Şimdi Ara

Bordo Bereliler VS Navy Seal (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
129
Cevap
3
Favori
14.589
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Ramiz Karaeski

quote:

Orijinalden alıntı: Helen Mirren

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Qui-Gon Jin

quote:

quote:

Marmaris'tekiler Bordo değil MAK'çıydı. Navy Seal ile karşılaştıracağına git Delta Force ile karşılaştır. Denizci ile karacı karşılaştırılır mı?

Olm anlamıyormusunuz? Sea değil seal bu kırsal alandada görev yapıyorlar suda da.

Kardeş SAT ve SAS da kırsal alanda görev yapıyor. Hendek Operasyonlarında ve El Bab da EYP imha ediyorlar bol bol. Yabi demek istediğim Navy ile SAT'ı SAS'ı karşılaştır katşılaştıracaksan. Bu arada Navy donanma demek onu atlıyorsun.

Satın asıl amacı sualtı aldığı eğitimler vesaire, ülkemizde en iyi özel tim bordo bereliler olduğundan veya mak ta olabilir navy seal gibi bir birlikle karşılaştırmak istedim:) navy seal timi bahsettiğin sas ve satlardan daha çok kırsalda görev yapıyor daha iyi su eğitimi biliyor, satlar navy sealin yanından bile geçemez zaten.Navy seal üst düzey bir birlik.

Bir Navy SEAL askerinin Amerikan Ordusu'na yaklaşık maliyeti 1.000.000 $'dır. Buyur aradaki farkı sen bul

Daha somut olaylarla yaklaşalım hocam:))

Daha somutu ne olacak dostum bordo berenin ne yaptığını sen biliyor musun Mit'te nöbet tutmaktan baska ?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Marmaris'tekiler Bordo değil MAK'çıydı. Navy Seal ile karşılaştıracağına git Delta Force ile karşılaştır. Denizci ile karacı karşılaştırılır mı?

Olm anlamıyormusunuz? Sea değil seal bu kırsal alandada görev yapıyorlar suda da.

Kardeş SAT ve SAS da kırsal alanda görev yapıyor. Hendek Operasyonlarında ve El Bab da EYP imha ediyorlar bol bol. Yabi demek istediğim Navy ile SAT'ı SAS'ı karşılaştır katşılaştıracaksan. Bu arada Navy donanma demek onu atlıyorsun.

Satın asıl amacı sualtı aldığı eğitimler vesaire, ülkemizde en iyi özel tim bordo bereliler olduğundan veya mak ta olabilir navy seal gibi bir birlikle karşılaştırmak istedim:) navy seal timi bahsettiğin sas ve satlardan daha çok kırsalda görev yapıyor daha iyi su eğitimi biliyor, satlar navy sealin yanından bile geçemez zaten.Navy seal üst düzey bir birlik.

Bir Navy SEAL askerinin Amerikan Ordusu'na yaklaşık maliyeti 1.000.000 $'dır. Buyur aradaki farkı sen bul

Daha somutu ne olacak dostum bordo berenin ne yaptığını sen biliyor musun Mit'te nöbet tutmaktan baska ?

Askerliğini yaptın mı? Ne olarak yaptın? Nerden biliyorsun 1 milyon dolara mal olduğunu açıkla.Ne eğitim gördüklerini açıkla.gelip burda cahil köylüler gibi 2 kelime yazıp gitme arkadaşım.Bende bordo berelilerin ne olduğunu biliyorum.forumlarda sanal alemdeki yazılanlara bakarsak bordo bereliler ölümsüz kalıyor.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Yahu özel kuvvet bu. Tabiki de bilmeyeceksin ne yapıp ne yapmadığını. Adamlar Kuzey Irağa giderken TV ye çıkıp biz giriyoruz beyler diye bağıracaklar mı?

