Şimdi Ara

bobin sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
976
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arabanin bobini bozuldu we buji kismi dahil calismıyo we giderken tekleme yasamaktayim ve tekirdagda bu bobini bulamadim fakat istanbulda yasiyorum ve h.sonu istanbula donucem bu sekilde istanbula gitsem arabaya bi zarar werirmi fazla benzin yakmak disinda arabayi bole kulanirsam bi zarari warmidir

• yolda bırakabilir.düzensiz çalıştığı için fazla yakıt sarfiyat eder.yolda bırakmaz ise yakıtın artması senin için sorun değilsen sen bilirsin çık yoluna dewam et .kal salıcakla.
  • ya iste yolda kalmak sorun iste ins birakmaz artik 150km alt tarafı biraz fazla yaksin ona raziyim
  • fazla dur kalk yapmadığınız sürece idare edecektir.sadece çift silindirle 100 km gitmişliğim var.hızını aldıktan sonra çalışan silindirler diğer çalışmayan 2 silindiri hissettirmiyor ancak fazla basmamanız gerekiyor.
  • bobin bozuksa pistonlara zarar verecektir , pistonun ateşlemesi düzgün olanı iştahla çalışırken öbür ateşlemesi olmayan piston onlardan hareket alacak vede zorlanacaktır bunun sonucu triger sıyırabilir aman dikkat triger sıyırınca ne olacağını anlatmama gerek varmı ?
  • walla tam olarak ne oldugunu bilmiyorm ama 150km kulanmak zorunda kaldim ama dewir gostergesi 3000i bile pek fazla gormeden yawas geldim yapıcak bisi yoktu yrn servise goturuyorm arabayi bobinde ne pahaliymis arkadas 350ytl bobinmi olur yuh dedim walla
  • quote:

Orjinalden alıntı: mendel50

bobin bozuksa pistonlara zarar verecektir , pistonun ateşlemesi düzgün olanı iştahla çalışırken öbür ateşlemesi olmayan piston onlardan hareket alacak vede zorlanacaktır bunun sonucu triger sıyırabilir aman dikkat triger sıyırınca ne olacağını anlatmama gerek varmı ?

+10 yola bu şekiilde çıkmak sakıncalı en güzeli bobini temin etme yoluna gidin
  • kullanmamanız daha hayırlı idi ama zorunlu olunca işler değişebiliyor. temel olarak bobin arızalı ise tüm kabloları gözden geçirtmeli ve ohm değeri olarak standart altına düşeler değiştirilmelidir. Ayrıca tüm bujileri kablo ile birlikte sıfırlamak işin gereğidir. Bobin arızlarında bazen yüksek amper gidişi olursa buji tırnakları eriyebilior veya kablo hasarlanabilmektedir. Bu tür arızalar si,stem gözden geçirilerek bertaraf edilmelidir.

quote:

Orjinalden alıntı: Kuan

walla tam olarak ne oldugunu bilmiyorm ama 150km kulanmak zorunda kaldim ama dewir gostergesi 3000i bile pek fazla gormeden yawas geldim yapıcak bisi yoktu yrn servise goturuyorm arabayi bobinde ne pahaliymis arkadas 350ytl bobinmi olur yuh dedim walla
  • quote:

Orjinalden alıntı: Kuan

arabanin bobini bozuldu we buji kismi dahil calismıyo we giderken tekleme yasamaktayim ve tekirdagda bu bobini bulamadim fakat istanbulda yasiyorum ve h.sonu istanbula donucem bu sekilde istanbula gitsem arabaya bi zarar werirmi fazla benzin yakmak disinda arabayi bole kulanirsam bi zarari warmidir

araba opelmi?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.