Şimdi Ara

boğaziçi felsefe kazandım tmcilerin sorularını yanıtlayabilirim. (9. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
24
Favori
11.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: çeşmifesat

quote:

Orijinalden alıntı: IIVega

quote:

ortalaman 4 üzerinden en az 3 olduğunda bölümünün izin verdiği bölümlerden biriyle çap yapabiliyorsun. bazı bölümler kontenjanla sınırlı her yıl değişiyor bu durum. evet düşünüyorum psikolojiyle yapmak istiyorum :)

Mesela psikoloji ile yaptınız diyelim, psikoloji bölümünde okuyan ile sizin aranızda fark oluyor mu?

hayır olmuyor iki bölümden de mezun olmuş oluyorsun iki tane diploman oluyor

Peki hocam bu 4 üzerinden 3 ortalamayı tutturmak çok mu zor Yani felsefe alanına ilgi duymayan biri sırf çap ile psikoloji yapmak için Boğaziçi felsefeye gider mi sizce? Bu durum hakkında ne söyleyebilirsiniz? Böyle yapan var mı bildiğiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• hazırlık olduğum için kolay mı zor mu tam bilmiyorum açıkçası :D

benim boğaziçinde ilk hedefim psikoloji 2.si felsefeydi, ilki olmadı bende felsefeye girdim psikolojiyle çap yapmak istiyorum, tam tersi olsaydı felsefeyle çap yapacaktım :))

ama hiç ilgin yoksa okuması zor olur bence bir de 3 ortalama tutturamama ihtimalini düşün 4 yıl feslefe okuyabilir misin? dediğini yapan tanıdığım var felsefeye sıfır ilgiyle girdi ama şimdi çok seviyor sen de öyle olur musun bilmem :) iyi düşünmek lazım
  • Boğaziçi kendine göre (öğrencileri ve hocaları) ciddi bir kültürel birikim sahibi bir üniversitedir. Mezunlarından ünlü çok kimse vardır. Ama bu kişiler genelde aynı yolun yolcularıdır. Onlardan biraz farklı olarak sadece Kemal Okuyan çıkabilmiş. Ama o da milli kültür yoksunu birisidir. Küreselleşme Endeksi açısından KOF'a göre Türkiye 43. sıradadır. Bence bu iyi bir sıralamadır. Ne kadar küreselleşmiş, dünyaya açık bir ülke olduğumuzu önümüze gelen herkesi ülkeye almakla gösteriyoruz zaten.
    Kültürel yozlaşma değil. Devşirme aygıtıdır.
    Büyüklük davası varlığımızın sürmesi için gereklidir.
    ''Yüksel Türk, senin için yüksekliğin hududu yoktur.'' *Mustafa Kemal ATATÜRK
    Sadece, bilimin Türkçe olarak yapılmasının taraftarıyım. Yabancı dilin sadece araştırma yapabilecek, yabancı dilde bilimsel makale yazabilecek düzeyde verilmesini tercih ederim. Ne de olsa ''Türk dili, dillerin en zenginlerindendir.''
    Gerçi finans-kapital çağında yaşıyoruz. Boğaziçi mezunu arkadaşlar çok kolay bir biçimde iş bulabilirler. Her biri Sabancı, Koç, Doğuş, Çukurova gibi holdinglerde potansiyel olarak gelecek sahibi kimselerdir. Bu kişiler geleceğin genel müdürleri, imaj yaratıcılarıdır. Ayrıca televizyon programlarına süs olarak çıkarılıp kendileriyle dalga geçilmelerine olanak verirler. Bir de sunucu olan kimseler vardır. Ha küfür ile komik olduğunu sanan şişirtme biriside buradan mezundur.
    Cem Karaca gibi çok değerli bir sanatçı, yurtsever, yoz karşıtı bir kimsede Rober Kolejinde eğitim görmüştür. Kısacası çok değişik kimseleri içerisinde barındırıyor gibi görünüyor. Gelecek sizindir. Sonuçta üniversitede öğrenci araştrır.

Buyrun izleyin:
    http://alkislarlayasiyorum.com/icerik/76557/tarihin-arka-odasinda-kusluk-cikarmak-selin-barlas

Ben fikrimi belirtiyorum. Konumuz bunlar değil. :)
    Boğaziçi tanınmış bir üniversitedir. Felsefe açısından Türkiye'de en yüksek taban puanına sahiptir. Umarım size faydalı olur.
    Size başarılar dilerim.
    Umarım Türk vatanına faydalı işlerde bulunursunuz.
    Ayrıca bu ÇAP meselesini de takip ediyor olacağım.
    İyi geceler.

• Ben de Boğaziçi felsefe istiyorum da acaba kaç netle girdin? Kesinlikle çöz diyebileceğin kaynak var mı? Üniversitede mithat alam film merkezi, klüplerden faydalanabiliyor musun?
  • quote:

kaç kez yazdığımı hatırlamıyorum artık ama

ygs türkçe 38
    mat 30
    sosyal 29
    fen yok

lys mat 35
    geo 18
    coğ18
    edb 52

ygs5 43k tm3 7k

merhaba, bu netlerle tm3 1700küsür gösteriyor geçen seneye göre, emin misin bu netlerden ?
  • Biraz saçma olcak ama o üniversiteye gitmeden önce ingilizceniz nasıldı ?

