Şimdi Ara

***BMW E39-E46*** (298. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
6.024
Cevap
66
Favori
326.490
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
10 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    E39 5.28i 2000 model var hocam. Uzun yolda ortalama 30-35 kuruşlardayım bu ara lpg 3tlyi geçince. Şehir içi malum 40-45 kuruşları görüyor. 6 ay öncesinde 100 tl lpg (lpg fiyat:2,5tl) ile 400 km. görmüşlüğüm var tabi yolun düz rampasız olmasının da avantajı var. Shell,Opet öncelikli olmak üzere nadiren BP'den alıyorum yakıtımı sürekli.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OrhanA. -- 8 Ocak 2018; 17:30:46 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: OrhanA.

E39 5.28i 2000 model var hocam. Uzun yolda ortalama 30-35 kuruşlardayım bu ara lpg 3tlyi geçince. Şehir içi malum 40-45 kuruşları görüyor. 6 ay öncesinde 100 tl lpg (lpg fiyat:2,5tl) ile 400 km. görmüşlüğüm var tabi yolun düz rampasız olmasının da avantajı var. Shell,Opet öncelikli olmak üzere nadiren BP'den alıyorum yakıtımı sürekli.

Valla sizin tüketim güzel. 98 model 5.20i kullanıyorum. Gözüm gibi bakarım ama şehir içi benzin+LPG 60 kuruş yakıyor. Sırf bu yüzden aynı model dizele bakayım dedim ama vazgeçtim. Evlat dursun köşede gerekirse 😂

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • kurtaran_ali kullanıcısına yanıt
    Sanıyorum ki m52tu motorla birlikte gelen çift vanos teknolojisi yakıt tüketiminde biraz avantaj sağlıyor. Dizel hepimizin hayali ama onlarda da yeni teknoloji motorları tercih etmek lazım bence. Bu aslanlar da çok yem yiyor napalım besleyebildikçe binicez :)
  • Merhaba Arkadaşlar,

sizlere bir sorum olacak, 2014 35000 KM de manuel 1.16 Ed satın aldım. Aracın ilk sahibi bir bayandı. bu aracın debriyaj pedalı çok yukarıda kavrıyor ve araçta her vites geçişinde aracın ileri geri atması oluyor. Daha önce hiç bnm kullanmadım. pedalın yukarıda kavraması ve vites geçişlerinin sarsıntılı olması bnm kullanımıma bağlı mıdır ? Yoksa baskı balata bitmiş midir ?
  • Arkadaşlar m52 ve m54 motorların HP ve tork grafik eğrisini görebileceğimiz bir site var mı?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Defkhan3459 -- 23 Mart 2018; 22:40:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • emre.baskan13 E kullanıcısına yanıt
    Silkeleme normal bir araçta olmaz, pedala alıştığınızı varsayarak balata bitmiş diyorum.

• http://www.iyimidir.net/index.php/2018/06/17/e39-kasa-bmw-5-serisi-iyi-midir/

E39 kasa bmw hakkında aradığınız tüm bilgileri bulabileceğiniz rehber bir yazı.
  • Selamlar. Bir tüketim de ben paylaşayım hem fikir versin. Aynı zamanda ben de yakıtımın çok iyi (düşük) olduğunu düşünüyorum (: uzun yolda 1.3 jimny den az yakıyor
    2001 e46 318i m43tu motor. Brc lpg sistemi. Tamamı uzun yol 480km yapabildim en fazla. Bir depo lpg (normali 40l, bittiğinde 38-39l arası alıyor dolumda) ayrıca bu yolculuğun yarısı klima açıktı. Zamlardan önce km'de 21-22 kuruşları görüyordum zam sonrası sıkıştırmadan kullanırsam 25 kuruşlarda geziyorum. 2,88 den gaz alıyorum. 3,30'dan hesaplarsak 28lere gelir kuruş hesabı.

Totalde bir depo gaz ile bastırmadığım ve abartmadığım sürece karmada 400+ km yapabiliyorum.(420-440km) Depo 40l arkadaşlar hesap için 38-39l doldurun gazı ben 2,88 ve 3,30 dan hesapları yazdım. Rekor hariç 435km den hesapladım (: uzun zamandır tam depo benzin kullanmadım ama bir depo benzinle sıkıştırmadan 700km leri gördüğümü hatırlıyorum.
    Bu arada tapa gaz tabiri basılırsa 315km de gaz doldurduğumu hatırlıyorum. Aynı zamanda benzin için de 400e gelmeden benzin doldurduğumu da hatırlıyorum

• OrhanA. O kullanıcısına yanıt
    MasAllah

• Merhaba arkadaşlar yakın zamanda 99 5.20i aldım. Nedense herkes başıma kalkmaya başladı masraflı olur diye bende şimdi satmayı düşünüyorum fikirleriniz nedir bu konuda çok mu masraf açar bana ***BMW E39-E46***

