Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (117. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
2.436
Cevap
73
Favori
582.315
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • merhaba arkadaşlar bende yeni bir e46 1999 model araç satın aldım araç 96 bin km de aracın bütün bakımları yapıldı ve extradan motor yağ pompası değişti ancak sabahları sıcaklık ilk ibreyi vurana kadar ayağımı gazdan kesip frene basınca araç sönmekte bu sorun ne olabilir sıcaklık ilk ibreyi geçtığınde sorun kalmıyor ve araç sönme yapmıyor ondan sonra ve bunu deneme şansım sadece sabahları oluyor bu konuda fikri olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim birde ön camlardan açarken ve kapatırken ses gelmekte çıtırtı şeklinde sol aynadan da kapanırken bariz bir motor sesi gelmekte teşekkür ederim cevaplarınız için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi foremost -- 27 Ekim 2017; 17:3:27 >
  • Arkadaşlar Merhaba,
    BMW E46 compact kasa aracım var, stop farlarım sabit yanmaya başladı(sadece kontağı kapattığımda sönüyor) fren müşüründe problem yok başka elektrik tesisatı da gayet düzgün durumda bu zamana kadar ellenmedi bile. sizce problem ne olabilir?
  • dogan-16 D kullanıcısına yanıt
    E46 316i 2005 mayıs arabam var 0 km den beri castrol 0-30w kullanıldı orijinal ve önerilen yağ budur fakat sanayilerde zor bulunur bulunursada 200 tl ye 4 litrelik alıp yedeğe koymak gerekir zira yağ eksiltir yüksek devir hızlanıyorsan 1000 km de 1 litre eklersin (0 km deki motorda bile) bakımlarım 25000 km de bir borusandır. 130000 deyim. Henüz hiçbir kronik problemi olmadi.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • VieraGT kullanıcısına yanıt
    13 yaşında 316i vergi pulu çok ucuz kaza yapmadığımdan kasko hiç yaptırmadım tek masrafı borusan bakımı o da 2 yılda bir 25000 km de bir ara sıra 200 basmak dışında hiç arabamı harcamadım o da bana harcatmadı tamamen orijinal parcaları hala..

• Arkadaşlar Merhaba,

Birkaç ay önce 2000 model 3.28i arac aldım.. geçen gün araçta EML arıza lambası yandı.. Eml ile birlikte dsc lambası da yandı.. araç soguduktan sonra bu ışıklar sönüyor ama tekrar geri yanıyor.. ışıklar yanarken ayni zamanda arac gazda yemiyor.. 1500 2000 devirde takiliyor.. ustaya baktırdım boğaz kelebegi arızası dedi.. bunlarda kronikmiş sanırım(usta bakar bakmaz bilgisayara baglamadan söylediğine göre).. temizlenirmi diye sorduğumda Hayır bunlarda elektronik kelebek var, değiştirilmesi gerek dedi.. çıkması bile neredeyse 800 lira civarında.. yabanci sitelerden araştırdığımda kelebegin temizlendigini gördüm.. varmı daha önce başına gelen?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sizce Diesel ve otomatik olanları alınır mı? Doğal olarak km200bin üzeri araçlar var. Çok temizini de bulsam korkuyorum. Sizce üzer mi ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mezzanie

Sizce Diesel ve otomatik olanları alınır mı? Doğal olarak km200bin üzeri araçlar var. Çok temizini de bulsam korkuyorum. Sizce üzer mi ?

bence artık e46 alınmaz. en yeni e46 13 yaşında. metal yorgunluğu ve hepsinde aşırı km var. ayrıca çok kronik sıkıntıları var e46ların. servise gitseniz 40binlik araca 4-5 bin tl bakım masrafi çıkarıyorlar. ustaya gitsen ayar tutturamiyor. şaft şansizman elektronik direksiyon her an ariza çıkarabilir. orj parçalari aşırı pahalı. yan sanayiler orjinalin yerini tutmaz falan.dert sahibi olursunuz. durumunuz çok iyise belki kefye keder kullanmalık iyi. ben 3 sene kullanip dünya masraf yapip sattim. gittim "0" ford tourneo courrier aldim. 1 senedir "0" masraf. mazotunu koy gez.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KnoCKout -- 20 Şubat 2018; 10:57:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: KnoCKout

quote:

Orijinalden alıntı: mezzanie

Sizce Diesel ve otomatik olanları alınır mı? Doğal olarak km200bin üzeri araçlar var. Çok temizini de bulsam korkuyorum. Sizce üzer mi ?

bence artık e46 alınmaz. en yeni e46 13 yaşında. metal yorgunluğu ve hepsinde aşırı km var. ayrıca çok kronik sıkıntıları var e46ların. servise gitseniz 40binlik araca 4-5 bin tl bakım masrafi çıkarıyorlar. ustaya gitsen ayar tutturamiyor. şaft şansizman elektronik direksiyon her an ariza çıkarabilir. orj parçalari aşırı pahalı. yan sanayiler orjinalin yerini tutmaz falan.dert sahibi olursunuz. durumunuz çok iyise belki kefye keder kullanmalık iyi. ben 3 sene kullanip dünya masraf yapip sattim. gittim "0" ford tourneo courrier aldim. 1 senedir "0" masraf. mazotunu koy gez.

Haklisiniz sanirim hocam. Butce kisitliysa riske girilecek arac degil gercekten. Ben de kucuklugumden beri cok sevdigim icin heveslenmistim ama temizini de bulsak her an sorun cikartma ihtimali olacak. Araci aldiktan sonra kenara da bi 10bin tl ayirip beklemek lazim en azindan.

