Şimdi Ara

BMW F20 Direksiyon Hissizliği

Bu Konudaki Kullanıcılar:
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Normalde direksiyondan memnun sayılırım. Spor moda alınca sertliği falan hoş oluyor tabi bi Alfa Romeo kadar olmasada. Ama ne zaman araba kaymaya başlasa veya viraja girsem hızlı bir şekilde direksiyonda bi kopukluk hissediyorum. Araba bana geri bildirim veremiyor sanki.

Sizde de bu sorun var mı?

• Direksiyon bildirimi kopmadan verir.

Önden koptuysanız bildirim kesilir, arkadan koptuysanız toparlarsınız.

Elektrik destekli olduğundan E9x'lardaki gibi bir his yoktur fakat yine de bildirimi yüksek bir direksiyon sistemi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ali®

Direksiyon bildirimi kopmadan verir.

Önden koptuysanız bildirim kesilir, arkadan koptuysanız toparlarsınız.

Elektrik destekli olduğundan E9x'lardaki gibi bir his yoktur fakat yine de bildirimi yüksek bir direksiyon sistemi.

Bu araçta önden kayma yaşayacağımı hiç sanmıyorum. Kafada çok fazla yük olmadığı için direksiyonu ne kadar kırarsam araç o kadar dönüyor yılan gibi. Fakat arkadan kayıyor sonra toparlıyor.
  • Kesinlikle katılıyorum, hatta ek olarak kaymadığı zaman da hiç bir his yok, tam anlamıyla bir oyun direksiyonu hissi veriyor. Araç f20 lci 1.16d eşimin aracı. Kendi aracım e90 320d lci (servotronic direksiyonlu). Kendi aracımla mukayese bile etmiyorum zaten ama bu kadar da oyuncak gibi olması hep garibime gidiyor, hatta bundan şikayetçi olan göremeyince acaba bizim araç mı sorunlu diye düşünmüyor değilim.

Ayrıca 100km üzeri hızlarda direksiyondaki çok ufak oynamalar yolda çok büyük oynamalar yaratıyor. Şeritte gitmek için çaba sarfediyorum resmen.

Yol tutuşu da zayıf geliyor ama bunu küçük lastiğe (205/55r16 bağlıyorum kabulleniyorum. E90 daki 255/40r17 arka lastikler gibi bunun arkalar da büyük olsa belki biraz daha iyi olurdu. Neyse uzattım, benim gibi direksiyondan şikayetçi olan birisini görünce pisikolojik olarak rahatladım.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.