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yegen_man -- 30 Ağustos 2018; 15:8:36 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Adana da önereceğiniz E39 kasa ustası varmı?? Eti senin kemiği bizim diyebileceğimiz 😎

• yegen_man Y kullanıcısına yanıt
    Hocam genelde e39lar yanlama makinesi olarak kullanilmis olabilir tedirginligiyle, bu araclari satin alirken accayip detayli arastirilmasi gerektigi dusunulur. Araci alirken bakilmasi gereken en ince detaylara goz attiniz mi vb.gibi sorularin cevaplari sizde. Farkinda olarak aldiysaniz gonlunuz rahatsa zaten sorun yoktur. Allah hayirli islerde gule gule kullanmayi nasip etsin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Selamlar. Orijinal 105 bin Km 'de E39 'umu satıyorum. Kaçtan gider? 98 model, tavan hariç boyaları ve iki parça değişen var. Motor ve şanzıman kusursuz...

• quote:

Orijinalden alıntı: BallıBey

Selamlar. Orijinal 105 bin Km 'de E39 'umu satıyorum. Kaçtan gider? 98 model, tavan hariç boyaları ve iki parça değişen var. Motor ve şanzıman kusursuz...
    İnternet piyasasına bakınca 50 - 55 - 60 yazanlar var.

Fakat gördüğüm ilanda kalmaya devam ediyorlar :)

Geçen yıl 99 model sunroof olmayan 156.000 km'de tavan hariç boyalı 2 parça değişenli prins lpg'li arabayı 34.600 TL almıştım. Bir kaç ay sonra 40.000 lira satmıştım.

Ben yakın zamanda 2002 5.20i aldım 216.000 km'de değişensiz, 44.000 TL

Şu para eder şu paraya satın diyemeyeceğim fakat pay biçmeniz adına iyi kötü yardımcı olması maksadıyla paylaştım.
  • Arkadaşlar merhaba, salı gün 2001 E39 525i sahibi oldum, motor ısınana kadar itici sesi problemim var, motor çalışma hararetine geldiği zaman gayet nizami çalışıyor, birinci şüphem motor yağından, aracı galeriden aldım çünkü, bakımı ne zaman yapıldı bilmiyorum, M54 kullanıcıları ne yağ kullanıyor? Marka ve viskozite olarak yazarsanız sevinirim.

Yağdan düzelmezse iticilerden veya yağ pompasından korkuyorum, aramızda iticileri değiştirenler var mı?

Onun haricinde arıza lambam yanıyor, ekspertizde 5. silindir arızası yazıyordu bobinden şüpheleniyorum ama hatta yolda bi ara bobin kapattı stop edip çalıştırdım düzeldi. Trim bank sensör falanda yazıyordu ama onlar ne anlama geliyor anlamadım.
  • itici ses yapıyorsa değişme zamanı geldi demektir. takım olarak 24 tane değişiyor. yağ bakımı ile beraber yapılmalı. orjinal INA marka itici tanesi 40 tl idi. ancak zam geldi. yan sanayi almayın ayar tutmuyor.

yağ olarak 5w-40 veya 0w-40 olabilir. marka olarak mobil 1 new life tavsiyemdir.

aracı iyi bir BMW ustasına götürün. m54 makine ciddi ustalık ister. çift vanoslu ve elektronik gaz kelebeği olduğu için oldukça fazla sensörü var. istanbul anadolu yakası Mavi servis- şerifali veya nano servis- ümraniye sanayi tavsiye ederim.

aracı bağlayıp elden geçirmeleri lazım diğer kodlar için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi budak_1903 -- 12 Kasım 2018; 14:8:5 >
  • Muayeneden geçemedim. "Sol arka salıncakta aşırı 'boşluk' var" yazıyor. Kaça patlar bana?

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • sağ sol kontrol ettirin derim bir tarafta boşluk kalırsa diğer taraf da zamanla bozuluyor. dikkatli kontrol etmeli.
  • Boşluğu tamir ettirdim arkadaşlar. Şaşmaz 'da uygun fiyatlı bir usta buldum. 65 TL 'den iki tane yan sanayi burç aldım. Ustaya da 200 TL verdim. Toplam 330 'a mal oldu. İki saatte temiz halletti. İsteyen olursa ustanın bilgilerini özel mesajdan paylaşırım.

• Tek vanos, makyaj öncesi e39 düşünüyorum. 28, 23 olacak muhtemelen. Ancak;

300 bin üstü kilometre için tehlikeli diyebilir miyiz? Pişman eder mi? Bakımları standart bir otomobil gibi ancak kilometreler yüksek olduğu için endişeliyim. Pişman eder mi?

• 
Sayfa: önceki 296297298299300
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.