Şimdi Ara

bmw ve mercedese binenler ne iş yapıyorlar (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
55
Cevap
0
Favori
2.169
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: osmanlı13

quote:

Orijinalden alıntı: UrbanRacer

quote:

Orijinalden alıntı: kal_sau

quote:

quote:

Vay be

Ne servet düşmanlığı varmış ya arkadaş forumda

Çalışıp kazananda var beyler böyle demeyin emekçide var gençler

Forumda fazla kalmadı bi kaç tane kaldı zaten onlarda gösteriyor kendini ama şunu bilmiyorlar ki aza tamah etmeyen ömrü billah çoğu göremez.O servetler nası tırnaklarla kazınıyo ne kadar maaşlara tamah edilerek yaratılıyo kimse bilincinde değil.Tek bildikleri üni. mezun oldum koysun biri cebime 5bin lirayı altıma arabayı üzerime evi çeksin diyorlar ama bilmiyolarki onlar ankaralı cebeci sanatcıların sarkılarında olur..

Saygılar

Adam beni sigortasız çalıştırıyor bee nesine tamah edicem.Salak mıyım ben , alnımda gerizekalı mı yazıyor.Yazdıklarını oku biraz.

Azah tamah edicekmişim.

Umarım benim yaşadıklarımın aynısı yaşarsın.

Ben salakmıyım sen 1 sayfa okurken ben 1000 sayfa okuyorum mezun oluyorum 1500 lira maaş oda tanıdık falan varsa işe başlıorum

Fazla oluosun sen ama artık gardaş.

Uğraşmıcaksın böyleleriyle haklılar yani sana iş vermemekle iş verenler burdaki tavırlarınla gösteriyosun bunları.Bir kere mercedes bmw gördüğünde allah sahibine bağışlasın maşallah demediğin için ömür boyu sahip olamaz senin gibi insanlar.

Kardeşim adam beni sigortasız çalıştırıyor.Bunun ne demek olduğundan haberin var mı? Hiç bir sosyal güvencem yok.Hasta olduğumda param yoksa bittim demek bu.Ayrıca hiç bir zaman emeklide olamayacağım anlamına geliyor.

Şimdi sana sormak gerekiyor.Benim hakkım olan parayı vermeyen adam , gidip o paralar la BMW alırsa bu haram değilde nedir güzel karşdeşim.

Sen algılarında sorun mu var.

Ne demek istiyorsun sigortasız mı çalışayım.Evlendiğim zaman çocuklarım hastalığında onlara nasıl bakarım bunları hesabını ben yapmazsam kim yapacak söylermisin çok bilgili kardeşim?

• Konuyu açan şahısın 13. mesajında uzaklaştırılmış olması , hamile ve bakire diye bir başlığa, '' off var artık yerim offffff'' diye bir mesaj atması da, çok apayrı bir olay , konunun da geldiği boyutlara bak
  • quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Vay be

Ne servet düşmanlığı varmış ya arkadaş forumda

Çalışıp kazananda var beyler böyle demeyin emekçide var gençler

Forumda fazla kalmadı bi kaç tane kaldı zaten onlarda gösteriyor kendini ama şunu bilmiyorlar ki aza tamah etmeyen ömrü billah çoğu göremez.O servetler nası tırnaklarla kazınıyo ne kadar maaşlara tamah edilerek yaratılıyo kimse bilincinde değil.Tek bildikleri üni. mezun oldum koysun biri cebime 5bin lirayı altıma arabayı üzerime evi çeksin diyorlar ama bilmiyolarki onlar ankaralı cebeci sanatcıların sarkılarında olur..

Saygılar

Adam beni sigortasız çalıştırıyor bee nesine tamah edicem.Salak mıyım ben , alnımda gerizekalı mı yazıyor.Yazdıklarını oku biraz.

Azah tamah edicekmişim.

Umarım benim yaşadıklarımın aynısı yaşarsın.

Ben salakmıyım sen 1 sayfa okurken ben 1000 sayfa okuyorum mezun oluyorum 1500 lira maaş oda tanıdık falan varsa işe başlıorum

Fazla oluosun sen ama artık gardaş.

Uğraşmıcaksın böyleleriyle haklılar yani sana iş vermemekle iş verenler burdaki tavırlarınla gösteriyosun bunları.Bir kere mercedes bmw gördüğünde allah sahibine bağışlasın maşallah demediğin için ömür boyu sahip olamaz senin gibi insanlar.

Kardeşim adam beni sigortasız çalıştırıyor.Bunun ne demek olduğundan haberin var mı? Hiç bir sosyal güvencem yok.Hasta olduğumda param yoksa bittim demek bu.Ayrıca hiç bir zaman emeklide olamayacağım anlamına geliyor.

