Şimdi Ara

BORSACILARIN BİLGİ PAYLAŞIM PLATFORMU ! (1572. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
33.605
Cevap
535
Favori
1.162.552
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 15701571157215731574
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Bu kadar detaylı cevap verdiğiniz için yeniden çok teşekkürler.
    Bahsettiğiniz 2 hisseyi bırakıp diğerleri ile devam edeceğim.
    Farkında olmadan size de yardımcı oldum galiba, ne mutlu bana :)
    Yatırım miktarı konusunda haklısınız, aylık bütçeyi kademeli olarak arttırmayı planlıyorum. Bundan sonra sizi takip edeceğim, görüşmek üzere..
  • bluebest kullanıcısına yanıt
    Rica ederim hocam , yardımcı olduysam ne mutlu bana . Yine sormak istedikleriniz olursa etiketlersiniz beni , görüşmek üzere
  • quote:

Orijinalden alıntı: azad012

Acil yardımınıza ihtiyacım var. Sekuro plastik e yatırım yaptım. Acemiyim bilgim yok. Takas işlemi felan oluyormuş. Bugün anormal şekilde düştü. Bu konuda yardımcı olurmusunuz. Satmammı gerekiyor?
    BRÜT TAKASTIR 3 GÜN SONRA ALIRSIN PARANI SATINCA
    BİLDİĞİM KADARIYLA UZAK DURMAK LAZIM
    BRÜT TAKASTA İSE BİLANÇO DA EKSİ VEYA ZARAR YAZMIŞSA BEDELLİ VEREBİLİR
    CEPTEN PARA ÇIKAR BÖYLE DURUMLARDA PARA YATIRMAN GEREKİR
    YATIRIM HESABINA ZARAR VAR MI BİLMİYORUM
    DİKKAT ET BENCE BRÜT TAKASTA İSE GİRME
    YKBNK DE BAŞIMA GELDİ SATTIM AZ KARDAYDIM
    İNTERNET EMRİ KAPALI OLABİLİR
    TELEFON BANKACILIĞINI YADA
    BANKANIN İSE ARACI KURUMU ARAMAN LAZIM SATMAK İÇİN
    TABİ SATMA KISMI BENİM GÖRÜŞÜM
    İYİ GÜNLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gold464 -- 18 Haziran 2018; 17:16:36 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Tarila

Temettü emekliliği için mi ?
    İS YATIRIM 0,18 HİSSE BAŞINA TEMETTÜ VERİYOR
    FAYADLI OLABİLİR
    https://www.isyatirim.com.tr/tr-tr/analiz/hisse/Sayfalar/sirket-karti.aspx?hisse=ISYAT
  • yine toparlayamadı bist
    öğleden sonra biraz tepki alır gibi oldu ama geri verdiler aşağıya.
    92.700 2.kez denendi. yalnız bu hareketler biraz koftiden bu sefer.
    endeksi çeken kağıtlarda öyle orantılı düşüş gözlemlemedim bugün.
    sabırla beklemeye devam.
    seçim sonrası uzun vade için son pozisyonlarımı alırım gibi.
    YTD

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi climanjero -- 18 Haziran 2018; 17:51:6 >
  • usdtry 4.80 üstünü tekrar deneyecek gibi , 4.81-4.91 arasında herhangi bir noktada zirveyi tamamlayacak bana göre. yıl bitmedende 3.60'ı görmüş oluruz umarım.
    ya cidden dolar'da anormal bir balon oluştu , hadi 4.00-4.10 anlarımda , 4.80-4.90 ....manipülasyon ben burdayım diyor resmen.
    abd dolar endeksi 95 civarlarında seyrediyor hala , yılın 2 yarısında tekrardan 90.00 altına inmiş olacak bana göre ,
    altın ons bazında 1370$+ bekleyin. Ama gram/tl bazlı yatırım tavsiye etmem dolar sağlam çakılırsa altın osn artışına rağmen gram/tl bazında kaybettirir.
    YTD
  • quote:

Temettü emekliliği için mi ?
    Evet uzun vadeli düşünüyorum

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hocam aselsan için düşüncen nedir ?
  • quote:

Hocam aselsan için düşüncen nedir ?
    listeye aldım takipteyim Aselsan'ı.seçimden sonra bakacağım.
    18.00'in altına inerse biraz daha kötüleşir o zaman 14.00-14.50 bekleyebiliriz , ama şimdilik böyle bir durum görünmüyor.yani 18 üstünde kalabilirse dönüş sağlanabilir.
    önümüzdeki 2 yılda nasıl bir tepki verir bilmiyorum ama, 2008-2018 arasında 10 yılda aşırı prim yapmış bir hisse.
    PETKM uzun vade için daha mantıklı bir seçenek olabilir.
    YTD
  • climanjero C kullanıcısına yanıt
    Arzda bıraktığı gapı ne zaman kapar hocam sence ? seçim ilk turda sonuçlanırsa yalancı bi ralli görebilme imkanımız olur mu aselsanda ?
  • quote:

Arzda bıraktığı gapı ne zaman kapar hocam sence ? seçim ilk turda sonuçlanırsa yalancı bi ralli görebilme imkanımız olur mu aselsanda ?
    halka arz sonrası bu tablonun olacağı belliydi aslında.ön piyasa işlemlerinden kaynaklanan fiyat boşlukları her zaman kısa sürede kapanır diye bir kural yok yeri geliyor yıllar sürüyor o fiyatlara gelmesi tekrar.ama seçim gelmeden hafta kapanışından öncede borsa'da bir tepki bekliyorum bu gerçekleşebilirse aselsan'da biraz toplarlanır bence , 23-24 tekrar görebiliriz.
    ytd.
    Hocam halka arzdan sonra o gapı 3-5 günde kapatır bi %8-10 alırız diye 21-21.50 den atladım , atlamaz olaydım o bana atladı
  • https://invst.ly/7rxhw

TÜP günlük..... YTD..
  • Gold464 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim cevabın için

• Arkadaşlar Link Bilgisayar ı takip edin . Çok güzel yerlere gelicek . Benim maliyetim 13 . Ayrıca Arçelik te seçim sonrası tepki verecek hisselerin başında geliyor.

