Şimdi Ara

Bordo Bereliler VS Navy Seal (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
3
Favori
14.582
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: HimuKenshi

quote:

Orijinalden alıntı: Böck

15 Temmuzda bordo bereliler kaçınca demişlerdi şimdiye yunanistana yüzmüşlerdir. bordo bereliler 10 gün aç kalabilir şu kadar mesafeyi yüzebilir falan filan.

Sonrasında ne mi oldu? Tarladan biber çalmaya çalışırken yakalandılar. Ogün bugundur artık bu internette dolaşan bilgilere inanmıyorum :)

Hocam dogru hatirliyorsam o kacanlar muharebe arama kurtarmaydi bordo bereli degillerdi ama zaten biyolojik olaraj 10 gun susuz kalamazlar xd

Susuz dememişki aç demiş
  • Askerliğini özel kuvvetler komutanlığında yapmış birisi olarak birkaç yoruma cevap vereyim. Arkadaşın teki "bildiğim kadarıyla en iyilerden seçiliyor" demiş. Üç sınıf bordo bereli var. Subay, astsubay ve uzman çavuştan oluşan a,b,c sınıfı. Bizim komutanlar bile farkindaydı uzman çavuşların para için bu işi yaptığından. Askerlik bittikten sonra sınava girip uzman çavuş olursanız doğu görevine gidiyorsunuz ama özel kuvvetlerde askerliğinizi yapıp uzman çavuş olursanız özel kuvvetler sizi kendi bünyesine alıyor, tümen içinde bordo berenizle dolaşıyorsunuz ama bu timci bordo bereli olduğunuz anlamına gelmiyor, geri hizmette olan bordo bereli oluyorsunuz. Timde olan uzman çavuşlarda var tabii, kursiyerligi tamamlayip time geciyorlar. Ama şöyle bir rivayet var kimsesiz cocuklari yetiştirip bordo bereli yapiyorlar. Yok öyle bir şey. 18-20 yaş arası yeni mezun olmuş astsubaylar, yaşı biraz daha buyuk olan subaylar falan yılın belli bir dönemi kursiyer olarak özel kuvvetlere geliyor, kursa katılıyorlar. Yıllık ortalama 200 kursiyer falan geliyor ve 50 tanesi anca tamamlayabiliyor. O kütük fotografı var ya, canlı canlı gördüm ben onu. Bir gününü kütük ile geciriyorlar. Başlarında duran eğitime veren albayın ihtiyac molası vermediği taktirde bırakma şansları yok. Bir tane komutanımız vardı 15 sene timde görev yapıp sonra da geri hizmete geçen. Bu arada rütbeli birisi varsa bilir. 5 sene sonra birliğiniz değişir, baska yere goreve gidersiniz. Ökk'de yok öyle bir şey. 15 sene timde görev yaparsınız sonra geri hizmete çekerler sizi. Geri hizmet ne diye soracak olanlara tümenin işleriyle ugrasirlar. Neyse komutanımız vardi 15 sene timde gorev yapan. Merak ettiklerimizi hep ona sorardık. Türkiyede en fazla paranın lüzumsuz olarak harcandığı yer tsk ve birlikte burası derdi. Ökk'desin ve bir tane kocaman stadyum, bir tane kapalı halı saha, üç tane açık halısaha, üç tane tenis sahası, üç tane basketbol sahası, sinema salonu vesaire. Bizim er gazinosunda ligtv vardı. Ben askerliğimi onb olarak yaptım. 7-24 sicak su vardi ve koguşlar 8 kişilikti ve bizim koğus 5 kisiydi. Yaklaşık yarim milyar dolara yakın bir harcama var ökk'de komutanın dediğine göre. Ökk'deki büyüklükte dikey rüzgar tüneli avrupada sadece 2 tane var. Benim askerliğimin bitmesi yaklaşırken uçuş simülasyonu acildi. Amerikadan 6 tane cihaz geldi, sadece cihazlar degil yaninda kurulum icin amerikan mühendisleri de geldi. Bu cihazların tanesi 2.5 milyon dolar ve tek yaptığı uçaktan atladıktan sonraki paraşüt deneyimini yaşatmak. Arkadaşın sorusuna gelecek olursak c sınıfı bordo bereliler ile karşılaştırmayın.

