Şimdi Ara

bmw ve mercedese binenler ne iş yapıyorlar (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.195
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ticaret de yapsalar çoğu indiregandi ile alıyor.

Kendimizi kandırmayalım şu an kaç esnaf veya iş adamı hakkıyla,vergisini vererek iş yapıyor?

Aralık ayında işletmelerin çoğunun ticari araç alıp vergiden düşürtmeleri tesadüf mü sizce?
  • Fenerbahçe tarafında bitane dilenci vardı mercedesi vardı

Dilenerek almıştı.
  •  bmw ve mercedese binenler ne iş yapıyorlar
  • Çoğu hırsız, Vergi kaçırıyor.Çalıştırdığı işçileri sigortasız çalıştırıyor.Sigortalı çalıştırmıyor.Sendikalı işçi hayatta çalıştırmazlar.Çalıştırdığı işçilerin haftasonları tatiline bile göz dikerler.Cumartesi-Pazar günü eşşek sudan getirine kadar çalıştırırlar ama ekstra mesai asla ödemezler.Asgari ücretin biraz fazlasını verirler.Kendi hayat standartları asla değişmez hatta sürekli iyileşir ama işcisine memuruna zam yapmayı çok görür.Senede % 4-yada % 5 anca zam yapar.En ufak bir kriz belirtisinde seni işten atar yada zam istemeyesin diye seni işten atmakla tehdit eder.Seni tepe tepe kullanır ama ne yapsanda gene yaranamazsın bunlara.Bütün geleceğin bunların iki dudaklarının arasındadır.Seni eşekler gibi azarlar ama işimden olmayım diye itiraz veya hakkını arayamazsın.

Zengin işte böyle zengin olur Türkiyede.

O yüzden sen sen ol , sende ticaret yap malı götür.

• Gerçekten zengin olabilme hakkındaki düşünceler bunlar mı?

Edit: Zengin olmak BMW-Mercedes'e binmek değildir zaten o konunun ayrı bir boyutu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 5 Ocak 2010; 23:13:41 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: kal_sau

Çoğu hırsız, Vergi kaçırıyor.Çalıştırdığı işçileri sigortasız çalıştırıyor.Sigortalı çalıştırmıyor.Sendikalı işçi hayatta çalıştırmazlar.Çalıştırdığı işçilerin haftasonları tatiline bile göz dikerler.Cumartesi-Pazar günü eşşek sudan getirine kadar çalıştırırlar ama ekstra mesai asla ödemezler.Asgari ücretin biraz fazlasını verirler.Kendi hayat standartları asla değişmez hatta sürekli iyileşir ama işcisine memuruna zam yapmayı çok görür.Senede % 4-yada % 5 anca zam yapar.En ufak bir kriz belirtisinde seni işten atar yada zam istemeyesin diye seni işten atmakla tehdit eder.Seni tepe tepe kullanır ama ne yapsanda gene yaranamazsın bunlara.Bütün geleceğin bunların iki dudaklarının arasındadır.Seni eşekler gibi azarlar ama işimden olmayım diye itiraz veya hakkını arayamazsın.

cok agir konusmadin mi?

• Bürokratlar halkın parasını yiyor, haydutlar, mafyalar vs. çalıyor zaten, diğer azınlıkta alınteriyle alıyor...

Acı ama gerçek, ülkemizin kısacık özeti bu şekilde diye düşünüyorum...
  • quote:

Çoğu hırsız, Vergi kaçırıyor.Çalıştırdığı işçileri sigortasız çalıştırıyor.Sigortalı çalıştırmıyor.Sendikalı işçi hayatta çalıştırmazlar.Çalıştırdığı işçilerin haftasonları tatiline bile göz dikerler.Cumartesi-Pazar günü eşşek sudan getirine kadar çalıştırırlar ama ekstra mesai asla ödemezler.Asgari ücretin biraz fazlasını verirler.Kendi hayat standartları asla değişmez hatta sürekli iyileşir ama işcisine memuruna zam yapmayı çok görür.Senede % 4-yada % 5 anca zam yapar.En ufak bir kriz belirtisinde seni işten atar yada zam istemeyesin diye seni işten atmakla tehdit eder.Seni tepe tepe kullanır ama ne yapsanda gene yaranamazsın bunlara.Bütün geleceğin bunların iki dudaklarının arasındadır.Seni eşekler gibi azarlar ama işimden olmayım diye itiraz veya hakkını arayamazsın.

bir de Q7 sürerler.

