Şimdi Ara

boks öğrenmeniz gerekir (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
68
Cevap
0
Favori
5.070
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Hakkını Arayan Serçe

Dövüş sporları kavga etmek için değil kendini korumak içindir.

Bazen öyle durumlar olur ki o durumu sadece şiddet çözer kaba kuvvet çözer dayak ve kötek çözer boks bir spordur fakat aynı zamanda çok etkili bir dövüş tekniğidir bana göre tüm diğer tekniklerden de üstündür güçlü bir adamın elinde tehlikeli bir silahtır o silahı gerektiği zaman kullanacaksın ben önümüze çıkanı nedensiz dovelim diye birşey yazdığımı hatırlamıyorum dayak ve kotegin gerektiği yerde boksa başvurmak gerekir diyorum Çinlilerin savunma teknikleri de işe yarar ama boks en etkili teknik calismasi çok yorucu ve ağır ama insani müthiş dayanıklı yapiyor bu yüzden de öğrenilmelidir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 17 Ekim 2017; 23:51:50 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Mr.Billionaire

Wing chuna laf ediyosun da adam sana bıçak sallarkende gard alırsın artık

Senin wing chun dediğini kucumsemiyorum fakat tek şartla wing chun bilen o Emin Boztepe gibi olacak karın kasları çelik gibi olacak senelerce eğitim almış olacak boyu kilosu düzgün olacak ancak o taktirde bile gerçek bir boksörün karşısında durup duramayacagindan emin değilim he Emin Boztepe yi yollasan belki beni döver ama Mike Tyson i dovebilir mi bence teknik olarak boks çok daha üstün
  • quote:

Orijinalden alıntı: xtreme4495

quote:

Orijinalden alıntı: RemyDeGourmont

Haklısın , geçen yaz boks ya da kick boksa başlamayı düşünüyordum fakat burun kırılma vs olayları çok oluyor diye vazgeçmiştim.

Öyle bir risk özellikle klasik boks da var kick boks da daha düşük boks sonuçta surata yumruk atma ve yumruk yememe olayı tekniğin doğası gereği musabik sporcular için burun kırılması kaçınılmaz fakat ilk gün gideceksin burnunu kasıtlı kiracaklar diye bir olay yok öyle bir risk varsa burun ve yuz koruyuculu kask var dikkat edersen kırılmaz müsabakaya cikmiyoruz eğitim maçlarında korumalı kask kullanırsın gerisi tevekkül

Yazın bakalım bi araştırırm eyv.

• Istanbulda sadece kendini savunma amaçlı kickboks öğrencek yer var mı?

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: elweda

Tam bir barzo düşüncesi tebrikler.
    Dövüş adı üzeride sanattır.Her sanat gibi bunu da icra etmesi zahmetli ve zordur.
    İnsanlar dövüş sanatlarını birilerini dövmek,ağız-burun kırmak için öğrenmez.Stres atmak, aktivite edinmek ve zorda kaldığında kendini savunabilmek(korumak) için öğrenir.
    Bu yazı dövüşmeyi bilen adam yazısı değil.Korkak yazısı .Dövüşmeyi bilen adam kolay kolay kavgaya bulaşmaz bunu bildiğini haykırmaz.
    bil istedim.

Magandalik yaparım ve dayak yerim diye korkma sadece çeneni kırarım olmezsin tedavisi var

şu cümlenden sonra kaç yaşında olduğunu az çok tahmin ettim:)

• quote:

quote:

quote:

Tam bir barzo düşüncesi tebrikler.
    Dövüş adı üzeride sanattır.Her sanat gibi bunu da icra etmesi zahmetli ve zordur.
    İnsanlar dövüş sanatlarını birilerini dövmek,ağız-burun kırmak için öğrenmez.Stres atmak, aktivite edinmek ve zorda kaldığında kendini savunabilmek(korumak) için öğrenir.
    Bu yazı dövüşmeyi bilen adam yazısı değil.Korkak yazısı .Dövüşmeyi bilen adam kolay kolay kavgaya bulaşmaz bunu bildiğini haykırmaz.
    bil istedim.

