Şimdi Ara

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir (2 Mobil) - 2 Masaüstü2 Mobil
5 sn
2.437
Cevap
73
Favori
582.153
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

• Bence biraz daha az oynanmışıyla, mümkünse hiç oynanmamışıyla, orjinaline sadık kalınarak kullanılan aile aracı tarzındakilere yönelirseniz daha iyi olur.

Bende takıntı var, aracın bir vidasını bile değiştirmek için o kadar yer sökülüyor. Sökülen yerlerde çizikler, kopçalarda tırnaklarda kırıklar ezikler, sökülen yerden gelmeye başlayan sesler ne bileyim saymakla bitmez.
    O yüzden benim için mümkünse çamurdan olsun ama orjinal olsun (bütün arabalar için geçerli)
  • quote:

Orijinalden alıntı: tarahumara

330ci 2002 model 231hp otomatik aldim bende arkadaslar 1 ay kadar oluyor. ingilterede yasiyorum. £2900 aldim. bu da yaklasik 8.000 tl yapiyor. arac 118000 milde. benzin sarfiyati bekledigimden gayet iyi. normal kullanimda;
    sehir ici: 9.7 - 10 lt/100km
    sehirlerarasi : 7 - 7.2 lt/100km

aracta tek sikintim arabayi calistirdiktan 15-20 saniye sonra sari motor yagi isigi yaniyor ve 6-7 saniye sonra sonuyor. saniyorum yag sensorunden kaynakli bir sorun.

BMW E46 / 3 SERİSİ TÜM PAYLAŞIMLAR

türkiyede bu fiyata şahin alabilirmiyiz acaba :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-otomobil-bmw-2002-model-smg-orijinal-m-paket-82140860/detay

1999 yılında 6 binliraya sıfır km renault megan almıstık 2004 yılında 15 binliraya sattık yıl 2011 megane 3 ün fiyatı 50 bin tl civarı

1999 yılında 6 binliraya ev geliyodu 2004 yılında ev fiyatlari 45-50 bin oldu

şimdi 40-50 bin tl ye kömürlük vermiyorlar ..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi TheJudgé -- 25 Nisan 2012; 13:43:05 >

• quote:

Orijinalden alıntı: fatihcankaymak

merhaba arkadaşlar,

bende yeni 3.16 ti compact aldım. arcın kontağını açınca 4-5 defa bip sesi geliyor. ancak herhangi bir arıza ışığı yanmıyor. neden olabilir acaba?
    teşekkürler..

mesajı yazdığınız tarih mart ayı.ben şu an havalar ısınmışken cevap veriyorum ama sorunuzun cevabı hava sıcaklığının belli bir derecenin altına düşmesi sonucunda ( sanırım +4 C) ilk kontak açılışında bip bip şeklinde ikaz verir sonra susar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorukdoruk99

Bu yaziyi butun e46 kasa kullananlar icin yaziyorum ve benim cektigim ayni dertleri cektiyseniz yardimci olacagini dusunuyorum.
    Yaklasik 8 senedir BMW 318ci kullaniyorum ve cok memnunum aracimdan. 143 hp lik versiyonu olmasindan dolayi bir performans problemim olmadi ancak aracin yag yakma ve performans dusuklugu problemi yillar icinde cok artti ve aracim daha 65000 km de. Artik arabam 6 ayda bir servislerden cikmiyordu ve atasehirden , bostanci oto sanayi ve maslak oto sanayi deki bir suru tamirci motor acilip rektifiye yapilacak ve sekman atilmasi gerek diyerekten 2500 TL masrafin zorunlu oldugunu soyledi. Bir arkadasim bana liqui moly motor yag ve motor temizlik ve bakim urunlerinin sonax araciligi ile turkiye de calismaya basladigini soyledi ve bende bir care diye servislere dusmeden liqui moly dudullu uygulama yerine gittim. Almanyada Castrol'u acik ara gecen ve cok basarili bu markanin sadece 3 urunu kullanarak arabam bir nefes aldi ve ayni gun performansi % 30 artti. Yapilan islemler motor temizligi kimyasal madde ile , yag deposu temizligi ve yeni liqui moly yag konmasi ve yag koruyucu maddenin ilavesi. Daha once servislere 1000 TL nin altinda ucret odemeden ayrilamadigim ve cok ekonomik birkac urunle arabamin probleminin cozulmesi gercekten buyuk bir basari.Sizde aracinizda bu tarz problemler yasiyorsaniz veya performansinin artmasini istiyorsaniz hicbir parca degismeden modifiyesiz liqui moly urunleriyle bunu basarabilirsiniz.Aracimin son hali 1000 km de 3 Lt. yagi bitiriyordu. Forumda yazan bazi arkadaslarda okudum ki BMW 1500-2000 km 'de 1 LT yag eksiltir normal diye bunun yanlis oldugunu belirtmek istiyorum. BMW verilerine gore 1000 km 'de arac 150 ml yag eksiltir.