• quote:

Orijinalden alıntı: MeHuG

quote:

cok agir konusmadin mi?

Bu söylediğim kendi işinin sahibi olanlar içindir.Doktorlar , avukatlar ise vergi kaçırırlar,Devletin açıkladığı vergi verenler listesinde her ne hikmetse en düşük gelire sahip insanlar genelde doktorlar yada avukatlar çıkar.Babam emekli ayda 1000 lira alıyor nerdese babamdan daha az vergi verenleri bile vardır.

Türkiyede ki piyasa % 80 bu şekilde işler.

Bunu iş aramak için piyasaya çıktığın zaman yada bir kobide çalıştığın zaman anlarsın.

• quote:

Bunu iş aramak için piyasaya çıktığın zaman yada bir kobide çalıştığın zaman anlarsın.

Anlattığın gibi olmadığını sen de iş sahibi olduğun zaman anlarsın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quadrifoglio -- 5 Ocak 2010; 23:25:14 >
  • Vay be

Ne servet düşmanlığı varmış ya arkadaş forumda

Çalışıp kazananda var beyler böyle demeyin emekçide var gençler
  • arada sırada böyle konular neden açılıyor acaba bir işyapıyor demekki biniyor.üst düzey bir yönetici ve iş adamı ise onlarda böyle takıntı olmuyor takıntıyı bız yapıyoruz bırakında binsinler yani
  • Belli bir sınırı geçince S serisine bile binersin. İşi bileceksin gözün kara olacak
  • quote:

Orijinalden alıntı: Quadrifoglio.

quote:

Benim zaten işim vardı.İstifa ettim ve şu an işsizim.Makine Muhendisiyim bana teklif edilen maaşlar 1100 lira.Ben bu parayla nasıl evlenirim, nasıl geçinirim.Üstelik sigortamda yok.

Bana lütfen bunları anlatmayın.Bizzat yaşıyorum şu an ve allah belamı versin makina muhendisi olduğum için diyorum.
  • quote:

quote:

quote:

Benim zaten işim vardı.İstifa ettim ve şu an işsizim.Makine Muhendisiyim bana teklif edilen maaşlar 1100 lira.Ben bu parayla nasıl evlenirim, nasıl geçinirim.Üstelik sigortamda yok.

Bana lütfen bunları anlatmayın.Bizzat yaşıyorum şu an ve allah belamı versin makina muhendisi olduğum için diyorum.

Dostum bir makina mühendiside LPG firmasında çalışıp parayı götürüo ama mersosu var.

• quote:

quote:

quote:

İşsizsin anlamında yazmadım, kendi işinin sahibi olduğunda anlarsın diye yazdım.

Kaldı ki 1100 lira maaşla insanlar ne sihirbazlıklar yaparak 2-3 çocuklu aile geçindiriyor. Günümüzde para kazanmak kolay değil, kafayı harddisk niyetine bilgilerle doldurup gidip başkasının iş yerinde (Bilgisayar kasasında) hizmete sunmak herkesin hoşuna giden bir durum değil. Bilgiyle dolu harddisk işlevindeki kafa ne zaman ki işlemci veya ram işlevi görür, o zaman bilgisayar kasasındaki yeri de değişir.

• quote:

hocam bu makina mühendislerine has bir olay mıdır anlamadım ama mak müh okuyan 2 arkadaşım vardı hergün telefonda ağlıyorlardı napacaz biz diye, biri gemide çarkçıbaşı oldu ayda 3 milyar gibi bir para alıyor öbürü de çokuluslu bir şirkette yöneticiliğe aday konumda ne kadar alıyor bilmiyorum.. yani ahlanıp vahlanmak için sıranın size gelmesi için daha çoook meslek grubu var be kardeşim, dua et ki iş olanağı çok olan ve tercih edilen bir iktisat sahibisiniz

• Kimi 3 kuruşu alnının teriyle kazanıyor,kimi üçkağıtçılık yaparak para kazanıyor,kimi arsa filan alıp satıyor yani devamlı devamlı farklı ve kolay yoldan para kazanmayı seviyor,kimi kökten yani aileden zengin oluyor,kimi parayı yıllarca biriktiriyor,kimi doktor,kimi mühendis vs...

