Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (11. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.436
Cevap
73
Favori
582.321
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar e46 2000 model 316i gümüş gri aracım var far açık iken kontağı kapatıp kitleyip gidince farlar yanık kalıyor bunun çözümü nedir yenilerde 30 sn sonra far sönüyor böyle bir çözüm varmı aracın özelliği varmı*
  • merhaba arkadaşlar,

bende yeni 3.16 ti compact aldım. arcın kontağını açınca 4-5 defa bip sesi geliyor. ancak herhangi bir arıza ışığı yanmıyor. neden olabilir acaba?
    teşekkürler..
  • quote:

Orijinalden alıntı: bbersoy

arkadaşlar e46 2000 model 316i gümüş gri aracım var far açık iken kontağı kapatıp kitleyip gidince farlar yanık kalıyor bunun çözümü nedir yenilerde 30 sn sonra far sönüyor böyle bir çözüm varmı aracın özelliği varmı*

Follow me home özelliği

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi guide -- 31 Mart 2012; 8:45:33 >
  • Selamlar sevgili forum kullanıcıları. BMW ailesine 2004 e46 3.30ci ile katılmış bulunuyorum. :) Arabamı henüz yeni aldım ve küçük bir problemim var. Önceki sayfalara da baktım fakat bununla ilgili birşey göremedim. Aracımın board monitoru çalışıyor fakat ekranda hiçbir yazı yok. Aracın önceki sahibi buna sebep olarak bagajda sol iç kısımda yer alan bir bölmede bulunan küçük bir parçanın eksik olduğunu ve ekranın ondan çalışmadığını söyledi. Bende bu parça hakkında bilgi sahibi olan ve yardımcı olabilecek bir bmw sever arkadaştan destek bekliyorum. Teşekkür ederim. Herkese iyi forumlar..
  • e46 kasa 320ci önerisi olan varmı?

sahibinden com ilanlarından da olabilir

temiz bir araba gören
  • e 30 almayı düsünüyorum keyfe keder 316 i yada 318i is de olabilir cok arıza verirmi basmı agrıtırmı arkadaslar binici arkadaslarda yorumları bekliyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: forestquard

fonksiyonel olmayan bir direksiyona tuş takımı ilavesi yapılarak tuş takımındaki bütün düğmelerin (hız sabitleme vs.) çalıştığı yazılmış. oysa servis bunun aksini söylüyor. bunu deniyen varmı? Tuş takımı yerine direksiyonumu komple değiştirmek gerekiyor?

Öncelikle merhaba forumu okurken sorunuzu gördüm ve bilgim dahilinde cevap yazmak istedim ve üye olarak yeni katıldım.Sorunuza gelince fonksiyonel olmayan direksiyona tuş takımını ve 7-8 cm lik bir kabloyu (tuş takımını direksiyon ile iiletişimini sağlayacak) ilave ederek sadece teyp için direksiyon kontolü sağlarsınız.Cruıse kontrol için ise ayrıca çok parçalı bir kablonun direksiyon arkasından aydınlatma süvici arkasındaki kablo demetine birleştirilmesi gerekiyor. 3 parçadan (tus takımı , tuş takımı kablosu ,cruıse kontrol kablosu) oluşan set Cruıse kontrol retrofıt kıt olarak satılıyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Beavis®

Ben benim aparatı satıyorum AudioSystem marka.. 3 ay kullandım.. Board monitör aldığım için boşa çıktı..
    http://urun.gittigidiyor.com/elektronik/audio-system-bmw-orjinal-teybine-usb-aparati-52855124
    Ürünün aynısı.. E46 Business Teypler için..

quote:

Orijinalden alıntı: guide

İkinci eli 80 100 tl max .. Sıfırı 140 tl idi yanlış hatırlamıyorsam cihazın ..
    Farklı markalar var , cadance , audiosystem vs vs .. Hepsi aynı ürün ..
    İkinci elde tercih edebilirsiniz uygun fiyat olursa , sıfıra gerek yok bence ..
    7 8 ay kadar kullanmistim , sesler cd kalitesinde geliyor , memnun kalacaksınız emin olun .

quote:

Orijinalden alıntı: dogus17

bu cihazı kullanırken direksiyon üzerindeki tuşlar faal oluyor mu? (mesela şarkı atlatmak istediğimizde)

Merhaba arkadaşlar,

Ben de e46 Business'lı aracıma bu aparattan almak istiyorum.

dogus17 üye isimli arkadaşımızın da sorduğu gibi direksiyon tuşları kontrol edebiliyor mu bu aparat ile?