Şimdi sana sormak gerekiyor.Benim hakkım olan parayı vermeyen adam , gidip o paralar la BMW alırsa bu haram değilde nedir güzel karşdeşim.

Ne demek istiyorsun sigortasız mı çalışayım.Evlendiğim zaman çocuklarım hastalığında onlara nasıl bakarım bunları hesabını ben yapmazsam kim yapacak söylermisin çok bilgili kardeşim?

Başka iş ara illa o iştemi çalışman gerekiyo iş algısı zayıf arkadaşım o kadar mühendis olmakla bitmiyor piyasa adamı olmassan sokmazlar fabrikanın içersine seni sen uyar oğlu olmadıktan sonra çok zıplarsın sinirlenirsin emin ol.Keskin sirke küpüne zarar verir.Hem o kadar çalıştında sana sigorta yapmıyorsa o adamın değil senin ayıbın başka şirketlere başvur hiçmi iş arayan yok.

• quote:

Ya iyi güzelde işe 1100 lirayla ve sigortasız başlayacak olmak hayatının sonuna kadar öyle gideceği anlamına mı geliyor?
    Akıllı bir işletme sahibi daha hiç tanımadığı adama ne diye milyarları versin ki. Önce işe başlarsın, çalışırsın bi takım güçlüklere göğüs gerirsin tecrübelenirsin, ben buyum dersin sonra fiyatını çekersin.

Özel sektörden bende geçtim. Dersane sektöründen evet para falan vermedikleri gibi haftanın 6 günü 12 saatte çalıştırıyorlar. Hadi para vermiyorlar demeyeyim ama asgari ücretten az verdiler ve yol paramı yemek paramı da cebimden ödedim ama hayat öyle geçmiyor işte.

Bir süre gitti bir şekilde atandım sonra evlendim maaşımız x2 oldu. Şimdi tecrübemde var. Tecrübesizsin deyip para vermeyen o dersanelerde var ya öğrencilerim belli kimi nereden nereye getirdiğim belli kime nereleri kazandırdığım ne katkı yaptığım belli fiyatım da belli veriyorlarsa ne ala vermezlerse yan gelir yatarım.
    Özel dersse de özel ders. Hepside topu topu 3-4 yılda oldu. Ancak öğrenciykende yıllarca bedavaya çalıştım, dersanede de karın tokluğuna çalıştım. Şuan Allah'a şükür ama birazda sabır...

• Kimse sizi okuduğunuz üniversiteye zorla göndermiyor.

Bitirdiğiniz bölümün üzerine master yapıp ekstra yabancı dil öğrenerek de belli başlı yerlere gelebilirdiniz. Ben de makine mühendisine ihtiyacı olan bir insan olsam vasıfsız dümdüz bir mühendis yerine çeşitli nitelikler arardım. İşveren olmak da kolay değil. Siz bütün patronları ağızda puro, elde banknot sayıyor sanıyorsunuz herhalde, ama yanılıyorsunuz. Büyük paranın derdi de büyük olur. Siz belki 50 liralık ilaç parasını dert ettiğiniz için tavır alıp istifa ediyorsunuzdur ama adam sizin gibi vasıfsız elemanlar yüzünden piyasadaki yerini kaybedip yılda belki de 2-3 milyon euro zarar ediyor olabilir.

Bencil olmak, fakir edebiyatı yapmak hiç kimseye fayda sağlamaz. Lütfen nasıl daha çok kazanacağınızın yollarını arayın. Kendinizi geliştirin, ondan sonra buraya gelip benim şu şu şu sertifikalarım var ama bana sigorta yapmıyorlar diyin. O zaman biz karşılarız sizin masraflarınızı.

• quote:

Orijinalden alıntı: desoto

Kimse sizi okuduğunuz üniversiteye zorla göndermiyor.

Bitirdiğiniz bölümün üzerine master yapıp ekstra yabancı dil öğrenerek de belli başlı yerlere gelebilirdiniz. Ben de makine mühendisine ihtiyacı olan bir insan olsam vasıfsız dümdüz bir mühendis yerine çeşitli nitelikler arardım. İşveren olmak da kolay değil. Siz bütün patronları ağızda puro, elde banknot sayıyor sanıyorsunuz herhalde, ama yanılıyorsunuz. Büyük paranın derdi de büyük olur. Siz belki 50 liralık ilaç parasını dert ettiğiniz için tavır alıp istifa ediyorsunuzdur ama adam sizin gibi vasıfsız elemanlar yüzünden piyasadaki yerini kaybedip yılda belki de 2-3 milyon euro zarar ediyor olabilir.