Magandalik yaparım ve dayak yerim diye korkma sadece çeneni kırarım olmezsin tedavisi var

şu cümlenden sonra kaç yaşında olduğunu az çok tahmin ettim:)

neden magandaları sadece çoluk çocuk mu dövüyor adam dövmek için yada döveceğini iddia etmek için yaşça ufak mı olmak gerekir olgun ve aklı başında bir adam başka bir adamı evire çevire dövemez mi kazara yada kasıtlı olarak çenesini kıramaz mı bunu yapabileceğini ilan edemez mi çok ilginç sence birini dövmek kötü birşey mi sadece aklı başında olmayanların yapabileceği bir şey mi o zaman dayak cennetten çıkma diye neden demişler nush ile uslanmayanı etmeli tekdir tekdir ile uslanmayanın hakkı kötektir diye neden söylemişler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xtreme4495 -- 18 Ekim 2017; 12:37:20 >

• Bayadır boksu takip ediyorum ama civarda bildiğim bir salon olmayınca çalışmak mümkün olmadı.Bakirkoy civarında önerebileceğiniz bir salon var mı ?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Asami Zdrenka

Boy 165, kilo 55 boks için yeterli mi?

Yarın gel eldiven olarak başla.

• quote:

Orijinalden alıntı: Ivo

bıçak çeksem napabilirsin

Bunu yazmaya gelmiştim

Edit : bkz : boks öğrenmeniz gerekir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ride Or Die -- 19 Ekim 2017; 11:6:14 >

• Silahı çekip vurdular mı zaten iş bitiyor.
    Bruce Lee bunu çok iyi bilir.
  • xtreme4495 X kullanıcısına yanıt
    Wing Chun düşündüğün gibi bir şey değil, çok küçük düşünme.
    Tam anlamıyla sistemi kendine ayarlamış birisi olursa Tyson bile fazla bir şey yapamaz.
    Burada sanatların isimlerini demiyorum wing chun yada her hangi birisi olabilir önemli olan o felsefi düşünceyi kendinde bulman.
    Tyson zaten bunları senden benden iyi biliyordur o bile şimdi gelse buraya boks wing chundan iyi diyemez ya da wing chun v.s boksdan iyi diyemez.
    Zaten bir sanatın bir sanata üstünlüğü diye bir şey yok, önemli olan öğrenen kişinin kendisi, o sistemi kendine adapte etmesi kendini tanıması olması gerekeni kendine şekil aldırmasıdır, yani olacağa olmalı, o şekle bürünmeli.
  • Para lazım para olmayınca hiçbirşey olmuyor

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: caga_89

quote:

Orijinalden alıntı: Asami Zdrenka

Boy 165, kilo 55 boks için yeterli mi?

Yarın gel eldiven olarak başla.

Sağ mı sol mu?

• Türkiye'de boks bilsen ne olur? Burada yumruk yumruğa kavga olmaz. Karşındakinde ya sopa olur ya bıçak ya da ateşli silah. Geçen Olimpiyat madalyalı, 100 kiloya yakın güreşçi olan Cenk İldem'i iki bacağından vurdular. Normalde o adam karşısındakini Hulk'un Loki'yi yerden yere vurduğu gibi vurabilir ancak mermiye karşı bir şey yapamıyorsun.
  • İstanbul'da her köşe başında Kick Boks - Muay Thai salonu var.
  • Ivo I kullanıcısına yanıt
    Eğer karşındaki gerçekten iyi bir dövüşçü ise çektiğin bıçak senin için tehdit olur, karşındaki için değil.

• 8 senedir yapıyorum. lisansım da var. turnuvalara katıldım. Ama sokaktaki birine tokat bile atarsanız o lisans sizi direk suçlu konumuna düşürüyor haberiniz olsun.
  • Başka branşlara laf atma, her branş çok çok etkilidir. Bruce Lee branşlar değil kişiler yetersizdir demiş, bence çok doğru.

Wing tsun hocam bana bir hikaye anlatmıştı. Tyson önemli bir müsabaka öncesinde annesi ve kız kardeşiyle barda otururken iki tane serseri geliyor rahatsız ediyorlar. Tyson arkasını dönüp çıkıyor dışarı. Sonra yanına geliyorlar onu tanıyanlar neden böyle yaptın, ikisini de birer yumrukla öldürebilirdin neden arkanı dönüp uzaklaştın diye soruyorlar. Tyson da evet, işte tam da bu yüzden yapmadım diyor.

Bir branşta ustalaşan insanlar her zaman kavgaya dövüşe girmekten çekinirler. Çünkü burada tehlikede olan senin değil, karşındaki adamın canıdır çoğu zaman.

Şahsım adına wing tsun da çok çirkin ve tehlikeli hareketler öğreniyoruz. Umarım bunları hayatımda asla uygulamak zorunda kalmam. Siz de konuyu açan arkadaşınki gibi bir motivasyon ile hareket etmeyin, canınız, hatta daha önemlisi sevdiklerinizin canı tehlikeye girmediği sürece asla öğrendiğiniz branşı uygulamayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: LorneMalvo

İstanbul'da her köşe başında Kick Boks - Muay Thai salonu var.

Onlar sporcu yetiştirmek için gibi gençleri alıyolar

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.