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Navy Seal'in bulunduğu savasları;

Vietnam Savası , Grenada'nın işgali , Lübnan'da Çok Uluslu Güç , Achille Lauro kaçırma vakası, Earnest Will harekatı, Operasyon Prime Chance, Panama'nın işgali , Operasyon Nifty Package, Körfez Savaşı, Somali İç Savaşı, Birleşik Görev Gücü, Operasyon Gotik Yılan, Mogadişu Muharebesi, Demokrasiyi Destekleme Operasyonu, Yugoslav Savaşları, Sonsuz Özgürlük Operasyonu, Afganistan Savaşı, Kırmızı Kanatlar Operasyonu, Irak Savaşı, Veziristan Savaşı, Angur Ada raid, Usama Bin Ladin Operasyonu, Maersk Alabama, Irak ve Şam İslam Devleti'ne karşı yapılan askerî müdahaleler, Operasyon Inherent Resolve, Yemen'de 2014 rehin kurtarma operasyonları

Buyur dostum adamların neler yaptığı buralarda ortada bizde kardak'a bayrak diktik diye seviniyoruz Masalllah Kardak'a bayrak diktik helal olsun bize en büyük biziz

@Qui-Gon Jin

• Tamam kardeş en büyük Navy Seal başka büyük yok.
  • quote:

Tamam kardeş en büyük Navy Seal başka büyük yok.

Hayır ortada iste özel kuvvet buda, Allah askına bana SAT veya SAS'ın bi tane operasyonunu söylesene de ki bana sunu sunu yaptılar Kardak haric
  • Bordo Berelileri bu kadar küçümsememek gerek. Ülkemiz Bordo Bereliler konusunda oldukça iddialı ve eğitimleri de bir o kadar sıkı. Ayrıca bildiğim kadarıyla TVdeki gördüğümüz Bordo Bereliler en hafifleri. Yani kendi içlerinde seviyelere ayrılıyor. O son seviyedeki berelileri TVde vs. göremiyoruz. Göstermiyorlar. Son olarak, geçen videosunu izledim. Tüm ülkeler eli kolu bağlı otururken bir şey yapamıyorken Dört Bordo Bereli Paris'e gidiyor görevi başarıyla yerine getiriyordu.
  • Amerika muhipleri cemiyeti derneği açılsa bu forumun yarısı kayıt olur net!
  • quote:

quote:

Tamam kardeş en büyük Navy Seal başka büyük yok.

Hayır ortada iste özel kuvvet buda, Allah askına bana SAT veya SAS'ın bi tane operasyonunu söylesene de ki bana sunu sunu yaptılar Kardak haric

Bilmene ve bilmemize gerek yok. Ha hinede merak ediyorsan Kaşif Kozinoğlu'na bi göz at derim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: travers

Amerika muhipleri cemiyeti derneği açılsa bu forumun yarısı kayıt olur net!

Ne alaka ? Gercekleri soylediğimiz icin mi bu kadar provake ediyorsun bu ülkenin hali belli gidisatı belli ABD'nin Türkiyeden kat be kat iyi olduğunu zaten biliyoruz herseyin belgesi var doğruları soyleyince batıyor maalesef sende haklısın
  • quote:

quote:

Ne alaka ? Gercekleri soylediğimiz icin mi bu kadar provake ediyorsun bu ülkenin hali belli gidisatı belli ABD'nin Türkiyeden kat be kat iyi olduğunu zaten biliyoruz herseyin belgesi var doğruları soyleyince batıyor maalesef sende haklısın

Kimse Türkiye ABD'den üstün demiyor. Konuda o değil zaten. Amma Özel Kuvvetler, senin dediğin gibide MİT bahçesinde çay sigarada yapmıyor. Türk Ordusunu ve devletini bu kadar küçümsemeyin. Sonuçta binlerce yıllık bir gelenek var ortada. Şu anda zor durumlardan geçiyor olabiliriz ama bu demek değil ki yolun sonu görüldü. Tarihte defalarca zor durumlar atlattık. Her zorlukta pes etseydik çoktan kitaplardan bilinir olurduk.

