Şimdi Ara

boğaziçi felsefe kazandım tmcilerin sorularını yanıtlayabilirim. (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
220
Cevap
24
Favori
11.221
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Duglas

Hocam unı terkim ygs 35 bin civarı lys ile 20k civarı gelicek ama benim tercihim boun ybs seneyi ygs için dusunuyorum ama fen yapmam lazım altyapı var ne onerirsin sagol

ben tmyim fen kaynakları hakkında yorum yapıp yönlendirmem doğru olmaz :))
  • quote:

Orijinalden alıntı: TUTMAYAN ADAM

quote:

Orijinalden alıntı: çeşmifesat

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: pursuitt

Biraz saçma olcak ama o üniversiteye gitmeden önce ingilizceniz nasıldı ?

.

beginner, pre-intermediate, intermediate, advanced olmak üzere 4 kur üstünden eğitim veriliyor ben advanced kuruyla başladım ama ing seviyem kesinlikle intermediate idi. sene içinde geliştirdim şimdiyse hazırlığı B ile geçtim.

Boğaziçi için 3.seneye kalmaya değer mi?

zor bir soru yönlendirmek istemem ama okulumu çook seviyorum :))

Siz yani boğaziçini böyle gördükten sonra ben olsam boğaziçi için 3.sene kalırdım diyosunuz yani? :)

açıkçası ben sene kaybı olarak görmüyorum, üniversitede 30 yaşında adam da var 18 yaşında da. sonuçta okuduğun üniversiteyi hayat boyu taşıyacaksın eğer gerçekten 3.sene kalırsam boğaziçi tuttururum dersen kal :) 1 yıla karşılık tüm hayatın :)

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Biraz saçma olcak ama o üniversiteye gitmeden önce ingilizceniz nasıldı ?

.

beginner, pre-intermediate, intermediate, advanced olmak üzere 4 kur üstünden eğitim veriliyor ben advanced kuruyla başladım ama ing seviyem kesinlikle intermediate idi. sene içinde geliştirdim şimdiyse hazırlığı B ile geçtim.

Boğaziçi için 3.seneye kalmaya değer mi?

zor bir soru yönlendirmek istemem ama okulumu çook seviyorum :))

Siz yani boğaziçini böyle gördükten sonra ben olsam boğaziçi için 3.sene kalırdım diyosunuz yani? :)

açıkçası ben sene kaybı olarak görmüyorum, üniversitede 30 yaşında adam da var 18 yaşında da. sonuçta okuduğun üniversiteyi hayat boyu taşıyacaksın eğer gerçekten 3.sene kalırsam boğaziçi tuttururum dersen kal :) 1 yıla karşılık tüm hayatın :)

Sınıfın yaş ortalaması kaç hakikaten ilk sene gelen çok mu yoksa genelde 2 ve 3 mü

• quote:

quote:

quote:

quote:

kötü bile olsa tutunur sadece hakkını vererek ingilizce çalışması gerekir, ingilizceyi sorun yapmaya gerçekten gerek yok dersler yoğun günlük tekrar yapılırsa dile hakim olunucaktır.

İngilizcem kötü değil zaten Allaha şükür ama çok iyi de değil açıkcası, o yüzden sormak istedim. Peki haftada kaç saat ders görüyorsunuz ?

advanced kurları haftada 4 gün günde 4 saat, intermediate kurları haftada 5 gün günde 4 saat, beginner ve pre inter kurları haftada 5 gün ve 5 günün 2 si 4 saatten fazla olucak şekilde ders görüyolar.

Yok hayır hocam bölümü sormak istedim 1.sınıfta haftada kaç saat ders var

henüz 1.sınıf için ders seçmedik hiç bilmiyorum, hazırlığı yeni geçtim.