• Böck kullanıcısına yanıt
    El bab da ki savaş alanini gormeden fikir yürütmeyin isterseniz cs de maç yapmiyorsunuz şehirin her yeri patlayici dolu altinda bir cok tunel var fareler gibi orada cirit atiyor isidliler kayalarin icine bile eyp yerleştiriyorlar basit değil bu işler siviller yüzünden ağır topçu ateşine ve hava bombardimanina tutulamiyor şehir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: scorpion1916

muhtemelen ya arastirmiyorsun yada yasin kucuk suriyeye suriye icin asker sokmuyoruz kendimiz icin orada tampon bolge olusturuyoruz yol gecen hani gibi sinirdan iceri terorist giriyor amac orda guvenli alan olusturmak

Tamamda sen zaten ülkeye bi dünya terorist soktun o suriyelilerle birlikte yol geçen hanına döndü ülke
  • Nato ordulari temel olarak nato standardi tekniklerle egitilir. oyle fransanin askeri ingiliz askerinden farkli olsun istenmez. ayni olsunlar ki yarin bir operasyonda hepsi ayni dusunebilsin denir.

Dolayisi ile abd, Turkiye, fransa, ingiltere vs. fark etmez. hepsinin ozel kuvvetleri aynidir. cogu zaman kullandiklari ekipman bile aynidir. ulkelerin paylasmadiklari teknolojiler olabilir bazen. fark varsa orda olur. sicak catismada da o kadar ekstrem fark yaratir mi tartisilir.

ozel birliklerin yuzerek kacabilecek olmasi ise aslinda hic deantiksiz degildi. ordaki olay tamamen egitim almadan yatarak rutbe almis olmalariyla alakali. yoksa 1 sene haftasonpari spor yapmis birisi bile kastan meise cok rahat yuzerek gidebilir. kasin koyluleri bile arada yapar bunu.
  • Ömer Halis Demir bordo bereli idi. En azından emir aldığında karşısında kim olursa olsun vatanı için canını verebileceğini biliyoruz.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jasonn123

onlar bordo bereli değildi. sen hangi gazeleri okuyosun

Evet değillermiş Mak ve sattanmış. Sanki az buz bu rütbeler

askeri olarak hiç bir bilgin yok gelip burda yorum yapıyorsun,olmaz.
  • arkadaşlar emin olun askeri anlamda özel kuvvetlerimiz çok üst düzey,ayrıca suriyeden gelen şehit haberleri genelde tanklarımızın vurulmasıyla verdiğimiz zaiyat ve dolayısıyla şehit olan askerlerimiz tankçı,kimse robot değil,örneğin hendek operasyonlarında komando ve pöhlerin yaptığı operasyona dahil olan,özel kuvvetler operasyonların seyrini değiştirmiştir,siz bakmayın 15 temmuzda'ki görüntülere kaldıki bütün güvenlik güçlerimizin her yerde aradığı asker görünümündeki hainlerin 10 gün kaçması yinede şaşırtıcıdır.Sonuç olarak ordumuz güçlü bir ordu,bireysel anlamda üstümüze çok fazla ülke tanımıyorum.
  • Bordo Bereliler VS Navy Seal
  • quote:

Orijinalden alıntı: Helen Mirren

quote:

Orijinalden alıntı: Ramiz Karaeski

quote:

Orijinalden alıntı: Helen Mirren

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Qui-Gon Jin

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Qui-Gon Jin

Marmaris'tekiler Bordo değil MAK'çıydı. Navy Seal ile karşılaştıracağına git Delta Force ile karşılaştır. Denizci ile karacı karşılaştırılır mı?

Olm anlamıyormusunuz? Sea değil seal bu kırsal alandada görev yapıyorlar suda da.

Kardeş SAT ve SAS da kırsal alanda görev yapıyor. Hendek Operasyonlarında ve El Bab da EYP imha ediyorlar bol bol. Yabi demek istediğim Navy ile SAT'ı SAS'ı karşılaştır katşılaştıracaksan. Bu arada Navy donanma demek onu atlıyorsun.

Satın asıl amacı sualtı aldığı eğitimler vesaire, ülkemizde en iyi özel tim bordo bereliler olduğundan veya mak ta olabilir navy seal gibi bir birlikle karşılaştırmak istedim:) navy seal timi bahsettiğin sas ve satlardan daha çok kırsalda görev yapıyor daha iyi su eğitimi biliyor, satlar navy sealin yanından bile geçemez zaten.Navy seal üst düzey bir birlik.

