Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (100. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.436
Cevap
73
Favori
582.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Arac agir oldugundan 2000 motor biraz daha kolay tasir diye dusunuyorum. Boyle olmayacak
    bu is. En temizi denemek lazim arabalari Su lanet vergiler olmasa 3.25 dusunurdum ama olmuyor iste

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Soyle bir araba nasil olur?

Temizi iyi olmaz mi?

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-acil-satilik-devlet-memurundan-degisensiz-emsalsiz-320i-306894804/detay

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 27 Haziran 2016; 23:35:30 >
  • Pi kullanıcısına yanıt
    olabilir kocaman ama var;

• Pi kullanıcısına yanıt
    kesinlikle öyle değil. iki motorunda maximum yakabileceği var her iki motorda kalkışta o yakıtı tüketiyor. hele şehir içinde bu fark dahada bariz ortaya çıkıyor. burada bir arkadaşta var 3.30xi 50 tl lpg ile 85 km şehir içi yapıyor. ben aynı parayla aynı şehir içini en az 180 km gidiyorum. uzun yolda tüketimlerimiz çok düşük. zaten tüketim değerlerini etkileyen şehir içidir.

edit: performans dersen elbetteki fark edecek ama 3.18i tork konvertörlü 1999 yılının teknolojisi dediğin zaman 3.16i manuel performansı veriyor. genelde 3.20i al deme sebepleri budur aradaki kayıpları 6 silindir daha iyi ekarte ediyor. 3.18i nin tutulmama sebebide budur. ya 1596 cc manuel yada 2171 cc otomatik al. daha fazla kafanı karıştırma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 28 Haziran 2016; 0:08:56 >
  • mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Yuhh araba pert oldu kasla goz arasinda Ustteki soruyu sormadim say

Otomatik dusunmuyorum zaten ben. Ayrıca bizim burasi sehir disi sayılır. Is cikis saatleri hariç en kotu 50nin altina dusmem. O acidan yakit sorun degil

• Pi kullanıcısına yanıt
    o zaman 3.18i manuel al son kullanıcı ol zaten arabayı sevince değiştirmek istemezsin.
  • Bu hayat öyle 2-3 kuruş lpg hesabıyla geçirelemeyecek kadar kısa.
    Daha evvel söyledim, tekrar yazayım. Uzun vadede n42 2 lt'lik motorla 1.6 motorun vereceği sürüş keyfi kıyas kabul etmeyecek kadar farklıdır.

Km'de 10 kuruş fazla yakarsın, ama sollama yaparken kendini üzmezsin, iyi ki Bmw almışım dersin. 316 alıp ekonomi kasmak da bir tercihtir elbet. Fakat 2.0 motorlu Accord'u değiştirmeye değecek bir tercih değildir asla.
  • Pi kullanıcısına yanıt
    toplam 6 tane satılık var seç beğen al :D

https://www.sahibinden.com/bmw-3-serisi-318i/manuel?a5_min=2002&a5_max=2005

bunlardan birkaç taneside otomatik yerine yanlışlıkla manuel işaretlemiştir :D

hepsi istanbul arabası :D

gün geliyor cebimizde 1 lira kalmıyor ekonomi düşünmeden bu gemi yürümez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mevsimsiz_kar45 -- 28 Haziran 2016; 0:46:43 >
  • Ayda bin km yapsanız yılda 1000 lira ancak fark eder.
    2002 modeller seneye vergi indirimine giriyor yaştan ötürü. Vergi farkı kalmıyor arada.

Bakım ve yürütme maliyeti asla 1,5-2 kat boyutunda değil. Bir miktar fazladır en fazla. Kasa olarak ikisi de aynı nihayetinde.

Sunroof'u olsa şu araç gayet temiz görünüyor aslında. Sunrooflusu da denk gelir elbet bekledikten sonra.
    https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-ilkgunki-temizlikte-308670975/detay
  • VTS* kullanıcısına yanıt
    Pi kullanıcısına yanıt
    1000 lira demek ayda 80-90 liraya tekabül ediyor. mtv farkınıda koyduğunda 120-130 liraya yükseliyor ki oda vergi dilimine girdiği halde. yürütme maliyetleri biraz fazla birde bu fark eklenince aylık ortalama masrafı 1.5 katına geliyor. ikna olmak isterseniz beraber tekrar hesaplarız. herşeyinede kadar. ben alırken çok araştırdım hele hesaplamayı en ince detaylarına kadar yapmıştım.
  • Vallahi anlatamıyorum, usandım. Ayda 100 lira para mı yahu? 40 binlik arabaya bineceğim, bir de gidip üç kuru?un hesabını yapacağım. 2.el 10 küsur yaşında araba alıp böyle maliyet hesaplarına girmek saçmalıktır.