• TUTMAYAN ADAM T kullanıcısına yanıt
    sınava giren çoğunluk 1.sene olduğundan 1.sene daha fazla doğal olarak ama yaş farkının önemi hiç yok burda bunu gördüm, her yaştan adam var mesela biri vardı adam 40lı yaşlarında merak etmiş bölümü gelmiş okuyor :DD
  • cevabımı alamadım
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Duglas

Hocam unı terkim ygs 35 bin civarı lys ile 20k civarı gelicek ama benim tercihim boun ybs seneyi ygs için dusunuyorum ama fen yapmam lazım altyapı var ne onerirsin sagol

ben tmyim fen kaynakları hakkında yorum yapıp yönlendirmem doğru olmaz :))

Hocam bende tmyim belki cozmusunuzdur diye sordum.ne zaman başladınız ygs ye tam olarak

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: R.Feynman1

merak ettiğim bir şey var.Eğer bilim adamları olmasaydı ( özellikle fizikçilerin) felsefe niye okunurdu.Yani atıyorum antik yunandad dönüp duran fikirler hala aynı olurdu.Neden felsefe yerine pozitif bilim seçmiyorsunuz sonuçta bilim adamıda aynı soruları sorup cevabınıda o veriyor ama felsefede bu yok ? Amacaım sakın aşağılamak falan değil merak ediyorum gerçektn

farklı fikirler tabiki olabilir saygı duyuyorum aşağılama olarak algılamadım kesinlikle.

tam tersine felsefe olmasaydı bilim olmazdı, felsefe sorgular farklı bakış açısı getirir, insanın ufkunu açar. en temelde sebep bu. dünyayı mümkün olduğunca her açıdan algılamayı başarıp kendimi diğer insanlara göre çok daha iyi ifade edebilmek için felsefe seçtim.

• okul bitince nasıl bir meslek icra etmeyi düşünüyorsun. Bir de dalda master yapacaksın?
  • Bir insan türkiyede neden felsefe okur mezun olunca ne yapar sonra anlamış değilim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ererdur -- 21 Haziran 2014; 17:40:18 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ererdur

Bir insan türkiyede neden felsefe okur mezun olunca ne yapar sonra anlamış değilim...

bunu yazmak için konuya girip zahmet ediyorsunuz ya ben de bunu anlamıyorum. anlamamaya devam et koçum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Rindaman

okul bitince nasıl bir meslek icra etmeyi düşünüyorsun. Bir de dalda master yapacaksın?

akademisyenlik düşünüyorum psikoloji master'ı istiyorum.
  • quote:

quote:

Bir insan türkiyede neden felsefe okur mezun olunca ne yapar sonra anlamış değilim...

bunu yazmak için konuya girip zahmet ediyorsunuz ya ben de bunu anlamıyorum. anlamamaya devam et koçum.

Koç benim anlayıp anlamamam önemli degil ki 4-5 yıl sonra işsizler kervanına katılınca nerde yanĺış yaptım ben diye konu açanlardan olma diye söylüyorum.bana ne zaten aç kalacak senin miden...

• quote:

quote:

quote:

Koç benim anlayıp anlamamam önemli degil ki 4-5 yıl sonra işsizler kervanına katılınca nerde yanĺış yaptım ben diye konu açanlardan olma diye söylüyorum.bana ne zaten aç kalacak senin miden...

yav he he işsiz he.

• Bazı arkadaşlar burada yok felsefe temel bilim mi falan demişler.En önemli bilim bana göre Tarih sonra Felsefe.İnsan Tarihini bilmeden hiçbir iş ile uğraşamaz.İkinci olarak insan düşünmeden hiç bir şey başaramaz.
  • Hocam yaz tatilinden 12. sınıf mat konularına çalışan arkadaşım var, önerir misin böyle bi şey yoksa 9-10-11'i bitirmek daha mı sağlıklı olur?
  • Ben mfyim. Asıl hayalim boğaziçi işletme okumaktı ama tmden tahmini olarak 6-7 bin falan olacak sıralamam. Bu sıralama ile de boğaziçinde yalnızca felsefe tutuyor. Acaba mezuna kalıp bir sene daha çalışsam mı boğaziçi işletme için yoksa hazır tutmuşken felsefeye mi girsem? İş imkanı konusunda kafam çok karışık. Yardımcı olursan sevinirim.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diploma notun kaçtı?

• Seksist olmayan, kadınların toplumun her alanında olması gerektiğini düşünen bir insanım ama bir kadın olarak koçum lafını kullanman fazla varoş duruyor.
  • YGS Fen'e çalıştınız mı? Çalıştıysanız denemelerde kaç yapıyorsunuz ve nasıl çalıştınız ve süre probleminden dolayı mı yetiştiremediniz? Süreden dolayı ise sizin vaktinizi hangi ders aldı YGS'de? Matematik netleriniz biraz daha yüksek olsaydı felsefe yerine Boğaziçi'nde neyi tercih ederdiniz? Teşekkürler.
  • 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.