Binbaşı
07 Mayıs 2005
Tarihinde Katıldı
Takip Ettikleri
2 üye
Görüntülenme
Toplam: 25 (Bu ay: 0)
Gönderileri
Merhabalar,

Bluetooth kulaklık almak istiyorum. Kriterim çift telefon desteklemesi ve kaliteli birşey olması. Müzik dinlenebilir olursa iyi olur ancak olmazsa olmaz değil. Telefon olarak IPhone,Samsung (Android) ve bazen Nokia kullanıyorum.

Benim birkaç gündür yaptığım incelemelerde PLANTRONİCS markası öne çıktı. Aşağıda 4 farklı modelin linkini veriyorum ; bunlar içinden yahut dışından önerilere açığım ; çok pahalı cihazlar olmadığı için fiyat limiti koymuyorum. Zira gördüğüm mantıklı olan en pahalılar zaten 150-250TL arası..

http://www.hizlial.com/u02.016.1608.0005/plantronics-discovery-975-bluetooth-kulaklik-cift-telefon-destegi

http://www.hizlial.com/u02.016.1608.0022/plantronics-voyager-legend-bluetooth-kulaklik

http://www.hizlial.com/u02.016.1608.0015/plantronics-m1100-bluetooth-kulaklik-cift-telefon-destegi

http://www.hizlial.com/u02.016.1608.0018/plantronics-marque-m155-bluetooth-kulaklik-cift-telefon-destegi-

Şimdiden teşekkürler. Kaygım hiç bluetooth kulaklık kullanmamış olmaktan tecrübesizim ; bilenler yardımcı olursa sevinirim.
Arkadaşlar iyi haftasonları,

Akşama kadar bunun yanıtını bulmam gerekiyor. Tv ye ayıracak 7000 liram varsa LED dururken LCD almak yanlış mıdır. Digitürk kullanıyorum, salon geniş ve pencereli. Bu sebepten yansıma izlememek için plazmayı sildim. Led teknolojisini de çok iyi bilmiyorum ve yeni olduğu için tereddütlerim var..

Samsung LED tv lerin en büyüğünü alabiliyor gibiyim. Ama bu bir hata mıdır?

Lütfen yorum bekliyorum.. Teşekkürler..

(7000 liraya tv alan ben değilim, kayınpederim için soruyorum..)
Arkadaşlar iyi akşamlar,

Kayınpederimin Laptopunda Güncel Vista yüklü.. 2 gündür wireless tan bağlanamadığını söyledi, ben de baktım bişiy bulamadım.. Vistayı da çok bilmiyorum açıkçası.. Kısaca durum şöyle :

Ağ paylaşım merkezinde Bilgisayar ve Tanımlanamayan ağ arasındaki bağlantı ok görünüyor ancak ağ ile internet arasındaki bağlantıda kırmızı bir çarpı bulunuyor. Erişim 'Yalnızca Yerel' olarak görülüyor.

IPv4 Bağlantısı : Yerel
IPv6 Bağlantısı : Sınırlı

Gönderilen Paket : 0
Alınan : 16.884 gibi...

Bu sorunu nasıl çözebilirim acaba?
Yaw yıllarca sabahlara kadar oynadığım oyun için geçen hafta bi aşerdim ama CD sini bulamadım.. Ben de torrentini buldum indirdim, oyun çalıştı.. Çok sevindim ama bi problem var..

Options un silahları ve güçlerini falan seçtiğimiz sayfasında eksik var.. Yani sayfanın en alt kısmı yok; bi de en sağda görünmesi gereken tahta kapı şekli sağdaki silahların üzerini örtüyor ve sağdaki sütunu komple göremiyorum.. Bu tip birşeyle karşılaşan var mı acaba?

Not : Çözünürlüklerle oynadım, fayda etmedi..

Not 2 : Bu oyun hala satılıyor mudur bi yerlerde??
İyi günler arkadaşlar,

Dün sabah ofise geldik, intranet dediğimiz ve ofisteki tüm bilgisayarların home page i olan server makinemizin ağda olmadığını gördük. TCP/IP ayarlarıyla falan oynadım ama bi yere gelemedim.. Sistem geri yüklemeyi de bulamadım. Windows server 2003 de yok sanırım xp gibi..

Sorunumu aşağıdaki ekranda sanırım anlayabilirsiniz.. Acil öneri bekliyorum..

Yeni aldığım ekran kartımın HDMI sinden bir türlü ses almayı başaramadığımdan farklı arayışlara geçtim ve yardım talep ediyorum.

Şimdi öğeler
** Bir adet PC (İmzamdaki sistem,ses kartı on board ve 7.1 destekliyor,optik çıkış da var ; görüntü şu an ekran kartımdan HDMI ile çıkıyor.)

