Şimdi Ara

bmw bir alırken bir de satarsan sevineceğin otomobil mi?

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
26
Cevap
0
Favori
1.447
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar herkese slmlar...uzun zamandır 2012 az kullanılmış BMW 320 almak için uğraşıyordum ancak BMW ustası çok güvendiğim ustam bu arabayı bir alırken bir de satarken çok sevineceğimi söyledi 120 bin tl bütçeyle sizin önerileriniz neler günde ortalama 40 km yolum var.audi ya da Mercedes önerisinde bulundu daha çok usta ama aklım BMW de yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

• quote:

Orijinalden alıntı: drhasanturgut

Arkadaşlar herkese slmlar...uzun zamandır 2012 az kullanılmış BMW 320 almak için uğraşıyordum ancak BMW ustası çok güvendiğim ustam bu arabayı bir alırken bir de satarken çok sevineceğimi söyledi 120 bin tl bütçeyle sizin önerileriniz neler günde ortalama 40 km yolum var.audi ya da Mercedes önerisinde bulundu daha çok usta ama aklım BMW de yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler.

Fazla iddali bir yorum olmuş, bmw 3 yildır mercedes ve audi den fazla satiyor turkiye pazarinda, tum turkiye yanilmiş 3 senedir o zaman...
    Hemen herkes bmw, mercedes ve audi arasinda kaliyor lux araç alirken, 3 ude cok guzel araclar, tum dunyada pazar lideri 3 de, vede hangisini alirsaniz cok mennun kalirsiniz.

Bmw surus keyfinde cok onde, 3 serisi biraz sert ve ozelliklere run flat lastik yuzunden bozuk yollarda biraz konforsuz, ama surus keyfi maximumda, 5 alirsaniz hem konfor hem keyif bir arada olur.

Mercedes daha oturakli, guvenli hıssi veriyor,

Audi bence 2 sinin karmasi gibi ama malzeme kalitesi biraz geride bence, ama surus keyfi iyidir, hatta bir kez audi sahibi olan, hep audi almak ister genelde.

Bende cok yasadim bu 3 araba arasinda gel git, gidip kullanin hangisi size daha cok hitap ederse onu secin derim. Pişman oluncak araba değil hiç biri...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Yorum süper aynı fikirdeyim tşkler..

• Bildiğim kadarıyla 320d , C ve A4 ten daha çok sattı.Bmw'nin avantajı 20d motor 184 bg c220cdı 2.2 litre 170 lik.A4 'te son kasalarında 177 getirdi ama ondan önce 143 tü.
    320d yolunda emin adımlarla gidin.Günlük kullanımda bence en mantıklısı.E90 LCI düşünüyorsunuz galiba.Elinizdeki parayla İdrive,sunroof,deri koltuk,m paket,mercekli far,hız sabitleyici,ısıtması olan çok dolu bir 320d bulunur

Yakıt tüketimi rakiplerine göre çok cazip, normal kullanırsanız 6 - 6.5 lt yakarsınız.Alırken ve satarken değil her zaman çok mutlu olursunuz
  • çok tşkler ..yorumlarınız cok doğru ve yerinde...ancak 2 gündür fikir değiştirmeme neden olan bir gelişme oldu arkadaşım c180 amg 2012 herseyiyle dolu arabsını satmayı düşüyormuş tesadüfen denk geldi fotosunu çekmiş 100 km de 6.1 yakıyor diye fiyat aramızda sorun olmayacaktır 30 binde araba 1598 cc motor hersey var fikirleriniz değerli benim için şimdiden tşkler....
  • 100km de 6.1lt oldukca iddiali bence.

• Ben de iddalı dedim ama fotosunu çekip Koyuncu maksimum 7 olsun o da çok iyi ama sanırım 2014 yeni kasa c180 Temmuz gibi gelir Türkiye'ye görüntü şahane olmus bunu aldıktan sonra onu görsem beklemedim diye üzülürüm. Galiba...

