Şimdi Ara

BMW vs MERCEDES (Teknik Karşılaştırma)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
2.167
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Öncelikle bi sorum olucak bi arkadaşıma bmw mi mercedes mi diye sorduğumda bmw'de arabadaki bilgisayar kontrollü nerdeyse herşeyi kapatıp bütün kontrolü kendine alabiliyorsun ama mercedes'de bilgisayar kontollü şeyleri tam olarak kapatamıyorsun dedi (Geri kalan herşey hemen hemen aynıymış) sizcede bu öylemi doğru bir bilgimi?

İkincisi bmw ve mercedes arasında hangisinin teknik açıdan/malzeme kalitesi/kontrol vb. üstünlükleri var benzer modelleri veya son modelleri arasında objektif yaklaşırsak kim üstün çıkar?

Bu arada ben sportif sürüş keyfi ve kontolün bende olması benim için çok önemli bana göre mercedes çok resmi ama bmw o resmiliğe çok iyi bir sportiflik katmış bunuda göz önüne alalım :)

• Bana göre sportif sürüş+Zf şanzıman ile BMW.

Prestij,malzeme kalitesi olarak ta Mercedes derdim.
    Edit:BMW'nin de malzeme kalitesi de kesinlikle kötü değildir.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teneke1236737 -- 31 Mart 2017; 19:13:40 >
  • Kasa, tasarım gençlere hitap etmesi ve Spor bir izlenim sergilemesinden dolayı bmw

Ama diğer her türlü mercedes.
  • Birinci soruma cevap verebilicek varmı?
  • Genel olarak Bmw tabi ki..
  • bir tanıdıkta c180 vardı. Sattı 320d aldı onu da sattı 520d aldı. Bmw mercedesten daha iyi demişti. Bu birazda zevk meselesi. Benim tercihim mercedes olurdu.
  • Ben yeni 5:20i aldım, geçen hanım çocuklarla yol ağzında durdum, yol boş dev gibi cadde bu arada yaş 40, baktım kenarda hafif asfalt üstü toz var... lan dedim acaba yapsammı.... elim mod düğmesine gitti..eco pro da arac... bir kere bastım comfort oldu hayalet gösterge değişti.... bir kere daha bastım spor moda geçti hayalet kıpkırmızı oldu... eşim ve çocuklar bi haber tabi... bir daha dokundum düğmeye sport+ a geçti artık güvenlik özellikleri kapanmış apaçi mod on ... ben şöyle hafif artislik yaparım hanıma çocuklara diye düşünürken gaza dokunmamla aracın arkası önce baktım soluma geldi...sonra bir baktım sağıma geldi ciyak ciyak lastik sesleri.. sonra bir daha soluma geldi... o sıra arabanın içi çığlık çığlığa doldu :) sonra toparladım efendi mode on a geçtim eşim elindeki ne varsa kafama indirmeye başladı vallahi yaşımdan utandım :) ama içime bi apaçilik girdi gizliden insanı tahrik ediyor bu sport+ modu... beni sürekli yanla yanla deyip duruyor tövbe estafurullah okumuş etmiş mevkı sahibi adamı basıl gaza getirdi gu araç hayret :)

• tolgao2000 T kullanıcısına yanıt
    Hocam iyi güldürdünüz valla Allah sizi de güldürsün.
  • BMW son yıllarda Mercedes'ten daha çok üzerine koydu ama yıldız da yıldızdır işte geçmek ezmek kolay değildir.
  • kişisel bir tercih.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Ben yeni 5:20i aldım, geçen hanım çocuklarla yol ağzında durdum, yol boş dev gibi cadde bu arada yaş 40, baktım kenarda hafif asfalt üstü toz var... lan dedim acaba yapsammı.... elim mod düğmesine gitti..eco pro da arac... bir kere bastım comfort oldu hayalet gösterge değişti.... bir kere daha bastım spor moda geçti hayalet kıpkırmızı oldu... eşim ve çocuklar bi haber tabi... bir daha dokundum düğmeye sport+ a geçti artık güvenlik özellikleri kapanmış apaçi mod on ... ben şöyle hafif artislik yaparım hanıma çocuklara diye düşünürken gaza dokunmamla aracın arkası önce baktım soluma geldi...sonra bir baktım sağıma geldi ciyak ciyak lastik sesleri.. sonra bir daha soluma geldi... o sıra arabanın içi çığlık çığlığa doldu :) sonra toparladım efendi mode on a geçtim eşim elindeki ne varsa kafama indirmeye başladı vallahi yaşımdan utandım :) ama içime bi apaçilik girdi gizliden insanı tahrik ediyor bu sport+ modu... beni sürekli yanla yanla deyip duruyor tövbe estafurullah okumuş etmiş mevkı sahibi adamı basıl gaza getirdi gu araç hayret :)