Kısacası para kazanmanın kolay ve zor yolları vardır.Şans hayatta bikere gülecek sana ki, işlerin herşeyin tıkırında gitsin bu sayede gidip en kral bmw mercedes alabilesin bu kadar basit.Okuyup üniversite bitirmeylede olmuyor artık bi b*k.Şunuda unutmamak lazım bazıları fors atmak için alır,bazılarıda gerçekten araba tutkusu olduğu için alır.

Şahsen lüksten yana olmadığım için ihtiyacım olandan fazlasına bakmam.BMW 3 serisine binmemde gider Vectra alırım.Veya Audi A3 almamda gider Mazda 3 alırım vs.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UrbanRacer

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osmanlı13

quote:

Vay be

Forumda fazla kalmadı bi kaç tane kaldı zaten onlarda gösteriyor kendini ama şunu bilmiyorlar ki aza tamah etmeyen ömrü billah çoğu göremez.O servetler nası tırnaklarla kazınıyo ne kadar maaşlara tamah edilerek yaratılıyo kimse bilincinde değil.Tek bildikleri üni. mezun oldum koysun biri cebime 5bin lirayı altıma arabayı üzerime evi çeksin diyorlar ama bilmiyolarki onlar ankaralı cebeci sanatcıların sarkılarında olur..

Saygılar

Adam beni sigortasız çalıştırıyor bee nesine tamah edicem.Salak mıyım ben , alnımda gerizekalı mı yazıyor.Yazdıklarını oku biraz.

Azah tamah edicekmişim.

Umarım benim yaşadıklarımın aynısı yaşarsın.

Ben salakmıyım sen 1 sayfa okurken ben 1000 sayfa okuyorum mezun oluyorum 1500 lira maaş oda tanıdık falan varsa işe başlıorum

Fazla oluosun sen ama artık gardaş.

Uğraşmıcaksın böyleleriyle haklılar yani sana iş vermemekle iş verenler burdaki tavırlarınla gösteriyosun bunları.Bir kere mercedes bmw gördüğünde allah sahibine bağışlasın maşallah demediğin için ömür boyu sahip olamaz senin gibi insanlar.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: osmanlı13

quote:

Vay be

Forumda fazla kalmadı bi kaç tane kaldı zaten onlarda gösteriyor kendini ama şunu bilmiyorlar ki aza tamah etmeyen ömrü billah çoğu göremez.O servetler nası tırnaklarla kazınıyo ne kadar maaşlara tamah edilerek yaratılıyo kimse bilincinde değil.Tek bildikleri üni. mezun oldum koysun biri cebime 5bin lirayı altıma arabayı üzerime evi çeksin diyorlar ama bilmiyolarki onlar ankaralı cebeci sanatcıların sarkılarında olur..

Saygılar

Adam beni sigortasız çalıştırıyor bee nesine tamah edicem.Salak mıyım ben , alnımda gerizekalı mı yazıyor.Yazdıklarını oku biraz.

Azah tamah edicekmişim.

Umarım benim yaşadıklarımın aynısı yaşarsın.

Ben salakmıyım sen 1 sayfa okurken ben 1000 sayfa okuyorum mezun oluyorum 1500 lira maaş oda tanıdık falan varsa işe başlıorum

Fazla oluosun sen ama artık gardaş.

Sen ne iş yapıyorsun? Ne mezunusun?

Hukuk bürosunda çalışıyorum bazen uni. den zaman kaldıkça Hukuk fakültesinde okuyorum

Adam beni sigortasız çalıştırıyor ne yapayım peki söylernisin?

Nerem fazla oluyor söyle yav?

Gel bir makine muhendisliğinde oku bakalım?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.