Yatırım Tavsiyesi Değildir

• Aselsana girilirmi arkadaşlar bu seviyeden

• yine nerde borsacılar? yaprak kımıldamıyor forumda
    seçim sonrası piyasalarda neler olabilir bir değinelim madem.
    piyasaların ilk tepkisi bana göre gayet yerindeydi.
    dolar seçim sabahı 4.53'e kadar düştü borsa 99.000 üstünü test etti.
    şu anda seçim öncesi tabloya tekrar dönülmüş durumda.
    kısa vade de bu tür hareketler devam edebilir ,
    uzun vade de ise ;

dünya'da ki duruma kabaca bir bakarsak ; AMB varlık alım programını bu yıl sonunda bitirmeyi planlıyor.bunun ardından ise 25bp kademeler şeklinde faiz artırımları gelecek.Tabi ilk faiz artırımının ne zaman olacağı soru işareti , ancak piyasanın beklentisi en erken 2019 temmuz'u işaret ediyor.BOE ise geçtiğimiz toplantıda faizleri değiştirmedi ve %0.50 olarak devam kararı alındı.
    FED ise 25bp kademeler halinde artırımlara devam ediyor.Tabi bu durum dolar'da kısa süreli değer kazanımları sağlasada enflasyon beklentileri yüzünden ralliler uzun süreli devam edemiyor.Dolaysı ile yüksek enflasyon beklentisi ile dolar endeksini tekrar 90'ın altına çekmeleri hatta 88 altında yeni bir dip arayışı olası bir senaryo ve bende bu beklenti ile dolar'dan uzun bir süre uzak durulması taraftarıyırım.En azından AMB ve BOE faiz artırımına başlayana kadar.
    Dolar'da global bazda bu aralar zirve tamamlanır bana göre.
    Altın ons 1250$ üzerinde seyrediyor 1365$+ gelir.Bu altın'ın ons bazında son yükselişi olacak diye düşünüyorum 1365$ üstünde zirve yapıldıktan sonra 1100$'a doğru yolculuk tekrar başlar sonra.

Peki bütün bunların TL'ye yansıması nasıl olur? , yukarıda beklediğim gelişmelere paralel olarak iç piyasa'dan pozitif destekleme geldiği takdirde TL bu süreçte diğer para birimlerine kıyasla çok daha fazla ön plana çıkabilir.Ben dolar'da ki anlık iniş ve çıkşları kesinlikle dikkate almıyorum ,belki kısa vade de 4.86-4.91 gibi bir test daha gelebilir belkide gelmez ama bu sene sonuna kadar ~3.60 , 2019'da ~3.10 , 2020'de 2.85 gibi beklenti içerisindeyim.
    Dünya genelinde faizler ciddi anlamda yükselmeye başlayana dek TL oldukça pozitif ayrışmalar sergileyebilir.
    Borsa 2018 bitmeden 125.000-130.000 , 2019'da 150.000-160.000 , 2020'de 180.000 üzeri görebiliriz.

tamamı kendi beklentimdir ve kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

• ABD borsalarında işlem yapan arkadaşlar varsa bir kaç tavsiye verebilirim ,
    yalnız gemi limanda fazla beklemez , first class'tan yerimi aldım ben gelen varsa gelsin

Doların 4 ₺ nin altına düşmesi hayal. Çekirdek enflasyonun bu kadar yüksek olduğu ülkede sabit kalsa dua edeceğin dolara düşecek demek. %19 mevduat faizi ne demek? Her sene basılacak para demek artacak ₺ hacmi demek karşısına hangi doları koyup düşüreceksin.

Doların üzerinde bir köpük var bu doğru ama bu köpük olsa olsa 50krş işte. Ondan öncesi senin paranın değeri ettiği kadarı. Borsa için faiz %8 Ken f/k 7 8 hisseler değerliydi. Şimdi hiç sıkıntısız mevduat ın f/k sı 5 olmuş.

Borsa da mal çok 4 e düşse doların alıcısı çok. Nereden tutarsan tut ₺ ye güven kalmadı. Burada soruyorum 4 e düşse dolar alır mısınız? Buranın %90 ı evet der. Bu oran bu seviyede olduğu sürece bunlar hep hayal.

• ersin07 E kullanıcısına yanıt
    Dolar almayıp ₺ elde tutarak eldeki dolarları ₺'ye çevirerek doların düşmesinin sağlanacağını düşünüyorsan çok yanlış yoldasın demektir. Halk ve yerel yatırımcı döviz bozsa kuru en fazla 7-8 kuruş oynatır. Heleki bu faizlerle ve enflasyon beklentileriyle yanlış hesaplarla borsadakilerin %90'ını aşağılamanızı doğru bulmuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Patatos -- 28 Haziran 2018; 2:0:34 >
  • 
Sayfa: önceki 15701571157215731574
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.