Mantıklı bir insan, bu kadar ince hesaplara girecekse eğer gider aynı paraya dizel Symbol alır. Bu paraya 1-2 yaşında boncuğu bulunur. Yakıt-bakım gideri komik rakamlar bmw'ye kıyasla.

Yeni kasalarda 1.6 motor olsa anlarım. Hem ekonomik hem tatminkar performansları. Hatta 116i-316i 136bg, benim araçtan hızlıdır belki. Ama 40 bin gömüp keyif alamadıktan sonra manası yok eski almanın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi VTS* -- 28 Haziran 2016; 1:34:00 >
    Piyasada ayni tadi verecek f/p arabasi pek yok zaten. Civige bu haliyle 2012den bu yana biniyorum. Temiz bir sey bulursam yine en az 3 sene binerim. Oyle macera arayan adam degilim. Sorun yok o acidan

Ustam benim her zaman dedigim az fazla yaksin ama gitsin. Mesela arabayi degisirsem 1.6 bile pek dusunmuyorum. 1.2 1.4 alıyor millet az yaksin diye. Bence gerek yok. Ki zaten atla deve degil aradaki fark

Sevmedim bunlarıSanruflu m paket olmali

mevsimsiz_kar45 kullanıcısına yanıt
    Arac guzelmis. Ama hep bir seyler eksik kaliyor. Mesela kimi araclarin cam cercevesi falan citalar krom. Kimisi de bos oluyor. Neyle alakali bu durum?

Bir denemek istiyorum. Aklimda kalmasin en azindan. Olmazsa 1 sene binerim binmem satarim. Sorun değil

geçen yıldan buyana 12 ayda 37 bin km yol yapmışım gelde maliyet hesaplama 4 tane yağ değişimi 1 balata takım değişimi 1 alt takım maliyeti 4 adet lastik 2 defa lpg bakım maliyeti sadece 9000 üstü yakıt parası vermişim. bir üst modelini alsaydım sadece 2 bin lira fazladan yakıt parası verecektim. buda aylık extra 200 lira demek. eğer senin için bu para değerli değilse bana seve seve verebilirsin. akşama kadar çalışıp ay sonu maaş alan insanlarız elbette hesap yapacağız. ama sizin şirketleriniz vardır parayı istifliyorsunuzdur veya babanız zengindir orası ayrı zaten aynı dili o zaman konuşamayız. işlerim düzgündür altımda +200 bin üstü araba vardır yemek param asgari ücretli maaşıdır işte o zaman pekde takılmam dediklerine. yok zevkmiş yok bilmem neymiş o iş boşa hikaye sen 0-100 değeri 9-10 saniye olan arabadan m3 zevki alıyorsan bişey diyemem. aracını alırsın ekonomik olur aile için iş için kullanırsın. hız limitimiz 110 olan ülkeyiz. kenarada para biriktirirsin alırsın eski kasa m3 veya başka bişey 4-5 bin cc haftasonu binersin o işte zevktir. o zaman seni anlarım.

kendin söylüyorsun aynı kasa aynı araba ama aynı zevk yok diyorsun motorun hacmine 0-100 değerine bağlıyorsun arabadan anladığın buysa git 1.6 linea al her ikisindende performanslı senin dediğine göre oluyorsa bu iş.

geçenlerden beri aynı şeyi tartışıyoruz bari bilmeyenleri yanlış yönlendirme bişey bilmediğini biliyorum da hiçbirşey bilmeyen ne dediğini bilmez.

• Pi kullanıcısına yanıt
    al masrafı yap sonra satmak istediğinde tekrar konuşalım.
    Alma asamasinda tekrar konusuruz dur bakalim

• Pi kullanıcısına yanıt
    Önce test et benim numaram var yerim belli 50 liralık yakıtına bakar herşey sonra gider 3.18 test edersin kararını verirsin.

Şunu hiçbir zaman unutma araba almak zor değil alınır birşekilde ama asıl iş onu yürütmektir en önemlisi yürütme maliyetleridir. 1600 motor 170 hp 150-200 bine alam adam 2000 cc 252 hp almasını bilmiyormu parasımı yok sanki tüm iş yürütme maliyeti denen illette burası Türkiye.

• 
Sayfa: önceki 9899100101102
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.