Şimdi Ara

BMW 5 SERiSi G30- (186. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
6.515
Cevap
102
Favori
561.338
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
11 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Hocam almanyada yaşamıyoruz, aracı almayada alıp satmıyoruz.
    Aynısı senin başına gelse zor duruma düşmez misin?
    Veya böyle bir arabayı satmaya kalktığında zorlanmazmısın?
    O yüzden Almanyada kimin neye baktığını bilmem ama burada millet en çok buna bakıyor. Bu arabada Türk Milleti 2. El araba standartlarına göre kusurlu olur.
    Haa bencede boya önemli bir şey değil ama maalesef realite ...

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Anladığım kadarıyla daha önce sıfır araç siparişi vermediniz.
    Sipariş girerken veya verdiğinizde araç park alanında ise gidip orada boyayı test edebilirsiniz.siparişi değiştirebilirsiniz iptal edebilirsiniz.
    Haa çok individual sipariş verir özel getirtirsenizde not düşersiniz faturasını kesmeden bakıcam diye.Bakarsınız.
    İstedikten sonra her türlü yapılır , en az 3 kez yaptımda

• quote:

Orijinalden alıntı: TrüflüEbiTen

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    Vazgeçebilirsiniz, burası çok yanlış, elinizde boya ölçüm cihazı ile gideceksiniz, boya vs çıkarsa aynı gün notere gidip konuyu çok iyi anlatan bir ihtarname çekeceksiniz para iadesi için, aracı teslim almayacaksınız, hepsi bu, yorumunuz baştan aşağı yanlış, hakkınızı tam olarak gösterdiğim gibi arayacaksınız.
  • Arabasının rengi güneşte soldu diye mahkeme yoluyla 2 sene sonra araba iade eden bile var. Mahkeme kararı diyor ki "ülke şartına uygun olmayan malı niye sattın". Renk ise kırmızı, zaten çoğu markada sıkıntılı renktir.

Arkadaşımız zaten izlenecek yolu söylemiş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: TrüflüEbiTen

Bu mesaj silindi.

Alıntıları Göster
    istersen hukuki destek veririm, ama bunu da ücretsiz yapmam, söyleyeyim, öyle 3-4 sene falan afaki ve uydurma şeyler, bunun manevi tazminatı var, var da var, yapmanız gereken hakkınızı nasıl arayacağınızı bilmeniz, hepsi bu.
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Forum epey sessizleşti, soğuk havalarda yakıt tüketimlerimiz nasıl acaba? Ortalama hız 30.0 km de yakıt tüketimim 10.6 gösteriyor, sizlerde durumlar nasıl?

• 038poyraz kullanıcısına yanıt

• Arttırıyorum 11.0

• Aracın böbreklerindeki airpaneller soğuk havalarda hepten kapalı konumda oluyor. Motorun hızlı ısınması için açılmıyor. Klima da kapalı olunca sanırım motor ısınsa da yine de açılmıyor. Bu hem aerodinamik bir iyileşme sağlıyor, hemde aracın motor ısısı muhafaza edilmiş oluyor. Tüketime etkisinin olduğunu düşünüyorum. Bu kütlede, bu ağırlıkta bir aracın bu seviyede tüketimi bence gayet iyi.
    Sıradan birçok araç bu ort. hızda eminin daha çok tüketiyordur.

• guvenxoca kullanıcısına yanıt
    Ortalama hız nedir sizde?

