Şimdi Ara

BOMBA!!! Ati sistemde PHYSX desteği.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
72
Cevap
0
Favori
4.758
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet arkadaşlar yanlış duymadınız HARDSPELL adlı site bir HD 3850 kartı grafdik işlemlerine 9600gt yi ise Physx işlemlerine atamayı başarmış.

Ati ekran kartı kullanabilen arkadaşlar 2. ucuz bir Nvidia ekran kartı ile PHYSX desteği sahibi olabilecekler. PhysX in önü açıldı.

Link;

http://en.hardspell.com/doc/showcont.asp?news_id=3930

http://www.techpowerup.com/69792/Radeon_and_GeForce_Share_Work_PhysX_Applications_Win.html

• Aynı bilgisayarda hem ati hem nvidiamı pek mantıklı gelmedi
  • yav bende ati için physx kaçak sürücü çıktı zannettiydim. çift px16 slotu olanlar için iyi haber ucuza 8500-8600 ler ile kullanılabilir
  • çok iyi bir haber ayrı karttan ziyade ATİ kartlarına da destek gelecek diye biliyordum ama destek el altından olacaktı
  • BEN ANLAMADI MTAM OLARAK

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ozzzy222 -- 28 Ağustos 2008; 15:36:23 >
  • Nividia physx ayrıcalığını da bununla kaybetmiş oldu; ama kullanıcı dostu Nvidia bu olayı yeni driverlarla vs imkansız hale getirebilir.
  • Ali/Cengiz işleri
  • quote:

Orjinalden alıntı: musandia

Nividia physx ayrıcalığını da bununla kaybetmiş oldu; ama kullanıcı dostu Nvidia bu olayı yeni driverlarla vs imkansız hale getirebilir.

Sanmıyorum.Nvidia Physx in yaygılaşması için destek veriyor diye biliyorum.
  • ohh sekerrr
  • bide ati sürücü ile havok u da desteklerse tam süper olacak
  • aticiler için güzel haberr
  • Peki nasıl kullanılacak? Arada herhangi bir donanımsal bağ yok (PCI-ex dışında) bana biraz garip geldi. Pek de inanasım yok.

Elemanın biri de PhysX on ATI olarak HD 3850 üzerinde PhysX çalıştırmayı başarmıştı ama 2 aydır hala bir şey yayınlamadı. Ne program ne sürücü ne de başka bir şey. Hala "Bekleyin" diyor ki yalan oldu bence. İlgilenen varsa buyursun...
  • walla ati için çok sevindirici bir haber.tabi fake değilse...
  • ikinci ele hücuuuuum diyeceğim ama net bir bilgi yok ya
  • quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

BEN ANLAMADI MTAM OLARAK

Tam değil ben hiç anlamadım .. Birisi de küçük bi açıklasa ya..
  • quote:

Orjinalden alıntı: ronishark

quote:

Orjinalden alıntı: ozzzy222

BEN ANLAMADI MTAM OLARAK

Tam değil ben hiç anlamadım .. Birisi de küçük bi açıklasa ya..

YANİ ATİ KART KULLANIRKEN Bİ NVIDIA KULLANIP ÜSTÜNDEN GEÇİNECEKLER YAPAMAYIP KILIF TAKIYORLAR

• Tek kartla bin tane sorun çözecez diye uğraşıyoz. Mazallah iki farklı kartla bilgisayarın açılacağından açılsa bile düzgün kapanacağından şüpheliyim.
  • Aynı anakart'da iki farklı gpu nasıl çalışmış

Ati kartlarda çalıştırılabilse bile nvidia kartlarda daha iyi performans verir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cpt. Miller -- 28 Ağustos 2008; 16:37:28 >
  • İki karpuz bir koltuk ilişkisi geldi aklıma, ki ben hala iki karpuzun tek koltuğa sığacağına inanmıyorum.

Ancak physx in güzel bişi olduğunu ve Ati nin de physx kullanması durumunda çok daha güzel ve gerçekçi oyunların gelişeceğini düşünüyorum.
  • nVidia kartı bir bakıma fizik kartı olarak kullanıyor sanırım. Asus'un zamanında çıkardığı kart gibi mesela.
  • 
Sayfa: 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.