.
  • çeşmifesat Ç kullanıcısına yanıt
    reserved
  • quote:

Orijinalden alıntı: Radiohead94

quote:

kaç kez yazdığımı hatırlamıyorum artık ama

ygs türkçe 38
    mat 30
    sosyal 29
    fen yok

lys mat 35
    geo 18
    coğ18
    edb 52

ygs5 43k tm3 7k

merhaba, bu netlerle tm3 1700küsür gösteriyor geçen seneye göre, emin misin bu netlerden ?

onlar yaptığım doğru sayıları sınavın çoğu boş olduğu ve yanlış sayım çok az olduğundan genel yazdım, yazılanlardan 1-2 sayı eksiltip hesaplarsan aşağı yukarı derecemi bulursun :) yukarda bir yerlerde bunu belirtmiş olmalıyım.
    net diye bahsetmem ise ağız alışkanlığı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çeşmifesat -- 21 Haziran 2014; 13:28:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: pursuitt

Biraz saçma olcak ama o üniversiteye gitmeden önce ingilizceniz nasıldı ?

.

beginner, pre-intermediate, intermediate, advanced olmak üzere 4 kur üstünden eğitim veriliyor ben advanced kuruyla başladım ama ing seviyem kesinlikle intermediate idi. sene içinde geliştirdim şimdiyse hazırlığı B ile geçtim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: synchro

Ben de Boğaziçi felsefe istiyorum da acaba kaç netle girdin? Kesinlikle çöz diyebileceğin kaynak var mı? Üniversitede mithat alam film merkezi, klüplerden faydalanabiliyor musun?

baya geç gördüm bu yazdığını gözümden kaçmış en azından kulüp kısmını cevaplıyım, evet istediğin gibi ve istediğin kadar yararlanabiliyorsun.
  • quote:

quote:

.

beginner, pre-intermediate, intermediate, advanced olmak üzere 4 kur üstünden eğitim veriliyor ben advanced kuruyla başladım ama ing seviyem kesinlikle intermediate idi. sene içinde geliştirdim şimdiyse hazırlığı B ile geçtim.

Boğaziçi için 3.seneye kalmaya değer mi?
  • quote:

quote:

.

Yani demek istediğim ingilizcesi iyi olan adam boğaziçinin sözel bölümünde tutunabilir gibi geliyor. Sizce de öyle mi?

.
  • pursuitt kullanıcısına yanıt
    kötü bile olsa tutunur sadece hakkını vererek ingilizce çalışması gerekir, ingilizceyi sorun yapmaya gerçekten gerek yok dersler yoğun günlük tekrar yapılırsa dile hakim olunucaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUTMAYAN ADAM

quote:

quote:

.

zor bir soru yönlendirmek istemem ama okulumu çook seviyorum :))

• quote:

kötü bile olsa tutunur sadece hakkını vererek ingilizce çalışması gerekir, ingilizceyi sorun yapmaya gerçekten gerek yok dersler yoğun günlük tekrar yapılırsa dile hakim olunucaktır.

İngilizcem kötü değil zaten Allaha şükür ama çok iyi de değil açıkcası, o yüzden sormak istedim. Peki haftada kaç saat ders görüyorsunuz ?
  • Hocam unı terkim ygs 35 bin civarı lys ile 20k civarı gelicek ama benim tercihim boun ybs seneyi ygs için dusunuyorum ama fen yapmam lazım altyapı var ne onerirsin sagol

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

İngilizcem kötü değil zaten Allaha şükür ama çok iyi de değil açıkcası, o yüzden sormak istedim. Peki haftada kaç saat ders görüyorsunuz ?

advanced kurları haftada 4 gün günde 4 saat, intermediate kurları haftada 5 gün günde 4 saat, beginner ve pre inter kurları haftada 5 gün ve 5 günün 2 si 4 saatten fazla olucak şekilde ders görüyolar.

• merak ettiğim bir şey var.Eğer bilim adamları olmasaydı ( özellikle fizikçilerin) felsefe niye okunurdu.Yani atıyorum antik yunandad dönüp duran fikirler hala aynı olurdu.Neden felsefe yerine pozitif bilim seçmiyorsunuz sonuçta bilim adamıda aynı soruları sorup cevabınıda o veriyor ama felsefede bu yok ? Amacaım sakın aşağılamak falan değil merak ediyorum gerçektn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi R.Feynman1 -- 21 Haziran 2014; 13:45:58 >
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: TUTMAYAN ADAM

quote:

quote:

.

zor bir soru yönlendirmek istemem ama okulumu çook seviyorum :))

Siz yani boğaziçini böyle gördükten sonra ben olsam boğaziçi için 3.sene kalırdım diyosunuz yani? :)

• quote:

quote:

quote:

advanced kurları haftada 4 gün günde 4 saat, intermediate kurları haftada 5 gün günde 4 saat, beginner ve pre inter kurları haftada 5 gün ve 5 günün 2 si 4 saatten fazla olucak şekilde ders görüyolar.

Yok hayır hocam bölümü sormak istedim 1.sınıfta haftada kaç saat ders var

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.