** Bir adet Panasonic Plazma.. Panasonic Plazma

** Bir adet LG Home Theater sistemi.. (LG HT502TH 500W 5+1)

** Bir de standart digitürk kutusu..

Şimdi normal şartlarda 5+1 sistemim digitürke bağlı. Aynı zamanda plazmaya bağlı. Yani TV izlerken ve DVD izlerken sesi hep sistemden alıyorum. Bunun için Digitürk Kutusundan ses direk LG ye bağlı. Onun dışında LG nin out diye 3 kablosu da direk plazmaya bağlı (dvd için) ..

Şimdi şu halde Bilgisayarımı LG 5+1 e nasıl ve nereden bağlarım. Optik kabloyla denedim ancak bilgisayarımdaki bir sorundan mıdır bilmem hiçbir şey olmadı.. Bilgisayar normal jak taktığımda olduğu gibi bir uyarı dahi vermedi ...

Başka nasıl bağlarım acaba??
Bulabileceğim bir yer var mıdır acaba?

Ve bu kabloyla LG 500W Ev sinema sistemi (Optik giriş var) ile Bilgisayarı (çıkış var optik) bağlamam ses almam için yeterli midir?
Konunun Başlangıcı :http://forum.donanimhaber.com/m_25858592/tm.htm

Diğer başlıkta 2 sorun çözülüp bir tek bu kaldığından yeni başlık açıyorum..

İmzamdaki anakartın HDMI bağlantısı ile plazmadan direk ses ve görüntü alıyordum. Palit 9600GT Sonic aldım ve şu anda HDMI den görüntü görevini başarı ile yerine getiriyor. Ses için ise 2 pinli ince kabloyu anakartın SPDIF_io kısmına bağladım..

Ancak şu durumda halen ses alamıyorum. Ekran kartı driverları ve anakart ses driverları güncel..

Bana şunu unutmuş olabilirsiniz gibi bi öneri verebilecek birisi varsa önerileri bekliyorum. Ya da uzman bi arkadaşım şu adımdan başlayarak şunları şunları baştan yap derse bu da kabulüm.. (Formata kadar gitmeyelim tabi.. )

Şimdiden teşekkürler..
İyi geceler arkadaşlar,

İmzamdaki sisteme ek olarak bugün Palit 9600GT Sonic aldım. (Dahili HDMI olan). Kartı bilgisayarıma taktım, ilk etapta HDMI den direk plazmaya bağladım görüntü gelmedi. Tekrar anakartımın HDMI girişine bağladım görüntü geldi.. (HD3200) .. Neyse bilgisayar VGA yı görmüş, driver CD sini takaraj tanıttım. Şu an donanım listesinde hem HD 3200 hem de 9600GT görünüyor ancak ekran kartının HDMI sinden görüntü almayı başaramadım.

Acaba biryerlerden onu seçmem mi gerekiyor? 9600GT yi takmama rağmen neden on-board olan devreden otomatik çıkmadı..

Bi yardımcı olabilirseniz çok müteşekkir olucam.

Not : Ekran kartımın fanı dönüyor ve bilgisayar kartı görüyor.
Arkadaşlar Hayırlı sabahlar,

İmzamdaki sisteme sahibim ve bu günlerde ekran kartı bakıyorum. 3850 - 3870 veya 9600gt almak niyetindeyim ancak kasaya sığdırma konusunda problem yaşamamak için geç olmadan bir danışmak istedim.

Benim kullandığım kasaya herhangi bir ekran kartı sokmuş olan var mıdır? Diğer HTPC kasalar da olabilir. Bu konuda birşeyler yaşayan, gören, bilen birileri varsa önerilerinizi bekliyorum.. Şimdiden teşekkürler.

Not : Oyunları salondaki plazmada oynayacağım için 1280*1024 üzeri çözünürlüklere ihtiyacım yok ; yani 38xx serisi bana herşeyi full oynatacaktır diye düşünüyorum.. ..
Hakkında
Forum İmzası:
Gigabyte MA78GM-S2H ; AMD 5600+ X2 ; PALIT 9600GT SONIC ; OCZ Platinum 2x1GB 800Mhz DDRII ; Samsung 320GB SATAII ; LG 20X SATA ; AEROCOOL M40 HTPC ; Enermax 370W ; Logitech S510 Klavye+Mouse ; RT-205 ADSL ; Panasonic TH-42PV70F Plazma
Sistem ve Tercihleri
Bilgisayar
Ev bilgisayarı
Otomobil
Audi
Otomobil
Honda
Mobil cihaz
I Phone
Operatör
Vodafone
ISS
TTNET
Oyun Platformu
Wii
Dünyadan Futbol
Galatasaray
Temel Bilgiler ve İstatistikler
Aktiflik: Şu anda DH'de değil
Son Giriş: 3 ay önce
Son Mesaj Zamanı: 7 yıl
Gerçek Toplam Mesaj Sayısı: 1.687
İkinci El Bölümü Mesajları: 379
Konularının görüntülenme sayısı: 51.642 (Bu ay: 167)
Toplam aldığı artı oy sayısı: 0 (Bu hafta: 0)
En çok mesaj yazdığı forum bölümü: Donanım / Hardware
Mesajları
İkinci El Referansları
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.