• 6.1 kac km hizla nasil bir trafikte yakalandi? Asil soru bu olmali. Yogun trafikte kullanip en kotusunu ogrenin bence. Sonra surprizle karsilasmayin :)

Benim tahminim uzun yol tempomat 90km/h hizda o degeri elde etmistir.

• aynen dediğiniz gibi zaten benim yolumda sahil yolu ve 100 den aşağı gitmem asıl olay 2014 yeni kasa aklımda kalacaksa hiç bulaşmamak acaba ne kadardan gelir arkadaş ne zor iş araba almak
  • quote:

Orijinalden alıntı: drhasanturgut

Ben de iddalı dedim ama fotosunu çekip Koyuncu maksimum 7 olsun o da çok iyi ama sanırım 2014 yeni kasa c180 Temmuz gibi gelir Türkiye'ye görüntü şahane olmus bunu aldıktan sonra onu görsem beklemedim diye üzülürüm. Galiba...

Merhaba ben c180 2010 model kullaniyorum ama o yakit tuketimini hic bir sekilde gormedim. Ben mi acaba cok agresif kullaniyorum diyecegim ama forumda aratirsaniz oyle olmadigini gorursunuz. Bence en az 10 lt yi gozden cikarin ( abarrtigimi sanmayin diye 10 yazdim. Yoksa 10 bile mutevazi bir rakam bence ). Saygilar

• yeni c180 tanıtımı bugün yapıldı nisan gibi türkiyede olacakmış ve 125 bin den başlıyor fiyat bu yakıt performansı az da olsa düzelmiştir diye düşünüyorum ama tercih yapmak çok zor 320 BMW yenic180 amg mi yoksa a4 beklemek mi?????
  • Selam. Eğer alacağınız bmw 320d f30 kasa ise hiç düşünmeyin alın derim. Süspansiyon gayet yumuşak , f30 lari e92 ler ile karıştırırsanız ciddi yanılgı olur.
    1 yıldır f30 316i kullanıyorum , yine bir arkadaşımda 2012 c180 amg var. Benim 4.7 lt yaktığım uzun yolda c180 6.5 lt yakıyor.
    benim 7.5 lt yaktığım şehir içi trafiğinde arkadaşım 9-10 civarı görüyor.

şanzıman konusuna gelirse mercedes çift kavramalı , bmw tam otomatik.
    konfor olarak ise f30 kasalar mercedesi aratmıyor.
    audi konusunda bir tecrübem yok ama kişisel görüşüm premium segment araç arkadan itişli almakta ciddi fayda var.
    iyi günler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: illakihb

Selam. Eğer alacağınız bmw 320d f30 kasa ise hiç düşünmeyin alın derim. Süspansiyon gayet yumuşak , f30 lari e92 ler ile karıştırırsanız ciddi yanılgı olur.
    1 yıldır f30 316i kullanıyorum , yine bir arkadaşımda 2012 c180 amg var. Benim 4.7 lt yaktığım uzun yolda c180 6.5 lt yakıyor.
    benim 7.5 lt yaktığım şehir içi trafiğinde arkadaşım 9-10 civarı görüyor.

şanzıman konusuna gelirse mercedes çift kavramalı , bmw tam otomatik.
    konfor olarak ise f30 kasalar mercedesi aratmıyor.
    audi konusunda bir tecrübem yok ama kişisel görüşüm premium segment araç arkadan itişli almakta ciddi fayda var.
    iyi günler.