Bir de bu aparat takılı iken CD çalar devre dışı kalmıyor değil mi? (önden yüklediğimiz tek cd çalardan bahsediyorum)

Nereden, ne kadara alınabilir ve istanbul'da nerede taktırılabilir acaba

Teşekkürler

• ben aparatı 125 e aldım. sahibinden den aldım. cd devre dışı kalmıyor. dreksiyondan kontrol edilebiliyor. ben bakım yaptırırken özel servise taktırdım. radyo arkasından torpido ya kabloyu uzattırdım. alet torpidoda. çok memnunum. tavsiye ederim
  • bluetooth nasıl çalışıyor bilen var mı? ayrıca paspas ne tavsiye edersiniz. internette orjinali ile aynı iki çeşit buldum biri niken marka alman malı. diğeri yerli. hangisi daha uygun olur acaba
  • Arkadaşlar merhaba E46 sedan almayı düşünüyorum 2001 model otomatik vites. acaba vitesi ile ilgili bilgi verebilir misiniz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: dogus17

ben aparatı 125 e aldım. sahibinden den aldım. cd devre dışı kalmıyor. dreksiyondan kontrol edilebiliyor. ben bakım yaptırırken özel servise taktırdım. radyo arkasından torpido ya kabloyu uzattırdım. alet torpidoda. çok memnunum. tavsiye ederim

Teşekkür ederim. Ben de montaj dahil 120-125'e halledebilirsem taktırmak istiyorum. Bakalım
  • galiba blutooth u bloke ediyor. cihazı taktıktan sonra denedim. sesim gidiyor fakat aracım ses sisteminden karşı tarafın sesi gelmiyor.
  • Benim aracimda bluetooth hazirligi var fakat bluetooth yok, kullanmayi da dusunmuyorum.

Bilgilendirdiginiz icin tesekkurler
  • arkadaşlar merhaba 2003-2004 316i lpg tüketimi ş.içi-ş.dışı ne durumda hiç kullanan var mıdır? Genel kanı benzinde kasanın ağır kaldığı yönünde, lpg nasıl etkiler? Kullanan arkadaşlar yorum yaparlarsa sevinirim.
  • Merhabalar,

Ben bu E46 kasayı ileride bir gün edinmek istiyorum. Ancak söz konusu Bmw olunca akıl veren çok oluyor. Performans, donanım, güvenlik hepsi önemli elbette ama Bmw markası rüşdünü zaten ispatlamış durumda. Coupe veya cabrio istiyorum; çünkü önceliğim "dış görünüşte".

1- Kilometre olayına fazla takılmıyorum ancak otomatik düşündüğümden 8-10 yaşındaki bir şanzımandan sizce korkmalı mıyım?

2- Düzenli bakım maliyetleri orta seviye bir C sınıf araçla kıyaslandığında herhalde ikiye katlıyor gibi? Yakıt tüketimi de varsın çok olsun, ancak yedek parçada aşırı masraf çıkarır mı ki? En çok korktuğum şeylerden birisi de bu.

Geçen gün önümden 97 model olduğunu tahmin ettiğim bir cabrio E36 geçti ki, aman aman. Öyle bir şey bulsam, ona bile razıyım. Çok temiz ve alımlı duruyordu. Hele ki Bmw'nin şu mavi-lacivert tonlarına bitiyorum.

Ben galiba "şifayı kaptım". Çevremdekiler manyak gözüyle bakmaya başladılar. Beni bir tek siz anlarsınız herhalde...

• Kasım ayında yıllardır hayalini kurduğum arabayı aldım. 2004 model 318i tiptronik E8 paket.
    ilk sahibinden,servis bakımlı,hasarsız,en önemlisi yağ yakmayan bir BMW..
    Konforlu,sessiz,sürüşü çok keyifli ve ÇOK GÜVENLİ.TAŞ gibi yani.

Aldım hemen LPG araştırmaya başladım."Bunda gaz kelebeği yok Valvetronic motor dediler."
    Sadece PRINS verimli çalışırmış.Sebebi vakum yani emiş olmadığı için güçlü enjektörlerle lpg basınçla silindirlere gönderiliyor.
    Ucuz diye başka sistemlere bakmayın.Yüzü astarını geçer.Performansdan da şüphe etmeyin.Benzinle binip kesenizi delmeyin.
    PRINS ile ilgili hiçbir sıkıntım olmadı.2250tl. Kışın şehiriçi 11-12lt/100km yakıyor.

Xenon farları çok zayıf gösteriyordu.Arkadaki yansıtıcılar plastik olduğu için zamanla yanıp kararmış.Çıkma alıp değiştirdim.
    Gecelerim gündüze döndü.hiç korkmayın.biraz becerikli ve sabırlı bir elektrikçinin 2-3 saatte yapabileceği bir iş.Çıkma mercek içinwww.xenonmercek.com tavsiye ederim.Güvenilir.parça +işçilik 120 tl

Sömestrde yola çıkmadan 1 gece önce yağ filtresinin konulduğu kabın contası patlamış.yağ akıyordu resmen.
    1 gün geç gittim tatile.Parça+işçilik+yağ 200tl

Birkaç ay hiç sorunsuz ,masrafsız bindikten sonra 1 gün yolda stop ettim ve kaldım.Özel servise çektirdim.
    Bilgisayarda 2 arıza gösterince beyin yanmış dediler. Krank sensörü ve Egzantrik sensörü.Bu arada DSC,Şanzıman arıza lambası falan yanıyor.
    Anlıyacağınız göstergeler bayram yeri gibi ışıl ışıl. 2 arızayı aynı anda vermezmiş.İşte burada usta çok önemli.Tecrübeli olmalı.Yapamadılar.
    Başka bir servise götürdüm.Bir çalışıyor 50 km gidiyor.Sonra stop ediyor yine arıza.Arızayı siliyorlar.çalıştırıyoruz yine veriyor arızayı.
    2.götürdüğüm yerdeki usta "Krank sensörü" arızası dedi.Değişti.Arıza geçti.
    Yağ seperatörü patlamış sökmüşken değiştirlim yağ eksiltir dediler.Hepsi Parça+işçilik dahil 360tl.