aynen, zaten yabanci forumlari arastirirsaniz bu markadan baska markaya copluk derler

• takip..
  • Liqui moly ve benzeri yağlara karşıyım. Yabancı sitelerde de pek kimsenin övdüğünü görmedim. En azından yarısından fazlası orjinal veya benzeri, BMW tarafından onaylanmış yağların konulması gerektiğini söylüyor.

Örneğin benim kullandığım; Shell Helix Ultra 05W-40 BMW LL-01

"Shell Helix Ultra, aşağıdaki spesifikasyonlarını fazlasıyla karşılar.

5W-40 Viskozite sınıfı: API SN/CF; ACEA A3/B3/B4; BMW LL-01; MB Onay 229.5; VW 502 00/505 00.; Porsche A40; RN0700; RN0710; Ferrari; FIAT 9.55535-Z2
    5W-30 Viskozite sınıfı: ACEA A3/B3/B4; BMW LL-01; MB Onay 229.5; VW 502 00/505 00; API SN/CF motor testi gereksinimlerini karşılar"

İnsan vücuduna farklı bir karışım enjekte etmek gibi algılayabilirsiniz diğer ürünleri. Her ne kadar sizi ilk başta iyi hissettirse de (ki bundan da emin değiliz), sonuç olarak ömrünüzden yiyecektir..
  • arkadaşlar 2004 318 ime angel far düşünüyorum. konu hakkında bilgisi olan var mı? nereden temin edebilirim?
  • Arkadaslar 1999-2001 model bmw 3.20i e 46 kasa araba almak istiyorum. ve arastırıyorum da nasıldır bu araclar ? kronik arızası varmıdır ? nelere dikkat edilmesi gerekli şimdiden tşkler.
  • benim yakın bir arkadaşım 2002 modeli sıfır km olarak almıştı , 5 yıl kadar kullandılar ve sattı. garanti süresi bitiminden sonra bir tek hatırladığım direksyon kutusundaki bir arızadan dolayı yüklü bir fatura ödemişti. bunun haricinde tüketiminden ve servis ( hep yetkili servise gitti) ücretlerinden şikayetçi idi.

320i lerin o senelerde 6 silindir falan olması lazım
  • evet 150 bg oluyor 6 sılındır dıreksıyon olayı sımdı kafama takıldı. Acaba vazcecsem mı ? O yastakı bır arabaya 30 lıra düsündürüyor.
  • fiyat performans konusunda bişey diyemem , e46 kasalar bmw 3 serisinin bence en güzel kasası. yakıt tüketimi konusuna da bişey diyemeyeceğim sonuçta hesabını siz yapacaksınız , az yakmıyor bu kesin.

direksyon konusu kronik olmayabilir , ben sadece arkadaşımdan bildiğimi size aktardım. aslında en önemli konu , baktığınız modelde temiz kullanılmış araç bulup bulamayacağınızdır. malum bu araçlar özellikle gençlerin elinde oldukça hor kullanılıyor ve birkaç el değiştirdikten sonra artık yetkili servis yüzü görmüyor.

asıl önemli bu bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ridleyscott

fiyat performans konusunda bişey diyemem , e46 kasalar bmw 3 serisinin bence en güzel kasası. yakıt tüketimi konusuna da bişey diyemeyeceğim sonuçta hesabını siz yapacaksınız , az yakmıyor bu kesin.