Bir Navy SEAL askerinin Amerikan Ordusu'na yaklaşık maliyeti 1.000.000 $'dır. Buyur aradaki farkı sen bul

Daha somut olaylarla yaklaşalım hocam:))

Daha somutu ne olacak dostum bordo berenin ne yaptığını sen biliyor musun Mit'te nöbet tutmaktan baska ?

Yukarda arkadaşta aynısını söylemiş. Bu özel birliklerin operasyonları ve görevleri gizli tutulur. Bu kişilerin kimlikleri vs. açık edilmez. Televizyonda bordo bereliler suriyeye giriyor diye haber yapmalarını beklemeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Krone -- 4 Ocak 2017; 11:44:50 >

• Bordo bereliler uçabiliyor gözlerinden lazer skkıyor navy ne yapcak
  • desparados_532 kullanıcısına yanıt
    Duzelt o zaman. beni arastirdigimda mak in gayet ust duzey bordo berelilerden askerlerden olusan elit bi ozel birlik oldugunu duydum. Yanlis mi bu ?
  • amerika dünyanın her noktasında askerine uydudan ve insansız hava araçlarından istihbarat verebilir askerine son teknoloji silah ve ekipmanları sağlayabilir. bütün bunlar göz önüne alındığında hala bordo bereli diyorsanız kendinizi sorgulayın.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ø

quote:

15 Temmuzda bordo bereliler kaçınca demişlerdi şimdiye yunanistana yüzmüşlerdir. bordo bereliler 10 gün aç kalabilir şu kadar mesafeyi yüzebilir falan filan.

Sonrasında ne mi oldu? Tarladan biber çalmaya çalışırken yakalandılar. Ogün bugundur artık bu internette dolaşan bilgilere inanmıyorum :)

Fethullahın dalavereyle özel kuvvetlere girmiş adamları. Gerçek bir piyade bile değil onlar.

+1

Parmağı olmayan f16 pilotu vardı. Parmağı olmayan pilot mu olur arkadaşlar

• quote:

Orijinalden alıntı: Bilgisayar Bağımlısı

quote:

Orijinalden alıntı: ø

quote:

Fethullahın dalavereyle özel kuvvetlere girmiş adamları. Gerçek bir piyade bile değil onlar.

+1

Parmağı olmayan f16 pilotu vardı. Parmağı olmayan pilot mu olur arkadaşlar

benim gözüm bozuk diye komando olamadım, adam parmaksız pilot olmuş :D

• Teknoloji olarak navy seal alır ancak operasyonel anlamda bizim Özel kuvvetler daha bilgilidir. Ayrıca bordo bereli nedir aga özel kuvvetler o Ö Z E L K U V V E T L E R.
  • Bordo bereli vs Delta force daha sağlıklı bir karşılaştırma olucaktır. Sonuçta her ikisi de özel birlik.
  • Bordo Berelilerin Amerika ordusundaki karşılığı Green Beretlerdir. Navy Seal daha farklı bir birim. Bizdeki Sat komandolarına eşit olabilir.
  • Günümüzde siyasal olarak çevirilen dolaplar, oynanan oyunlar ve orduya bilinçli olarak güç kaybettirilme çabalarını göz ardı edecek olur isek Eğitimini tam olarak yapan Türk askeri konuda bahsettiğiniz bütün grupları cebinden çıkartabilecek kapasiteye sahiptir.

Lütfen gerçek anlamda bordo bereli ismini hak eden mehmetçikleri. Torpil ile sınav kazanıp sonrasında güç arazi şartlarında yaşamasını beceremeyip fırından ekmek, tarladan biber çalmaya çalışır iken yakalanan ibişler ile bir tutmayın.

Amerikan, ingiliz yada fransız ordularındaki muadillerinden personellerin kalitesi ve eğitimi olarak ayrılan bir grubu sırf türk kanı taşıdığı için hakir görmeye çalışan labunyaları da dikkate almamanızı öneririm.

Son olarak ise Nato kapsamında yapılan ordular arası müsabakalarda herdalda birinciliği almış olan ve üst üste tam 4 sene boyunca bu başarısını tekrarlamalarından dolayı Nato ya müsabakaları 5. defa Türklerin kazanmaması adına iptal ettirmiş olan birlikten bahsediyorsunuz.

Biraz az amerikan propagandası yapan film izleyin artık. Adam olsalardı o kadar hava bombardımanından sonra Irak'tan çıkmasını becerirdi bu karşılaştırmaya kalktığınız beceriksiz topluluğu!

• 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.