisseyi.

Not: Yaklaşık 45 gündür hisse taşımıyorum, full mevduat.

Disiplinden taviz veremem, nedense borsada alış tarafına geçemiyorum ve uzun bir sürede böyle olacak gibi.

6-7 milyon işlem hacmi günlüktür.

Kendi yazdığım algoritmayla çalışan 5 ayrı sistemim var. Klasik piyasadaki 3bin küsürden oluşan koşulların hiç biri kod olarak yazılı değil. Sistemlerin her biri 30 saniyelik sadece 1 sistem 2 dk lık çalışıyor. Yazılımı bilgisayarına yüklesem 3 günde anca açarsın belki açamazsın.

Ayrı bir adet sistem aylık olarak belli sinyaller yollayan dalga şeklinde çalışan sistem var.

Makinadan gelen sinyalleri yollasam küçük dilini yutarsın. Gelmiş 100 lira vereyim yemek parası yaparsın diye dalga geçiyorsun.

Senin o önereceğin 140 liradan tüpraşlar sökmez benim makinada emin ol. Daha bildiğiniz hiç bir şey yok gelmiş burada beni dolandırıcılıkla suçluyorsunuz. Günlük işlem hacmim olan dekontları yolladım, sen onu yıllık sandın sanırım.

100 liranı bile riske atamayacağın varant piyasasındaki aylık işlem hacmimi hayatın boyunca bir arada görebildin mi acaba..

Ben 7 sene sistem kodluyayım, c++ için amerika ya gidip 2 sene eğitim göreyim. Sabahlara kadar gözlerim kanayana kadar algoritma yazayım gel burada 3 tane cahilin suçlamalarına hakaretine maruz kal.

Bana burada hakaret edenlere sözüm.. siz gidin hala temel analiz kasın, şirketlerin ne kadar kar yapacağını tahmin edip hisse senedi almaya devam edin. Ha burada tavsiye vermeyi de unutmayın. Hala 140 dan tuprs, 40 liradan da asels ı tavsiye etmeye devam edin. Yeni gelen bistech ile sen ve senin gibi temel analizci çok bilmişleri öyle bir dürtecekler ki, yarın bigün kasa fırlatmaya başlarsınız.

Benim vereceğim tavsiyem zaten 500bin TL ve üstü para basabilecek adamlar. 50bin e 100bin e değil. Buraya yazmakla hata ettim suç bende. Türk yatırımcıların hepsi sizin kafada zaten bu bakımdan yatırımcıların yüzde 95 i kaybediyor bu piyasada.

Sistemin yıllık getirisi yüzde 350 den fazla. 2 senedir işlem yapıyor. Her gün 150 hisse senedi ve vadeli piyasa işlem yapıyor sistemler. olan likitidenin hepsi makinada her gün çalışıyor, ne yapabilirdim? 500bin i bozup 1 sene hisse senedine bağlayıp yüzde 70 ila 100 kazanç için hissede mi bekliyeyim? Yıllarca uğraştığım sistemler ne yapsın boş boş çalışsın mı?

Elimdeki kodları her sene geliştiriyorum, bir level üste çıkıyorum her sene. Şuanki haliyle elimdeki kodları büyük kurumlara satsam, 1 milyon dolar para alırım. Uzun vade de kazanacağım paralar emin ol satmaya çalışacağım paranın yanında hiç bir şey.

Kendi çalıştığım beyaz yaka işinden istifa ederek bu işe kendimi adadım ben.

Son olarak bu piyasayı sizin gibiler besliyor. Siz olmasanız makinalar bu kadar para kazanamaz. Bu piyasada yürümez. O yüzden işlem yapmaya devam.

Neyse sırf bunları dolandırıcı olarak nitelendirdiğiniz için yazdım. Buraya ilan koymamın sebebi buradaki kişiler faydalansın diye yazmıştım belli ki o kapasite yok.

