Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (99. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.436
Cevap
73
Favori
582.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sat şu arabayı al e46 yı rahatına bak. ama 1600 cc manuel al. aracı beğendiğinde yakınlardaysa beraber bakmaya bile gideriz.
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Alacagim. Alacagim ama 3.18i 143luk makyajli kasa

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

Alacagim. Alacagim ama 3.18i 143luk makyajli kasa

tercih senin ben fikir veririm sadece merak ettiğin herşeyi sor.

şuda bagaj içi şekli ve amortisör şekli netten buldum.

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR

Eyvallah. Lazim olursa sorarim Bagaji sinifina gore ufakmis. Ama iceride mekanizma olmamasi iyi.

• Pi kullanıcısına yanıt
    480 lt bagaj var ha bi damacana fazla ha az :D ama ailecek kullanımda diz mesafesi dediğinde çok şey farkediyor. işte sınıfına göre e segment diz mesafesi var
    Valla kaynaklar cok baska. Biri 410 diyor. Digeri 440 diyor. Adam gibi blgi yok. Damacana koyayim yeter bana 99 model 3.20ye bakmistim. Arabanin ici cok dar geldi bana niyeyse. Ya da iyi bakamadım herhalde. Ama yeter ne olacak. Evli barkli adamiz. Hadi bekar olsak genis araba lazim olur. Ama artik fark etmez

• Pi kullanıcısına yanıt
    aile kullanımına göre ve parasına göre gayet mantıklı. ama ben hala 3.16i manuel diyorum illa 3.18i 143 hp istiyorsan onun yerine e39 150 hp al derim. daha ucuz hemde. üzerine de bir güzel bakım parası kalır cebine.
    E39 bana büyük geliyor. Bir de 150likler pek tutulmuyor saniyorum. 3.18 iyi iyi

• Pi kullanıcısına yanıt
    o zaman 2171 cc 170 hp olanını al aynı para aynı model yılı ama üst segment. yakıtı 1 litre fazla olsun. dediğim gibi ya 3.16i yada e39 5.20i bana göre alınması mantıklı araçlar bunlar.
  • bugün aracıma aux bağlantısı yaptırdım. müzik kalitesi mükemmeldi. sesini beğendim. yalnız bmw direk aux bağlamaya izin vermemiş araya kondansatör kullanmak gerekiyor kaçlıktı tam hatırlamıyorum. kondansatör göre ses kalitesi çok değişiyor deneme yanılma ile en iyi sesi alabilmek için 4 saat uğraştık ama sonuç olarak net birşeye ulaştık. kondansatör fotoğrafındaki sarı renk olanını ama gri renkteydi gerilimini tam hatırlamıyorum :S devre şemasındaki 1. örneği yapıyorsunuz bağlantı yaparken. aradaki gerilimleri filan belirtmişler zaten. tek bulmaya çalışacağınız kondansatörün deneye deneye hangi gerilimde en iyi ses verdiği.

satın aldığım ürün yaklaşık 35 günde elime ulaştı:http://www.aliexpress.com/snapshot/7678066198.html?orderId=75282000915129

Gecen 150lik az daha aliyordum. Ama vazgectim. E46 yeter bana. Az da modelli olsun istiyorum.

• Pi kullanıcısına yanıt
    o zaman senin aracın 2005 3.16i manuel

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 27 Haziran 2016; 21:02:53 >
    Yav niye 3.16 aldiriyorsun bana illa 3.18i alacagim ben kardesim banane banane

• Pi kullanıcısına yanıt
    O zaman 6 silindir al 3.16i ile aynı performansı alıp da masrafları 2000 cc olan aracı almanı istemiyorum fazlası otomatik olması. O yılların otomatik teknolojisi kullandığında otomatik arabadan soğursun.

6 silindir derken? 3.20 mi 5.20mi?

• Pi kullanıcısına yanıt
    İkiside 6 silindir 170 hp. Tavsiyem 5 serisi. Eğer cebinden fazla para çıkacaksa bu aynı aracın farklı modeli yerine üst segment araç olması daha mantık çerçevesinde.

3.20 olursa eski kasa olur. Eski kasalarin problemleri varmis. O yuzden makyajli kasa düşündüm. Makyajli kasa 3.20de de kol gibi vergi var. O da gelmez bana. 5.20 dersen cok otomatik taraftari degilim aslinda. Bir de sanki daha masrafli olur 5.20. Oyle geliyor bana. Oyle olmaz mi?

• Pi kullanıcısına yanıt
    Bende bunu anlatamıyorum en masrafsız 3.16i neyine iki kat masraf edip karşılığında iki kat verim alamamak değer mi ?

3.16inin 0-100u 11.2 saniye 115hp 150 tork var dogru mu? 3.18in de 9.3 saniye ve 143hp 200 tork. Ralli yapmayacagiz. Ama bunlara aradaki farki gormek icin bakiyorum. Yakit tuketimi acisindan da 3.18 daha az yakiyor gorunuyor. Aracin ağırlığına bakarsak 3.18 daha rahat gider.

Peki vergi disinda masraf acisindan ne fark var?

• Pi kullanıcısına yanıt
    katolog verilerine bakma. hem o zaman manuel şanzıman zamanı :S 3.18i otomatikle 3.16i manuelle arasında 0.7 saniye var. bütün aracın tüm parça fiyatları 1.5 katı daha pahalı 3.16 ya göre. bakımında bile daha fazla ödüyorsun yakıtı daha fazla yakıyorsun. 3.16i şehir içi 23-24 kmh hızla kışın maximum 2.37 lpg fiyatı ile 33 kuruş yakıyorum. uzun yolda yazın minimum 18-19 kuruş yakıyorum. tüm zamanların ve hava koşulların ortalaması tam 1 yıllık ortalamam 25 kuruş. lpg fiyatı 2.34 ile 2.47 arasında hep değişti. 37 bin km yaptım. hep opet aygaz kullandım. yağ ise 5-40 edge. toplamda 2 tane hava filitresi değiştirdim ikiside mann filitre idi. lpg kitim prins. enjektörler keıhın. yarı agresif kullanım stilim var. fabrikanın şehir içi verileri kullandığım tüm araçlarda ortalama verim oluyor buda kullanım stilimi gösterir az çok.

sen 3.18i ile 2000 cc motor ile daha az yakabileceğine inanıyor musun. silindirin içine gönderdiği yakıt bile aynı değil. az yakma muhabbeti sadece rampada daha rahat gitmesi gibi extrem zamanlarda az yakıyor.

• 
Sayfa: önceki 979899100101
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.