direksyon konusu kronik olmayabilir , ben sadece arkadaşımdan bildiğimi size aktardım. aslında en önemli konu , baktığınız modelde temiz kullanılmış araç bulup bulamayacağınızdır. malum bu araçlar özellikle gençlerin elinde oldukça hor kullanılıyor ve birkaç el değiştirdikten sonra artık yetkili servis yüzü görmüyor.

asıl önemli bu bence.

kesinlikle özellikle genç yaş olayı, ikinci bir olay ise yetkili servisten uzak kalmaları hem servisi fazla yok hemde bakım masrafları fazla olacak gibi. Ama dediğiniz gibi BMW'nin en güzel kasalarından o yıllarda ve halen koruyor güncelliğini ne kadar zaman geçse de son olarak fiyatlar genelde kış aylarında çok düşüyor deniliyor bunun hakkında neler aktarabilir siniz ?

• ikinci el fiyatlarını açıkçası kendi aracım hariç takip etmiyorum. sonuçta konu biraz ekonomi ile ilgili , eur düşünce fiyatları düşüyor , nihayetinde sıfır araç ucuzlarsa ikinci eli daha da ucuzlar.

benim geçen sene 17 binde sattığım aracımın şu an sıfırı daha ucuz.
  • quote:

ikinci el fiyatlarını açıkçası kendi aracım hariç takip etmiyorum. sonuçta konu biraz ekonomi ile ilgili , eur düşünce fiyatları düşüyor , nihayetinde sıfır araç ucuzlarsa ikinci eli daha da ucuzlar.

benim geçen sene 17 binde sattığım aracımın şu an sıfırı daha ucuz.

fıyatlar cok sısırılmıs geldı 33 35 arası 40 ısteyen bıle var ama maxımum 26 28 arası fıyat verebılırım
  • 12 yaşında araca o rakamlar ,, bilemiyorum yani , çok temiz olsa , emsalsiz mal için düşünülür belki de ,,, tabi dilin kemiği yok isteyene neden istiyorsun denmez ,
  • quote:

12 yaşında araca o rakamlar ,, bilemiyorum yani , çok temiz olsa , emsalsiz mal için düşünülür belki de ,,, tabi dilin kemiği yok isteyene neden istiyorsun denmez ,

dogru soyluyorsunuz ama 25 ya da 26 veren olsada alsam :) benım gozumdekı degerı bu. Bır yandan da dıger markalara yonelıyorum ıster ıstemez ford,opel,toyota gıbı. Ama e46 kasa bambaska yoksa bunların yerıne 2007 focus dızel ghıa hb alıp bınerım ne dıyorsunuz ?
  • arkadaslar 3.20i den vazgecıp e46 kasa 3.18i lere bakıyorum arasında belırgın fark nedır ? Sorunlumudur? Neye dıkkat etmelıyım. Aracın modelı 2000
  • Arkadaşlar rica etsem yetkili bir abi kısaca özet geçebilir mi,tutuştum konuyu tümüyle okuyamıyorum.Birde arada kıyıda aklınızda kalan birşeyler vardır onları da yazarsanız sevinirim.

E46 düşünüyorum.Gözüme kestirdiğim üç araç var..Biri 316i,biri 18i biri de 20i...20i 2000 model,316i 2001,318i 1999 model.LPG ile kullanacağım.Bir tane de 2002 model 320D var..Bu araçlar hakkında enlice bilgi istiyorum.Gönlüm 320i veya 320d'den yana.Bu arabalara binip de ezilmek hoşuma gitmez.Zaten yakıtları da emsal.Vergi önemli değil.Bildiğim kadarıyla 2001 öncesi dizeller 136hp,2001-2004 150hp,2005 ve sonrası 163hp...Manuel düşünüyorum kesinlikle.Dizeller hakkında pek olumlu yorumlar almadım doğru mudur?320i'lerin hangileri 2lt hangileri 2.2lt..318'lerin hepsi 1.9 mu?Yürütme masrafı çok olur mu,bana zırt pırt sıkıntı arıza çıkarır mı?Birde özellikle makyajlı mı tercih edeyim yoksa sıkıntı olmaz mı dersiniz uygun fiyata makyajsız bulursam?

• Genel olarak söylüyorum bmw de 2000 motordan aşşasına binilmez, iyi yürüyen bir şahin gelip ışıklarda size şaka yapıp gider üzülürsünüz.
  • 
Sayfa: önceki 1011121314
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.