İlanı siliyorum.

Hepinize bol şans.

Alıntıları Göster
    Ogün burada Aselsan ve Tüpraş ın tehlikesinden bahsetmiştim. Fakat dolandırıcı olarak adlandırılmıştım. Temel analizcileri yine terse getirdiler.

Geçmiş olsun.. Sanırım tekrar seneye yazarım muhtemelen.

• borsa'da bugün biraz tepki alımları gelebilir , ama sınırlı ölçüde kalabilir.
    diğer taraftan fitch ratings kredi notunu açıklayacak muhtemelen akşam saatlerininde olacak.
    bu hafta olası bir not indiriminin önceden fiyatlandığını düşünüyorum.
    olumsuz bir açıklama sonrası gelecek hafta başında döviz ve borsa'da negatif etkiler görebiliriz , fakat dediğim gibi bunun büyük kısmı fiyatlanmış durumda. dolaysı ile borsa ve dövizin üzerindeki etkisi çok sınırlı kalabilir bu sefer.
    gelecek hafta başında artık en kötü durumu görmüş oluruz 2-3 hafta içinde bist100 endeksinde tekrar 100.000'e gelmiş olacağımızı düşünüyorum.
    özellikle bu aralar ohal'in kaldırılması önemli bir adım olacaktır.
    dolar endeksinde uzun süredir sıkışma oldu , benim beklentim yönün tekrar aşağıya dönmesi aksi yönde bir durum görmüyorum , ohal sonrası birde global piyasadan böyle bir destek gelirse dolar/tl'de tarihin en sert düşüşü gelebilir.2 ay sonra 4.00 veya daha altı bence mümkün.
    hisse alımı için beklemedeyim.bankacılık ve holding sektörü çok cazip.
    ytd.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 13 Temmuz 2018; 10:34:22 >

• climanjero C kullanıcısına yanıt
    Ohal in kalkacağını söylediler zaten herkesin bildiği şeyin neyi fiyatlanacak?

Ohal in kaldırılmasının hiç etkisi olmayacak. Bilinmeyen sürpriz birşey olur da etkilenir adamlar bas bas bağırıyor zaten kaldıracaz diye.

• Satılmak istenen bir bist var. Bu mevduat faizleri, yüksek döviz ve enflasyon oranlarının bist üzerinde negatif etkisinin devam etmesini bekliyorum. Yeni ekonomi ve maliye yönetiminin söylem ve icraatlarının da piyasalar tarafından kabul görmesi gerekiyor.

Şu durum da 32-46 günlük mevduat lar uygun. Koşullar oluşmaya başladığında biraz pahalı olur ama BİST’e dönülür.

100-500k arasına brüt %18 veriyorlar daha ne olsun.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Ohalin olumlu veya kredi notunun olumsuz çok etkisi olacağını tahmin etmiyorum. Kredi notu zaten fiyatlandı. Ohal de zamanı söylendi ayrıca tekrar getirilebilir vb söylemler olumlu fiyatlamayı engeller. Seçimden önce beklenmeyen bir zamanda kaldırılsa olumlu etkisi olurdu.

• dolar için global bazda zayıflama hepsinden önemli zaten , ohal'in kaldırılması sadece türkiye için ekstradan pozitif bir hareket yaratabilir.
    dolar dünya'da zayıflarsa , gelişmekte olan ülke piyasalarına ciddi bir sermaye akışı olacağını tahmin ediyorum.
    zaten altın ons yükseliş beklentimide buna göre verdim.şu anda ons bazlı fiyat 1240$ , önümüzdeki bir kaç haftada 1365$ üzeri geliyor.
    son konuşmalarda FED başkanı artan ticaret gerilimi nedeniyle pek pozitif değildi.
    pozisyonumu aldım ben artık beklemeye geçtim , dönüş ne zaman başlarsa.
  • 
Sayfa: önceki 15721573157415751576
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.