2 ay daha bindikten sonra yolda giderken frene basınca pedal sertleşmeye başladı.Çok zayıfladı.Tutmamaya başladı.
    Gaza basınca iyi.Frene birkaçkez pompalayınca pedal şişiyor ve tutmuyordu.Bugün servise gittim. Fren merkezi,fren servosu,yani sanayideki ağızla "vestenhaus" (Westinghaus) değişti.Çıkma aldım 500 tl.işçilik ve hidrolik 200tl.

Buraya kadar anlattıklarım 6 ayda ekstra masraflardı.lpg takıldığı için muayene tarihi gelmeden yapıldı.
    Her araba aldığınızda yaptığınız masrafları hesaba katmayın.Ama yine de bir hatırlayalım.
    NOTER,KASKO,SİGORTA,SIZDIRMAZLIK KONTROLU,EKSOZ MUAYENESİ,RUTİN BAKIMLAR
    (YAĞ+FİLTRELER+BELKİ BALATALAR,ANTİFRİZ,CAM SUYU VS. YENİ LASTİK,KIŞ LASTİĞİ+ROT BALANS AYARI,)

İŞTE yaşadığım herşeyi yazdım.Karar sizin.Ben halen arabama binmeye devam edeceğim.

AMA tadım kaçtı.Eğer böyle bir kez daha büyük masraf çıkarırsa SATACAĞIM.
    ...benden pas diyeceğim anlayacağınız..
    AMA ne alıp binerim bilemiyorum

• quote:

Orijinalden alıntı: freedom36

Merhabalar,

Ben bu E46 kasayı ileride bir gün edinmek istiyorum. Ancak söz konusu Bmw olunca akıl veren çok oluyor. Performans, donanım, güvenlik hepsi önemli elbette ama Bmw markası rüşdünü zaten ispatlamış durumda. Coupe veya cabrio istiyorum; çünkü önceliğim "dış görünüşte".

1- Kilometre olayına fazla takılmıyorum ancak otomatik düşündüğümden 8-10 yaşındaki bir şanzımandan sizce korkmalı mıyım?

2- Düzenli bakım maliyetleri orta seviye bir C sınıf araçla kıyaslandığında herhalde ikiye katlıyor gibi? Yakıt tüketimi de varsın çok olsun, ancak yedek parçada aşırı masraf çıkarır mı ki? En çok korktuğum şeylerden birisi de bu.

Geçen gün önümden 97 model olduğunu tahmin ettiğim bir cabrio E36 geçti ki, aman aman. Öyle bir şey bulsam, ona bile razıyım. Çok temiz ve alımlı duruyordu. Hele ki Bmw'nin şu mavi-lacivert tonlarına bitiyorum.

Ben galiba "şifayı kaptım". Çevremdekiler manyak gözüyle bakmaya başladılar. Beni bir tek siz anlarsınız herhalde...

2003 E46 318 Cabrio sahibiyim.

Sanziman ile ilgili sikinti olacagini zannetmiyorum. Benim aracimda en kucuk bir kusur, herhangi bir bozukluk, calismayan herhangi bir fonksiyon yok.

Bakim maliyetleri de fazla degil, zaten bakim dediginiz nedir ki? Hava filtresi, polen filtresi, yag filtresi, yag, bir defa buji takimi (onceki sahibi tarafindan takilmissa ona da gerek yok). Her aracta ayni fiyatlar ortalama olarak. Yagi da ben Shell Helix Ultra 5W40 tam sentetik BMW Longlife 01 koyuyorum. Kendim aliyorum yagimi yani.

Tas gibi araba Allah nazarlardan saklasin.

• Audio System Digital Music Changer USB SD AUX aparatını taktırdım. İnceleme için buyrun:

http://forum.donanimhaber.com/m_60110696/tm.htm

Tavsiye ederim.
  • http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-orjinal-m-tecnic-gorulmeye-deger-82530263/detayhttp://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-sahibinden-tertemiz-orjinal-kazasiz-81364385/detay araçlar hakkında fikirlerinizi alabilirmiyim.2003 sonrası e46 318 143 bg m teknik almayı düşünüyorum.çevremde herkes birşeyler söylüyor ama bir gerçek var ben e46 hastasıyım elimde imkanım var bunları alaçak.ayrıça biraz araştırdım yakıtı ve vergisi bunları üzerine çıkarsa beni yoruyor biraz.ayrıca ben bu aracı keyfi olarak gezmek için almak istiyorum. birazda şekil istiyorum.düşünçe fikirerinizi yazarsanız seviinirim saygılar.teşekkürler...

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.