• quote:

quote:

quote:

Kimse Türkiye ABD'den üstün demiyor. Konuda o değil zaten. Amma Özel Kuvvetler, senin dediğin gibide MİT bahçesinde çay sigarada yapmıyor. Türk Ordusunu ve devletini bu kadar küçümsemeyin. Sonuçta binlerce yıllık bir gelenek var ortada. Şu anda zor durumlardan geçiyor olabiliriz ama bu demek değil ki yolun sonu görüldü. Tarihte defalarca zor durumlar atlattık. Her zorlukta pes etseydik çoktan kitaplardan bilinir olurduk.

Türkiye devletini küçümsemiyorum suan olan doğruları söylüyorum bende isterim herkesten üstün olalım fakat suriyede benim eğitimsiz 21 yasındaki askerim sehit ediliyorsa toplamda 2 aylık asker bunlar kimse bana büyüklükten bahsetmesin Bordo berenin ne yaptığı ortada Hele MİT tamamen yapılanmalı istihbaratımız ise sıfır her yerde bombalar suikastciler fink atıyor adam 39 kisi vurup 65 kisi yaralıyor ve kacıyor sonra TV'den bu kisiyi görürseniz haber verin deniliyor hangi yıldayız yahu 1980'lerde mi yazık yani ülke tamamen coküs doneminde

• Darwin7 kullanıcısına yanıt
    muhtemelen ya arastirmiyorsun yada yasin kucuk suriyeye suriye icin asker sokmuyoruz kendimiz icin orada tampon bolge olusturuyoruz yol gecen hani gibi sinirdan iceri terorist giriyor amac orda guvenli alan olusturmak
  • Maalesef navy seal değil private bile kapışsa bordobereli ile amerika alır çünkü bu işler öyle göğüs göğüse olmuyor. Sen daha adamı görmeden adamın casus uydusu seni işaretler. Geçti o devirler, teknolojisi olan her zaman güçlüdür.
  • Bordo bereliler tamamen balondur. Asla özel tim ile alakası yoktur. Normalden daha sıkı eğitimli dağ şartlarında başarılı askerlerdir. Marines, Delta Force, Navy seals fark etmez. Hepsi eline verir berelilerin.
  • Buradaki asıl soru; 1000 tane bordo bereli 10000 tane teröristi yok eder peki 1000 tane Navi Seal kaç tane teröristi yok edebilir?
  • Benim yazdığım silinmiş ama umrumda değil silen arkadaş bilsin.

Yazdıklarım ise benim 1.dereceden akrabamın onların ilk eğitim süreci hocalarından olması.

Silen Admin arkadaşa da sevgiler.
  • Kangal alır arkadaşlar kafa yormayın. (Anlayacağınız tek dil bu.)
  • Savaşta en iyi silahı olan değil en iyi istihbaratı olan kazanır.Onun dışında tsk de bir yetersizlik söz konusu ben bunu söyleyince ordu düşmanı oluyorum ama el bab da olanlar akla mantığa gelmiyor.Askerlerin aç,susuz kaldıkları ısınamadıkları dillendiriliyor.Üstüne işidin ele geçirdiği tanklarımız zırhlı araçlarımız teçhizatlarımız...
    https://eksisozluk.com/entry/65296204
    Burada yazanlar gerçekse kimse bordo bereli falan demesin.Sözde tsk zengin bir ordu.
    Kısaca ülkenin dört bir yanı düşmanla çevrili ödeneklerimizi saraylar yerine yerli savunma sanayimize ayırmak daha hayırlı olur ayrıca komutanım diye gezinen tipler ordu evlerinde pide yemek yerine enerjilerini başka şekile harcayabilirler.

• Bordo bereliler istedigi kadar agir egitim alsada arada tecrube farki var arkadaslar. İci kum dolu hedefi her asker sogukkanlilikla kafadan zimbalayabilir. Ama karsina bir terorist cikinca, o adrenalin patlamasinda aldigin egitim degil, yasadigin tecrubeler konusur. Bordo bereliler sadece egitim olarak ustun, saha da navy seal tokatlar. Saygilar :)
  • 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.