120 milyara f30 3.20d sıfır bulamazsınınz ama boş temiz ikinci eller mevcut.

arkadaşım 1 sene kullandı c180 i ben de defalarca kullandım 6.1 olayı mümkün değil tabi gece 3 de boş yolda 90-100 ile alınmaz ise. dedikleri gibi yoğun trafikte 10-11 i
    gözden çıkarın ve bence vazgeçin.

e90 ın dolu olanlarını rahatlıkla alırsınız, sürüş zevki olarak e90 daha serttir yol tutuşu daha iyidir virajlara daha hızlı girebilirsiniz ama konfor olarak f30 çok daha üstündür

• İLAKİHB VE qwety0909 değerli yorumlarınız için tşkler tüm fikirlerimi BMW ye yönlendirdim sayenizde sanırım temiz ikinci el 120 ve biraz daha kasıp f30 kasa almaya çalışacağım en başındna beri aklımdaydı zaten BMW ustası sanırım eski bmwlerde takılmış( BMW alma diyen usta sonrasında üzülürsün demişti ...) şu ana kadar bir tane olumsuz yorum okumadım zaten tekrardan teşekkürler.
  • C180 Komp. olan tanıdığım 11 lt yakıyor.Performansı bmw 2.0 dizeli geçemez.F30 veya E90 için doğru yoldasınız.Ama alırsanız mutlaka 2.0 dizel alın.F30 316i her ne kadar 136 bg olsa da bence daha yüksek güçleri hak ediyor.Tavsiyem E90 dizel veya F30 dizel.Performans merakınız var mı yok mu bilemiyorum.Ama 184 bg dizelle yolda kolay kolay araç bırakmazsınız.E46 318i kullanmış biri olarak söylüyorum.Tork düşüklüğü bir süre sonra can sıkıyor.(şahsi fikirlerim)
  • Imkanım oldugu anda f30 dizel de karar kıldım hepinize çok tşkler arkadaşlar

• drhasanturgut kullanıcısına yanıt
    bu arada bilginiz olsun, yeni 320i ed ler yaklaşık olarak 320d kadar yakıyor ve vergi + kasko avantajı göz ardı edilecek kadar değil . Yılda 20k-25k km den fazla yapacaksanız 320d daha mantıklı tabi.

konfor "süspansiyon + elektronik direksiyon" , yakıt tüketimi ve yüksek performans için birde yeni kasanın prestiji daha fazla oluyor tabi : f30
    daha sert olsun daha iyi sürüş dinamiği olsun fiyat olarakta daha hesaplı olsun derseniz : e92.
    bu arada f30 larda comfort paket almazsanız elektronik direksiyon yok yani bir miktar sürüş keyfi var yine.
    benzinliye girecekseniz sadece f30 öneririm.
  • TEKRAR TŞKLER... f30 kasada karar kıldım imkanım olduğu anda almayı planlıyorum ...sıfır değil 10-20 binde full 130 bin civarı ...en mantıklısı bu şekilde almak diye düşünüyorum..piyasada bu fiyata doğru düzgün alınabilecek tek araba gördüğüm kadarıyla 3.20...
    resimlerim arasında buldum, bilgi vermesi açısından.
    8k km şehir içi
    500 km yaklaşık istanbul düzce git gel.
    bu değere arabanın rodaj tüketimi dahildir.

ben dikkatli kullanırım bu yüzden spor kullanımda tabiki daha yüksek tüketimi çıkacaktır "max 8.5 olsun" ama 316i yide düşünebilirsiniz daha az masraf ile alırsınız ve en dolu paketleri alma imkanınız olur. 1-2 lt tüketim farkı için yılda 2000 tl ye yakın ekstra vergi , 600-700 tl kasko ödeyeceksiniz ki yaklaşık 3000 tl benim 10 depo yakıt param oluyor. yıllık tüketimim 18-20 depo :)

Bence audinin bu iki araba arasında yeri yok önden çekişli haliyle mercedes ve bmw ile kıyaslanamaz.Herkes audinin süslü püslü kokpitine önündeki iki tane ledine aldanıyor bilmiyorki wolkswagenin allanıp pullanmış hali olduğunu.F30 u seçerek en doğrusunu yapmışsınız motor şanzuman tasarım olarak sınıfının lideri her yönden.BMW yi alırken binerken sevinirsin ama satarken üzülürsün oda ondan ayrıldığın için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi allstar34 -- 23 Ocak 2014; 14:51:59 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.