Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (115. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.436
Cevap
73
Favori
582.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    2004 318i 2.0 Emsal accord var. O da benzer yakiyor. Sizinki de 2.0 degil mi? Oyleyse bence cok o rakam

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: derkan14

Filtrelerini değiştirmek yakıtı ve arabayı baya rahatlatıyor yakıt için özellikle hava filtresi önemli

Tüm filtreleri ve motor yağını zaten ağustos ayında değiştirdim. Motor da yaklaşık 15.000 km önce sıfır yapıldı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Pi

2004 318i 2.0 Emsal accord var. O da benzer yakiyor. Sizinki de 2.0 degil mi? Oyleyse bence cok o rakam

Evet, 2.0 lt otomatik. Ancak benim araç dediğim gibi cabrio. Lpg ile birlikte 1700 kg ağırlığı. 300 kg fark var normallerle. Sizin sürdüğünüz yollar nasıl? Bu zamlardan sonra 35 krş yakması çok çok iyi.

• quote:

Orijinalden alıntı: retchop

quote:

Evet, 2.0 lt otomatik. Ancak benim araç dediğim gibi cabrio. Lpg ile birlikte 1700 kg ağırlığı. 300 kg fark var normallerle. Sizin sürdüğünüz yollar nasıl? Bu zamlardan sonra 35 krş yakması çok çok iyi.

Siz benzin almıyor musunuz araca? Onu da kattığınızda mı 35 krş yakıyor?

• retchop kullanıcısına yanıt
    Neden o kadar agir ki öyle Ustelik arabanin tepesi de yok. Agir olmasindan dolayi elbet fazla yakar. Ama sanki yine de fazla o rakam. Emsal arac sahipleriyle gorustun mu ustam? Yalniz var ya ne keyifli olur o araba

Benzin hesaba dahil degil. Arac cig yakiyor yakiti. Sensoru halledersem bir miktar daha düşer diye dusunuyorum. Kisa mesafe kullaniyorum genelde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Pi -- 4 Mart 2017; 22:15:21 >
  • quote:

Neden o kadar agir ki öyle Ustelik arabanin tepesi de yok. Agir olmasindan dolayi elbet fazla yakar. Ama sanki yine de fazla o rakam. Emsal arac sahipleriyle gorustun mu ustam? Yalniz var ya ne keyifli olur o araba

Benzin hesaba dahil degil. Arac cig yakiyor yakiti. Sensoru halledersem bir miktar daha düşer diye dusunuyorum. Kisa mesafe kullaniyorum genelde.

İşte tam da tepesi olmadığı için ağır. 🤗🤗 direncin artması için. Keyifli oluyor olmasına da çok yakmasa bir de. Tanıdığım olmadığı için pek sorgulayamadım bu zamana kadar.

Sahibindende denk gelenleri ara bi konuş. Uc asagi bes yukari biseyler cikar

• quote:

Sahibindende denk gelenleri ara bi konuş. Uc asagi bes yukari biseyler cikar

Şimdi sordum birkaç kişiye. 35-40 kuruş arası yakıyor diyorlar. Ya benim araçta ya da lpg sisteminde sıkıntı var. Sürekli kısa yol gitmek ve yokuş yukarı gitmek bu kadar farkettirir miki?

Motor isinana kadar zaten fazla yakar. Kisa mesafe ve yokus fazla yaktirir. Ancak bu kadar yaktirir mi bilemiyorum. Motor toplandi demiştin yanlis hatirlamiyorsam ustam. Onla alakali sorun olabilir mi acaba

• Pi kullanıcısına yanıt
    Yağ yakma gibi bir durum varmı aracınızda

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • memetp M kullanıcısına yanıt
    Simdilik yok hocam. Gerci epeydir bakmadim. En son yoktu diyelim

• Pi kullanıcısına yanıt
    Bende 318 buldum temiz fakat araç sahibi bin kmde 700ml gibi bı yağ eksiltme var diyor kafam karıştı araçta daha 120binde ...

• quote:

Orijinalden alıntı: memetp

Bende 318 buldum temiz fakat araç sahibi bin kmde 700ml gibi bı yağ eksiltme var diyor kafam karıştı araçta daha 120binde ...

Yağ yakıyorsa motorun toplanma zamanı gelmiş demektir. Benim arabada yağ yakıyordu. Motorda nir sürü sorun çıktı. Sıfırdan yeniden yaptırdım. Baya da masraglı oldu. Yine de almadan önce bmw ustasına gösterin mutlaka.

• quote:

Motor isinana kadar zaten fazla yakar. Kisa mesafe ve yokus fazla yaktirir. Ancak bu kadar yaktirir mi bilemiyorum. Motor toplandi demiştin yanlis hatirlamiyorsam ustam. Onla alakali sorun olabilir mi acaba

Peki benzinde kaç lt ve krş yakıyor sizinki? Ben benzinde bi tekrar deneyeceğim aracın yakıtını. Çok fazla yakarsa benzinde sıkıntı var demektir. Ustama gösteririm. Ancak geçen sene motor yeni yapıldığında birkaç bin km sırf benzinle kullanmıştım. O zaman 700 krş civarı yakmıştı. Yeni diye çok önemsememiştim.

hocam sizi xiaomi forumundan hatırlıyorum. siz telefonda yardımcı olun bmw konusunda ben size her türlü yardımcı olurum
  • quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

hocam sizi xiaomi forumundan hatırlıyorum. siz telefonda yardımcı olun bmw konusunda ben size her türlü yardımcı olurum

Olurum kardeşim. Ne gibi bir yardıma ihtiyacınız varki?

• quote:

Orijinalden alıntı: retchop

quote:

Orijinalden alıntı: helpgod

Olurum kardeşim. Ne gibi bir yardıma ihtiyacınız varki?

Tamam bana özel mesaj atmışsınız. Telefonunuz gelsin yardımcı olurum.

• memetp M kullanıcısına yanıt
    Motorun yapısından dolayi yag yakar normaldir diyen duydum. Ama bu kadar yakar mi bilemiyorum. Km dusuk olsa bile belki bakimsizdir. Kimi araba vardir 200 binde saat gibidir. Kimisi 100 binde bitiktir. Diger kullanicilara bir bakmak lazim. Ben de epeydir bakmadim yagina. Tekrar bakayim mesaji guncellerim.

Hiç denemedim benzinde ustam. Ama kisin epey yakiyor benzinde. Onumuzdeki ay sensoru kontrol ettirecegim. Degerler degisirse soylerim. Bir miktar dusecegini tahmin ediyorum yalniz.

• Arkadaşlar çok acil bana e46 320 d hakkında bilgisi olan arkadaşlar ulaşabilir mi. Aracımda problem var yardım lütfen

• 
Sayfa: önceki 113114115116117
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.