• quote:

Orijinalden alıntı: Gh0stR1deR

Arkadaşlar Merhaba,

Birkaç ay önce 2000 model 3.28i arac aldım.. geçen gün araçta EML arıza lambası yandı.. Eml ile birlikte dsc lambası da yandı.. araç soguduktan sonra bu ışıklar sönüyor ama tekrar geri yanıyor.. ışıklar yanarken ayni zamanda arac gazda yemiyor.. 1500 2000 devirde takiliyor.. ustaya baktırdım boğaz kelebegi arızası dedi.. bunlarda kronikmiş sanırım(usta bakar bakmaz bilgisayara baglamadan söylediğine göre).. temizlenirmi diye sorduğumda Hayır bunlarda elektronik kelebek var, değiştirilmesi gerek dedi.. çıkması bile neredeyse 800 lira civarında.. yabanci sitelerden araştırdığımda kelebegin temizlendigini gördüm.. varmı daha önce başına gelen?

Arkadaşlar uzun süren araştırmalar sonucunda soruna çözüm buldum.. Her ne kadar ustalar gaz kelebegi değişecek deselerde internette biraz araştırdım ve boğaz kelebeğin resetlemesini buldum.. denedim ve sorunumu çözdü.. artık eml arıza lambasi yanmıyor ve performans muazzam.. youtubedaki nasıl yapıldığına dair video linkide burda.. benim sorunumu çözdü şimdilik..
    Umarım benim gibi bu sorundan muzdarip olanlarinda problemini cozer..
    https://youtu.be/RmGvLUlu67M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gh0stR1deR -- 23 Şubat 2018; 2:22:8 >

• forumdaki arkadaslara iyi bir haftasonu dilerim

• İyi günler arkadaşlar e46 aracımın park ampülleri bazen yanmıyor bazen biri yanıyor biri yanmıyor başka ampül taktım yine aynısı oluyor farları açınca göstergedeki araba simgesinin ön kısmında işaretlerde bazen biri yanık bazen ikisi sorun ne olabilir ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi 66ALpEr1905 -- 24 Şubat 2018; 12:20:59 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Beyler 2005 e46 3.16i manuel vites aracım var vitesi 1 e attığımda özellikle sıcakta oluyor arkadan tak diye bi ses geliyor soğukta yapmıyor sıcakta da bazen yapıyor. Ancak özellikle söylüyorum kalkış yapmıyorum araç debriyaj pedalına basılı vitesi 1 e ittiğimde oluyor. Debriyajdan çekme harekete geçme yok araç kendini kasıyor. Genelde e46ların kronik sorunuymuş tecrübesi olup çözüm bulan arkadaşlar yorumlarınızı bekliyorum.
  • Mel Gibsonn M kullanıcısına yanıt
    2005 e46 316i manuel vites aracımda bu sese rastlamadım, aktarma organlarında boşluk varmış gibi düşündürdü, fakat debriyajın altında kalın bir paspas varsa buda neden olabilir bence, bende hem velur hem plastik paspas var ama debriyaja sonuna kadar basarım bu sese rastlamadım, arabam 130000 km de, debriyaj balatası sadece bir kez değişti. Başkalarının görüşlerini de bekleyelim.
  • Merhaba Arkadaşlar,

Geçen gün aracın deposunu doldurmak istedim PO'da fakat benzin pompası kesti doldurmadı. Şamandıra arızası mıdır acaba? Başından böyle bir olay geçen var mı? Araç 2005 E46.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • İzmir Ülkü yarış pistinde çektiğim E36'ya yapılan Supra Swap

E36 Videosunu e46 grubuna atmışım ya

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Smyrn3. -- 13 Mart 2018; 21:10:43 >

• taqua T kullanıcısına yanıt
    aracınızın rengine bayıldım. Maşallah kazasız belasız.
  • Amin inşallah..

• Herkese merhabalar.

Tecrübeli arkadaşlara frenlerle ilgili sorum olacaktı.

Bir senedir 64binde 2004 318i kullanıyorum. Fren balataları ikaz vermediği halde frenlerinin iyi tutmadığını düşündüğümden birkaç ustaya götürdüm. Disklerin ve balataların değişme zamanı gelmiş gerçekten de. Fakat her usta elinde olan markaya iyi dediği için hangi marka disk ve balata almalıyım karar veremedim. Bmw amblemlisinin fiyatları uçuk ama iyi bir marka olması tercihimdir. Mesela balatada hala ate iyi midir? İstanbul Anadolu yakasında usta tavsiyesi de alabilirim.

Şimdiden teşekkür ederim.

• Herkese merhaba,
    e46 coupe oto. vites alma arefesindeyim ve sorularım şunlar:
    1. Tercih edilecek araç için yıl öneriniz var mı ? (2001 sonrası gibi..) Neden ?
    2. Benzinli ya da dizel olması fark eder mi ?
    3. Araç alırken Maslakta abarth bmw yada askar bmw ye göstermeyi düşünüyorum. Bu servisleri önerir misiniz?
    4. Aracın kronik sorunları ve olası maliyetleri nelerdir?

Araç hakkında bilgisi olan arkadaşların değerli yardımlarını bekliyorum.
    Teşekkürler...
  • S.a arkadaşlar Bmw E46 2001 model Otomatik vites bir aracim Satiliktir şuradan ulaşabilirsinizhttps://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-ilk-gun-ki-gibi-temiz-bmw-otomatik-558813126/detay Araç ile ilgili tum sorulari ilandan sorabilirsiniz

• 
Sayfa: önceki 115116117118119
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.