Bencil olmak, fakir edebiyatı yapmak hiç kimseye fayda sağlamaz. Lütfen nasıl daha çok kazanacağınızın yollarını arayın. Kendinizi geliştirin, ondan sonra buraya gelip benim şu şu şu sertifikalarım var ama bana sigorta yapmıyorlar diyin. O zaman biz karşılarız sizin masraflarınızı.

Al sana ispat ; ama sen şimdi okuma zahmetine bile girmezsin.

http://forum.memurlar.net/topic.aspx?id=532028

Lise : Kadıköy Anadolu Lisesi - 8 YIL

Universite : SAKARYA UNİVERSİTESİ 4 YIL

BİLDİĞİM YABANCI DİLLER ; İLERİ SEVİYEDE İNGİLİZCE , TOFELL IBT 95

BİLDİĞİM BİLGİSAYAR PROGRAMLARI: İLERİ DÜZEYDE AUTOCAD , VİSUAL BASIC, MS APLICATIONS

STAJLAR;

1) OTOKAR

2) FORD OTOSAN GÖLCÜK FABRİKASI

3) ARÇELİK ÇAYIROVA İŞLETMESİ

İŞ DENEYİMİ

1 YIL SERVİS MÜHENDİSİ OLARAK AKTİF SATIŞ

Söylermisin daha ne yapayım?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kal_sau -- 6 Ocak 2010; 0:26:20 >

• askerlik?

yapmadıysan genelde düşük veriyolar.
  • Okudum saygıdeğer mühendis arkadaşım. Babam da Yıldız Teknik Üniversitesi'nden mezun, Makine Mühendisi o da. Ama o da 5 yaşından beri çalıştığından dolayı kendi mesleğini yaptı, mühendislik diploması duvarda kaldı. Çaktırmadan; diplomasını bir arkadaşı kullanıyor. Ve kendisi iyi de para kazanıyor.

Anadolu Lisesi'ni 8 yılda bitirmen de marifet değil. Bilmiyorum ekstra program aldın mı..?

Üniversiteyi de bitirmişsin iyi güzel, ama devamı yok. Yanlış anlama ben de öğrenciyim. Kolay değil bunları yapmak, ama işveren gözüyle bakıyorum. Herhangi bir uzmanlık alanın yok.

İngilizcen çok iyi belli ki, ama başka dil yok..?

Ayrıca tam olarak yapmak istediğin şey nedir? Hedefin nedir? Vizyonunu tamam anladık. Yani bunları tek tek güzel bir dille anlatıyor musun patronuna?

Çok yakın bir arkadaşımın abisi 2 yıllık elektrik elektronik okudu. Teknisyen olarak çalıştı etti. Sonra buldu bir yolunu çalıştığı firma onu Dubai'ye götürdü. Birkaç yıl oradaki palmiye inşaatında çalıştı. Güzel de para biriktirdi, ailesine yolladı; kenara koydu. Arkadaşım da Karaelmas'ta makine okuyor. Onun da amacı okulu bir an önce bitirip abisinin şimdiki yerine, yani St. Petersburg'a gitmek. Abisi yıllardır senin burada kazanacağından daha çok para kazanıyor. Öyle ki kendisi basit bir teknisyen. Autocad'de proje çizip, proje yapıyorlar. Mühendislerin altında çalışıyor yani.

Ya azla yetinip yola koyulacaksın, ya da kendini en iyi seviyeye çıkartıp exclusive olacaksın ki; BMW ya da Mercedes'e rahatça binesin. Ya da Ajdar gibi şarkı söyleyeceksin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi desoto -- 6 Ocak 2010; 0:28:33 >

• Kal_sau, yaşın kaç hocam merak ettim de?
  • kal_sau kusura bakma ama eleman seçimlerinde mezun olunan üniversitenin de epey etkisi var. sakarya üniden mezun olup 1100 lira ile başlangıç maaşına naz yapıyorsan bence sorunu kendinde aramalısın. her şey zamanla olur düşüncesindeyim. hiç tecrüben olmadan sana 3 milyar başlangıç maaşıyla iş teklif edeceklerini sanmıyorum. zamanla çevren oluşsun piyasa seni tanısın. okulun önemi kalmaz, ama cv vererek gireceğin işlerde bu handikapı yaşayacaksın. benim okuduğum okul da özel bir üniversite ve haliyle insanların gözünde para vermiş okumuş diye bir intiba oluşuyor. ve ileride bunun handikapıyla iş hayatına atılacağımın farkındayım. sen de bazı gerçeklerin farkına var..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _opeth

askerlik?

yapmadıysan genelde düşük veriyolar.