Hocam moralim yerine geldi vallaha.Allahta sizi güldürsün.

• mercedes resmin falan ama o hissi bambaşka makinanın araba şık etli[geniş e250den bahsediyorum]konforu ve sürüş deneyimi muazzam bi arabadan isteyebileceğin herşeyi veriyor hem güvende tutuyor hem konforlu hem güzel görünümlü bmw bana o hissi veremiyor beğenmediğimden değil araçları bmwninde çok güzel hiç lafım yok ona bi 5 serisi veya 3 serisi bile güzel ama sürüş keyfi ve kontrol için mercedes ve volvo diyorum başka bişey demiyorum
  • İkinci el dahi olsa bmw olsun.
  • quote:

Orijinalden alıntı: tolgao2000

Ben yeni 5:20i aldım, geçen hanım çocuklarla yol ağzında durdum, yol boş dev gibi cadde bu arada yaş 40, baktım kenarda hafif asfalt üstü toz var... lan dedim acaba yapsammı.... elim mod düğmesine gitti..eco pro da arac... bir kere bastım comfort oldu hayalet gösterge değişti.... bir kere daha bastım spor moda geçti hayalet kıpkırmızı oldu... eşim ve çocuklar bi haber tabi... bir daha dokundum düğmeye sport+ a geçti artık güvenlik özellikleri kapanmış apaçi mod on ... ben şöyle hafif artislik yaparım hanıma çocuklara diye düşünürken gaza dokunmamla aracın arkası önce baktım soluma geldi...sonra bir baktım sağıma geldi ciyak ciyak lastik sesleri.. sonra bir daha soluma geldi... o sıra arabanın içi çığlık çığlığa doldu :) sonra toparladım efendi mode on a geçtim eşim elindeki ne varsa kafama indirmeye başladı vallahi yaşımdan utandım :) ama içime bi apaçilik girdi gizliden insanı tahrik ediyor bu sport+ modu... beni sürekli yanla yanla deyip duruyor tövbe estafurullah okumuş etmiş mevkı sahibi adamı basıl gaza getirdi gu araç hayret :)

Sport plus dscyi devre dışı bırakmıyor ki sadece azcık kaymaya izin verir sadece. Sport+ modu biraz abartı olmuş arkanın gelmesi filan ama neyse :)

• Değirmende yemişler
    Dayıma demişler...
  • cbascan kullanıcısına yanıt
    geliyor valla bayağı arkayı yanımıza alıyormuşuz yaşayarak gördük
  • Mercedesin tek ustun oldugu nokta suspansiyon konforu. Geri kalan her sey icin BMW.
  • Gelir Gelir tabi. 5.35d olsa Atmosferi bile delersin :)

Siz yine de sorumlu olup aracinizda ve etrafinizda insanlar yokken tecrube edinin.

Onceki arac toros muydu ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AIRBOSS -- 31 Mart 2017; 22:36:13 >
  • Boştu zaten cadde bizim buralarda sokak arası bile 35m lik caddelerdir.. önceki arabam Olcit Club 4 Trsa

BMW vs MERCEDES (Teknik Karşılaştırma)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi tolgao2000 -- 31 Mart 2017; 22:43:14 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Angelica

Mercedesin tek ustun oldugu nokta suspansiyon konforu. Geri kalan her sey icin BMW.

Yav he he :) Fanlıkta zirve
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.