Benim de yazın klimasız 12.5 civarlarıydı şu an 13-13.8 arası ortalama hız da 30 civarlarıdır.
  • ejlover kullanıcısına yanıt
    Aracınızı sert mi kullanıyordunuz? 13.8 biraz çok gibi geldi. Bende çok yumuşak kullanmam, zaten fazla gidecek yol da yok ama, sizinki biraz fazla sanki

13,1 civarı. Her akşam şu köprü girişi örseliyor beni ve arabayı.
    Ömür törpüsü.
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/f114af46-7e68-4ea7-9adb-9c6d4ccec2fd.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 14 Ocak 2020; 16:28:4 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
    Bu 360 kamera olayını Mrt Elek yapıyor. 17 kaat civarı. Tuşlar ve Bosch park kontrol ünitesi orijinal. Kameraları ve wire harness ekipmanları kendileri 3rd Party bulmuşlar. Zira orijinalleri ile çok pahalıya geliyormuş. Aracın orijinal sağ-sol yan aynalarını kullanıyorlarmış; kameraları monte etmek için aynalarda delik açıyorlarmış. Bu delik açma olayı hoşuma gitmedi. Ön kamera için de iki böbreğin arasındaki plastik parçayı da muhtemelen deliyorlar ki, ön kameranın montajını yapabilsinler. Kameraların da orijinal olmaması biraz düşündürücü. Görüntü kalitesinde kayıp olabilir. Sistemin komple orijinal olmaması içime sinmiyor. 17 kaat az para değil. Şimdi sağ-sol aynayı eBay’de 700 quid’e satın alsam; o da üzerine bir 5,5 kaat ekler. Oldu toplam para 22,5 kaat.
    Kamera dikizli yan ayna:
    https://forum.donanimhaber.com/images/upfiles/1426051/d47306da-3222-4a9e-9e6c-960e9d42620b.jpeg

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sk67a -- 15 Ocak 2020; 19:8:17 >

• Ankara; 10.2 l..
  • ankara, kasım aralık.
    ortalama hız 32, yakıt:12,3

1.16d den geçiş yaptım, hergün efkar basıyor
  • Bu seneki facelift’den sonra 0 km. 520i düşünüyorum. Yakıt tüketimi tahmin ettiğimden fazlaymış. 3 aydır 1996 Chrysler Concorde V6 3.5 kullanıyorum. İstanbul Anadolu yakası şehiriçi tüketimi (köprü geçmiyorum) 16,5 litre.

• quote:

Orijinalden alıntı: 038poyraz

Aracınızı sert mi kullanıyordunuz? 13.8 biraz çok gibi geldi. Bende çok yumuşak kullanmam, zaten fazla gidecek yol da yok ama, sizinki biraz fazla sanki
    Yok hocam tam tersine Sport Mode'u bile kullanmıyorum. Tek sorun yolun sadece 10 dakika sürüyor olması ve gittiğim yerde hava sıcaklığında 10dereceye kadar düşüş olacak kadar dik yokuş çıkıyor olmam Tüm araçlarımda böyle aşırı bir yakış oluyor bu yüzden. Ortalama hıza da baktım dün binince 32 imiş.
  • sk67a S kullanıcısına yanıt
    Hocam orjinal ekipman kullanmıyorlarsa o fiyata hayatta yaptırmam ben. Kameraları aynaya kendileri koyuyor da kameraların FOV değerlerinden tutun konumlandırma açılarına kadar her şeyin dört dörtlük olması lazım ki 360derece görüntü düzgün bir şekilde oluşturulsun bi de sallanmasın kaymasın düşmesin hiç bir şey. Sonra servis güncellemerinde v.s. de sorun çıkma olasılığı orjinal ekipmanla bile yüksekken aftermarket parça garanti bitse bile ben şahsen düşünmem (en basit wireless charge'ı bile aftermarket almam).

Yurtdışında orjinal HK anfi'ye farklı kablo kullanarak hoparlörü değiştirdiği için bile sistem güncellemesi yapılamayan araç var. Sistem hata verdiği için orjinal bağlantılara dönülüp yapılabilmiş ancak.
    Haklısınız Hocam. Bimmercode forumunda Frenkler aralarında yazışmışlar. Biri “naapçaz bu 360 kamera retrofit işini?” diye yazmış. Diğeri de “sat ulan arabanı, temizinden yeni bir G30 al, orijinal aksesuarları arasında 360 kamera olsun” diye cevaplamış. Durum vaziyetleri böyle.

• 
Sayfa: önceki 184185186187188
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.