Askerliğimi universite biter bitmez yaptım kısa dönem olarak.

Bilmiyorum bir uzaya çıkmadığım kaldı.

MBA Yapmayı planlıyorum Amerikada ama minimum maliyeti 70.000 TL

O kadar paraya değer mi değmez mi bilmiyorum.

Yani harcanılan o kadar parayı çıkaramamakta var.

Burası Türkiye.
  • İşverenlere yüklenenler; kimse sizi o şirkette zorla çalıştırmıyor değil mi? Siz işten ayrılırsanız bilin ki sizin %10 düşük maaşınızla o işe girmeye hevesli bir adam ertesi gün bulunur ve işbaşı yaptırılır. Herkes iğneyi başkasına batırmayı seviyor. Adı üzerinde bu özel sektör, adamın kendi özel şirketi ve onun kurallarına uymayı kabul ediyorsan çalışırsın yoksa da eyvallah der başka iş bakarsın.

Adamın 10 personeli var ve 1.000 TL maaş veriyorsa neden 1.500 TL verip de ayda 5.000 TL daha fazla zarar etsin? Yarın bir gün siz şirket kurunca sekretere, ofisboy'a 3.000 TL maaş mı vermeyi düşünüyorsunuz yoksa?

Sabit maaşlı daimi bir elemanı sigortasız çalıştırmazdım ama vergi beyanı konusuna gelmek istiyorum, şahsen devlete verip de iktidardaki vekillerin sülalesinin zenginleştiğini görünce inanın ki benim de vergi vermek için hevesim kalmazdı -ki gelir vergisi vb giderler resmen devleti şirketimin diğer ortağı haline getiriyor.

Not : Ben de maaşla çalışıyorum

Ayrıca her zengini mafya yapanlar; geçmişte babasının-dedesinin önceden mal varlığı olup da günümüze gelen azımsanmayacak kadar çok insan var hatırlatmak isterim. Babasında para varsa 20'sinde Bmw E92 coupe de alır, 25'inde restaurant da açar ne olmuş yani bu adam şimdi mafya mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi FX35 -- 6 Ocak 2010; 0:52:25 >

• quote:

Orijinalden alıntı: cottonmurat

kal_sau kusura bakma ama eleman seçimlerinde mezun olunan üniversitenin de epey etkisi var. sakarya üniden mezun olup 1100 lira ile başlangıç maaşına naz yapıyorsan bence sorunu kendinde aramalısın. her şey zamanla olur düşüncesindeyim. hiç tecrüben olmadan sana 3 milyar başlangıç maaşıyla iş teklif edeceklerini sanmıyorum. zamanla çevren oluşsun piyasa seni tanısın. okulun önemi kalmaz, ama cv vererek gireceğin işlerde bu handikapı yaşayacaksın. benim okuduğum okul da özel bir üniversite ve haliyle insanların gözünde para vermiş okumuş diye bir intiba oluşuyor. ve ileride bunun handikapıyla iş hayatına atılacağımın farkındayım. sen de bazı gerçeklerin farkına var..

Arkadaşım benim gözüm oyle yuksekler değil.Tabiki tecrubem yok.Ama 1 yıllık deneyimim var.Bakınız ayda 3000 tl gibi bir hedefim yok ilk başta.Benim hedefim 1500 tl min ve birde sigortalı olmak.Bunuda istemek hakkım değil mi.Eğer sigortalı olamazsam ben 70 yaşında anca emeli olurum bu gidişle tabii hala yaşarsam.

• Kaç gundur cezalı oldugum ıcın topıce yazamıyordum...

yaklasık 20 yıldır demırçelik sektorunde sanayıcı olarak üretim yapıyoruz..

Suan 2 tane makıne muhendısı yanımızda calısıyor..

ARkadaşta sunu goruyorum gayret yok caba yok okadar okudum maaşım az.

işin bi köşesinden tutup başlamak lazım. Daha işe başlamadan bugun emekliliği düşünürsen

Sen ölmüşşsün aglayanın yok demektir... Nerde çaba nerde gayret ??

oturup çemkırmek cok kolay gerçekten cok kolay..İşveren olarak sorumluluk işçi den cok cok daha fazla ve agırdır..

Boş boş evde oturup forumda çemkırecegıne gidip bi işin bi köşesinden tutup başlasan daha iyi edersin..

bu durumda master da yapsan professor da olsan başlayacagın yer aynıdır..
  • Fake üye tarafından açılmış forumu karıştırmaya yönelik bir konu olduğundan kilitlenmiştir.

iyi forumlar.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.