Şimdi Ara

Bodruma gittiği zaman arıza veren astra

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
25
Cevap
0
Favori
4.121
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arıza kodu P0136. Oksijen sensörü arızası. İlk çalışmada biraz benzin kokusu geliyor sonra bir sıkıntı olmuyor. Rölanti normal ve sabit.

Arabayla izmirden istanbula git arıza vermiyor. Ankaraya git arıza vermiyor. Fakat ne zaman bodruma gitsem bodrumdaki ilk çalıştırmada arızayı veriyor.

İzmire döndüğünde de ertesi gün ilk çalıştırmada arıza sönüyor.

Gösterdiğimde bir şeyi yok devam et sürmeye denildi. Sürekli gelip gittiği için masraf yapmaya da çekindim de sinir oluyorum.

Araba astra h 1.6. Şu insigniada kullanılan düz 1.6 motoru olan sürümden.

Derdi ne bunun. Çıldırtacak?

İzmirde de iyi usta tavsiyesi alabilirim

• Araba bodrum dan hoşlanmıyor sende gitme başkan oraya didim e git Marmaris'e git =)
  • Bakınızhttps://www.uludagsozluk.com/k/vanilyal%C4%B1-dondurma-ald%C4%B1%C4%9F%C4%B1mda-otomobilim-%C3%A7al%C4%B1%C5%9Fm%C4%B1yor/
    Vanilyalı dondurma aldığında aracı çalışmayan adam
    Gerçek hikayedir nesense aklıma bu geldi
  • zgbayraktar kullanıcısına yanıt
    Ne yapayım yazlık orada :/
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Bodrumda arabayı kapalı garaja park ediyorum. Ondan olabilir mi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: jvcjvc

Bodrumda arabayı kapalı garaja park ediyorum. Ondan olabilir mi?
    Bişey diyemem resim ve video çekip mail atın derim
  • Acilen arabayı bir kızla tanıştırman lazım
  • amca oğlunda peugeot 206 1,4 hdi arac var ,
    ne zaman İstanbuldan Ankaraya gitse , arıza lambası yakıyordu ,
    tam Bolu tunelinin oralarda , zor bela Ankaraya ulasıp
    serviste ,tam hatırlamıyorum bir sensör değişimi yapılıyormuş ,
    sanırım basınçla ilgili
  • Araçta lpg var mı? Yanlış hatırlamıyorsam benim araçta da aynı hata kodu çıkıyordu servis lpg’den demişti.
  • Up
    Geçen hafta aracımız bir kere bodrumda çalışmadı. Çalışıp stop etti, sonrasında çalıştı gerçi. Neden olabilir? Arıza lambası yakmıyor. LPGli araç hatta normalde ilk çalışmada benzinle çalışan araç sıcaktan olsa gerek LPG yle çalışmaya başladı ondan olabilir mi?
  • Arabada lpg yok arkadaşlar. Başlık şaka gibi duruyor ama gerçekten de ciddiyim
  • kimbehicayy kullanıcısına yanıt
    Soruyu okuyunca aklıma direk bu geldi

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi individual -- 29 Temmuz 2019; 22:59:34 >
  • Yakit aldiginiz istasyon
  • kcart K kullanıcısına yanıt
    Yaklaşık 720 km yol yaptım bir depo ile. Hep gittiğim bir petrol ofisinden alırım. Dönüşte 50 liralık shell aldım. Fark eder mi acaba?
  • Sırayla yapmanız gerekenler:

-Hava filtresi orijinal ile değişmeli.
    -Benzin filtresi değişmeli.
    -Downpipe varsa oksijen sensörünün konumu yanlıştır (1cm farkla bile okumayabiliyor).
    -Aracın hava giriş yolu takip edilerek kaçak, pislik aranmalı.
  • Araçta azda olsa yağ eksiltme varsa oksijen s3nsörû kirli eksoz gazı olarak algılayip arıza veriyor olabilir. p130 dan sonra p136,138 gibi arızalar genelde yağ eksiltme gibi sorunlardan kaynaklaniyor. Yakıt olarak BP den benzin almaya çalışın.
  • Bence hiç elletmeyin arabanın tüm sensörleri değiştirip paranızı alırlar düzeleceği de meçhul. Çalışıp yürüyorsa devam edin geçin.
  • jvcjvc kullanıcısına yanıt
    hocam neden büyük ihtimalle bu, denemek için aracı açık alana park edin bir daha ki gidişinizde. hava filtresi veya oksijen sensöründe problem olabilir
  • Bende Marmaris'den benzin aldığımda araç 100 le giderken motor çalışmayı durduyordu, 3 kere başıma geldi. O hızda giderken kontağı kapatıp tekrar çalıştırdığımı hatırlıyorum.

Sonuç olarak Marmaris'de benzin aldığım yerden bir daha almadım. O zaman Elf'di şimdi Total olmuştur.

Yakıt aldığınız yeri değitirin, marka önemli değil, satıcı önemli.
  • P0136 tek başına yeterli bir kod değil, öndeki sensör de olabilir arkadaki sensör de olabilir ancak opellerde yakıta göre ara ara böyle oksijen sensörü arızaları çıkabiliyor, alınan yakıtla alakalıdır
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.